Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιστορικός καύσωνας το ΣΚ, μετά Δευτέρα 9 μποφόρ μελτέμι, μετά ενδεχομένως υπεριστορικος καύσωνας καπάκι.

Δεν θα μείνει κολυμπηθροξυλο παιδιά, φοβάμαι πάρα πολύ για τη συνέχεια. Κι έχουμε κι έναν Αύγουστο μπροστά μας, παραδοσιακά τον δυνατότερο μήνα στις φωτιές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 18αρι αν εβγαινε ακριβώς έτσι θα ήταν το τέλος του εφιάλτη με εμφάνιση καιρικού ενδιαφέροντος. Μέχρι τότε βέβαια θα περάσουμε τα πάνδεινα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, yiannis_volos said:

Δυστυχώς παιδιά πρέπει να αποχωρήσω από αυτόν τον χώρο με μεγάλη μου λύπη. Το να απαγορεύεται να αποκαλεί κάποιος μια χώρα σύμφωνα με το διεθνώς αναγνωρισμένο όνομα της ανεξαρτήτως το πως το βλέπουμε εμείς, είναι εντελώς αντιδημοκρατικό και αντιβαίνει στους θεσμούς της ελεύθερης έκφρασης. Το αν συμφωνείς ή όχι με το όνομα (προσωπικά δεν συμφωνώ) δεν σημαίνει ότι είναι σωστό να απαγορεύεις την ελεύθερη έκφραση και ειδικά όταν μιλάμε για διεθνώς αναγνωρισμένο όνομα. Δεν έχει να κάνει προσωπικά με κάποιον απλά αυτή η κατάσταση έρχεται αντίθετη στα δικά μου πιστεύω της ελεύθερης έκφρασης και πραγματικής δημοκρατίας που θα πρέπει πάντα να προστατεύονται ανεξαρτήτως προσωπικών προτιμήσεων, επιλογών και πιστεύω. Αντίο παιδιά. Ωραία ήταν και σίγουρα θα μου λείψει το φόρουμ απλά δεν μπορώ να είμαι σε έναν χώρο που καταργεί κάποια απ’ τα στοιχεία της Δημοκρατίας. 

Προς διαχειριστες. παιδια ο φιλος εχει δικιο!! προσωπικά μονο Σκοπια τα ελεγα και τα λεω αλλά οσο και να διαφωνούμε με τις αποφασεις των κυβερνησεων μας εαν λέγεται και επισημα Βορεια  Μπανανια ή οτι  αλλο εχει αποφασιστεί δεν μπορει να απαγορευτεί να την λεμε ετσι. Καταλαβαίνω απόλυτα το πόνο και την προδοσία που μπορεί να νιώθει κάποιος αλλά η ελευθερια λογου  ειναι βασικό θεμελιο της δημοκρατιας και δεν ειναι δυνατο τα προσωπικά μας πιστεύω να καταλύουν αυτό το δικαίωμα.  Αποκλείοντας ουσιαστικά κάποιον που δεν προκάλεσε στην τελική, γινόμαστε ταυτόχρονα και εκτελεστική και  δικαστική εξουσία και κανένας δεν μας έδωσε αυτό το προνόμιο!! Μην διαβούμε δρόμους που η ιστορία εχει επανειλημμένως αποδείξει οτι είναι λανθασμένοι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια πρόταση προς όλους

Ας σβηστούν όλα τα ποστ. Έχω στείλει μήνυμα και στον Βόρειο Πόλο και στον Γιάννη. Πρέπει να πέσουν οι τόνοι αυτή τη στιγμή και τα υπόλοιπα τα βλέπουμε στην πορεία. Λίγο ψυχραιμία από όλους μας. Σβήστε και αυτό το πόστ μου αν τελικά αποφασίσετε να τα σβήσετε όλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποια ελευθερη εκφραση ρε παιδια ? Επειδη καποιος δηλαδη προδωσε ιστορια 2.500+ χρονων και εδωσε ο,τι πιο ιερο, σε ενα συνοθυλευμα Σλαβων, που κατεβηκαν στην περιοχη το 14ο αιωνα (βλ. δηλωσεις Κιρο Γκλιγκοροφ), πρεπει να το αποδεχθουμε? Τι θα πω εγω σε οποιον γεννηθηκε, μεγαλωσε, ζει, σπουδασε, παντρευτηκε, χωρισε, εκανε στρατο, εκανε παιδια στην αληθινη Μακεδονια? Δες εναν ωραιο σταθμο, η μια ωραια καταιγιδα η ο,τιδηποτε, στη Βορεια Μακεδονια? Δηλαδη στην Πελλα η στο Κιλκις ακριβως?

