Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Απριλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

12αρι.. αχχχ να ήταν αύριο...

Ούτε τρέλα 500αρια ούτε τίποτα.. απλή όμορφη αστάθεια!!

 

20-29-53-288-505GR.GIF

20-30-08-294-779GR.GIF

20-32-19-gfs-13-288.png

Μιχαηλ πως το βλεπεις το πασχα???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη μόνη περιοχή της Ελλάδας που δεν βρέχει είναι η πρεβεζα.

Όλη η Ελλάδα να πνίγεται από αστάθειες. Πρεβεζα θα έχει ηλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτα μπορντοροδοκοκκικοπορτοκαλι χρωματα δε μου λενε τιποτα...Στο λεκανοπεδιο εχει πεσει καταρα..Δε μπορει να βρεξει αξιολογα..Χιλιες φορες Μηραρακη παρα τζιφος..

moir.jpg

Το λεκανοπεδιο ειπαμε..Εχει κατακλυστει απο νεφη paparatus anomvrus...🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ παιδια, τσιμπιομαστε βλεποντας αυτους τους χαρτες !!!!!!

Μα που το παει ??? Αλλαγη ημισφαιριου ???? Απριλιεμβριος και Μαιανουαριος ????

Μακαρι να βγει ετσι και να συνεχισει βροχες, χιονια και κρυα....καθε ημερα ζεστης που γλιτωνουμε ειναι μια μικρη ανακουφιση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ παιδια, τσιμπιομαστε βλεποντας αυτους τους χαρτες !!!!!!

Μα που το παει ??? Αλλαγη ημισφαιριου ???? Απριλιεμβριος και Μαιανουαριος ????

Μακαρι να βγει ετσι και να συνεχισει βροχες, χιονια και κρυα....καθε ημερα ζεστης που γλιτωνουμε ειναι μια μικρη ανακουφιση...

Όλοι αυτοί που θέλουν ζέστες και ήλιους, μην ανησυχούν, θα έχουν ατελείωτες εβδομάδες με τέτοιο καιρό από τα μέσα Μαϊου μέχρι αρχές Οκτωβρίου.

Πάντως τις τελευταίες μέρες στην Αθήνα δεν είχαμε ούτε κρύο ούτε χειμερινές συνθήκες όπως γραφόταν εδώ στο φόρουμ.

Όλο 16αρια και 17αρια είχε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχώς έχει τόσο πολύ κρύο για την εποχή που το cape αγνοείται.. Χάνουμε μέρες με πιθανές αστάθειες, για να καίμε καλοριφέρ...

τουλάχιστον αυξηθηκε ο υετός την Κυριακοδευτέρα

Modele GFS - Carte prévisions

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δυστυχώς έχει τόσο πολύ κρύο για την εποχή που το cape αγνοείται.. Χάνουμε μέρες με πιθανές αστάθειες, για να καίμε καλοριφέρ...

τουλάχιστον αυξηθηκε ο υετός την Κυριακοδευτέρα

Modele GFS - Carte prévisions

 

Παλι λαγος η βροχη στην Αθηνα...Τα συννεφα δε κανουν ποτε λαθος!!

cloudshapes11.jpg

Χιλιομετρα τρεξαμε σφηνα,να δουμε καταιγιδα στην Αθηνα...Μου θελατε και χαλαζακι και πηρατε το τριτο π@π@ρ@κι.

Απριλη μας ταζεις νερα και παιρνουμε το τριτο μας ξανα,δε βρεχει καλλιθεα πολυ και εχω στο να χερι το πουλι!!!

Βροχομετρα εσπασα παλι και ανοιξα στο δρομο ενα κεφαλι,τα πεταξα απ την βεραντα κι ας εφτασα αισιως τα 40..

 

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σακαρε απτη μια εχεις δικιο να μας ταζουν 50-60αρες και χαλαζια και να πεφτει το 1/6 τελικα...

ΟΜΩΣ εγω θα πω οπως σωστα σημειωνει και ο φιλος KapelosG νομιζω ειναι προτιμοτερο τα 15-20 mm που εχουμε ως τωρα μηνιαιο απλωμεεεεεεενα σε 5 ημερες υετου παρακαλω απο τις 7, με πολυωρες ποτιστικες, που διαμορφωνουν απιθανο χειμωνιατικο σκηνικο και παρατεινουν το κρυουλακι....παρα μια καταιγιδα κολαση του 10λεπτου με 20 mm και πλημμυρα-χαλαζι και μετα νταλα ηλιος...

