Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Απριλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Ρε σεις ΤΙ ΔΙΝΕΙ ΡΕ παει χαλασε, δεν παμε καλα !!!!

Βγαλμενο απτην καρδια ενος βαρεος και χιονοβολου, βροχερου και κρυου χειμωνα το πρωτο 15ημερο του Απριλη !!!!!! Και κει που παει Μεγαλοβδομαδιατικα να δειξει ανοδο, νεα πτωση και μαλλον Πασχουγεννα απτην αναποδη...

Μπραβο και παλι μπραβο, μακαρι να ερθουν τα χιλιοστα και ακομα περισσοτερα, τα βουνα κατασπρα, και μια Ανοιξη απουσα.... 

Πασχουγεννα;;;

6B970641-FFF1-4409-B6DD-892688C4FBA0.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, snow_attica είπε:

Έλα ντε, μάλλον μακροβούτια

Το Πάσχα να χει λιακάδες κ ζεστες… μια φορά τα Χριστούγεννα κ την πρωτοχρονιά να νιώσουμε χειμώνα… μια…! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Κανονικό πνίξιμο από τζεμ!!! Επιτέλους καιρικό ενδιαφέρον!!

Ήπειρο τελικά θα βρέξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Για πρεβεα εχουν χαλασει ολα.

λιγο πιο νοτια να παει βγαινει εκτος η ηπειρος

οργανωμένο χαμηλό από Ιόνιο είναι, θα βρέξει καλά κα στην Ήπειρο, απλά δεν θα έχει τριψήφια χιλιοστά που μπαίνουν με φουλ νοτιοδυτικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

image.png.acbfa1b99476fe84b17bd0aa7a368950.pngΤζεμαριος.. τάζει νερό που χρειάζεται πολύ η Θεσσαλία....

Κακοκαιρίαρα...τι να κάνουμε ρε συ Μιχαήλ?να χαρούμε?Δεν ξέρω...μέχρι πέρυσι θα έκανα παρτυ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Κακοκαιρίαρα...τι να κάνουμε ρε συ Μιχαήλ?να χαρούμε?Δεν ξέρω...μέχρι πέρυσι θα έκανα παρτυ...

Φίλε εγώ θα χαρώ.. Εν τέλη, καιρόφιλος είμαι, οπότε το θέλω. Πλέον βγάζει καταιγίδες, οπότε το θέλω πολύ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πω ρε φίλε ακόμη και το αικον μας δείχνει κατακλυσμό ..Θερμαϊκός ον φαιρ...και ενοποιεί την ψυχρή λίμνη με το χαμηλό!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Φίλε εγώ θα χαρώ.. Εν τέλη, καιρόφιλος είμαι, οπότε το θέλω. Πλέον βγάζει καταιγίδες, οπότε το θέλω πολύ...

Βρε κι εγώ μαζί σου...απλά είναι αυτό το γαμ@@@νο παράπονο που μας καίει  εδω πάνω...γιατί πάλι τώρα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Βρε κι εγώ μαζί σου...απλά είναι αυτό το γαμ@@@νο παράπονο που μας καίει  εδω πάνω...γιατί πάλι τώρα?

Γιατί εΊμαστε ΓΚΑΝΤΕΜΗΔΕΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Γιατί εΊμαστε ΓΚΑΝΤΕΜΗΔΕΣ

Ακριβως....είναι τόσο εύκολο και απόλυτα νορμάλ να βγουν 3-4 τέτοια χαμηλά τουλάχιστον από Οκτώβριο μέχρι Φλεβάρη,που να ευνοήσουν με χιόνι τα βόρεια...όχι Σόνι και ντε όλα με χιονόστρωση αλλά χιονοχαμηλα και ας κάτσει ένα με χιονόστρωση ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πω ρε φίλε ακόμη και το αικον μας δείχνει κατακλυσμό ..Θερμαϊκός ον φαιρ...και ενοποιεί την ψυχρή λίμνη με το χαμηλό!!!!!

icon-6-120.png?18

ΈΛΕΟΛΣΣΣ

icon-1-120.png?18icon-2-120.png?18

Χιονοτπωσεις στα Γιάννενα από αικον

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ακριβως....είναι τόσο εύκολο και απόλυτα νορμάλ να βγουν 3-4 τέτοια χαμηλά τουλάχιστον από Οκτώβριο μέχρι Φλεβάρη,που να ευνοήσουν με χιόνι τα βόρεια...όχι Σόνι και ντε όλα με χιονόστρωση αλλά χιονοχαμηλα και ας κάτσει ένα με χιονόστρωση ...

Οκτώβρη μήνα λείπει ακόμα και το κρύο! Ούτε καν Νοέμβριο μέχρι τα μέσα του! Αυτά συμβαίνουν από 17-18 Νοέμβρη, Δεκέμβρη, Γενάρη, Φλεβάρη, Μάρτη μέχρι και 6-7 Απρίλη.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το νερό έχει κλειδώσει. Εν τέλη η ψυχρή λίμνη μάλλον θα κινηθεί δυτικά και αντί να πέσει η θερμοκρασία θα ανέβει πιο γρήγορα, και μάλιστα πάρα πολύ στα νότια.

Την χαμηλάρα αυτή ιδανικά θα την ήθελα Οκτώβριο, θα είχαμε full cape από το Αιγαίο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουτε Πρωταπριλιατικο αστειο να μας εκαναν τα πρωινα τρεξιματα....

Μπαινουμε σε βροχοεβδομαδα, ποτε με νοτια, ποτε με δυτικο, ποτε με βορια - βορισμα....

Ψυχρουλες εως κρυο για Απριλιο πλεον με μεγιστες 14-15αρια με το ζορι και μονοψηφιες ελαχιστες φουλ....

Μακαρι να ριξει οπως το δειχνει, καθε μερα απο Δευτερα μεχρι Μεγαλη Δευτερα ενα storm total 50 - 60 mm και φυσικα τοπικα αρκετα περισσοτερα, μπορει και 100 mm>...θα μιλαμε για επικο ξεκινημα Απριλιου, μακαρι να βγει ετσι και το β μισο !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κλασσικά πράγματα. Απρίλιος ψυχροτερος από Δεκέμβρη πάει να δείξει στα τρεξίματα. Εγω πάντως τώρα θέλω ζεστοθλες και καμία βροχούλα. Κάθε πράγμα στον καιρό του. Αλλά πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα και σύμπτωση που επαναλαμβάνεται δεν είναι σύμπτωση. Καλό ΣΚ, με φανταστικό καιρό που εχοθμε! Είναι όνειρο έξω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβαίνει.....

gfs-1-132.png?6

 

καμήλα από τζίφο, με τρελό χιόνι στην δυτική Μακεδονία.

 

 

ανιούσα από εσνέμπλς

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με την σειρά, Θεσσαλονίκη, Λάρισα Αθήνα, και κάπο στην Κρήτη, για την καμήλα.

graphe3_00000___22.8301886792_40.5263157895_.gifgraphe3_00000___22.2641509434_39.5546558704_.gifgraphe3_00000___23.8679245283_37.9352226721_.gifgraphe3_00000___24.6226415094_35.1821862348_.gif

 

 

 

Κάπου στην Ημαθία, υετός...

Diagramme GEFS

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...