Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρομερή ένταση τώρα στα Οινόφυτα .....απίστευτη ......τρομερή δουλειά ο κρατικός μηχανισμός (να τα λέμε κι αυτά).....άπειρα γκρέιντερ και αλατιερες στην Εθνική οδό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, voutzalou είπε:

Δεν βιάζομαι. Το ξέρω ότι έτσι αναμενόταν. Το έγραφα στους χάρτες ότι μπορεί να έχω εναλλαγές και αστάθεια και με κορόιδευαν. Απλά κάνω την αναφορά μου και κάνω και την πλάκα μου, ώστε να αντέξω κι εγώ ψυχικά!

Τα ειχα διαβασει και επειδη ειμαστε διπλα διπλα κ κοντα σε υψομετρο ξερω πως σωστα εγραψες, εξαλλου αυτοι που κοροιδευαν ηταν ελαχιστοι και μαλλον δεν γνωριζουν την περιοχη..Εδω Νταου Πεντελης που ειναι και 70μ παραπανω κ αν εχει κατι θα ειναι πετσα στην καλυτερη στα χορτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, voutzalou είπε:

ΒΡΟΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.

Πόσο σωστός στην πρόβλεψή του έως τώρα ο Χορινός (από τους παλιούς).

Μπορεί να μην έχω χιόνι, αλλά νιώθω ότι δικαιώνομαι για τις εύλογες επιφυλάξεις μου (πάντα μιλάω μόνο για την περιοχή μου), ενώ κάποιος κορόιδευε, αλλά την πάτησε χαχαχα...

Εχεις θετικο σημειο δροσου και ηταν αναμενομενο στα πολυ ανατολικα. Εαν το περιμενες,σωστα το περιμενες οτι θα εχεις βροχη. Ομως μετα τις 5-6 περιπου θα γυρισεις σε αρνητικες τιμες και ο οποιος υετος υπαρχει θα ειναι σε μορφη χιονιου.Οποτε μην απογοητευεσαι.Υετο να βρεις σε 2-3 ωριτσες περιπου και ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Seth13 said:

Το 00άρι του για Αγία Παρασκευή έδινε 23 χιλιοστά τώρα. Για μετά ξέρουμε ότι έχει θέμα στο βόρειο ρεύμα. Μένει να δούμε και στη πράξη τι θα γίνει. Προς το παρόν ό,τι και να έκανε με αυτές τις θερμοκρασίες στράφι θα πήγαινε. 

Αναφερόμουν στην Αθήνα, σύμφωνοι. Κατά την γνώμη μου η κακοκαιρία εξελίσεται όπως αναμενόταν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παπλαμουδας είπε:

τι απολογισμο εχεις ως τωρα Νικολα;

Ασπρισμα κεραμίδια και αμάξι. Ευελπιστώ το βράδυ που η σύγκλιση δείχνει πάνω μας να γίνει ένα καλύτερο ασπρισμα. Σε καμία περίπτωση Τηλέμαχος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, teo_73 said:

Εχεις θετικο σημειο δροσου και ηταν αναμενομενο στα πολυ ανατολικα. Εαν το περιμενες,σωστα το περιμενες οτι θα εχεις βροχη. Ομως μετα τις 5-6 περιπου θα γυρισεις σε αρνητικες τιμες και ο οποιος υετος υπαρχει θα ειναι σε μορφη χιονιου.Οποτε μην απογοητευεσαι.Υετο να βρεις σε 2-3 ωριτσες περιπου και ολα θα πανε καλα.

Δεν απογοητεύομαι φίλε, σε ευχαριστώ όμως και για την στήριξη και για την επιβεβαίωση των στοιχείων που έχω δει. Θα απογοητευτώ αν χρειαστεί μόνο στο τέλος της κακοκαιρίας, τώρα είναι αρχή και είμαι γεμάτη ενθουσιασμό! Να 'σαι καλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν το περίμενα πάντως να το στρώσει κ μάλιστα τόσο! 

Με το ζόρι πίστευα ότι θα βλέπαμε απλά να ρίχνει χιόνι σήμερα κ από το βράδυ ίσως να το έστρωνε.

Τελικά αυτός ο καιρός με ευνοεί πιο πολύ.

Δίπλα στο κύμα να έχει 5π με πόσο στα 850;;;

Έριξε πολύ καλά εδώ!

