Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά λίγο ας είμαστε συγκρατημένοι όσον αφορά το θέμα της κλιματικής αλλαγής κτλ...η άποψη μου περί του θέματος είναι γνωστή ειδικά στους παλαιότερους αλλά μην πάνε και στο άλλο άκρο όπου έχουμε όντος μια πολύ θερμή περίοδο με προοπτική να γίνει πάρα πολύ θερμή και με άγνωστο τέλος και πιθανά να σπάσουν κατά τόπους πολλά ρεκόρ ,οπότε δεν θα στρουθοκαμηλισουμε επειδή είμαστε σκεπτικιστές όσον αφορά το τι παίζει τριγύρω από το κλίμα όταν μπροστά μας έχουμε μια μεγάλη περίοδο καύσωνα .Έχουμε και θα έχουμε καύσωνα αυτό δεν αλλάζει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Παιδιά λίγο ας είμαστε συγκρατημένοι όσον αφορά το θέμα της κλιματικής αλλαγής κτλ...η άποψη μου περί του θέματος είναι γνωστή ειδικά στους παλαιότερους αλλά μην πάνε και στο άλλο άκρο όπου έχουμε όντος μια πολύ θερμή περίοδο με προοπτική να γίνει πάρα πολύ θερμή και με άγνωστο τέλος και πιθανά να σπάσουν κατά τόπους πολλά ρεκόρ ,οπότε δεν θα στρουθοκαμηλισουμε επειδή είμαστε σκεπτικιστές όσον αφορά το τι παίζει τριγύρω από το κλίμα όταν μπροστά μας έχουμε μια μεγάλη περίοδο καύσωνα .Έχουμε και θα έχουμε καύσωνα αυτό δεν αλλάζει...

Γενικα τη φυση δεν την ενδιαφερει τι πιστευει ο καθενας.Εχει καταντησει οπαδικο το θεμα,καποιοι γιναν ζηλωτες ενθεν και κειθεν και νομιζουν οτι η γνωμη τους θα επηρεασει κατι.Ας το αποφευγουμε εδω,δεν προσφερει τιποτα και η πυρινη κολαση θα ερθει ειτε καποιος πιστευει οτι ειναι προιον κλιματικης αλλαγης,είτε πιστευει οτι ειναι ενα νορμαλ θερμικο κυμα που πάντα συνεβαινε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Γενικα τη φυση δεν την ενδιαφερει τι πιστευει ο καθενας.Εχει καταντησει οπαδικο το θεμα,καποιοι γιναν ζηλωτες ενθεν και κειθεν και νομιζουν οτι η γνωμη τους θα επηρεασει κατι.Ας το αποφευγουμε εδω,δεν προσφερει τιποτα και η πυρινη κολαση θα ερθει ειτε καποιος πιστευει οτι ειναι προιον κλιματικης αλλαγης,είτε πιστευει οτι ειναι ενα νορμαλ θερμικο κυμα που πάντα συνεβαινε.

Ακριβώς!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

back to back 3 κύματα καύσωνα δεν είχαμε ούτε το 1987 ούτε το 2021 πάντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοιταχτε παιο που έστειλε το 28/850 στη δυτική Ουκρανία! Άραγε αυτό έχει προηγούμενο?!

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδιανοητο τρεξιμο... Με τετοιες συνθηκες η Λαρισα θα επιανε και 50αρι...

Οπως και περιοχες της Ημαθιας

240-7GR.gif

240-778GR.gif

240-289GR.gif

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πολυ πιο light η προοπτικη του παιου.Μακαρι

Η διάρκεια και τα τρία κύματα δείχνουν να κλειδώνουν όμως ...επίσης εάν δεν πάει τόσο βόρεια όλο αυτό όπως το δείχνει ο παιος τότε κεντραρει προς τα εμάς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

για τα φιλαρακια από Λάρισα🤣

image.png.e43e8128db1c70646341985d161de4e1.png

Ζώντας στην Λάρισα επιβεβαιώνω ότι ο ήλιος εδώ δείχνει 30 φορές μεγαλύτερος σε σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο.😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 minutes ago, DIMITRIS said:

για τα φιλαρακια από Λάρισα🤣

image.png.e43e8128db1c70646341985d161de4e1.png

Κάνε και ένα για την Ελευσίνα δίπλα από τον Betelgeuse να είμαστε και ακριβής 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

29 στα 850 μπαίνει από τα βορειοδυτιικά σε ευρωπαικό, ότι να ναι

ECG0-240.GIF?17-0

ΣΚΟΠΙΑ!!!! 47 βαθμοί είναι αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε όλα είμαστε ανοιχτοί όλα τα συζητάμε αλλά ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ  ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ....ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΔΥΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Σε όλα είμαστε ανοιχτοί όλα τα συζητάμε αλλά ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ  ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ....ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΔΥΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ...