Σκοπια ειναι και παραμενουν, σε λιγα χρονια, η Μεγαλη Αλβανια θα τους διασπασει στα 3...περιμενουν τη σειρα τους μετα το Κοσοβο, και να δωσουν το ΟΚ οι Αμερικανοι...και οι Βουλγαροι θα παρουν κομματακι, εκει στο Πιριν

Το δυστυχημα ειναι οτι ο Μεγαλος Παικτης της περιοχης, η χωρα με το Βετο, η πανισχυρη οικονομικα, στρατιωτικα, οπως θελετε πειτε το Ελλαδα, ΕΔΩΣΕ το ονομα και το ΕΔΩΣΕ ΤΣΑΜΠΑ, αυτο δεν αλλαζει δυστυχως....αλλα οχι και να λεμε μεταξυ μας για ελευθερη εκφραση,,,

Στραβων: Εστιν ουν Ελλας και η Μακεδονια 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, Kibo said:

Προς διαχειριστες. παιδια ο φιλος εχει δικιο!! προσωπικά μονο Σκοπια τα ελεγα και τα λεω αλλά οσο και να διαφωνούμε με τις αποφασεις των κυβερνησεων μας εαν λέγεται και επισημα Βορεια  Μπανανια ή οτι  αλλο εχει αποφασιστεί δεν μπορει να απαγορευτεί να την λεμε ετσι. Καταλαβαίνω απόλυτα το πόνο και την προδοσία που μπορεί να νιώθει κάποιος αλλά η ελευθερια λογου  ειναι βασικό θεμελιο της δημοκρατιας και δεν ειναι δυνατο τα προσωπικά μας πιστεύω να καταλύουν αυτό το δικαίωμα.  Αποκλείοντας ουσιαστικά κάποιον που δεν προκάλεσε στην τελική, γινόμαστε ταυτόχρονα και εκτελεστική και  δικαστική εξουσία και κανένας δεν μας έδωσε αυτό το προνόμιο!! Μην διαβούμε δρόμους που η ιστορία εχει επανειλημμένως αποδείξει οτι είναι λανθασμένοι!!!

Σε ένα ιδιωτικό φόρουμ με κανόνες που θέτουν οι διαχειριστές του μπορεί καλώς να απαγορευτεί. Το τι υποστηρίζει επίσημα ο υπόλοιπος πλανήτης είναι αδιάφορο. Αυτή η χώρα που λέγεται Ελλάδα πολέμησε και εχυσε αίμα για να είμαστε ακόμη εδώ ως Ελληνες και να γράφουμε ελεύθεροι από κάθε γωνιά του πλανήτη. Καμία επίσημη γραμμή πολιτικαντηδων δεν είναι πάνω από την τιμή μας και τα πιστεύω μας. Τα Σκόπια είναι Σκόπια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας φαίνεται λογικό να εθελοτυφλούμε και να απαγορεύεται να λέμε μια χώρα με το όνομά της; Γιατί αυτό είναι το όνομα μας αρέσει δεν μας αρέσει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, fear777 said:

Σε ένα ιδιωτικό φόρουμ με κανόνες που θέτουν οι διαχειριστές του μπορεί καλώς να απαγορευτεί. Το τι υποστηρίζει επίσημα ο υπόλοιπος πλανήτης είναι αδιάφορο. Αυτή η χώρα που λέγεται Ελλάδα πολέμησε και εχυσε αίμα για να είμαστε ακόμη εδώ ως Ελληνες και να γράφουμε ελεύθεροι από κάθε γωνιά του πλανήτη. Καμία επίσημη γραμμή πολιτικαντηδων δεν είναι πάνω από την τιμή μας και τα πιστεύω μας. Τα Σκόπια είναι Σκόπια. 

