Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την προηγούμενη στούπα, έχει μείνει σταθερά στους 1.7β. Άντε να δούμε και λίγο ακόμα! Καλό, χρυσό και άγιο το στρωμένο χιόνι, αλλά αξία ανεκτίμητη να το βλέπεις να πέφτει από τον ουρανό το άτιμο!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το 2002 επαιζε με -10,5 ως -11 3 σερι μερες στα 850, γελανε και οι πετρες με τετοιες συγκρισεις...απο ραδιοβοληση το μεσημερι το επιπεδο παγοποιησης ηταν στα 390 μετρα στο υψος του Ελληνικου και το παχος 1000-500 στα 519,6dam!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

@makwn Δεν νομιζω... Τη νυχτα σιγουρα θα υπαρχουν χιονοπτωσεις στα Βορεια προαστια της Αττικης αλλα αντε να μπουν αλλα 2-3 εκατοστα... Το 2002 επεμενε και εβαζε καθε μερα ακραια ποσα εκατοστων! Δεν υπαρχει καμια συγκριση, δεν ξερω γιατι ολοι το συγκρινετε..

Ναι μωρέ, πάντα υπερβολικός είναι, απλά να χαρούμε λίγο 😝 

Παντως παίρνουμε σήμερα τρίτη και αύριο τετάρτη οπως φαίνεται πραγματάκια που στην αρχή της «Βαρβαρας» δεν φαινόταν πως θα πάρουμε. Όσον αφορά την διάρκεια τουλάχιστον.Μακάρι να δούμε και μεγαλύτερη  ένταση το βράδυ, φαίνεται ότι έχει ακόμα να δώσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο καλό της θήβας είναι ότι χιονίζει και ότι είναι κοντά στη χαλκίδα. Κατά τα άλλα παίζει να είναι από τις πιο άσχημες πόλεις στην ελλάδα και δεν έχει τίποτα απολύτως να κάνεις όλο το χρόνο. Ένας πεζόδρομος με 3 καφετέριες είναι. Και όσοι λένε ότι θα ήθελαν να μένουν εκεί, να μην ξεχνάνε ότι μαζί με τα χιόνια πάνε και τα 40+ το καλοκαίρι και μάλιστα και σε πολύ συχνή βάση. Σε ό,τι αφορά την τωρινή κακοκαιρία ακόμα δεν έχω μιλήσει με το θείο μου που βγαίνει στην ταράτσα σε κάθε χιόνι και μετράει. το 2021 είχε μετρήσει λίγο πάνω από 60 εκατοστά,στα ψηλά της πόλης στην παλιά εθνική προς το στρατόπεδο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Μαυρίλα έρχεται. Να πάρει έπρεπε να μείνω ακόμα μια μέρα.

Κοίτα να δεις που τώρα που φεύγεις έρχονται όλα τα σύννεφα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες,δεν εχω διαβασει αναφορες επειδη ειμαστε σε ενα γειτονικο σπιτι και τα πινουμε.Αυτο που συμβαινει θυμιζει 2002.Μας θαβει στην κυριολεξια και δεν κανει τα on off.Τα λεμε αργοτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Μαυρίλα έρχεται. Να πάρει έπρεπε να μείνω ακόμα μια μέρα.

Φίλε, έπρεπε να είχες πάει κανέναν Διόνυσο, Δροσοπηγή, Ιπποκράτειο για να δεις σοβαρό χιόνι. Ποιο Γαλάτσι, μετά συγχωρήσεως προς τα συμπαθή γειτονάκια μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Τι περιμένουμε από θερμοκρασίες σε σχέση με τώρα μέχρι την Πέμπτη;

Κοιτα το βράδυ θα πέσουν ,θα μηδενίσουμε με φαινόμενα,αύριο όμως χωρίς έντονα φαινόμενα δύσκολο 

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μαυρίλα έρχεται. Να πάρει έπρεπε να μείνω ακόμα μια μέρα.

