Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ολα θεμα συνηθειαs ειναι πλεον οπωs η αχιονια στα κεντροβορεια.

Και στην Φλωρινα να μην καταφερει να στρωσει χιονι για τα επομενα 5 χρονια δεν θα μου κανει εντυπωση.Αλλαζουν τα καιρικα στανταρ και απ οτι φαινεται πανε προs το χειροτερο.

Φετοs παντωs εγινε και η Φλωρινα μουφοπολη στο θεμα του χιονιου.

Δε μιλάω για χιόνια αν χιονίσει η όχι σε κάποια περιοχή φέτος υπάρχει πρόβλημα ξηρασίας σε όλη τη χώρα δε θυμάμαι τόσο άνυδρο χειμώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην αγχωνεστε...Κυριακη της Αποκριας...Ο Ευρωπαιος πηγε καρναβαλι....🤣Καλη Σαρακοστη απο αυριο σε ολους παιδες...Με υγεια!!Τιποτα αλλο...Ολα τ αλλα γινονται αρκει να ειμαστε γεροι...

karnavali.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, sotos*snow said:

Είναι σχεδόν βέβαιο κατά τεράστια πιθανότητα ότι αν βγει Γροιλανδικός με το χαμηλό του Ατλαντικού στο ύψος των Αζόρων  το όποιο ψύχος θα καταλήξει δυτική ευρώπη και μάλιστα στην πολύ βορειοδυτική ούτε καν Ιβηρική....

Τα χει αυτα ο....Γροιλανδικούλης φίλε 🙃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ολα θεμα συνηθειαs ειναι πλεον οπωs η αχιονια στα κεντροβορεια.

Και στην Φλωρινα να μην καταφερει να στρωσει χιονι για τα επομενα 5 χρονια δεν θα μου κανει εντυπωση.Αλλαζουν τα καιρικα στανταρ και απ οτι φαινεται πανε προs το χειροτερο.

Φετοs παντωs εγινε και η Φλωρινα μουφοπολη στο θεμα του χιονιου.

Το είπαμε...οι κεντροβόρειοι πρέπει να συνηθίσουν στην ιδέα της αλλαγής των δεδομένων και της φυσιολογικότητας στη φύση ....όσο πιστεύουν ακόμα σε παραμύθια ότι όλα είναι φυσιολογικά τόσο χειροτερα θα είναι για την ψυχική τους υγεία... πλέον τους χειμώνες πιο πιθανό είναι να δει χιόνι η Σαντορίνη και η Γαύδος παρά η Φλώρινα και η Κοζάνη,..... τα κεντροβόρεια μπορεί να δουν χιόνια στην "φυσιολογική" εποχή τους τον Μάρτη και τον Απρίλη....χαχα.... της πλάκας φυσικά....νερόχιονα.... και φυσικά όλα αυτά θα έχουν και άλλα επακόλουθα όπως είδαμε τα τελευταία χρόνια... με τις τεράστιες ξηρασίες και καταστροφές από πυρκαγιές στα νότια αλλά δυνατούς χιονιάδες τους χειμώνες..... όλα έχουν το τίμημά τους.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, black snow είπε:

Δε μιλάω για χιόνια αν χιονίσει η όχι σε κάποια περιοχή φέτος υπάρχει πρόβλημα ξηρασίας σε όλη τη χώρα δε θυμάμαι τόσο άνυδρο χειμώνα.

Χαιρω πολυ.