Στην ίδια σελίδα βρισκόμαστε στο Μακεδονικό. Ομως εδω είμαστε ενα ιδιωτικό φορουμ μεν, για τον καιρό δε. Αλλά και να μην ήταν για τον καιρό οι κανονες εκφρασης και ελευθεριας παραμενουν οι ιδιοι. Μεσα στο σπιτι σου οι νομοι του κρατους δεν καταλυονται, αλλα συνεχιζουν και έχουν την ίδια ισχύ. Η εντονη διαφωνία μας με την ονοματοδοσία (εγω βρισκόμουν στις πρέσπες btw, παρόλο που η ειλικρινής αντίδραση του κόσμου εν τέλει απλά εργαλιοποίηθηκε πολιτικά και με ξενερωσε ασχημα) πιστευω πως δεν μας δεινει το δικαιωμα να φιμώνουμε κόσμο. Και εαν ενας αλλος μοντ εχει κοκκινη γραμμη τους γαμους ομοφυλόφιλων? Ενας αλλος τις ακροδεξιες ή ακροαριστες ιδεολογίες? Ενας ακομα το χρώμα, ιδιωτικό φορουμ ειναι θα σου πει εαν θες φύγε. Οπότε η γνώμη μου ειναι: ""Ακόμα και να  διαφωνώ με αυτό που λες,  θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."" Εκτος εαν προκαλεις Τοτε ναι , μπαναρε ελεύθερα!     

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά ας μη το συνεχίζουμε. Σβήστε και το αρχικό μου πόστ που προκάλεσε τον πανικό και πάμε παρακάτω με ψυχραιμία. Σβήστε τα όλα. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, South καυσωνάκιας said:

Παιδιά ας μη το συνεχίζουμε. Σβήστε και το αρχικό μου πόστ που προκάλεσε τον πανικό και πάμε παρακάτω με ψυχραιμία. Σβήστε τα όλα. 

 

Νομίζω πως ολοι κρατησαμε επίπεδο παντως! Διαφωνησαμε/συμφωνησαμε αλλα πολιτισμενα διχως χαρακτηρισμους. Εαν λαβουμε υπόψη και τα 40αρια που τρωμε στο κεφαλι νομίζω καλα τα πήγαμε !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Αντώνης Χιόνης said:

Σας φαίνεται λογικό να εθελοτυφλούμε και να απαγορεύεται να λέμε μια χώρα με το όνομά της; Γιατί αυτό είναι το όνομα μας αρέσει δεν μας αρέσει. 

Εμένα δεν μου φαίνεται λογικό να υπάρχουν απόψεις σαν την δική σου. Εσύ αν επιθυμείς σκύψε το κεφάλι και να αποδεχτείς ο,τι σου πασάρουν είτε είναι πολιτικοί είτε είναι Μέσα Μαζικής Εξημερωσης. Και πολλά γράψαμε και λογικά θα αρχίσουν οι διαχειριστές να σβηνουν αναρτήσεις και θα έχουν δίκιο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα του καιρού λοιπόν. Το ΣΚ μεγιστες απο ευρωπαιο  29 στα 850 και 28 απο τζιφο με επικεντρο την Πελοπόννησο, με νεο γυρο φυσικά ακομα πιο δυνατο από βδομάδα αφου προηγηθεί ενας ακομα γυρος μελτεμιού. Ας περιμένουμε μεχρι τεταρτη να κλειδωσουμε θερμοκρασιες. Φοβαμαι πολυ για τον υμητό... Εχει πλεον καλο δασακι... Καλά θα πάει και αυτο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, fear777 είπε:

Εμένα δεν μου φαίνεται λογικό να υπάρχουν απόψεις σαν την δική σου. Εσύ αν επιθυμείς σκύψε το κεφάλι και να αποδεχτείς ο,τι σου πασάρουν είτε είναι πολιτικοί είτε είναι Μέσα Μαζικής Εξημερωσης. Και πολλά γράψαμε και λογικά θα αρχίσουν οι διαχειριστές να σβηνουν αναρτήσεις και θα έχουν δίκιο. 

Δεν εξέφρασα προσωπική άποψη επί του θέματος. Είπα απλώς ότι είναι μια πραγματικότητα που δεν γίνεται να την αρνιόμαστε. Τέλος και από μένα.