Ναι είπα να το επισημάνω στον φίλο αλλα λεω θα το έκανε ανεπαίσθητα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΓΡΑΦΩΝΤΑΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΝΩΣΤΟ ΟΝΟΜΑ.ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΔΩ ,ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ.ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΕΔΩ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΕ ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ ΜΟΝΟ ΣΚΕΤΟ ΜΑΚ....ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ-ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ.ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΚΑΙΡΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΚΙΣΤΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, larissa_mare είπε:

Ναι είπα να το επισημάνω στον φίλο αλλα λεω θα το έκανε ανεπαίσθητα..

ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΝΑΙΠΑΙΣΘΗΤΑ .ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΓΡΑΦΩΝΤΑΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΝΩΣΤΟ ΟΝΟΜΑ.ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΔΩ ,ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ.ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΕΔΩ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΕ ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ ΜΟΝΟ ΣΚΕΤΟ ΜΑΚ....ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ-ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ.ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΚΑΙΡΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΚΙΣΤΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ.

Δυστυχώς ζήσαμε μαυρη σελίδα στα εθνικά μας και δεν πρέπει να τα αναπαράγουμε..και ο Θεός βοηθός να μην ζήσουμε και αλλα χειρότερα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Δυστυχώς ζήσαμε μαυρη σελίδα στα εθνικά μας και δεν πρέπει να τα αναπαράγουμε..και ο Θεός βοηθός να μην ζήσουμε και αλλα χειρότερα..

Δεν έχω πει κουβέντα 4 χρόνια σέβομαι τα πάντα και τους πάντες κι εγώ και το φόρουμ σαν φόρουμ αλλά είναι το μόνο πράγμα που είναι κόκκινη γραμμή και προσωπικά τις κόκκινες γραμμές δεν τις ξεχνώ ούτε έχω μνήμη χρυσόψαρου ούτε γυρίζω κάνα μπιφτέκι ούτε είμαι κιμανετσι...αυτά και το θέμα κλείνει εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από κανά 3μηνο φαίνεται ότι θα πάμε στα φυσιολογικά για την εποχή 

image.png.240072268f1c0f6089b897f875b30cdc.png

 

Για ελλάδα δεν έχει σημασία τι θερμοκρασίες θα έχει στα 850, αφού αυτό που θα καθορίσει τις μέγιστες θερμοκρασίες σε κάθε περίπτωση είναι οι εκάστοτε άνεμοι 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς παιδιά πρέπει να αποχωρήσω από αυτόν τον χώρο με μεγάλη μου λύπη. Το να απαγορεύεται να αποκαλεί κάποιος μια χώρα σύμφωνα με το διεθνώς αναγνωρισμένο όνομα της ανεξαρτήτως το πως το βλέπουμε εμείς, είναι εντελώς αντιδημοκρατικό και αντιβαίνει στους θεσμούς της ελεύθερης έκφρασης. Το αν συμφωνείς ή όχι με το όνομα (προσωπικά δεν συμφωνώ) δεν σημαίνει ότι είναι σωστό να απαγορεύεις την ελεύθερη έκφραση και ειδικά όταν μιλάμε για διεθνώς αναγνωρισμένο όνομα. Δεν έχει να κάνει προσωπικά με κάποιον απλά αυτή η κατάσταση έρχεται αντίθετη στα δικά μου πιστεύω της ελεύθερης έκφρασης και πραγματικής δημοκρατίας που θα πρέπει πάντα να προστατεύονται ανεξαρτήτως προσωπικών προτιμήσεων, επιλογών και πιστεύω. Αντίο παιδιά. Ωραία ήταν και σίγουρα θα μου λείψει το φόρουμ απλά δεν μπορώ να είμαι σε έναν χώρο που καταργεί κάποια απ’ τα στοιχεία της Δημοκρατίας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 hours ago, GEORGE SNOWMAN said:

Γενικα τη φυση δεν την ενδιαφερει τι πιστευει ο καθενας.Εχει καταντησει οπαδικο το θεμα,καποιοι γιναν ζηλωτες ενθεν και κειθεν και νομιζουν οτι η γνωμη τους θα επηρεασει κατι.Ας το αποφευγουμε εδω,δεν προσφερει τιποτα και η πυρινη κολαση θα ερθει ειτε καποιος πιστευει οτι ειναι προιον κλιματικης αλλαγης,είτε πιστευει οτι ειναι ενα νορμαλ θερμικο κυμα που πάντα συνεβαινε.

Σωστός. Δυστυχώς όμως υπάρχει μόνο η μία πλευρά που δέχεται καταιγισμό βελων κυρίως από τα ΜΜΕ. Εγώ έχω κάνει ωραίες συζητήσεις με Άγγλους που είναι στην πλευρά της κλιματικής αλλαγής αλλά οι απόψεις μου περί του αντιθέτου πολλές φορές χλευαζονται από μια μειοψηφία παρόλο που πάντα παρουσιάζω στοιχεία για να στηρίξω την θέση μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...