Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντύπωση μου κάνε ο Βόλος. Μετατραπηκε σε κλαασική προσήνεμη πόλη ξαφνικά? Δεν το περίμενα να ανοιξει ο καιρός και να φτάσει 4.5 βαθμούς!! Σφοδρή λιακάδα έχει. Ελπίζω να το ξαναρίξει αργότερα το χιονάκι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει ασθενώς στον σταθμό Λαρίσης με την μαυρίλα να καραδοκεί, και τον ουρανό επίσης. Πάντως αν σαν αποτέλεσμα δεν έχω στρώσιμο χίλιες φορές μπούκες με ένταση χιονόπτωσης και ήλιο μέρα παρά το βαρετό ασθενές συνεχόμενο χιόνι, για εμένα πάντα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Λύσαξε το 112. Τρίτη φορά που στέλνει σήμερα. Εντάξει το καταλάβαμε. Το βλέπουμε εξω!! χαχα

Λοιπόν εγώ από ότι είδα για Βόλο.... χιονόστρωση παρόμοια με Μήδειας και Αριάδνης είχε σήμερα .....Μήδεια είχε περισσότερο στις εύκολες επιφάνειες και σήμερα πολύ περισσότερο στον δρόμο....Αριάδνη άλλη κλάση το χιόνι αφού έπεσε με -6....χωρίς να έζησα τον σημερινό τον βάζω πάνω από Μήδεια γιατί Μήδεια είχε blizzard ενώ σήμερα Στούπα κάτι που κάνει σπάνια Βόλο...από φωτό που είδα από πευκάκια σήμερα είχε καθαρό 20ποντο πάντως στα χόρτα και 25 στα αυτοκίνητα.....Ανώτερος όλων παραμένει το 2006 σε όλα και ακολουθεί το 2001 .....Όσο αφορά της ποσότητες θα εβαζα έτσι τους καλούς χιονοαδες(20εκ+) από το 2000 μέχρι σήμερα  06,14,01,17,21,23 (τα 3 τελευταία μαζι)...μετά ακολουθούν πολλαααα μικρά χιόνια τύπου 5ποντα που κάνει σχεδον κάθε χρόνο αλλά δεν έχει νόημα να τα κατατάξω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Χιονίζει ασθενώς στον σταθμό Λαρίσης με την μαυρίλα να καραδοκεί, και τον ουρανό επίσης. Πάντως αν σαν αποτέλεσμα δεν έχω στρώσιμο χίλιες φορές μπούκες με ένταση χιονόπτωσης και ήλιο μέρα παρά το βαρετό ασθενές συνεχόμενο χιόνι, για εμένα πάντα!

Λάρισα χιόνι?? που βρήκατε υετο ? ορογραφικός από γύρω βουνά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εντωμεταξυ 1.4 η Τ αμεσως ρε.
αμα θελει την ριχνει... ανετα...
γιαυτο λεω καλυτερα ακραιες στουπες παρα σιγουρα -10 με ασθενη φαινομενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Λάρισα χιόνι?? που βρήκατε υετο ? ορογραφικός από γύρω βουνά;

Σταθμός Λαρίσης, Αθήνα😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Λάρισα χιόνι?? που βρήκατε υετο ? ορογραφικός από γύρω βουνά;

Βρε συ στην Αθήνα υπάρχει ο σταθμός Λαρίσης 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο δορυφορικη φαινεται οτι το αιγαιο ξερναει πραγμα  μεχρι τις 6μμ (δημιουργειται από το πρωτο κ τριτο ποδι της χαλκιδικης)

σωστα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Με αυτή την θερμοκρασία έστρωσε παντού σε 15 λεπτά έστω και πέτσα 

εντωμεταξυ αυτη η στουπα οντως ηταν τυπου ελπιδας...
θυμηθηκα τι ακραιο ηταν ολο αυτο περυσι και με τι διαρκεια...
ενα δακρυ κυλησε... αλλα οτι κανει τελος παντων χααχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απιθανα πραγματα Ζωγραφου εριξε ανελεητα για κανα 20λεπτο ασπριζοντας ευκολες....Τ κατρακυλησε αατραπιαια 1.1 αλλα ηταν τετοια η ενταση κ ραγδαιοτητα που κολλουσε παντου....σταματησε τωρα κ ανοιγματα..

Μεχρι Παρασκευη ετσι θα παμε δωσε Αρχιδαμεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΟΥΠΣ!!

 

Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Μια ατμοσφαιρική διαταραχή από την περιοχή της Πελοποννήσου την οποία τα ατμοσφαιρικά μοντέλα δεν εκτίμησαν σωστά, είχε σαν αποτέλεσμα την μικρή άνοδο της θερμοκρασίας και την αρκετά πιο μεγάλη της σχετικής υγρασίας κι έτσι η υποτροπή του καιρού που αναμέναμε τη νύχτα που μας πέρασε δεν έδωσε τα προβλεπόμενα. 

Πλέον όμως η διαταραχή αυτή υποχωρεί ολοένα και πιο νότια ανοίγοντας τον δρόμο για την κάθοδο της χιονομάζας που έδωσε τα πολλά χιόνια προς Θήβα, Βόλο κι όχι μόνο.

Τα προγνωστικά λοιπόν θέλουν καταπεριόδους και κατά τόπους πολύ πυκνές χιονοπτώσεις στο νομό Αττικής μέχρι και την Πέμπτη το πρωί περίπου. Όπως λέω εδώ και ημέρες μέσα από τον τηλεοπτικό μας σταθμό και όχι μόνο, η κακοκαιρία αυτή για την Αττική μπορεί να μας θυμίσει το 2002. 

Παραμένουμε σε ετοιμότητα! Τίποτα δεν τελείωσε!

 

Από Κλέαρχο Μαρουσακη

Λέτε τα καλύτερα να είναι ακόμα μπροστά μας;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Λάρισα χιόνι?? που βρήκατε υετο ? ορογραφικός από γύρω βουνά;

Ο σταθμός Λαρίσης στην Αθήνα δεν είναι;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BillG είπε:

Ο σταθμός Λαρίσης στην Αθήνα δεν είναι;;;

ναι είναι μου το είπαν τα παιδιά δεν το ήξερα αχααχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kouvanos είπε:

Απιθανα πραγματα Ζωγραφου εριξε ανελεητα για κανα 20λεπτο ασπριζοντας ευκολες....Τ κατρακυλησε αατραπιαια 1.1 αλλα ηταν τετοια η ενταση κ ραγδαιοτητα που κολλουσε παντου....σταματησε τωρα κ ανοιγματα..

Μεχρι Παρασκευη ετσι θα παμε δωσε Αρχιδαμεεε

Εγώ κατέβηκα μέχρι 0.6 και έπιασε και δρόμο για λίγα λεπτά ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BillG είπε:

Ο σταθμός Λαρίσης στην Αθήνα δεν είναι;;;

ναι ναι περιοχη αττικης/αγιου νικολαου/κατω πατησια. κατι απο ολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...