Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Αυτό που εδίχνουν κάποια μοντέλα, όπως και αυτό που έγινε τον Δεκέμβρη, δεν είναι καιρός δυτικής Ευρώπης, αλλά μόνο Ισλανδίας. Αν ήταν δυτικής και δη νοτιοδυτικής θα ειχαμε πολλές βροχές, και χιόνια στα βουν΄,α και χαμηλότερα στην Ήπειρο, όπως εξάλλου το 12-13. Μπούρδες... ¨Επρεπε το χαμηλό από τα δυτικά της Βαρβάρας να έρθει απλά είναι τα πράγματα και κάθισε για μια ακόμη φορά το χειρότερο δυνατό σενάριο... Πάμε στο καλοκαίρι όπου δεν είναι ξενέρωτη εποχή όπως ο άχρηστος χειμώνας...

Η Ήπειρος για να επηρεαστεί από τον καιρό της δυτική ευρώπης πρέπει να είναι τέτοια η κυκλοφορία που τα χαμηλά να σκάνε στην Ιταλία χαμηλά και να έχουν βορειοανατολική πορεία ....που εδώ ουσιαστικά μιλάμε για κεντρικής Ευρώπης καιρό.....αν τα χαμηλά σκάνε Ιβηρική και έχουν βορειοανατολική πορεία με το ζόρι να πιάσουν Κροατία από τα δυτικά Βαλκάνια.... ο καιρός καθαρά δυτικής ευρώπης σπάνια επηρεάζει ήπειρο.... πρέπει να το ευνοεί η κυκλοφορία πολύ σπάνιο γιατί σχεδόν πάντα σηκώνεται αντικυκλώνας και υποτροπικός από Ιταλία και ανατολικότερα,....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Σύμφωνα με τον πρωινό ευρωπαίο....ήπιος καιρός για Δανία Παρασκευή πρωί μέχρι μεσημέρι μετά πτώση σε αρνητικές στα 850 χωρίς φαινόμενα μέχρι Κυριακή μεσημέρι.... Κυριακή απόγευμα μετά το μεσημέρι πιθανότητα για τοπικές χιονοπτώσεις με σχεδόν -10 στα 850 ..... φυσικά είναι ακόμα Δευτέρα και λογικά θα έχει πολλές αλλαγές μέχρι τότε....

διάγραμμα πρωινού ευρωπαίου έως την Δευτέρα 6 του μήνα για Κοπεγχάγη...

ens_image.php?geoid=30080&var=201&run=0&date=2023-02-27&model=ecm&member=ENS&bw=1

Κατάλαβα, σε ευχαριστώ για το χρόνο σου Σώτο , η αλήθεια είναι ότι Δανία δεν με πολύ καίει, διότι θα κάτσω από Παρασκευή βράδυ μέχρι Κυριακή πρωί χονδρικά, μετά φεύγω Ζυρίχη και τέλος Ιταλία, όπου θα είμαι τις περισσότερες μέρες βέβαια...Είναι μακριά η ημερομηνία και γι'αυτό δεν κοιτάω τον καιρό από τώρα για εκείνες τις μέρες δεν θα έχει και πολύ νόημα τι δείχνουν τώρα τα μοντέλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγο καλυτερο το διάγραμμα του πρωινού Ευρωπαίου σε σχεση με το χθεσινο 12αρι του.Καλημερες και Καλη Σαρακοστή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παγκοσμια μερα καιρου θα οριστει πλεον και επισημα η Καθαρα Δευτερα...Μπορει να ειναι κινητη εορτη αλλα εφοσον ο καιρος εχει επιλεξει τα τελευταια χρονια να "πετα χαρταετο"πρεπει και μεις να τον τιμησουμε αναλογως!!🤣

95ab66adbe52eaefd40f527e878cc1c5_Generic.jpg

Ο Μαρτης παντως θα εχει ενδιαφερον...Και βροχες θα φερει και χιονια στα ορεινα και σαφως πιο κρυος απο το σιχαμα που διανυουμε τωρα...Με λιγη τυχη το σκ παμε για αξιολογη διαταραχη..Ενω τα φαινομενα δεν θα λειψουν ηδη απο αυριο...

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΜΟΥ ΚΟΨΕ ΤΑ ΗΠΑΤΑ  😥ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΟΥ...ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ...ΕΠΑΘΕ ΕΜΦΡΑΓΜΑ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΘΑ ΣΤΟΝ ΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟΝ ΧΙΟΝΙΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΤΕΡΑ ΕΤΣΙ ΣΑΝ ΔΩΡΑΚΙ ΑΝΑΡΡΩΣΗΣ...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Περαστικα Γιανναρε..Δυναμη και πιστη στο θεο..Οτι δε μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους....!!!Συντομα κοντα μας φιλε!!!Μη μασας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΜΟΥ ΚΟΨΕ ΤΑ ΗΠΑΤΑ  😥ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΟΥ...ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ...ΕΠΑΘΕ ΕΜΦΡΑΓΜΑ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΘΑ ΣΤΟΝ ΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟΝ ΧΙΟΝΙΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΤΕΡΑ ΕΤΣΙ ΣΑΝ ΔΩΡΑΚΙ ΑΝΑΡΡΩΣΗΣ...😁

Περαστικα στον Γιαννη!Ολα θα πανε καλα 100%!Εχει ολες τις καλυτερες ευχες μας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περαστικά και από εμένα στον ΧΕΙΜΩΝΑ! Περαστικά φίλε Γιάννη!