Το καταλαβα αυτο και δεν εγραψα καπου οτι ειπεs για χιονια εσυ.Συμπληρωσα γενικα για τα του καιρου αν διαβασεs το ποστ.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΖΟΡΙΚΟ ΕΙΠΑΜΕ!!!!Δηλαδή 800 γραμματοσειρά πρέπει να το βάλουμε? Για να το εμπεδωσετε...επειδή δεν σας κάνει εσάς δεν σημαίνει ότι δεν κάνει σ εμάς υπό προϋποθέσεις....ΜΕ ΑΖΟΡΙΚΟ!!!!!ΗΜΑΡΤΟΝ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΖΟΡΙΚΟ ΕΙΠΑΜΕ!!!!Δηλαδή 800 γραμματοσειρά πρέπει να το βάλουμε? Για να το εμπεδωσετε...επειδή δεν σας κάνει εσάς δεν σημαίνει ότι δεν κάνει σ εμάς υπό προϋποθέσεις....ΜΕ ΑΖΟΡΙΚΟ!!!!!ΗΜΑΡΤΟΝ...

Πείτε τον ισλανδικό αντικυκλωνα,τα περιπλέκεται πολύ τα πράγματα,ο γροιλανδικος(και ας έχει "υποστήριξη" από τον αζορικο) δεν γίνεται να επηρεάσει την Ελλάδα γιατί πολύ απλά ο πολικός αεροχείμαρρου κατευθύνεται στην δυτική Ευρώπη .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, vorios_polos said:

ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΖΟΡΙΚΟ ΕΙΠΑΜΕ!!!!Δηλαδή 800 γραμματοσειρά πρέπει να το βάλουμε? Για να το εμπεδωσετε...επειδή δεν σας κάνει εσάς δεν σημαίνει ότι δεν κάνει σ εμάς υπό προϋποθέσεις....ΜΕ ΑΖΟΡΙΚΟ!!!!!ΗΜΑΡΤΟΝ...

Μαζι με αζορικο που να πιανει την μιση οθόνη το μέγεθος του για τετοιο αυλωνα οχι ανορεξικό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Είναι σχεδόν βέβαιο κατά τεράστια πιθανότητα ότι αν βγει Γροιλανδικός με το χαμηλό του Ατλαντικού στο ύψος των Αζόρων  το όποιο ψύχος θα καταλήξει δυτική ευρώπη και μάλιστα στην πολύ βορειοδυτική ούτε καν Ιβηρική....

Ναι ρε Σωτο όπως έγινε αρχές Δεκέμβρη... Θα χιονιστουν τα εγγλεζακια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, south coast είπε:

Μαζι με αζορικο που να πιανει την μιση οθόνη το μέγεθος του για τετοιο αυλωνα οχι ανορεξικό...

Ε για μεγάλους αυλωνες μιλάμε όπως αυτός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αυτη τη θεση που ειναι ο αζορικος αν μεινει σταθερη η βαση του και επεκταθει προς Γροιλανδια δεν υπαρχει δυτικη Ευρωπη αλλα κεντροβορεια Ελλαδα 😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Το είπαμε...οι κεντροβόρειοι πρέπει να συνηθίσουν στην ιδέα της αλλαγής των δεδομένων και της φυσιολογικότητας στη φύση ....όσο πιστεύουν ακόμα σε παραμύθια ότι όλα είναι φυσιολογικά τόσο χειροτερα θα είναι για την ψυχική τους υγεία... πλέον τους χειμώνες πιο πιθανό είναι να δει χιόνι η Σαντορίνη και η Γαύδος παρά η Φλώρινα και η Κοζάνη,..... τα κεντροβόρεια μπορεί να δουν χιόνια στην "φυσιολογική" εποχή τους τον Μάρτη και τον Απρίλη....χαχα.... της πλάκας φυσικά....νερόχιονα.... και φυσικά όλα αυτά θα έχουν και άλλα επακόλουθα όπως είδαμε τα τελευταία χρόνια... με τις τεράστιες ξηρασίες και καταστροφές από πυρκαγιές στα νότια αλλά δυνατούς χιονιάδες τους χειμώνες..... όλα έχουν το τίμημά τους.......