Τώρα ανεβάζει θερμοκρασία. 

Να δούμε στην συνέχεια...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ασπρισμα κεραμίδια και αμάξι. Ευελπιστώ το βράδυ που η σύγκλιση δείχνει πάνω μας να γίνει ένα καλύτερο ασπρισμα. Σε καμία περίπτωση Τηλέμαχος. 

Μετριοπαθής 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μεσσαπός είπε:

Δεν το περίμενα πάντως να το στρώσει κ μάλιστα τόσο! 

Με το ζόρι πίστευα ότι θα βλέπαμε απλά να ρίχνει χιόνι σήμερα κ από το βράδυ ίσως να το έστρωνε.

Τελικά αυτός ο καιρός με ευνοεί πιο πολύ.

Δίπλα στο κύμα να έχει 5π με πόσο στα 850;;;

Έριξε πολύ καλά εδώ!

Τώρα ανεβάζει θερμοκρασία. 

Να δούμε στην συνέχεια...

 

Στο έχει γυρίσει σε βορειανατολικο?

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1.1 και αυξομειωσεις εντασης υετου.

ζωνη της Σκοπελου μη παρεκκλίνεις ουτε μοιρα και δωσε μου αυτο που λαχταρω!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Στο έχει γυρίσει σε βορειανατολικο?

Έτσι φαίνεται....

 

Να ελπίζω να πέσει 2-3 βαθμούς πιο μετά;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Που είναι αυτό γιατί στο ύψος του ζούγκλα δεν υπάρχει θέμα...

Έτσι ήταν πριν 2 ώρες που πέρασα από Άγιο Στέφανο έως Σείριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιστιαια η θερμοκρασία κολλημένη στους 2,4 εδώ και ώρες , ειλικρινά έχω απορία αν καταφέρει να μηδενίσει σ αυτή την κακοκαιρία με τέτοιο δαιμονισμένο αέρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μεσσαπός είπε:

Έτσι φαίνεται....

 

Να ελπίζω να πέσει 2-3 βαθμούς πιο μετά;

Ναι θα το ξαναγυρίσει σε βορειοδυτικό,και θα πέσει ακόμα πιο πολύ λόγω θερμοκρασιών στα 850 και 500

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκτακτο στο μέγκα πριν να πούνε οτι έκλεισε η Καλυφτάκη για αποφυγή εγκλωβισμών. 

Σόρρυ αλλά δε κρατιέμαι θα κάνω σχόλιο επικαιροτητας... Δε με πείθουν καθόλου οτι χρειαζόταν έκτακτο γι αυτό. Κάτι μου λέει οτι θα δούμε τραγελαφικά πράγματα ακόμα και σε όποιες περιοχές τελικά απομείνουν μόνο με χιονόνερο μέχρι το τέλος του χιονιά.

Έτσι για τον φόβο των Ιουδαίων. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, voutzalou said:

Η κακοκαιρία έχει ξεκινήσει. Δεν περιμένουμε το -7 ή το -8 για να πούμε ότι ξεκινάει! Την ύφεση θα την πούμε ύφεση, την έξαρση θα την πούμε έξαρση, θα τα λέμε με το όνομά τους, δεν θα διαστρεβλώνουμε την πραγματικότητα. Αμαν πια, κι εμένα με έχει κουράσει το πως θέλετε όλοι όλα τα σχόλια να είναι "πωπω θάβομαι". Αναφορές κάνουμε, απ 'ολα θα έχει. ΣΤΟΠ σας παρακαλώ πολύ αυτός ο χαρακτηρισμός "ΜΙΖΕΡΙΑ". Μας κουράζει όλους. Δεν μπορούμε απλά να λέμε αυτό που συμβαίνει όπως θέλουμε να το πούμε και να γίνει αποδεκτό από όλους; Αμα θέλουμε θα γκρινιάξουμε, άμα θέλουμε θα γελάσουμε, άμα θέλουμε θα χοροπηδήσουμε. Αλλιώς τι νόημα έχει; Ας σχολιάζουν λοιπόν από εδώ και πέρα μονο όσοι έχουν φαινόμενα χιονιού και οι υπόλοιποι ΜΟΚΟ. Αυτό θέλετε;;;;;

Αυτό θα ήταν ήταν το ιδανικό αγαπητή, όπως είχε ζητηθεί και πριν την έναρξη της κακοκαιρίας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...