Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, nikolas 2365 said:

image.png.1a36aad536e75357573ef32910a5cb80.pngκαλησπέρα @Seth13 

Αυτή τη στιγμή μοιράζουμε εκατοστά από την στιγμή που έχει κλειδώσει. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Αυτή τη στιγμή μοιράζουμε εκατοστά από την στιγμή που έχει κλειδώσει. 😂

Μακριά από Τουρκία, δεν είναι για τέτοια οι άνθρωποι (δεν το λέω αστεία). Το Αιγαίο είναι η καλύτερη φωλιά για αυτόν τον Αυλώνα. Μη πω Ταιναρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι αναδιπλωσάρες και η διάσπαση του πολικού στροβίκου έγινε ζωνικάρα πάλι.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλέον, αφού έφυγε ο βραχνάς του 3/3, έχω βάλει στόχο προϊστορικό Κόγκα για Χαλκίδα (διπλή Ελπίδα μη πω τριπλή). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Μακριά από Τουρκία, δεν είναι για τέτοια οι άνθρωποι (δεν το λέω αστεία). Το Αιγαίο είναι η καλύτερη φωλιά για αυτόν τον Αυλώνα. Μη πω Ταιναρο

ώστε να έχουν και πολύ μεγάλα χιόνια εκεί και να γίνουν χειρότερα τα πράγματα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειπαμε αυτο που ζησαμε Δεκεμβριο Ιανουαριο ξεπλενεται μονο με διαρκες βρωμοκρυο, μακρια απο μας παλι οι νοτιαδες, απο απριλιο αυτα που πιανουν οι ζεστες και βγαινουν ασταθειες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Χιονι με προσήνεμου χαρακτήρα ψυχρή εισβολή, με το χαμηλό στο γάμο του Καραγκιόζη βλέπει ο Βόλος μόνο με ισοβαρεις που δίνουν ανατολικό άνεμο και όχι βορειοανατολικό, οπότε αν εμφανιστεί στο μέλλον κάτι τέτοιο κυνηγά το!

Και με ΒΑ στα ψηλά ίσως γίνεται αν βγει κάτι στο Θερμαϊκό. Χαμηλά δεν θελουμε ανατολική συνιστώσα με τίποτα όμως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μιχαηλ...Ετοιμασε βαλιτσες,βγαλε εισητηρια και ελα κατω...Για 4/3 και το 3/3 σε μενα...🤣Τωρα εμαθες τον δρομο....

20230205_112948.jpg

Κοψε τις λαλακιες, Σάκη... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαι ο μονος που θελω νοτιαδες και  ζεστες πλεον ...εδώ και 4 χρόνια που έχει δυνατο Μάρτη Απρίλη ο Δεκέμβρης και ο μισός Ιανουάριος παει απάτος την επόμενη χρονιά,,,έχω μια ελπίδα ότι αν έχουμε βροχες την άνοιξη χωρις κρυα θα ναι πιο καλός ο επόμενος χειμώνας....Και φυσικά αίσθηση δική μου είναι και όχι τιοοτα εννοειται το επιστημονικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μιχαηλ...Ετοιμασε βαλιτσες,βγαλε εισητηρια και ελα κατω...Για 4/3 και το 3/3 σε μενα...🤣Τωρα εμαθες τον δρομο....

20230205_112948.jpg

Σακη αν εστιασεις λιγο σ αυτη τη φωτογραφια ...προς τα δεξια οπως τη  κοιτας θα αντιληφθεις για ποιο λόγο δεν έκανες το 3/3 😂😂😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ενδοξε νοτια ελα να χτυπησεις τα πατρια εδαφη σου στα γρεβενα να δουν λιγο τι σημαινει μπαλαντινια χαχαχαχαχ

Τέλη Ιανουαρίου.... είχα δέκα μέρες Ν- ΝΑ στο Βόιο.....70 mm βροχής με 3 βαθμούς  και στο τέλος 10 mm χιονιού..με 0,-1....σήμερα είχα -9,8 με 8.....ενας νοτιάς να γύρισει...και να μπουκάρει κατά τις 0700 και τα λέμε.....,πάντως συμφωνω μαζί σου χιλιες φορες...υγρός και βροχερός Μάρτης και Απριλης....παρά να γίνουμε Σιβηρία πάλι....και το άλλον Δεκέμβρη να κλαίμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ειμαι ο μονος που θελω νοτιαδες και  ζεστες πλεον ...εδώ και 4 χρόνια που έχει δυνατο Μάρτη Απρίλη ο Δεκέμβρης και ο μισός Ιανουάριος παει απάτος την επόμενη χρονιά,,,έχω μια ελπίδα ότι αν έχουμε βροχες την άνοιξη χωρις κρυα θα ναι πιο καλός ο επόμενος χειμώνας....Και φυσικά αίσθηση δική μου είναι και όχι τιοοτα εννοειται το επιστημονικό 

