Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, vorios_polos said:

ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΚΟΣ ΠΑΟΥΕΡ!!!!ΣΟΥΜΠΙΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ....

Πανηγυρίζουν σε Γαλλία και Κάτω χώρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gem-13-216.png?12

 

Αυτό το μωβ το θέλω να πέφτει στην Αδριατική, και να γλείφει Ιόνιο. Εδώ θα πέσει ανατολικά, αν προλάβει.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

Βανζελλλ τα ενσεμπλς παιου μίλησαν....μοντέλα λοιπά εναρμονίζονται..ΑΣΘ σε πλήρη ξεδίπλωση... έχουμε ακόμα να δούμε ασύλληπτα πράγματα για την εποχή....μη σας φανεί παράξενο να μπαίνουν τα -40 στα 500hpa στη Μεσόγειο...

Eν το μεταξύ στο ίδιο έργο θεατές....πάλι για ασύλληπτα πράγματα και απιστευτες χιονοεισβολές ξεκινάμε μιλάμε εμείς οι κεντροβόρειοι για τις 160- 190 και 200 ώρες μπροστά και πάλι στο τέλος οι φίλοι από τα προσήνεμα θα ζουν έναν ακόμα ιστορικό χιονιά.....χαχαχα εμείς στην καλύτερη θα φάμε "ασύλληπτο" κρύο που μόνο ζημιές θα προκαλέσει και θα χιονίζει στις Κυκλάδες κλασικά....εικονογραφημένα..... θα έρθει ένα χαμηλό που θα φέρει 50-100 χιλιοστά παντού στα κεντροβόρεια με χιόνια στα βουνά όμως θα βρέχει εδ'ω πεδινά με 5-6 βαθμούς και μετά που θα έρθει η σοβαρή εισβολή θα αφορά από Λαμία και κάτω....χαχα και θα λέμε εδω πάνω τι φταίει; ..... δεν υπάρχει πρόγνωση ούτε καν τάση μετά τις 100-120 ώρες βαριά ούτε από τα ανσάμπλ ......

και δευτερον το έχουμε πει χιλιάδες φορές αν είναι να έρθει κάτι Μάρτη μήνα που ούτως ή άλλως θα είναι εκτός εποχής και άρα από μόνο του δεν θα έχει γούστο και δυναμική όπως αν ερχόταν Δεκέμβρη με Φλεβάρη από το να έρθει να χιονίσει απλά για να πούμε ότι χιόνισε και να κάνει ζημιές μόνο καλύτερα να μην έρθει ποτέ..... αν είναι να έρθει κάτι σε χιόνι μόνο αν είναι ιστορικό να έρθει αλλιώς να πάει μέση ανατολή και όπου αλλού θέλει.... πάνω από μισό μέτρο χιόνι στο κύμα από άκρη σε άκρη σε όλη τη κεντροβόρεια χώρα αξίζει τώρα και τουλάχιστον δύο συνεχόμενες μέρες χιονόπτωσης με αρνητικές.....που τετοια εποχή μοιάζει σενάριο επιστημονικής φαντασίας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο θετικό του 12αριού είναι ότι μια φυσαλίδα στα 850 μπορεί να δώσει καλό χιόνι στη Δυτική Μακεδονία κυρίως αλλά μιλάμε για τη λεπτομέρεια της λεπτομέρειας με τόσες αλλαγές. Αυτό μέχρι 7-8 Μάρτη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Πανηγυρίζουν σε Γαλλία και Κάτω χώρες. 

Μπα όχι μόνο ..εσύ σίγουρα όχι αλλά εγώ στην προκείμενη περίπτωση μόνο ετσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, vorios_polos said:

Μπα όχι μόνο ..εσύ σίγουρα όχι αλλά εγώ στην προκείμενη περίπτωση μόνο ετσι

Με εξαίρεση μια φυσαλίδα ξέμπαρκη που και αυτή θα σβήσει στο επόμενο τρέξιμο, το 0 δεν περνάει καν τα σύνορα στα 850 ως τις 8 Μαρτίου. Είναι κακή διάταξη για όλους και τα έχουμε ζήσει πάμπολλες φορές ανεξαρτήτως του τι θα κάνει στα προσήνεμα. Κεντροδυτική Ευρώπη χιόνι όσο και όπου ρίξει κι εμείς εδώ για μπάνιο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Με εξαίρεση μια φυσαλίδα ξέμπαρκη που και αυτή θα σβήσει στο επόμενο τρέξιμο, το 0 δεν περνάει καν τα σύνορα στα 850 ως τις 8 Μαρτίου. Είναι κακή διάταξη για όλους και τα έχουμε ζήσει πάμπολλες φορές ανεξαρτήτως του τι θα κάνει στα προσήνεμα. Κεντροδυτική Ευρώπη χιόνι όσο και όπου ρίξει κι εμείς εδώ για μπάνιο. 