Επεξεργάστηκε από Αντώνης Χιόνης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Kibo είπε:

Στην ίδια σελίδα βρισκόμαστε στο Μακεδονικό. Ομως εδω είμαστε ενα ιδιωτικό φορουμ μεν, για τον καιρό δε. Αλλά και να μην ήταν για τον καιρό οι κανονες εκφρασης και ελευθεριας παραμενουν οι ιδιοι. Μεσα στο σπιτι σου οι νομοι του κρατους δεν καταλυονται, αλλα συνεχιζουν και έχουν την ίδια ισχύ. Η εντονη διαφωνία μας με την ονοματοδοσία (εγω βρισκόμουν στις πρέσπες btw, παρόλο που η ειλικρινής αντίδραση του κόσμου εν τέλει απλά εργαλιοποίηθηκε πολιτικά και με ξενερωσε ασχημα) πιστευω πως δεν μας δεινει το δικαιωμα να φιμώνουμε κόσμο. Και εαν ενας αλλος μοντ εχει κοκκινη γραμμη τους γαμους ομοφυλόφιλων? Ενας αλλος τις ακροδεξιες ή ακροαριστες ιδεολογίες? Ενας ακομα το χρώμα, ιδιωτικό φορουμ ειναι θα σου πει εαν θες φύγε. Οπότε η γνώμη μου ειναι: ""Ακόμα και να  διαφωνώ με αυτό που λες,  θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."" Εκτος εαν προκαλεις Τοτε ναι , μπαναρε ελεύθερα!     

Πάνω στο δικό σου ποστ θα δώσω την τελική απάντηση και μετά θερμοπαρακαλω το θέμα θεωρείτε λήξαν μετά και τα μηνύματα που ανταλαξαμε με τον καυσωνακια.Μιλωντας για τον εαυτό μου 1. Ο λόγος που έφυγα από το προηγούμενο φορουμ και στην ουσία δημιουργήθηκε αυτό εδώ ήταν ακριβώς αυτό το θέμα οπότε μπορεί να φανταστείς πόσο για γέλια θα ήμουν αν επιτρεπόταν 2. Ο λόγος που δεν κάνουμε πολιτικές και παρομοιες συζητήσεις ήταν ακριβώς το συγκεκριμενο ζήτημα οπότε επίσης θα ειμασταν για γέλια εάν 4 χρόνια απαγορεύονται οι πολιτικές συζητήσεις με αφορμή ένα και μόνο θέμα και επιτρέπαμε να γίνονται αναφορές στην αφορμή 3. Δεν είναι συγκρίσιμο η σεξουαλική ταυτότητα και οι προτιμήσεις του κάθε ανθρώπου μιας και το ανέφερες με το συγκεκριμένο ζήτημα μιας και το πρώτο δεν το θεωρώ προσωπικά καν πρόβλημα και θέμα για συζήτηση και ευτυχώς η κοινωνία πλέον δεν το αντιμετωπιζει σαν πρόβλημα ενώ το δεύτερο έχει να κάνει με τα ιερά και τα οσια 4 θεωρώ ότι έχουμε τρόπο λειτουργίας του στυλ "πιο δημοκρατία" πεθαίνεις αλλά ακόμη και στις δημοκρατίες υπάρχουν κάποιοι κανόνες που όταν είναι κάποιος μέλος οφείλει να του σεβαστεί 5 ΝΑΙ Θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα του κάθε ανθρώπου να εκφράζει την αντίθετη άποψη από μένα αλλά να σέβεται και ο κάθε άνθρωπος αυτά τα ένα δύο που έχω ορίσει ο νόμους και κανόνες...αυτά από μένα με πλήρη ενσυναίσθηση του τι λέω και τι γράφω δεν θα σβήσω τίποτα γιατί κάποια στιγμή ήμουν σίγουρος ότι θα γινόταν αργά η γρήγορα η στραβή για το συγκεκριμένο ζήτημα οπότε ας είναι να τελειώσει έτσι πολιτισμένα.Για τον φίλο τον Γιάννη από τον Βόλο λυπαμε εάν θεωρεί ότι φιμωνουμε κάποιον άλλωστε έχουμε απόδειξει ότι εδώ μέσα γίνεται ακριβώς το αντίθετο αλλά το συγκεκριμένο θέμα είναι κόκκινη γραμμή.Αυτα και το θέμα τελειώνει εδώ τουλάχιστον δημόσια σε πριβέ μηνύματα λένε ότι θέλετε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως κάθε κοινωνία έτσι και εδώ στο νέο μας σπίτι θα υπάρχουν κάποιοι κανόνες που οφείλουμε όλοι να τους σεβαστούμε, να τους εφαρμόσουμε και να πορευτούμε μ αυτούς.Κανόνες που έχουν βγει μετά από εμπειρία χρόνων και με μια ρεαλιστική προσέγγιση της πραγματικότητας.

