Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω γενέθλια 11/2 και το gfs με προετοιμάζει για το καλύτερο δώρο γενεθλίων απ'ότι φαίνεται. 

Επεξεργάστηκε από Orfeas_xionakias
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ηθελα να το πάιξω "φωνή της λογικής" και να πώ οτι είναι πολύ νωρίς ακόμα, όμως...δεν το κρύβω οτι ΗΔΗ σκέφτομαι το promotion αλλά και την παρουσίαση της κακοκαιρίας "Αρχίδαμος" στα ΜΜΕ. 

"Σαρώνει ο Αρχίδαμος σε Αττική και Ευβοια"

"Αρχίδαμος...όνομα και πράγμα παραλύει τη χώρα"

"ο Αρχίδαμος δείχνει τα....δόντια του"

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος για 5/2 τρέχει πλέον στο... -5! Κατεβήκαμε 1 ολόκληρο βαθμό σε ένα τρέξιμο. Περιμένουμε να ολοκληρωθεί. Αυξήθηκε και ο μέσος όρος υετού. 

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Θα ηθελα να το πάιξω "φωνή της λογικής" και να πώ οτι είναι πολύ νωρίς ακόμα, όμως...δεν το κρύβω οτι ΗΔΗ σκέφτομαι το promotion αλλά και την παρουσίαση της κακοκαιρίας "Αρχίδαμος" στα ΜΜΕ. 

"Σαρώνει ο Αρχίδαμος σε Αττική και Ευβοια"

"Αρχίδαμος...όνομα και πράγμα παραλύει τη χώρα"

"ο Αρχίδαμος δείχνει τα....δόντια του"

 

 

Νομιζω με βαση την ονοματοδοσια ΕΛΛΑΔΑ ΚΥΠΡΟΣ ΙΣΡΑΗΛ θα ονομαζεται Βαρβαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει το ευρωπαϊκό να δείξει δυτικό σενάριο. Ιδανικά Αδριατική για να υπάρχει αντίβαρο.

Το GEM ως τώρα είναι με διαφορά η καλύτερη εκδοχή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ελπίζω ότι έρθει να κάνει και κάτι στην Πελοπόννησο και όχι μόνο στην Αττική Εύβοια και Βοιωτία όπως στην Ελπίδα και την Μήδεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Πελοποννήσιος είπε:

Ας ελπίζω ότι έρθει να κάνει και κάτι στην Πελοπόννησο και όχι μόνο στην Αττική Εύβοια και Βοιωτία όπως στην Ελπίδα και την Μήδεια

Εγώ φίλε θυμάμαι πέρυσι Νεμέα με φουλ χιόνι και -15 ελάχιστες. Ηταν ένας φίλος απο εδώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Εγώ φίλε θυμάμαι πέρυσι Νεμέα με φουλ χιόνι και -15 ελάχιστες. Ηταν ένας φίλος απο εδώ. 

τι να τις κάνω τις ελάχιστες και εμείς είχαμε -8 αλλά τι να το κάνω το ξεροκρυο μόνο η Κορινθία έκανε ότι έκανε στην Ελπιδα καλά μην μιλήσω για Μήδεια 

Επεξεργάστηκε από Πελοποννήσιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερό τζεμ, πολύ καλά ensembles τζιφου ( το κύριο στο 18αρι ικανό είναι να βγάλει χιόνια βαρκελωνης). Πολύ κρίσιμο το ευρωπαϊκό και ειδικά τα ensembles του, πρέπει να μειωθούν τα σενάρια μη καταβασης Αυλώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.99fb6f70b2514d4c1c480574e3443de4.png

Για Αθήνα από -4.1 μέσο όρο. Όσο ο εμποδισμός θα παίρνει καλή θέση, θα κατεβάζει θερμοκρασίες. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

στο 6αρι του τζίφου υπήρχαν καμια δεκαρια σεναρια που δεν κατεβαζαν αυλωνα, στο 12αρι είναι 2 ή 3 σενάρια μόνο.

Απαιτητικές, ουσιαστικότατες και κατατοπιστικότατες Δημητρό οι παρατηρήσεις σου κάθε φορά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

Ωραιο μην φιλε μου οταν ομως γραφεται το ιδιο απο αλλους να μην τσατιζεστε

Αυτό όμως ΄λαμβάνει χώρα 1 φορά στα 5 χρόνια φίλε μου. Η Ευρώπη έχει πάρα πολλές ευκαιρίες να χιονιστεί. Δεν της κλέβει τα χιόνια η Αγία Παρασκευή και ο Χολαργός. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εγώ φίλε θυμάμαι πέρυσι Νεμέα με φουλ χιόνι και -15 ελάχιστες. Ηταν ένας φίλος απο εδώ. 

Και στην πόλη της Κορίνθου το έστρωσε για τα καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Ο μέσος όρος για 5/2 τρέχει πλέον στο... -5! Κατεβήκαμε 1 ολόκληρο βαθμό σε ένα τρέξιμο. Περιμένουμε να ολοκληρωθεί. Αυξήθηκε και ο μέσος όρος υετού. 

 

Χιονο-Σεθ, όλα καλά? 😉😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

τρελανέ μας ρε τζιφάρα και δε θα ξανα πω κακη κουβέντα για σενα, χαχα!!!

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=12&date=2023-01-27&model=gfs&member=ENS&bw=1

Το διάγραμμα τρέχει για 15 μέρες κάτω από τα κλιματικά... Απίστευτη εικόνα για φέτος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Beach-snow NG said:

Χιονο-Σεθ, όλα καλά? 😉😆

Κώστα, στέλνει σήμα. 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού είδαμε και τα ανσάμπλ του 5ου σε αξιοπιστία μοντέλου, μένει να δούμε σε λίγη ώρα και το κορυφαίο όλων που το πρωί έδειχνε σε κύριο και ανσάμπλ κεντροβόρειο χιονιά με χαμηλό στην κεντρική ελλάδα που είναι το ιδανικό σενάριο για όλα τα βουνά της χώρας που δεν έχουν δει πολλά χιόνια μέχρι στιγμής και τα χρειάζονται ώστε να μπορέσει και ο υδροφόρος ορίζοντας να τραβήξει νερά ενόψει του καλοκαιριού και των πυρκαγιών. Απλά σε ένα τέτοιο σενάριο ίσως είναι τυχερή και η βόρεια ελλάδα αφού το 0 μεν μπορεί να κόβει τη χώρα στη μέση θερμοκρασιακά, αλλά στα βόρεια το -4 ή το -5 αρκεί σε τέτοιες περιπτώσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιών είπε:

Το διάγραμμα τρέχει για 15 μέρες κάτω από τα κλιματικά... Απίστευτη εικόνα για φέτος.

έτρεχε 2 μηνες πανω απο τα κλιματικα...έπρεπε νομίζω αρκει να γίνει και πραγματικότητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αυτό όμως ΄λαμβάνει χώρα 1 φορά στα 5 χρόνια φίλε μου. Η Ευρώπη έχει πάρα πολλές ευκαιρίες να χιονιστεί. Δεν της κλέβει τα χιόνια η Αγία Παρασκευή και ο Χολαργός. 

εαν το θετεις ετσι ουτε το Κλικις η ηθεσνικη κλεβει τα χιονια απο την Α. Παρασκευη η τον Χολαργο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...