Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Seth13 said:

Τα μοντέλα από άποψη υετού πάντως παντελώς έξω. Υπομονή όμως μέχρι το ξημέρωμα που περιστρέφεται η λίμνη. 

Γιατί το λες αυτό... βλέπω από 10-15μμ σε όλους τους σταθμούς ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

1 βαθμο έχω εγώ στη Χρυσούπολη στο Περιστέρι (100μ.) και είναι ακόμη μεσημερι... χαχαχα.... μια χαραα... με άνεμο φυσικά ΒΔ..

Σοβαρά; Εγώ έχω 2,8 στα 85 μέτρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυσκολα τα πραγματα παιδες.Πεφτουν τα καμμενα δεντρα,ακομα και εξω απο το σπιτι πανω στα καλωδια.Γυρω στους 25-30 ποντους το χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, CATHA said:

Γιατί το λες αυτό... βλέπω από 10-15μμ σε όλους τους σταθμούς ...

Επηρεασμένος από το Ευρωπαϊκό. Ο Τζίφος είναι μέσα στα χιλιοστά. Έχουμε δει πάντως και πολύ καλύτερα φαινόμενα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 0 είναι γύρω στα 350-400 μέτρα αυτή τη στιγμή. Να δούμε το βράδυ που τα μοντέλα ρίχουν το freezing level κατά 100-150 μέτρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, CATHA said:

Εκλεισε η Εθνική στο Καλυφτάκη, προληπτικά όχι από το χιόνι, ακόμη 😂

Όχι και τόσο προληπτικά 

 

F3D958BE-BF0D-4F42-8E4C-CDEDBD9FBEDE.jpeg

Επεξεργάστηκε από Panagiotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Santa snow said:

Το 0 είναι γύρω στα 350-400 μέτρα αυτή τη στιγμή. Να δούμε το βράδυ που τα μοντέλα ρίχουν το freezing level κατά 100-150 μέτρα...

Με φαινόμενα θα ασπρίσει πρόσκαιρα έστω και το κέντρο. Εκτιμώ ότι και από τα δυτικά προάστια θα αναφέρουν χιονοστρώσεις πριν την αλλαγή της ημέρας αρκετά χαμηλά και μετά θα πάρουμε σερί εμείς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιγά σιγά και μέχρι το βράδυ θα γυρίσει σε ΒΑ ο άνεμος, αυτό το ξέραμε. Και θα έχουμε άνοδο σ.δ, θερμοκρασίας κι ενδεχομένως πάυση φαινομένων για κάποιες ώρες. Αλλά το βράδυ ξαναγυρνάμε σε ΒΔ στο λεκανοπέδιο κι όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Ο ήλιος πάντως πέφτει και τα καλύτερα είναι μπροστά μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Seth13 said:

Επηρεασμένος από το Ευρωπαϊκό. Ο Τζίφος είναι μέσα στα χιλιοστά. Έχουμε δει πάντως και πολύ καλύτερα φαινόμενα. 

Το Ευρωπαικό πάντα (σχεδόν) υποεκτιμά τον υετο... το 6αρι πχ δίνει για αύριο 1μμ... Νομίζω οτι είμαστε μέχρι στιγμής πολύ κοντά στις προγνώσεις χωρίς σημαντικές αστοχίες. 

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 minutes ago, Panagiotis said:

Δεν ξέρω πως μερικοί μιλάνε για υφέσεις και ξευφέσεις και πάνε για αύριο, όταν δεν έχει έρθει ακόμα το -7 και το -8 στα 850, η σατ είναι τούμπανο για πολλές ωρες, ο δασκαλος έχει σημάνει κόκκινο συναγερμό για απόγευμα και το ίδιο και η ΕΜΥ. 
 

Με ξεπερνάει τόση μιζέρια 

Η κακοκαιρία έχει ξεκινήσει. Δεν περιμένουμε το -7 ή το -8 για να πούμε ότι ξεκινάει! Την ύφεση θα την πούμε ύφεση, την έξαρση θα την πούμε έξαρση, θα τα λέμε με το όνομά τους, δεν θα διαστρεβλώνουμε την πραγματικότητα. Αμαν πια, κι εμένα με έχει κουράσει το πως θέλετε όλα τα σχόλια να είναι "πωπω θάβομαι". Αναφορές κάνουμε, απ 'ολα θα έχει. ΣΤΟΠ σας παρακαλώ πολύ αυτός ο χαρακτηρισμός "ΜΙΖΕΡΙΑ". Μας κουράζει όλους. Δεν μπορούμε απλά να λέμε αυτό που συμβαίνει όπως θέλουμε να το πούμε και να γίνει αποδεκτό από όλους; Αμα θέλουμε θα γκρινιάξουμε, άμα θέλουμε θα γελάσουμε, άμα θέλουμε θα χοροπηδήσουμε. Αλλιώς τι νόημα έχει; Ας σχολιάζουν λοιπόν από εδώ και πέρα μονο όσοι έχουν φαινόμενα χιονιού και οι υπόλοιποι ΜΟΚΟ. Αυτό θέλετε;;;;;

Επεξεργάστηκε από voutzalou
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, CATHA said:

Το Ευρωπαικό πάντα (σχεδόν) υποεκτιμά τον υετο... το 6αρι πχ δίνει για αύριο 1μμ... Νομίζω οτι είμαστε μέχρι στιγμής πολύ κοντά στις προγνώσεις χωρίς σηματικές αστοχίες. 

Το 00άρι του για Αγία Παρασκευή έδινε 23 χιλιοστά τώρα. Για μετά ξέρουμε ότι έχει θέμα στο βόρειο ρεύμα. Μένει να δούμε και στη πράξη τι θα γίνει. Προς το παρόν ό,τι και να έκανε με αυτές τις θερμοκρασίες στράφι θα πήγαινε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Το Ευρωπαικό πάντα (σχεδόν) υποεκτιμά τον υετο... το 6αρι πχ δίνει για αύριο 1μμ... Νομίζω οτι είμαστε μέχρι στιγμής πολύ κοντά στις προγνώσεις χωρίς σηματικές αστοχίες. 

Εδώ Ηλιούπολη έχουμε (χωρίς να περιλαμβάνω τις βραδινές βροχές) γύρω στα 4 χιλιοστά. Το GFS (μετά τις βραδινές βροχές πάλι) μας έδινε σχεδόν τα διπλάδια μέχρι τώρα. Έπεσε λιγότερος του αναμενομένου υετός εδώ στα νότια αλλά και στο κέντρο της Αθήνας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Παύση εδώ. Θερμοκρασία κέντρο 1.5 και εδώ Έξω Παναγίτσα 1.0

τι απολογισμο εχεις ως τωρα Νικολα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...