Δεν μιλάω για το Ραν μιλάω ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση με τόσο μεγάλο Αυλώνα θέλουμε βοήθεια από την Γροιλανδία οπότε προφανος κι εσένα δεν σου κάνει γιατί θες να πλακώσει όλη την Ευρώπη εμποδισμος και μια χαμηλαρα στη Ισλανδία να σπρώχνει...αλλά το τι θες εσύ δεν σημαίνει ότι θα το θέλω κι εγώ..οπότε ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΚΟΣ ΠΑΟΥΕΡ!!!😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, vorios_polos said:

Δεν μιλάω για το Ραν μιλάω ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση με τόσο μεγάλο Αυλώνα θέλουμε βοήθεια από την Γροιλανδία οπότε προφανος κι εσένα δεν σου κάνει γιατί θες να πλακώσει όλη την Ευρώπη εμποδισμος και μια χαμηλαρα στη Ισλανδία να σπρώχνει...αλλά το τι θες εσύ δεν σημαίνει ότι θα το θέλω κι εγώ..οπότε ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΚΟΣ ΠΑΟΥΕΡ!!!😎

Καλά έκανες και έβαλες γυαλιά ηλίου γιατί θα μας χρειαστούν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να πω την αλήθεια το ούκμο δεν μου αρέσει σαν αποτέλεσμα, χειρότερο από το 00αρι σίγουρα, αλλά όχι για τους λόγους που ανησυχούσα.

ukmo-0-168.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γροιλανδικός για φίλημα. Ο χειμώνας 2008-2009 ακομα να γίνει μάθημα. 

 

GFSOPEU12_252_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Το χαλασμένο θελει reboot …εβγαλε και καύσωνα…

αυτο ακριβως εννοω και εγω..τον εχει σε αρκετα ραν σερι ο τζιφος και θελω να δω αν παλι βγαζει ο,τι να ναι(που ειναι και το πιθανοτερο)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για να πω την αλήθεια το ούκμο δεν μου αρέσει σαν αποτέλεσμα, χειρότερο από το 00αρι σίγουρα, αλλά όχι για τους λόγους που ανησυχούσα.

ukmo-0-168.png?12

Όσο πιο μακριά ο Αυλώνας από τον Ατλαντικό και όσο πιο κιτρινοπράσινο η ζώνη από β.ανατολικα της Ισλανδίας μέχρι να.δυτθκα της τότε πάμε καλά...το νότιο μέρος της ιστορίας θα το δούμε στην πορεία είναι νωρίς ακόμη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, molaki1986 είπε:

Αρχηγέ με όλο το σεβασμό, δεν το γράφουμε έτσι. Δεν χιονίζει εύκολα περιοχές γύρω από τον Ρήνο. Δηλαδή Düsseldorf Bonn Köln Leverkusen Πετσες. Που λιώνει σε μια ώρα. Aachen χιονίζει περισσότερο, γενικά εγώ στο Wuppertal Solingen χιονίζει λίγο περισσότερο, στυλ Θεσσαλονίκη δηλαδή 10ποντους. Τώρα στο κρατίδιο NRW που βρίσκομαι εγώ το μοναδικό μέρος που πιάνει πολύ χιόνι είναι το winterberg που είναι χιονοδρομικό με υψόμετρο 850μετρα. Τώρα Dortmund Essen, Duisburg Hagen, Bochum κλαψτα Χαράλαμπε. Χιόνι 2-3 cm. Αυτά με εκτίμηση Αργύρης 

Οντως? Οκ. Εσυ ξέρεις καλυτερα προφανώς!! Το είπα γιατί ανατολική Ολλανδία που είναι εκεί κοντά, νομίζω ρε συ οτι πιάνει χιονια χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτικά ξεδυτικά, πολύ πιθανό να δώσει το 12ρι του τζίφοου χιόνι εδώ, και στα Γιάννενα παρά η ζωνική. Θετικά τα 12αρια.

