Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συννεφιά με ήλιο στον Αλμυρό τώρα, η Τ στους 5 βαθμούς και ο άνεμος έχει γυρίσει επιτέλους σε βορειοανατολικός. Απ’ότι έχω καταλάβει στους τελευταίους προσήνεμους χιονιάδες για την περιοχή μου, ο βορειοδυτικός άνεμος στέλνει/κρατάει τα φαινόμενα  ανατολικότερα και ξηραίνει την ατμόσφαιρα έξω. Ελπίζω σήμερα το βράδυ να έχουμε καλύτερη τύχη, το περασμένο βράδυ δεν έκανε τίποτα απολύτως… Σήμερα βλέπω το stream στα 850 και 700 hpa θα είναι πιο βορειο-ανατολικό απ’ότι εχθές, για να δούμε. 

Και μια φωτό το Πήλιο όπως φαίνεται από το σπίτι μου. Κουραμπιές… 

30491A38-58F4-45AB-93A2-BF709FA9FFC4.thumb.jpeg.9f395305d3a09fb147994ee718fc9f93.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Santa snow said:

Το 2002 στα ψηλά υπερβόρεια είχε 1,2-1,5 μέτρο. Τώρα είναι ακόμα κάτω από 1m,

40 εκατοστά είναι ούτε τη Μήδεια δεν έχουμε φτάσει ακόμα. Για Καπανδρίτι και αφιδνες δεν ξέρω μπορεί να έχει παραπάνω 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει καλά τώρα, κάτι τέτοια να κάνει ως αυριο το πρωι να εχουμε μια πασπάλα ακομα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις μπήκα στο ταξι, Γαλάτσι χοντρό χιόνι! Λίγο παραπάνω ήθελα να καθίσω  ρεε Η καλύτερη ένταση χιονιού της ημέρας!! Κυρίως λόγω μεγέθους νιφάδας

IMG_20230207_155522.jpg

 

IMG_20230207_155520.jpg

IMG_20230207_155515.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκκληση SOS: Η ανατολική Αττική έχασε τις χιονοκουρτίνες. Παρακαλείται όποιος τις βρει να τις επιστρέψει το συντομότερο δυνατόν. Η κυρία Βαρβάρα θα σας δώσει ως ανταμοιβή 10 πόντους ολική. Ευχαριστώ.

Επεξεργάστηκε από voutzalou
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Canadathens13 said:

Αυτό το 10λεπτο ήταν η κλασική η αιγαιοπελαγίτικη Στούπα!!!

Ισχύει... Ο ορισμός του Aegean Effect Snow ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...