Πάμε λοιπόν να τους δούμε παρακάτω και να συμβάλουμε όλοι μαζί και ο καθένας ξεχωριστά έτσι ώστε να μοιραστούμε "παρείστικα" και "φιλικά" κάθε χαρά ,κάθε απογοήτευση, κάθε συναίσθημα που μπορεί να μας προσφέρει αυτό το υπέροχο χόμπι όλων μας που λέγεται..ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΙΟΝΙ-ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΙΡΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ.

 

1. Απαγορεύεται αυστηρά η οποιαδήποτε αναφορά σε εθνικά ζητήματα, η προσβολή της ιστορίας της χώρας μας από οποιονδήποτε και η οποιαδήποτε έμμεση η άμεση αναφορά σε πολιτικά ζητήματα. Απαγορεύονται οι πολιτικές συζητήσεις όπως και οι πολιτικές εικόνες,τα πολιτικά πρόσωπα εν ζωή η μη,και τα πολιτικά υπονοούμενα τόσο στην εικόνα προφίλ,όσο και μέσα στο προφίλ του κάθε μέλους.Αυτό ισχύει και για το ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ. Είναι στην ευχέρεια των admins-mods να διαγράψουν το μέλος χωρίς καμία σύσταση εάν αυτό παραβεί τους κανόνες.

2. Απαγορεύονται προσωπικές επιθέσεις,ειρωνικά και υποτιμητικά σχόλια από οποιοδήποτε μέλος προς οποιοδήποτε μέλος,όπως επίσης σε δημόσια πρόσωπα,καθώς και υποτιμητικά σχόλια για περιοχές της χώρας μας,η για οποιοδήποτε άλλο θέμα συζήτησης προκύψει. Μπορούμε να διαφωνούμε,να συζητάμε,να σχολιάζουμε,αλλά με κόσμιο, πολιτισμένο και φιλικό τρόπο.

3. Απαγορεύεται η ανάρτηση εικόνων που έχουν ακατάλληλο περιεχόμενο. (γυμνές φωτογραφίες, η οτιδήποτε άλλο είναι προκλητικό ή ακατάλληλο).Επίσης απαγορεύεται να εκφράζονται τόσο δημόσια,όσο και σε εικόνες προφίλ σεξουαλικές προτιμήσεις,σύμβολα,και υπονοούμενα,για την διαφορετικότητα η μη του κάθε μέλους.Αυτό ισχύει και για το ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ.Είναι στην ευχέρεια των admins-mods να διαγράψουν το μέλος χωρίς καμία σύσταση εάν αυτό παραβεί τους κανόνες.

4. Οι μοντερέιτορς έχουν την ελευθερία να διαγράφουν, μετακινούν, αποκρύπτουν θέματα η αναρτήσεις σύμφωνα με την κρίση τους και σύμφωνα με το πνεύμα και τους κανόνες που διέπουν την λειτουργία του φόρουμ και γενικά να εποπτεύουν,ώστε το κλίμα να είναι και να παραμείνει φιλικό και να τηρούνται οι κανονισμοί.Για κάθε ενέργεια τους δεν είναι υποχρεωμένοι να προειδοποιούν το μέλος που κατά την κρίση και σύμφωνα με τους κανόνες υπέπεσε σε κάποιο ατόπημα, αλλά οφείλουν να ενημερώνουν τους υπόλοιπους μοντερέιτορς καθώς και τους διαχειριστές, για τους λόγους που τους ώθησαν να προβούν σε κάποια ενέργεια όπως π.χ την επιβολή ποινής σε κάποιο μέλος.

5. Το κάθε μέλος πρέπει να έχει έναν και μοναδικό λογαριασμό,και σε περίπτωση που ανακαλυφθεί δεύτερος λογαριασμός τότε είναι στη κρίση των διαχειριστών ποιος από τους δυο η ακόμη και οι δυο λογαριασμοί θα διαγραφούν.

6. Πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρεται η πηγή σε οποιαδήποτε πληροφορία, είδηση, μελέτη, άποψη, εικόνα ή βίντεο  μεταφέρεται από οποιοδήποτε μέλος μέσα στο φόρουμ και δεν είναι δικά του.Επίσης  η μεταφορά οπτικοακουστικού υλικού από το weather-club.gr προς άλλους ιστότοπους,συμπεριλαμβανoμένων των blogs,και των κοινωνικών δικτίων facebook,twitter,instagram,youtube,θα πρέπει να φέρει το ενεργό link του weather-club.gr

7. Απαγορεύεται η δημόσια διαμαρτυρία μελών σε αποφάσεις των αντμινιστρέιτορς- μοντερέιτορς (admins-mods) η σε απόψεις άλλων μελών. Θα υπάρχουν τα προσωπικά μηνύματα για διευκρινήσεις, και σε κάθε περίπτωση να μην ξεχνάμε ότι πολλές φορές το πληκτρολόγιο είναι κάτι το απρόσωπο και δημιουργούνται παρεξηγήσεις χωρίς λόγο.

Σε περίπτωση που υπάρξει δημόσια διαμαρτυρία μέλους για απόφαση του μοντ γκρουπ αυτό θα επιφέρει ποινή στο μέλος το οποίο θα προβεί σε αυτήν.

8. Το λεγόμενο "τσατ" το οποίο βάση εμπειρίας καταστρατηγείται, επιτρέπεται υπό την προϋπόθεση ότι θα είναι σχετικό με το θέμα στο οποίο λαμβάνει χώρα και πάντα με μέτρο. Το μέτρο αυτό το κρίνει ο δημιουργός του κάθε θέματος καθώς και οι μοντερέιτορς. Δεν θα επιτρέπονται σχόλια και συζητήσεις μεταξύ των μελών (τσατ) που είναι εκτός θέματος.

9. Κεφαλαία γράμματα καθώς και με άλλη γραμματοσειρά / χρωματισμό προτάσεις,δεν επιτρέπονται παρά μόνο εάν έχουν να κάνουν σχέση με κάποιο ευχάριστο καιρικό γεγονός και γενικά αν υπάρχει ανάγκη να τονιστεί κάτι που χρήζει την προσοχή των υπολοίπων μελών και έχει πάντα σχέση με την θεματολογία του χώρου.Επίσης γράφουμε μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες.

10.Οποιαδήποτε δυσφήμιση,συκοφαντία,διαστρέβλωση-παραποίηση του περιεχομένου του φόρουμ ή των γραπτών των μελών του σε άλλους ιστοτόπους, θα επισύρει τη μόνιμη διαγραφή του μέλους χωρίς άλλη προειδοποίηση.

                                     

                                                                                         ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ

 

Τόσο οι καιρικές προγνώσεις-εκτιμήσεις των μελών του weather-club.gr, όσο και οι αναλύσεις που γίνονται πάνω στους μετεωρολογικούς χάρτες αποτελούν ερασιτεχνικές προσπάθειες κατανόησης των καιρικών φαινομένων,και δε θα πρέπει να λαμβάνονται υπόψην,για τον προγραμματισμό εργασιών και οιασδήποτε εξωτερικής απασχόλησης.Αρμόδια για επίσημες καιρικές προγνώσεις είναι μόνο η ΕΜΥ  http://www.hnms.gr/emy/el/

 