Μιχαήλ αν αύριο κάνει κανένα ακραίο και θαφτεί το λεκανοπέδιο (λέμε τώρα) νομίζω ότι θα αρχίσεις να πιστεύεις στις προλήψεις 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μαυρίλα έρχεται. Να πάρει έπρεπε να μείνω ακόμα μια μέρα.

ρε λετζιτ το λεω μα τον θεο αν στρωσει καργα παλι ενω φευγεις ξεκαθαρα παιζει να ισχυει οτι εισαι γκαντεμης . ενω δεν πιστευω σε αυτα ειναι πολυ περιεργο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Frostfang8 said:

ελα ας ειναι 2ωρακι να βαλουμε ολοι ενα 10ποντο να στανιαρουμε παλι να κλεισει ομορφα η κακοκαιρια

Για να βαλεις εσυ ενα 10ποντο σε ενα δυωρακι πρεπει να περασει απο δω η χιονοκαταιγιδα του αιωνα και να βαλω 30ποντακι χαχα

Καλα δεν με χαλαει, αλλα το βρισκω απιθανο να συμβει...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιών είπε:

Μιχαήλ αν αύριο κάνει κανένα ακραίο και θαφτεί το λεκανοπέδιο (λέμε τώρα) νομίζω ότι θα αρχίσεις να πιστεύεις στις προλήψεις 😂

 

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

ρε λετζιτ το λεω μα τον θεο αν στρωσει καργα παλι ενω φευγεις ξεκαθαρα παιζει να ισχυει οτι εισαι γκαντεμης . ενω δεν πιστευω σε αυτα ειναι πολυ περιεργο

 

Άφηστε να πάνε ηλιουπολιτες! Και ταυτόχρονα χαχαχα

Δεν πιστεύω στην γκαντεμια, αλλά στην στατιστική. Η στατιστική λεει ότι είμαι γκαντεμης! Χαχα.

Ελπίζω μέσα στο τρένο που περνάει από Βοιωτία να δω τέρατα τουλάχιστον!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μαυρίλα έρχεται. Να πάρει έπρεπε να μείνω ακόμα μια μέρα.

Μιχαηλ ανεβα προς τα πανω...εχεις αναλαβει ενα χρεος ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Λοιπόν εγώ από ότι είδα για Βόλο.... χιονόστρωση παρόμοια με Μήδειας και Αριάδνης είχε σήμερα .....Μήδεια είχε περισσότερο στις εύκολες επιφάνειες και σήμερα πολύ περισσότερο στον δρόμο....Αριάδνη άλλη κλάση το χιόνι αφού έπεσε με -6....χωρίς να έζησα τον σημερινό τον βάζω πάνω από Μήδεια γιατί Μήδεια είχε blizzard ενώ σήμερα Στούπα κάτι που κάνει σπάνια Βόλο...από φωτό που είδα από πευκάκια σήμερα είχε καθαρό 20ποντο πάντως στα χόρτα και 25 στα αυτοκίνητα.....Ανώτερος όλων παραμένει το 2006 σε όλα και ακολουθεί το 2001 .....Όσο αφορά της ποσότητες θα εβαζα έτσι τους καλούς χιονοαδες(20εκ+) από το 2000 μέχρι σήμερα  06,14,01,17,21,23 (τα 3 τελευταία μαζι)...μετά ακολουθούν πολλαααα μικρά χιόνια τύπου 5ποντα που κάνει σχεδον κάθε χρόνο αλλά δεν έχει νόημα να τα κατατάξω 

Εγώ θα έβαζα πρώτα 2017 λόγω του ψύχους (είναι πάρα πολύ σπάνιο να χιονίζει άπειρα με -6), μετά το σημερινό και τελευταία την Μήδεια γιατί μου την έσπασε που έκανε 200 ώρες να στρώσει λόγω της θερμής εισβολής που είχε προηγηθεί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...