Ετσι οπως παει, μακαρι να ριξει αλλα 15-20 mm μεχρι Μ. Πεμπτη απλωμενα σε 2-3-4 ημερες βροχης, και απο πισω Διακαινησιμου εχει αλλο βροχοσυστημα, σε εναν ΑΠΙΘΑΝΟ Απριλιο που ντυθηκε Δεκεμβριος φετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Παλι λαγος η βροχη στην Αθηνα...Τα συννεφα δε κανουν ποτε λαθος!!

cloudshapes11.jpg

Χιλιομετρα τρεξαμε σφηνα,να δουμε καταιγιδα στην Αθηνα...Μου θελατε και χαλαζακι και πηρατε το τριτο π@π@ρ@κι.

Απριλη μας ταζεις νερα και παιρνουμε το τριτο μας ξανα,δε βρεχει καλλιθεα πολυ και εχω στο να χερι το πουλι!!!

Βροχομετρα εσπασα παλι και ανοιξα στο δρομο ενα κεφαλι,τα πεταξα απ την βεραντα κι ας εφτασα αισιως τα 40..

 

 

εισαι ετοιμος για την 4 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Από μια κλωστή κρέμεται το Πάσχα να είναι νοεμβριατικο...

Κόπηκε η κλωστή, δεν θα ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άουτσ, ψαλίδι μεγάλο στον ευτό εδώ πάλι από τζίφο, παρόλο που σαν διάταξη μου άρεσε περισσότερο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σςςςςςςςςςςςςς....Ησυχια......Πω πω...Οταν ξυπνουν οι αρκουδες,οι καιροφιλοι κοιμουνται...Αυτοι απομειναμε..🤣

The-Big-Year.jpg

280px-Kuckuck_(Cuculus_canorus)_by_Tim_Peukert.jpg

Τι να σχολιασω??Εγω θα ρωταω και γω θ απανταω...🤔Καλο βραδυ sakis13🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χεχε, για 7 Απριλη νομιζω ειμαστε αρκετοι, και το καιρικο ενδιαφερον ΑΜΕΙΩΤΟ....σπανιο πραγματικα

Αντε να δουμε λοιπον ποσο σοφοτεροι θα γινουμε στα αυριανα 12αρια του Τζιφου, τοσο για Μ. Δευτερα - Τριτη, ποσο χαμηλα τα χιονακια, ποσο κρυο και ποσος υετος, αλλα και την καιρικη εξελιξη μετα...

Οι διαταραχες που βγαζει και επιμενει για 19-20-21.4 ειναι ολα τα λεφτα, και ανεξαρτητως επαληθευσης, κανουν πραγματικοτητα ενα ονειρο για 3 στους 3 μηνες ψυχρη και βροχερη Ανοιξη....να δουμε και το Μαιο βεβαια...μη φαμε κανα burnout με 35αρια ξαφνικα και ψαχνομαστε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπαρχουν πολλοι λογοι που ενας καιροφιλος αξιζει να ασχολειται αυτη την εποχη..ασχετα απ τα φαινομενα τα οποια χιονακια στα βουνα τις βροχες η καταιγιδες εγω προσωπικα αναζητω απ το επομενο 2μηνο μεχρι τα μεσα ιουνιου μια ανοιξιατικη μεταβαση προς το καλοκαιρι με ανθρωπινες θερμοκρασιες ευχαριστες για το ανθρωπινο σωμα..με ελαχιστες σταδιακα απο 8 ως 14 και μεγιστες απο 20 εως 28 β

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Tolisk20 είπε:

Υπαρχουν πολλοι λογοι που ενας καιροφιλος αξιζει να ασχολειται αυτη την εποχη..ασχετα απ τα φαινομενα τα οποια χιονακια στα βουνα τις βροχες η καταιγιδες εγω προσωπικα αναζητω απ το επομενο 2μηνο μεχρι τα μεσα ιουνιου μια ανοιξιατικη μεταβαση προς το καλοκαιρι με ανθρωπινες θερμοκρασιες ευχαριστες για το ανθρωπινο σωμα..με ελαχιστες σταδιακα απο 8 ως 14 και μεγιστες απο 20 εως 28 β

Ακριβώς!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Τελικα το πασχα θα βρεξει??????????????????????

Πολύ πιθανό παρόλο που τα μερομήνια έδιναν πολύ καλό καιρό με σταδιακή άνοδο της θερμοκρασίας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...