Μπορεί να προστεθούν στην πορεία και άλλοι κανονισμοί που θα κρίνουν οι διαχειριστές ότι είναι απαραίτητοι για την καλύτερη και ορθότερη  λειτουργία του χώρου μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο πάνω είναι οι κανόνες ...επίσης επειδή έχω χάσει τον ύπνο μου λόγω του συγκεκριμένου θέματος και για να μην είμαι Μ ένα κινητό στο χέρι όλη μέρα και σβήνω μην το συνεχίζουμε.Απλς διαβάστε τους κανόνες πιο πάνω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά κάποιοι χάνετε το νόημα. Το να δεχόμαστε κάτι με το οποίο συμφωνούμε είναι το εύκολο. Το δύσκολο είναι να αποδεχτείς ή έστω απλά να ανεχτείς κάτι με το οποίο δεν συμφωνείς. Αυτό είναι το νόημα της Δημοκρατίας και της ελεύθερης έκφρασης. Το πρόβλημα δεν είναι το περιεχόμενο της απαγόρευσης αναφοράς της συγκεκριμένης χώρας με το διεθνώς αναγνωρισμένο όνομα της αλλά το ότι γενικά υπάρχει απαγόρευση για κάτι που ακόμη και αν δεν μας αρέσει είναι νόμος πλέον. Στην Δημοκρατία δεν θα πρέπει να υπάρχουν εκπτώσεις ή τουλάχιστον αυτό πιστεύω με βάση το δικό μου τρόπο σκέψης. Και ούτε είπα σε κάποιον να δεχτεί το όνομα, αυτό έλλειπε. Ο καθένας κάνει όπως νομίζει, έτσι και εγώ έχω το δικαίωμα να μην βρίσκομαι σε έναν χώρο που κάποιοι απ' τους κανόνες του είναι αντίθετοι με τα δικά μου πιστεύω. Καλημέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς ο καύσωνας σε  μιαα εβδομαδα εχει ενταθει πολυ απο όλα τα μοντέλα πλην ευρωπαιου που δεν έτρεξε ακομα ...επισης εχει ενταθει και το Σάββατο παντού αλλα και η Κυριακή αρκετα σε πελοποννησο και ανατολική στερεά 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Πάνω στο δικό σου ποστ θα δώσω την τελική απάντηση και μετά θερμοπαρακαλω το θέμα θεωρείτε λήξαν μετά και τα μηνύματα που ανταλαξαμε με τον καυσωνακια.Μιλωντας για τον εαυτό μου 1. Ο λόγος που έφυγα από το προηγούμενο φορουμ και στην ουσία δημιουργήθηκε αυτό εδώ ήταν ακριβώς αυτό το θέμα οπότε μπορεί να φανταστείς πόσο για γέλια θα ήμουν αν επιτρεπόταν 2. Ο λόγος που δεν κάνουμε πολιτικές και παρομοιες συζητήσεις ήταν ακριβώς το συγκεκριμενο ζήτημα οπότε επίσης θα ειμασταν για γέλια εάν 4 χρόνια απαγορεύονται οι πολιτικές συζητήσεις με αφορμή ένα και μόνο θέμα και επιτρέπαμε να γίνονται αναφορές στην αφορμή 3. Δεν είναι συγκρίσιμο η σεξουαλική ταυτότητα και οι προτιμήσεις του κάθε ανθρώπου μιας και το ανέφερες με το συγκεκριμένο ζήτημα μιας και το πρώτο δεν το θεωρώ προσωπικά καν πρόβλημα και θέμα για συζήτηση και ευτυχώς η κοινωνία πλέον δεν το αντιμετωπιζει σαν πρόβλημα ενώ το δεύτερο έχει να κάνει με τα ιερά και τα οσια 4 θεωρώ ότι έχουμε τρόπο λειτουργίας του στυλ "πιο δημοκρατία" πεθαίνεις αλλά ακόμη και στις δημοκρατίες υπάρχουν κάποιοι κανόνες που όταν είναι κάποιος μέλος οφείλει να του σεβαστεί 5 ΝΑΙ Θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα του κάθε ανθρώπου να εκφράζει την αντίθετη άποψη από μένα αλλά να σέβεται και ο κάθε άνθρωπος αυτά τα ένα δύο που έχω ορίσει ο νόμους και κανόνες...αυτά από μένα με πλήρη ενσυναίσθηση του τι λέω και τι γράφω δεν θα σβήσω τίποτα γιατί κάποια στιγμή ήμουν σίγουρος ότι θα γινόταν αργά η γρήγορα η στραβή για το συγκεκριμένο ζήτημα οπότε ας είναι να τελειώσει έτσι πολιτισμένα.Για τον φίλο τον Γιάννη από τον Βόλο λυπαμε εάν θεωρεί ότι φιμωνουμε κάποιον άλλωστε έχουμε απόδειξει ότι εδώ μέσα γίνεται ακριβώς το αντίθετο αλλά το συγκεκριμένο θέμα είναι κόκκινη γραμμή.Αυτα και το θέμα τελειώνει εδώ τουλάχιστον δημόσια σε πριβέ μηνύματα λένε ότι θέλετε.

