Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@teo_73 μονος τρεχει ο τζιφος για τριτη-τεταρτη,παρολα αυτα σκυρων ποσειδων και bolam δινουν αξιολογη χιονοπτωση.Θα πεσει τρελο γελιο με το μοντελο που αγνοω αν βγουν.Τα υπολοιπα μεγαλα δεν δινουν τιποτα ουσιαστικα ενω ο τζιφος δινει αυτο στα ενσ.

Screenshot_20230128_151415_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα εγώ γιατί νομίζω ότι το έχω ξαναδεί το έργο πριν από μια εβδομάδα πάλι....

Προβλέπονται δύο σενάρια..

1) Σταδιακή καταστροφή με ξεκαθαριση της κατάστασης μέχρι Δευτέρα. (Πιθανοτες 65%) 

2) Μπαλαντζαρισματα σε όλα τα τρεξίματα μέχρι και τη Δευτέρα που θα είναι αρκετά θετικό και θα δώσει κάποιες παραπάνω ελπίδες μπαίνοντας στις κοντινές ώρες.

Αναμένουμε την καλύτερη καιρικά περίοδο του φετινού χειμώνα οποτε δίκαιο έχουμε και ξεσηκωνόμαστε.. Δεν πρέπει όμως να πετάμε γιατί πρέπει να δούμε ακόμα βελτιώσεις, δεν μας παίρνει να αρχίσουμε να χάνουμε από τώρα.

Εγώ προσωπικά θα είμαι ικανοποιημένος με ένα χιονακι ΒΠ και χωσιμο της Πάρνηθας με καλές ποιοτικές βροχές και Τ κοντα στους 4-5 βαθμούς που είναι και το πιο πιθανό.

Αν είναι να έρθει κάτι καλύτερο μακάρι... Κυριακή κοντή γιορτή....

Προς το παρόν ας μείνουμε στα κοντινά και στην κακοκαιρια που περιμένουμε για τις αμέσως επόμενες ημέρες, που δεν αποκλείεται να δουν λίγο χιόνι και τα υπερβόρεια... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 μελη του Παιου χιονιζουν την Αττικη μεχρι δευτερα πρωι, απο ελαχιστα εως πολυ. Αν το βραδυ τα 27 εχουν γινει 35, παμε καλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άνοιξα μοντέλα μετά από μια μέρα αποχής..αυτό το γ@μημενο ουκμο να αλλάξουμε και τι στο κόσμο..Καρκίνο έβγαλε με την εμμονή του..Μακάρι να τουμπιασει στο 12 Άρι γιατί δεν τον χω σε πολύ να πάμε σε ολική Τούμπα των ευνοϊκών σεναρίων..Πάντα το κακό υπερσιχυει στο καιρό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

@teo_73 μονος τρεχει ο τζιφος για τριτη-τεταρτη,παρολα αυτα σκυρων ποσειδων και bolam δινουν αξιολογη χιονοπτωση.Θα πεσει τρελο γελιο με το μοντελο που αγνοω αν βγουν.Τα υπολοιπα μεγαλα δεν δινουν τιποτα ουσιαστικα ενω ο τζιφος δινει αυτο στα ενσ.

Screenshot_20230128_151415_Chrome.jpg

George ο Σκυρωνας ανανεώνει την νύχτα και στηρίζεται στο 12αρι του χθεσινού Τζίφου... το ίδιο και ο Ποσειδώνας...λογικό είναι να δίνουν πάνω - κάτω ο,τι δίνει και ο Τζίφος... δεν τα εμπιστεύομαι γιατί ανανεώνουν μία φορά την ημέρα και είναι ελαφρώς μπαγιάτικα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε,πατε καλα??? 13 σελιδες για τα 6αρια και περισσοτερο του τζιφου????!!!!! Κωστα, φερνω ξεγυρισμενη τουρτα μεγαλου μεγεθους(τη γνωστη)!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τωρα άνοιξα και είδα τα ensembles. Θερμάνθηκαν λίγο. Πάει δυτικά....χάνουμε σε θερμοκρασίες και κερδίζουμε σε υετό. Πάει ανατολικά, συμβαίνει το αντίστροφο. Εγώ βλέπω οτι η δυναμική είναι γύρω στο -7 με -35 στα 500. Με αυτές τις συνθήκες, δεν μπορεί να ελπίζει το κεντρικό λεκανοπέδιο και κάτω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, JohnTheSnow είπε:

Μήπως μπορεί να μας πει κάποιος αν το 6αρι του ευρωπαϊκού είναι πιο δυτικά ή πιο ανατολικά από το 0ζ του; 

Μέχρι να το δω θα σου πουν πιο δυτικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο ανατολικα μου φαινεται το 6αρι του παιου αλλα ειμαι και απο κινητο

 

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Χαχαχαχαχα εγω λεω ότι να ναι...εσείς δηλαδη το βλέπετε το ίδιο; ;

βαλε χαρτες εδω και δειξε που ειναι πιο ανατολικα γιατι θα μας τρελανεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι εμφανώς πιο δυτικα όλα....Και ο αυλωνας ιδιαίτερα ο αντικυκλωνας και ουτε πιέζει τοσο το χαμηλακι στον ατλαντικο ...αμα το δείτε στους χάρτες τους μεγάλους της Ευρώπης lcc φαινεται πολυ πιο καλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Είναι εμφανώς πιο δυτικα όλα....Και ο αυλωνας ιδιαίτερα ο αντικυκλωνας και ουτε πιέζει τοσο το χαμηλακι στον ατλαντικο ...αμα το δείτε στους χάρτες τους μεγάλους της Ευρώπης lcc φαινεται πολυ πιο καλα 

Πιο δυτικά όχι πιο ανατολικά..αυτό λέμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...