Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, geornik said:

Θηβα 43,5c μεγιστη επικρατειας ως τωρα(?)

Ναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Tolisk20 said:

Χρηστο εσυ που ασχολεισε να μαζεψουμε κανα ψιλο οι γειτονες να βαλουμε κανα σταθμο προς δαφνι..

 

Είμαι πρόθυμος γενικά να δημιουργηθει μια τεράστια ομάδα όπου ο καθένας θα βάζει ένα ποσό σε έναν λογαριασμό και θα μπαίνει σταθμός σε όποιο μέρος το έχει ανάγκη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μέγιστη έτους (μέχρι στιγμής) από το σταθμό μου (υπενθυμίζω ότι είναι δίπλα στη θάλασσα)

image.png.764b1bab8993c4d885fbc78e4fc47c67.png

 

39.4 τώρα αλλά φάινεται ότι γυρίζει σε "μπάτη" οπότε θαλάσσια αύρα και πτώση της θερμοκρασίας στα επόμενα λεπτά.

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42,3 η τακτικουπολη στη τροιζινα διπλα στο κυμα..μεγαλες καυσωνομανες,(απο νησια)  πορος και σπετσες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 Κάτω Τιθορέα ΕΜΥ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Tolisk20 said:

42,3 η τακτικουπολη στη τροιζινα διπλα στο κυμα..μεγαλες καυσωνομανες,(απο νησια)  πορος και σπετσες

Ο σταθμός δεν είναι δίπλα στο κύμα, αλλά σε κοιλάδα που περιβάλλεται από λόφους. Έχει μεγάλη θερμοκρασιακή διαφορά από τον οικισμό της Τακτικούπολης. Μια άλλη ενδιαφέρουσα τοποθεσία στην περιοχή είναι η κοιλάδα λίγο πιο δυτικά, μεταξύ του οικισμού Καρατζά Τροιζηνίας και Τραχειάς Αργολίδας. 

Επεξεργάστηκε από Troizinios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φλαταραμε στην Λάρισα, δυσκολεύεται να ανέβει, το ρεύμα είναι πιο βορειοανατολικο σε σχέση με εχθες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40,2 και η αθηναϊκή μου γειτονιά οι Αμπελοκηποι! Και με δεικτη δυσφοριας 44!!! Χάλια μαύρα! Εδώ στην Ανάφη που είμαι ο τοπικός σταθμος είναι off, αλλά πρέπει η μέγιστη να είναι κάπου στους 32 με 33! Τα απογεύματα βγάζει πάντα αέρα εδώ ψηλά στη Χώρα του νησιού (αν και χθες ήταν σαφεστερα πιο ζεστός).

Επιστροφή στη Ρόδο από αύριο, όπου κ εκεί δεν βλέπω κάτι υπερβολικά καυσωνικο (μέγιστη Λίνδου σήμερα 38.7, στην πόλη της Ρόδου 34,5)

 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Φλαταραμε στην Λάρισα, δυσκολεύεται να ανέβει, το ρεύμα είναι πιο βορειοανατολικο σε σχέση με εχθες

Πόσο έπιασε η Λάρισα μέγιστη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Troizinios είπε:

Ο σταθμός δεν είναι δίπλα στο κύμα, αλλά σε κοιλάδα που περιβάλλεται από λόφους. Έχει μεγάλη θερμοκρασιακή διαφορά από τον οικισμό της Τακτικούπολης. Μια άλλη ενδιαφέρουσα τοποθεσία στην περιοχή είναι η κοιλάδα λίγο πιο δυτικά, μεταξύ του Οικισμού Καρατζά Τροιζηνίας και Τραχειάς Αργολίδας. 

Λαθος μου δεν το διατυπωσα σωστα..εννοουσα πολυ κοντα σε θαλασσα..ποσο απεχει απ την ακτη?..ειχα παει πριν λιγες μερες πορο και περασα απο κει..και καρατζα στη γνωστη ταβερνα😉

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Πόσο έπιασε η Λάρισα μέγιστη;

42.4 προς το παρόν, στον σταθμό ΕΑΑ, όχι κάτι ακραιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43.9 Θήβα ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

42.4 προς το παρόν, στον σταθμό ΕΑΑ, όχι κάτι ακραιο

Αναμενόμενο. Γελάει ο κόσμος με τα 45+ των μοντέλων για θεσσαλικό κάμπο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, geornik said:

41,9c Μάνδρα

Φαντάσου να είχε τους σωστούς ανέμους τι θα έδινε σήμερα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Tolisk20 said:

Λαθος μου δεν το διατυπωσα σωστα..εννοουσα πολυ κοντα σε θαλασσα..ποσο απεχει απ την ακτη?

Περί τα 2-4 χιλιόμετρα, αλλά η ακτή στα ανατολικά είναι σε αρκετά κλειστή τοποθεσία. Γενικά είναι αρκετά αναστροφική η θέση του σταθμού και τον χειμώνα έχω παρατηρήσει πως δίνει χαμηλές ελάχιστες (μέχρι -5 τα τελευταία 2 χρόνια, απ'ότι βλέπω στα δεδομένα).

Θα ήταν επίσης ενδιαφέρον να μπει και σταθμός στον κοντινό Γαλατά ή στην πόλη του Πόρου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να το και το 38αρι σε μένα....38.1 τώρα 

37.6 μέγιστη Καλάβρυτα και τώρα έχει αρχίσει η πτώση .....39 μέγιστη στο Πάος Καλαβρύτων με 12 ελάχιστη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Αναμενόμενο. Γελάει ο κόσμος με τα 45+ των μοντέλων για θεσσαλικό κάμπο.

Λογικά είναι πιο μέσα οι υψηές Τ, όπου δεν πνέει ο βακος, αλλά 45 σίγουρα όχι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...