Βρε συ Σωτηρη, με συγχωρείς κιόλας. Αλλα στην προκειμένη περίπτωση ΔΕΝ φταίνε τα προσήνεμα που δεν χιονίζει στα βόρεια. Τόσο καιρό, δλδ εδώ και 20 μέρες περίπου, εμείς σχεδόν δεν ασχολούμαστε με χάρτες γιατί το ψύχος είναι τόσο βόρεια που δεν τολμάμε κάν να κοιτάξουμε. 5 μέρες ήρθε ο χειμώνας εδώ κάτω. Τις υπόλοιπες 100 ? Η Σαντορίνη φταίει ή η Γλυφάδα? Επίσης, επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται , καλό είναι να ήμαστε λίγο πιο προσεκτικοί. Αυτη η τελευταια φράση "όλα έχουν το τίμημά τους" εμένα προσωπικά μου χτύπησε άσχημα. Και οκ...εγώ ξέρω οτι τα λές με καλή πρόθεση. Αλλα κάποιος άλλος θα μπορούσε να το παρεξηγήσει και να θεωρήσει οτι οι πυρκαγιές είναι το τίμημα των χιονιάδων. Φιλικά πάντα τα λέω και χωρίς διάθεση καμιας αντιπαράθεσης. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η Φλωρινα περυσι ειχε κανα 2 μηνες χιονοστρωση.

Φέτος χάλασε το κλίμα ρε συ. Πάει και η Φλώρινα 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, menidi said:

Βρε συ Σωτηρη, με συγχωρείς κιόλας. Αλλα στην προκειμένη περίπτωση ΔΕΝ φταίνε τα προσήνεμα που δεν χιονίζει στα βόρεια. Τόσο καιρό, δλδ εδώ και 20 μέρες περίπου, εμείς σχεδόν δεν ασχολούμαστε με χάρτες γιατί το ψύχος είναι τόσο βόρεια που δεν τολμάμε κάν να κοιτάξουμε. 5 μέρες ήρθε ο χειμώνας εδώ κάτω. Τις υπόλοιπες 100 ? Η Σαντορίνη φταίει ή η Γλυφάδα? Επίσης, επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται , καλό είναι να ήμαστε λίγο πιο προσεκτικοί. Αυτη η τελευταια φράση "όλα έχουν το τίμημά τους" εμένα προσωπικά μου χτύπησε άσχημα. Και οκ...εγώ ξέρω οτι τα λές με καλή πρόθεση. Αλλα κάποιος άλλος θα μπορούσε να το παρεξηγήσει και να θεωρήσει οτι οι πυρκαγιές είναι το τίμημα των χιονιάδων. Φιλικά πάντα τα λέω και χωρίς διάθεση καμιας αντιπαράθεσης. 

Διπλα στην Σαντορίνη ρε την Γλυφαδα;😂θα βγει και ο καυσωνακιας τωρα να πει για τον Davis σημερα στο γκολφ που επιασε 30c…😎😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Το είπαμε...οι κεντροβόρειοι πρέπει να συνηθίσουν στην ιδέα της αλλαγής των δεδομένων και της φυσιολογικότητας στη φύση ....όσο πιστεύουν ακόμα σε παραμύθια ότι όλα είναι φυσιολογικά τόσο χειροτερα θα είναι για την ψυχική τους υγεία... πλέον τους χειμώνες πιο πιθανό είναι να δει χιόνι η Σαντορίνη και η Γαύδος παρά η Φλώρινα και η Κοζάνη,..... τα κεντροβόρεια μπορεί να δουν χιόνια στην "φυσιολογική" εποχή τους τον Μάρτη και τον Απρίλη....χαχα.... της πλάκας φυσικά....νερόχιονα.... και φυσικά όλα αυτά θα έχουν και άλλα επακόλουθα όπως είδαμε τα τελευταία χρόνια... με τις τεράστιες ξηρασίες και καταστροφές από πυρκαγιές στα νότια αλλά δυνατούς χιονιάδες τους χειμώνες..... όλα έχουν το τίμημά τους.......