Αν και προφανώς εδώ πλάκες δεν χωράνε, θα έλεγε κανείς ότι τα σημάδια των τελευταίων χειμώνων φαίνονται και στους καιρόφιλους της κβ χώρας.. Εκεί θα μας φτάσει....

Για τα τρεξίματα τώρα, ακόμα και το ούκμο το θεωρώ ένα σχετικά καλό σενάριο.. Αν δηλαδή είναι αδύναμο το ατλαντικό χαμηλό, μπορεί ο αυλώνας αρχικά να πάει προς τα εκεί, αλλά μετά να επιστρέψει από βδ. Ο τζίφος στο 6αρι έκανε καλές κινήσεις, αλλά κανένα αποτέλεσμα καλό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Περαστικά και από εμένα στον ΧΕΙΜΩΝΑ! Περαστικά φίλε Γιάννη!

Αν και προφανώς εδώ πλάκες δεν χωράνε, θα έλεγε κανείς ότι τα σημάδια των τελευταίων χειμώνων φαίνονται και στους καιρόφιλους της κβ χώρας.. Εκεί θα μας φτάσει....

Για τα τρεξίματα τώρα, ακόμα και το ούκμο το θεωρώ ένα σχετικά καλό σενάριο.. Αν δηλαδή είναι αδύναμο το ατλαντικό χαμηλό, μπορεί ο αυλώνας αρχικά να πάει προς τα εκεί, αλλά μετά να επιστρέψει από βδ. Ο τζίφος στο 6αρι έκανε καλές κινήσεις, αλλά κανένα αποτέλεσμα καλό..

Περαστικαααα στο φιλο γιαννη σιδερενιος να ειναι...

Μιχαηλ ποτε φαινεται φιλε μου να εχουμε πολλες βροχες???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Περαστικαααα στο φιλο γιαννη σιδερενιος να ειναι...

Μιχαηλ ποτε φαινεται φιλε μου να εχουμε πολλες βροχες???

Γενικά τον αστατο καιρό θα τον έχουμε μέσα στην εδβομάδα όπως φαίνεται.. Με εμφαση ίσως την Πέμπτη και το Σάββατο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Γενικά τον αστατο καιρό θα τον έχουμε μέσα στην εδβομάδα όπως φαίνεται.. Με εμφαση ίσως την Πέμπτη

Οκ αγορινα μου..λεω να ριξω κανα λιπασμα..περιμενα μην εχει τπτ παγωνιες και χιονια αλλα δεν φαινεται...

Αρα απο αυριο θα ξεκινησω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Οκ αγορινα μου..λεω να ριξω κανα λιπασμα..περιμενα μην εχει τπτ παγωνιες και χιονια αλλα δεν φαινεται...

Αρα απο αυριο θα ξεκινησω....

θανάση μην βιαστείς..   Καλή Σαρακοστή!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περαστικα στο γιαννη...η διαταξη ειναι αρχικη ασθ κλασσικη με ολο το πολικο στροβιλο να κατακλυζει την ευρωπη και να μενουν εκτος τα νοτια κρασπεδα βεβαια θα αλλαξει μεχρι να δουμε την τελικη μορφη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει ένα σενάριο,μακρινό βέβαια,αφού έρθει η ζωνικη να μπορέσει να "χωθεί" ο αζορικος στον Ατλαντικό και να κατεβάσει το οποίο ψύχος μένει στην Ρωσία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περαστικά Γιάννη από Καβάλα.. Άντε από αύριο να βγαίνεις τα πρωινά (και όχι μόνο) να μας δίνεις τη θετική αύρα σου για τα καιρικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Περαστικα στο γιαννη...η διαταξη ειναι αρχικη ασθ κλασσικη με ολο το πολικο στροβιλο να κατακλυζει την ευρωπη και να μενουν εκτος τα νοτια κρασπεδα βεβαια θα αλλαξει μεχρι να δουμε την τελικη μορφη

Που είναι το όριο των νοτίων κρασπεδων πιστεύεις;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περαστικά στον φίλο Γιάννη σιδερένιος. Στο τα καιρού. Ποιο ψύχος κατακλιζει την Ευρώπη? Με μέγιστες 5 βαθμούς; και βροχές; παιδιά μην κοιτάτε στα 850 θερμοκρασίες - 8 και λέτε ωωω χαμός. Klein mein δηλαδή δεν βλέπω εγώ ούτε χιόνι Παρίσι ούτε Ολλανδία ούτε Βέλγιο ούτε Γερμανία. Τίποτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περαστικά φίλε Γιανναρε από την πανέμορφη Καβάλα ….!!! Εύχομαι ο καιρός η φύση και ο θεός να σε ανταμείψουν για την ταλαιπωρία που έζησες ….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

θανάση μην βιαστείς..   Καλή Σαρακοστή!!!!

Καλη σαρακοστη φιλε μπαμπη  χρονια πολλα....

Αληθεια το λες αυτο???ξερεις το συγκεκριμενο λιπασμα θα βοηθησει να ανοιξει και να αναπτυχθει πιο γρηγορα την ανθοφορια...γι αυτο ρωταω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...