Μια μικρη διορθωση και δεν θα πω εγω κατι αλλο. 

Το θεμα της σεξουαλικής ταυτότητας ειναι πλεον γνωστο εδώ και δεκαετίες οτι δεν ειναι " προτίμηση" αλλα ετσι γεννιούνται οι άνθρωποι ολοι. Ειτε στρειτ ειτε ειτε ειτε ...

( Απλα μικροδιορθωση γιατι ειναι διαφορετικο απο αλλα ζητηματα, πχ πολιτικα, που ειναι πράγματι επιλογες . Αν το σκεφτούμε και απλα, αν ηταν θεμα επιλογης , γιατι να μην επελεγαν οι άνθρωποι να ειναι στρειτ να μην τους κυνηγανε κιολας και να μην φοβούνται;;) 

Αυτα 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θελω να επεκταθώ πολύ για εξηγησω τα αυτονόητα. @yiannis_volos το οτι υπάρχει ο κανόνας στο φόρουμ να μην αναφερομαστε σε πολιτικά θέματα το θεωρείς αντιδημοκρατικό?Φίμωση?Και αν ναι,το ανακάλυψες μετα απο 4+ χρόνια? 

Κάθε φόρουμ έχει κάποιους κανόνες που σίγουρα δεν στηρίζονται πανω στο Σύνταγμα της χώρας.Ενα φόρουμ ΔΕΝ ειναι μια μικρή κοινωνία,ούτε μια παρέα σε ενα καφενείο.Αποτελείται κυρίως απο ψευδώνυμα,απο ετεροκλητα ιδεολογικα ατομα,,δεν υπάρχει η ίδια αμεσότητα σε μια συζήτηση,δεν γνωρίζουμε τις προθέσεις του καθενα πισω απο το ψευδώνυμο,ουτε τι πρεσβευει κ.α.Αναγκαστικά και αναλογα της θεματολογιας του φορουμ και με το τι ασχολειται,μπαίνουν ΚΑΝΟΝΕΣ για να προστατεψουν την λειτουργία  και τη ΦΥΣΗ του.ΚΑΝΟΝΕΣ διαφορετικοί απο αυτούς που διέπουν μια συζήτηση μιας ομαδας ανθρώπων σε ένα καφενείο. 

Πάνω στα προηγούμενα και για να προστατευτεί το συγκεκριμένο φόρουμ απαγορεύτηκαν οι πολιτικες συζητησεις και αναφορες.Γιατί φίλοι μου αν τις επιτρέπαμε ο Σακης13 δεν θα ηταν ο ωραιος εκείνος τυπος που γραφει ποιηματακια και χαβαλεδιάζει,αλλα πιθανως για καποιους ο ακροδεξιος φασιστας ή το παλιοκομμούνι.Θα είχε ταμπελιαστει λοιπον ο Σακης και ο καθε Σακης και το φορουμ θα έχανε τη συνοχή και την αρμονιά του. 

Στο καφενειο και στις παρεες μας επιλεγουμε τα "μελη" με τα οποια συναναστρεφόμαστε.Εδω μεσα ΟΧΙ.Εδω γραφουν δεξιοί,αριστεροί,αναρχικοί,ακροδεξιοί, κτλ.Καποιους απο αυτους,καποιοι απο εμας αναλογα με τις πεποιθησεις μας,δεν θα θελαμε ουτε να τους δουμε στον "εξω κοσμο".Οι κανονες λοιπον μπαινουν οχι απο ελλειψη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ αλλα γΙα την προστασια του ΦΟΡΟΥΜ και τη διαφύλαξη του ως μια ΚΑΙΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ,με ΚΑΙΡΙΚΑ μελη και τιποτα παραπανω.

Ελπίζω να έγινα κατανοητος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω αλλά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό να απαγορεύουμε να αποκαλούμε μια χώρα σύμφωνα με το επίσημο όνομα της, ανεξάρτητα από το αν συμφωνούμε η το τι πιστεύουμε για αυτό. 

Σε κάθε περίπτωση δέχομαι να ακολουθήσω τους κανόνες όποιοι κ αν είναι αυτοί από τη στιγμή που ο χώρος δεν μου ανήκει...

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...