Ετσι ακριβωs.Οι αξιολογεs χιονοπτωσειs ολο και λιγοστεουν στα β πεδινα και στην ηπειρο και μειωση τηs χιονοστρωσηs βλεπουμε εδω και χρονια στα 1200 μετρα του μετσοβου.

Με την σταδιακη μειωση του χιονιου στα βορεια πεδινα οπωs και στην Ηπειρο εδω και πολλα χρονια θεμα χρονου ηταν και για την Φλωρινα να βρεθει εκτοs χιονιου ολοκληρο τον χειμωνα και οταν λεμε χιονι εννοουμε κανονικη χιονοστρωση και οχι πασπαλισμα προs πετσα στα 650 -700 μετρα.Και οπωs παμε δεν αποκλειεται τετοια καιρικα συμβαντα να ειναι ποιο συχνα τουs επομενουs χειμωνεs και σε ημιορεινεs περιοχεs τηs βορειαs ελλαδαs.

 

 

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ετσι ακριβωs.Οι αξιολογεs χιονοπτωσειs ολο και λιγοστεουν στα β πεδινα και στην ηπειρο και μειωση τηs χιονοστρωσηs βλεπουμε εδω και χρονια στα 1200 μετρα του μετσοβου.

Με την σταδιακη μειωση του χιονιου στα βορεια πεδινα οπωs και στην Ηπειρο εδω και πολλα χρονια θεμα χρονου ηταν και για την Φλωρινα να βρεθει εκτοs χιονιου ολοκληρο τον χειμωνα και οταν λεμε χιονι εννοουμε κανονικη χιονοστρωση και οχι πασπαλισμα προs πετσα στα 650 -700 μετρα.Και οπωs παμε δεν αποκλειεται τετοια καιρικα συμβαντα να ειναι ποιο συχνα τουs επομενουs χειμωνεs και σε ημιορεινεs περιοχεs τηs βορειαs ελλαδαs.

 

 

 

Ενώ εμεις εδώ βρε συ, πουλάμε τα αυτοκίνητα μας και πλέον κυκλοφορούμε με snowmobile. Γενικά είναι άρρωστη η κατάσταση φίλε μου. Και ψάχνουμε  για Γροιλανδικους και Rex. Η κατάσταση είναι αρρωστημένη. Δες τι γίνεται στη κεντρική Ευρώπη. Έχει ζεστάνει κι εκεί. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες είναι απλά τα πράγματα για τον γροιλανδικο.

Με ερασιτεχνικου επιπέδου γνώσεις μπορεί ένας πολύ εύκολα να καταλάβει ότι ο μόνος ρόλος του για τη χώρα μας είναι να κατεβάσει σχετικά δυνατό ψύχος στη νορβηγική θάλασσα απ όπου μετά αναλαμβάνει ο αζορικος για να το κατεβάσει στη νότια Ευρώπη από Ισπανία έως Αρμενία, δεν έχει καν σημασία. 

Και για να γίνει σωστά αυτό βοηθάει πολύ το να καταρρεύσει ο γροιλανδικος αμέσως μετά το ριτζ που θα κάνει εκεί που ανεβαίνει ο αζορ ο οποίος για να ανέβει χρειάζεται νότια ροή ανέμων στον ατλαντικό, άρα ιδανικά οι χαμηλές πιέσεις να κινηθούν προς Γροιλανδία. 

Εξαιρέσεις υπάρχουν σε όλα στον καιρό δεν συζητάμε αυτό αλλά οποιος λέει ότι έχει έστω και ερασιτεχνικες γνώσεις και διαφωνεί τότε καλύτερα να ξαναδιαβάσει λίγο...αυτά από μένα και καλό βράδυ, μακάρι να έχουμε πάλι ενδιαφέρον από αύριο αλλά δύσκολα τα πράγματα. 