Κάνεις λάθος χαχαχαχα. Ζέστες τώρα άμεσα!! εκτός αν έρθει το ορθόδοξο κεντροβόρειο μέχρι 5 Μαρτίου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά πάμε για τόσο μακριά. Βήμα-βήμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι προσήνεμοι μέχρι προχθές θέλατε κεντροβορειο. Τώρα μυρισατε Αυλώνα και έχετε ορμηξει παλι😂

Λυπηθείτε μας😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ειμαι ο μονος που θελω νοτιαδες και  ζεστες πλεον ...εδώ και 4 χρόνια που έχει δυνατο Μάρτη Απρίλη ο Δεκέμβρης και ο μισός Ιανουάριος παει απάτος την επόμενη χρονιά,,,έχω μια ελπίδα ότι αν έχουμε βροχες την άνοιξη χωρις κρυα θα ναι πιο καλός ο επόμενος χειμώνας....Και φυσικά αίσθηση δική μου είναι και όχι τιοοτα εννοειται το επιστημονικό 

Δεν πρέπει να έχει να κάνει τόσο με το νοτιά - βοριά η κατάσταση .... όσο με το κόλλημα των συστημάτων στην κυκλοφορία της ατμόσφαιρας  που εδώ και πάρα πολλά χρόνια  βγαίνει σχεδόν καρμπόν με μικροαλλαγές και με λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά όμως κάποιες φορές...... αργεί να μπει ο χειμώνας(πάντως όλοι οι Δεκέμβρηδες σχεδόν εδώ και χρόνια είναι εξαιρετικά ήπιοι) συνήθως κατά Γενάρη αν είμαστε τυχεροί για καμιά βδομάδα 10 μέρες μετά δεν έχει τίποτα η άνοιξη ψυχρή με σίγουρο πολύ ζεστό ένα διάστημα μιας βδομάδας 10 ημερών εκεί προς τέλη Απρίλη αρχές Μάη.. καλοκαίρι το πρώτο μισό ψυχρό σχετικά με καταιγίδες στα ηπειρωτικά πολύ ζεστό και άνομβρο το υπόλοιπο μισό και εκεί που γίνονται όργια ανωμαλίας είναι το φθινόπωρο που έχουμε πολύ ζεστά και άνομβρα κατά βάση φθινόπωρα και Δεκέμβρηδες με παραλλαγές πάντα....  δηλαδή μπορεί να κάνει ζεστό αλλά βροχερό Νοέμβρη ή Δεκέμβρη.. πάντως ψυχρό Νοέμβρη και Δεκέμβρη πρέπει να έχουμε 1 φορά τα τελευταία 10 χρόνια....

το ότι φέτος πήγαμε και σε Γενάρη πολύ ζεστό και άνομβρο σχετικά μετά από έναν εξαιρετικά ήπιο Δεκέμβρη σε προς το παρόν ψυχρό Φλεβάρη αλλά άνομβρο στις περισσότερες περιοχές της χώρας αποτελεί περιέργως φαινόμενο και μένει να δούμε που θα οδηγήσει για Μάρτη κατά κύριο λόγο και μετά για το υπόλοιπο της άνοιξης....πάντως αν πάμε σε κόλλημα της κυκλοφορίας όπως μας έχει συνηθίσει λογικά θα πάμε και σε ψυχρό Μάρτη..... αλλά με τον καιρό και την φύση ποτέ δεν ξες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Εδώ έχουμε ξεκινήσει ένα running joke για αυλώνα σε εκείνες τις ημερομηνίες και σοβαρά αναλύετε αν θα πάει Τουρκία ή όπου άλλου; Αυτά σε κάθε τρέξιμο θα αλλάζουν, υποθετικά και μόνο για το μάτι... πάμε καλά! 

Για την περίοδο 2008-2021 μη μπερδεύουμε τα προσήνεμα με το λεκανοπέδιο. Η Θήβα βγαίνει μακράν νικήτρια για αυτή τη περίοδο από όλες τις πόλεις της Ελλάδας. 

Η Θήβα είναι η Καρδίτσα του νότου. Ότι και γίνει, θα δει χιόνι λόγω ηπειρωτικοτητας. Ασχέτως του τι θα κάνει στην Αθήνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειλικρινά αυτό που έχουμε όλοι το feeling οτι θα σκάσει προς τα εδώ  (βλέποντας κλεφτά και ΑΣΘ) ...έχει πλακα.

Αμα έρθει θα πρέπει να ονομαστεί εκτη αίσθηση η κακοκαιρια 😛 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζωνικάρα ο μέσος όρος του ευρωπαίου όσο πάει το μάτι...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...