Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, Panagiotis said:

Διάβασα αυτή την ενδιαφέρουσα ανάλυση. Ο κογκας χθες ήταν 500χλμ πιο ανατολικά 

Ρε λες ;

https://www.youweather.com/el-gr/article/ektimisi-gia-to-diastima-14-eos-16-fevrouariou-2023.html?fbclid=IwAR1E0MirxpAzOfp-tAlaYnsWEFKUaNiHuXGcOA281myz1rFMHf7qtLZd72A

@BrainA, τα λέω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Panagiotis said:

Διάβασα αυτή την ενδιαφέρουσα ανάλυση. Ο κογκας χθες ήταν 500χλμ πιο ανατολικά 

Ρε λες ;

https://www.youweather.com/el-gr/article/ektimisi-gia-to-diastima-14-eos-16-fevrouariou-2023.html?fbclid=IwAR1E0MirxpAzOfp-tAlaYnsWEFKUaNiHuXGcOA281myz1rFMHf7qtLZd72A

Αλλα 1000χλμ ΝΔ και το παίρνουμε πακετο σπιτι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Panagiotis είπε:

Διάβασα αυτή την ενδιαφέρουσα ανάλυση. Ο κογκας χθες ήταν 500χλμ πιο ανατολικά 

Ρε λες ;

https://www.youweather.com/el-gr/article/ektimisi-gia-to-diastima-14-eos-16-fevrouariou-2023.html?fbclid=IwAR1E0MirxpAzOfp-tAlaYnsWEFKUaNiHuXGcOA281myz1rFMHf7qtLZd72A

Το ukmo και στο gem αυτο απο αποτυπώνουν σε αυτες τις ημερομηνίες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, salonikatasos είπε:

Στη θεσσαλονίκη έβρεχε 2 μέρες πριν το χιόνι. είχε χιονίσει ήδη βέβαια μια βδομάδα πιο πριν, όχι κάτι φοβερό βέβαια. βέβαια μεταξύ αυτού και του χιονιού είχε παγετούς, στις 10 του μήνα είχαμε -3, στις 11 είχαμε -5 κλπ

Λάρισα είχε χιονίσει Πέμπτη ή Παρασκευή ένα 10ποντο.. Σάββατο μέχρι Κυριακή μεσημέρι έριχνε βροχή ή χιονόνερο και από Κυριακή μεσημέρι άρχισε το πάρτι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

Αν μιλάτε για το 2001 ήμουν για καφέ και περίπου στις 1 το γύρισε και άρχισε να το στρώνει ακαριαία πάνω στα νερά ...

εδω παντως ξεκινησε να χιονιζει κατα τις 11 το βραδυ του σαββατου αφου προηγηθηκε βροχη απο αργα το απογευμα   βεβαια ειχε χιονισει κ πεμπτη κανα 10ποντο   απο κυρικη πρωι κυκλοφορουσαμε  με αλυσιδες για καμια βδομαδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, PAIONAS είπε:

εδω παντως ξεκινησε να χιονιζει κατα τις 11 το βραδυ του σαββατου αφου προηγηθηκε βροχη απο αργα το απογευμα   βεβαια ειχε χιονισει κ πεμπτη κανα 10ποντο   απο κυρικη πρωι κυκλοφορουσαμε  με αλυσιδες για καμια βδομαδα 

Ναι το ίδιο με Σέρρες..Θεσσαλονίκη άργησε μισή μέρα για αυτό και είχαμε 30+ και όχι 50+ όπως άλλοι τριγύρω...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, salonikatasos είπε:

Στη θεσσαλονίκη έβρεχε 2 μέρες πριν το χιόνι. είχε χιονίσει ήδη βέβαια μια βδομάδα πιο πριν, όχι κάτι φοβερό βέβαια. βέβαια μεταξύ αυτού και του χιονιού είχε παγετούς, στις 10 του μήνα είχαμε -3, στις 11 είχαμε -5 κλπ

Είχε χιονίσει 30 Νοεμβρίου μια Κυριακή κάπου 6-7 άλλη μια φορά γύρω στις 12-13 και ήρθε και το μεγάλο χτύπημα μετά...αξέχαστος Δεκέμβριος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ναι το ίδιο με Σέρρες..Θεσσαλονίκη άργησε μισή μέρα για αυτό και είχαμε 30+ και όχι 50+ όπως άλλοι τριγύρω...

 

Θεσνικη 24 παραμονη εκανε τιποτα ;; το2001

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, PAIONAS είπε:

Θεσνικη 24 παραμονη εκανε τιποτα ;; το2001

Ναι όπως το 88 χιόνισε μερικές ώρες πολύ πυκνά αλλά μας είχαν τελειώσει οι θερμοκρασίες και το γύρισε σε χιονόνερο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, PAIONAS είπε:

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!

Σημαιοφόρος του καθολικού κεντροβορειου αυτή την φορά...πες πες "το κοπέλι έκανε την γριά να θέλει"...😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, larissa_mare είπε:

Αρχικά ηταν πυκνό και πιο ψιλο και απο απόγευμα κακός χαμος, περιοχή Ευκλείδη ημουν αρκετά χαμηλα δλδ προς παραλία..

Και εγώ Θεσσαλονίκη ήμουν τότε κοντά σε εσένα. Δελφών με Κωνσταντινουπόλεως στο seven. Όντως κατά τη μια άρχισε να ρίχνει ενώ όλες τις προηγούμενες ώρες έβρεχε ασταμάτητα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Ναι όπως το 88 χιόνισε μερικές ώρες πολύ πυκνά αλλά μας είχαν τελειώσει οι θερμοκρασίες και το γύρισε σε χιονόνερο...