Υγεια πάνω απ όλα και του χρόνου ξανασυζητάμε αν δεν κάτσει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bill24 είπε:

η αληθεια ειναι πως πολλοι ακομα και ερασιτεχνες μιλουν συνεχως για καιρικη ανωμαλια και χιονια στα χιονοδρομικα των νησιων του αιγαιου και στις βαρκες της βαρκιζας και αν θελετε χιονια πηγαινετε στα νησια χωρις ομως χιουμοριστικο υφος αλλά με μια ειρωνικη καυστικη χροια που ειναι τραγικο...λες και η αθηνα ή γενικως τα προσηνεμα φταινε επειδη δεν χιονιζει στα κεντροβορεια.λες και εχουμε καποιο πολεμο.οι περισσοτερες κατεβασιες αφορουν τα προσηνεμα τα τελευταια χρονια αλλά it s ok.τα τελευταια χρονια η δυτικοκεντρικη ευρωπη δεν εχει χιονια με αποτελεσμα τα ανατολικα βαλκανια και κυριως τουρκια μαυρη θαλασσα να εχουν την μεριδα του λεοντος με μια τετοια κυκλοφορια να ευνοει τα προσηνεμα καθως το κρυο ερχεται στο 99% απο την ρωσια.οι πυρκαγιες μπαινουν κατα κυριο λογο στην αττικη γιατι εκει πλεον θελουν να χτισουν σπιτια και να μετατρεψουν αγροτοδασικες περιοχες σε κατοικησιμες.οι πυρκαγιες δεν εχουν καμια σχεση ουτε με την κλιματικη αλλαγη ουτε με την ελλειψη βροχων ουτε με τους βοριαδες αφου το 95% ειναι εμπρησμοι.απλα οι παραπανω παραγοντες επιταχυνουν την εξαπλωση.οι καυσωνες δεν προκαλουν πυρκαγιες.

Συμφωνώ σε πολύ μεγάλο ποσοστό Μπίλυ! Άλλωστε τις δεκαετίες 80-90 έγινε το μεγάλο μακελειό με τα δάση της Αττικής. Τότε που το κλίμα ήταν πιο νορμάλ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, menidi είπε:

Βρε συ Σωτηρη, με συγχωρείς κιόλας. Αλλα στην προκειμένη περίπτωση ΔΕΝ φταίνε τα προσήνεμα που δεν χιονίζει στα βόρεια. Τόσο καιρό, δλδ εδώ και 20 μέρες περίπου, εμείς σχεδόν δεν ασχολούμαστε με χάρτες γιατί το ψύχος είναι τόσο βόρεια που δεν τολμάμε κάν να κοιτάξουμε. 5 μέρες ήρθε ο χειμώνας εδώ κάτω. Τις υπόλοιπες 100 ? Η Σαντορίνη φταίει ή η Γλυφάδα? Επίσης, επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται , καλό είναι να ήμαστε λίγο πιο προσεκτικοί. Αυτη η τελευταια φράση "όλα έχουν το τίμημά τους" εμένα προσωπικά μου χτύπησε άσχημα. Και οκ...εγώ ξέρω οτι τα λές με καλή πρόθεση. Αλλα κάποιος άλλος θα μπορούσε να το παρεξηγήσει και να θεωρήσει οτι οι πυρκαγιές είναι το τίμημα των χιονιάδων. Φιλικά πάντα τα λέω και χωρίς διάθεση καμιας αντιπαράθεσης. 