 

6αρι

gfs-1-288.png?6

 

12αρι.

gfs-1-282.png?12

 

πολύ πιο κοντά το κρύο στο 12αρι, με γροιλανδικό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Οντως? Οκ. Εσυ ξέρεις καλυτερα προφανώς!! Το είπα γιατί ανατολική Ολλανδία που είναι εκεί κοντά, νομίζω ρε συ οτι πιάνει χιονια χαχαχ

Σιγα τα χιονια της ανατολικής Ολλανδιας.Το λεκανοπέδιο βλεπει καλυτερα πραγματα…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Eν το μεταξύ στο ίδιο έργο θεατές....πάλι για ασύλληπτα πράγματα και απιστευτες χιονοεισβολές ξεκινάμε μιλάμε εμείς οι κεντροβόρειοι για τις 160- 190 και 200 ώρες μπροστά και πάλι στο τέλος οι φίλοι από τα προσήνεμα θα ζουν έναν ακόμα ιστορικό χιονιά.....χαχαχα εμείς στην καλύτερη θα φάμε "ασύλληπτο" κρύο που μόνο ζημιές θα προκαλέσει και θα χιονίζει στις Κυκλάδες κλασικά....εικονογραφημένα..... θα έρθει ένα χαμηλό που θα φέρει 50-100 χιλιοστά παντού στα κεντροβόρεια με χιόνια στα βουνά όμως θα βρέχει εδ'ω πεδινά με 5-6 βαθμούς και μετά που θα έρθει η σοβαρή εισβολή θα αφορά από Λαμία και κάτω....χαχα και θα λέμε εδω πάνω τι φταίει; ..... δεν υπάρχει πρόγνωση ούτε καν τάση μετά τις 100-120 ώρες βαριά ούτε από τα ανσάμπλ ......

και δευτερον το έχουμε πει χιλιάδες φορές αν είναι να έρθει κάτι Μάρτη μήνα που ούτως ή άλλως θα είναι εκτός εποχής και άρα από μόνο του δεν θα έχει γούστο και δυναμική όπως αν ερχόταν Δεκέμβρη με Φλεβάρη από το να έρθει να χιονίσει απλά για να πούμε ότι χιόνισε και να κάνει ζημιές μόνο καλύτερα να μην έρθει ποτέ..... αν είναι να έρθει κάτι σε χιόνι μόνο αν είναι ιστορικό να έρθει αλλιώς να πάει μέση ανατολή και όπου αλλού θέλει.... πάνω από μισό μέτρο χιόνι στο κύμα από άκρη σε άκρη σε όλη τη κεντροβόρεια χώρα αξίζει τώρα και τουλάχιστον δύο συνεχόμενες μέρες χιονόπτωσης με αρνητικές.....που τετοια εποχή μοιάζει σενάριο επιστημονικής φαντασίας....

Πάντως και το ιστορικό, ζημιές θα κάνει και μάλιστα μεγάλες βρε Σωτήρη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Σιγα τα χιονια της ανατολικής Ολλανδιας.Το λεκανοπέδιο βλεπει καλυτερα πραγματα…

Αααασε μας ρε αλεπουδιάρη ασεβή!! Συγκρίνεις Ανω Γλυφάδα με Twente??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καπνογόνα και οι Άγγλοι. Ήλπιζα τουλάχιστον να πάω ένα τριήμερο κάπου έστω κεντρική Ελλάδα και στο τέλος θα πάμε στις παραλίες. Γροιλανδικός δικαστής. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Αααασε μας ρε αλεπουδιάρη ασεβή!! Συγκρίνεις Ανω Γλυφάδα με Twente??

Τι να μου πει το Twente ρε γατουλη…ο Παναθηναικος παγώνει …το Αμστερνταμ 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Seth13 said:

Καπνογόνα και οι Άγγλοι. Ήλπιζα τουλάχιστον να πάω ένα τριήμερο κάπου έστω κεντρική Ελλάδα και στο τέλος θα πάμε στις παραλίες. Γροιλανδικός δικαστής. 

Μαγιο να εχεις μαζι σου😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...