Εδω εριξε πανω απο 20 εκατ ξεκινησε να το ριχνει το απογευμα ψιλο παγωμενο μετα το γυρισε σε παγωμενη βροχη κ απο τις 10 το βραδυ το γυρισε σε χιονι μεχρι τις 7 το πρωι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, vorios_polos said:

Ναι το ίδιο με Σέρρες..Θεσσαλονίκη άργησε μισή μέρα για αυτό και είχαμε 30+ και όχι 50+ όπως άλλοι τριγύρω...

 

2001 Εύβοια! Ο καλύτερος ίσως χιονιάς που έχω ζήσει. Δευτέρα ξημερώματα άρχισε να χιονίζει χαλαρά. Δευτέρα πρωί πήγαμε σχολείο αλλά μας διώξανε λίγο πιο μετά.Το απόγευμα παντού είχε 5 πόντους χιόνι. Το star έπαιζε Αστερίξ και Οβελίξ!!Και ξεκινάει με -3 η πιο έντονη χιονόπτωση που έχω δει στη ζωή μου.Το πρωί είχαμε ένα μέτρο πάνω στο κύμα!Κυριολεκτικά ένα μέτρο!! Το χιόνι δεν έσβηνε στην παραλία σταδιακά αλλά το κύμα το είχε φάει από κάτω σαν να ήταν βράχος!! Απλά έπος!Μόνο το 1987 μου είπαν ότι είχε ξανασυμβεί το ίδιο!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, larissa_mare είπε:

Οχι μονο ειχε χιονισει μια βδομάδα πρίν με στρώσιμο εύκολες και οχι μονο(π;λι Κυριακή ηταν) αλλα και την Τετάρτη που προηγήθηκε της μεγάλης κακοκαιρίας αν θυμάσαι.ειχαμε εναλλαγη χιονιού με χιονόνερο με στρωσιμο ανω περιφερειακού..επικ

Ειχε στρωσιμο εδω και στις 12 η 13 και μετα παλι 20-21 και τελος νοεμβρη παλι πασπαλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Open photo

ΑΙΡΧΑΙΤΑΙ Ο ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟΣ 21/2

Πανελλαδικος συνήθως =Βόλος...θες?😋εγώ όχι πάντως ..η ξεκάθαρος προσηνεμος Αιγαίου και 3 νόμων η ξεκάθαρος κεντροβορειος όπου συνήθως ο Βόλος δεν συμμετέχει...με λιγα λόγια η εμείς η εσεις για το κανονικό 3 στα 3 και όσοι παίζουν σε δίπλα ταμπλό θεατές...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Και εγώ Θεσσαλονίκη ήμουν τότε κοντά σε εσένα. Δελφών με Κωνσταντινουπόλεως στο seven. Όντως κατά τη μια άρχισε να ρίχνει ενώ όλες τις προηγούμενες ώρες έβρεχε ασταμάτητα 

Τι ειπες τωρα ρε φίλε;; Στο ιστορικό σεβεν; Απίστευτο. Λιγα μετρα απο το σπίτι μου! Εγω στο θέατρο Ανετον το δημοτικό Κωνσταντινουπόλεως με Παρασκευοπούλου γωνία. Η παλιά γειτονιά..! Σπούδαζες ή εμενες μόνιμα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ραν με ραν όλα φέρνουν την ψυχρόμπαλα δυτικότερα

gfs-0-150.png?18

 

Μετά από αυτά που είδαμε και με τον Αρχίδαμο, άνετα τη στέλνει Ιταλία μέχρι την άλλη Τετάρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Τι ειπες τωρα ρε φίλε;; Στο ιστορικό σεβεν; Απίστευτο. Λιγα μετρα απο το σπίτι μου! Εγω στο θέατρο Ανετον το δημοτικό Κωνσταντινουπόλεως με Παρασκευοπούλου γωνία. Η παλιά γειτονιά..! Σπούδαζες ή εμενες μόνιμα;

Όλοι εκεί ήμασταν; Περδικας, πάνω από το Θεαγενειο... Πολύ κρύο φάγαμε εκείνες τις μέρες... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, athper είπε:

Το 2001 ήταν ο ορισμός του κεντροβορειου και είχε χάσει αρκετό υετο με βροχή ο Βολος. Θυμάμαι το καλό το χιόνι σε εμάς Λάρισα το είχε ρίξει όταν μπήκε η κακοκαιρία που έβρεχε, το γύρισε απογευμα και έβαλε 20 πόντους σε 2 ώρες κυριολεκτικά. Αυτό το 20ποντο ο Βόλος το έχασε σε βροχή, γιατί εκεί το γύρισε σε χιόνι το βράδυ. 

εε και σκεψου εν τελει εβαλε 30 εκ ο βολος στην πρωτη μεγαλη κακοκαιρια 16-18/12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, giogud είπε:

Όλοι εκεί ήμασταν; Περδικας, πάνω από το Θεαγενειο... Πολύ κρύο φάγαμε εκείνες τις μέρες... 

Κι εσυ φίλε; Χαχα εσυ ησουν λιγο πιο ψηλά 😉 Στον Αη Γιάννη Χρυσόστομο . Φοιτητής ήσουν;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...