Mα δεν ανέφερα πουθενά την λέξη προσήνεμα φίλε μου.... και είναι πως θέλει να το πάρει κανείς για παρεξήγηση ή όχι...αναφερομαι στα παιδιά από τα κεντροβόρεια που ζουν σε ένας άλλο κόσμος ότι όλα είναι φυσιολογικά ενώ δεν βλέπουν την πραγματικότητα των τελευταίων δυο δεκαετιών περίπου.... το ότι πλέον είναι πιο πιθανό να χιονίσει Σαντορίνη...επαναλαμβάνω και το τονίζω .. Σαντορίνη και Κυκλάδες.. όχι προσήνεμα.... παρά δυτική Μακεδονία είναι κάτι παραπάνω από οφθαλμοφανές .... ότι και να κάνουμε ότι και να πούμε.....στα προσήνεμα πάντα χιόνιζε και πάντα θα χιονίζει..... και έχει να κάνει με τις διατάξεις που ευνοούν ξερό κρύο στα βόρεια και υετό στο Αιγαίο.....έχουν εκλείψει τελείως οι κεντροβόρειες διατάξεις ή έχουν γίνει πλέον σπάνιες και όποιος το αμφισβητεί αυτό ας δει τα νούμερα και τα δεδομένα ....

επίσης το ότι η αλλαγή στην κλιματική ροή- διατάξεις είναι πλέον ξεκάθαρες και πληρώνουμε όλοι το τίμημά μας για αυτό δεν έχει να κάνει με το πως θα το πάρει κανείς προσωπικά είναι ξεκάθαρο.......μακάρι να ήταν όλα ρόδινα και να ήταν όλα φυσιολογικά να έβλεπαν όλες οι περιοχές τα φαινόμενα που ήταν φυσιολογικά για την περιοχή τους και την εποχή που διανύουμε κάθε φορά.....τότε ούτε ανομβρίες θα βίωνε η νότια χώρα ούτε άλλο κανένα πρόβλημα θα είχε κανένα άλλο μέρος της χώρας.... παρά ελάχιστες φορές....σε σχέση με το πόσο συχνά πλέον επαναλαμβάνονται αυτά τα γεγονότα.... το ότι οι αλλαγές στις διατάξεις των τελευταίων ετών ευνοούν μεγάλους χιονιάδες στα ανατολικά και νότια μέσα στον χειμώνα μια δυο και τρεις φορές  αλλά πριν και μετά κατά συντριπτική πλειοψηφία ημερών ανομβρες εκεί αυτό δεν έχει να κάνει με τα προσωπικά θέλω ..... επίσης το ότι έχει περισσότερες βροχές όλο σχεδόν τον υπόλοιπο χρόνο και καταιγίδες η βόρεια χώρα αλλά δεν έχει καθόλου σχεδόν χιόνια τον χειμώνα και ήλιο με ανομβρία ως επί το πλείστον και αυτό είναι το τίμημα που πληρώνουν αναγκαστικά οι βόρειοι.... εγώ δεν μιλάω με υπονοούμενα ξεκάθαρα μιλάω ...... τώρα αν ο καθένας τα παίρνει όπως θέλει αυτός δικό του πρόβλημα.... δεν θα κάτσω να σκεφτώ πως θα πάρει κανείς από τους εκατοντάδες ή χιλιάδες που βλέπουν τα γραφόμενά μου την πραγματικότητα που θα γράψω με την αλλαγή στον καιρό που έχει επέλθει τα τελευταία χρόνια .... έτσι αν ήταν δεν θα έγραφα ποτέ και τίποτα ούτε και κανένας νομίζω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εννοείται το έχω ξαναπεί ότι δεν φταίνε τα προσήνεμα ούτε τα παιδιά από εκεί για την καιρική κατάντια της βόρειας χώρας όσον αφορά τα χιόνια καμία σχέση ........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, Χιονιάς_Αττική said:

και στις 29 ιανουαριου τα ιδια ελεγες και χιονισε Αττικη-Ευβοια 5 Φεβουαριου..

Screenshot - 2023-02-26T194907.101.png

Screenshot - 2023-02-26T195238.725.png

Συγγνώμη που έπεσα έξω κατά μία ημέρα, το ποστ γράφτηκε Κυριακή 29/1, την επόμενη εβομάδα δεν έκανε κάτι και χιόνισε ξημερώματα Δευτέρας 6/2... Συνέχισε την καλή δουλειά να ποστάρεις χάρτες συσσώρευσης ψύχους στις 300 ώρες.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...