Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Όπου φύγει φύγει μακρυά απ' τα καιρικά Σκατα και προς αναζήτηση του θ

 

εού ηλιου.

Α ρε Κωστα εισαι αχαριστος ρε φιλε....

Ξερεις ποσοι απο εμας που σαπιζουμε στο 24ωρο αιρκο με συνθηκες Σαουδικης Αραβιας πλεον θα πεθαιναμε για ενα καλοκαιρι Αγγλικο η Σκανδιναβικο?

Επειδη τα κοιτουσα τωρα και μου ΤΡΕΧΑΝΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ....

Βορειο Λονδινο σημερα.....15,3 εως 18,2 με overcast ολη μερα και 7,7 mm βροχης.....drizzle ατελειωτο και χαλαρο μπουφανακι

Οσλο σημερα.....12,0 με 21,2 χωρις φαινομενα.....

Αχχχχχ σε παντελως λαθος μερος εχω γεννηθει και δεν με βλεπω να φυγω μεχρι να πεθανω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Η μόνη μαγεία είναι ότι 2 χλμ πάνω και κάτω είναι σαν να βρίσκονται σε άλλο πλανήτη. Ίσως πετάει ραδιενέργεια από κάτω από το Γκόλφ, μπορεί να έχει και κάποια μυστική βάση μασωνων και να βαράει ο εξαερισμος 😄

41.8 έφτασε το Ελληνικό σήμερα σε περίπτωση που δε το πήρες πρέφα 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, kouvanos said:

Α ρε Κωστα εισαι αχαριστος ρε φιλε....

Ξερεις ποσοι απο εμας που σαπιζουμε στο 24ωρο αιρκο με συνθηκες Σαουδικης Αραβιας πλεον θα πεθαιναμε για ενα καλοκαιρι Αγγλικο η Σκανδιναβικο?

Επειδη τα κοιτουσα τωρα και μου ΤΡΕΧΑΝΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ....

Βορειο Λονδινο σημερα.....15,3 εως 18,2 με overcast ολη μερα και 7,7 mm βροχης.....drizzle ατελειωτο και χαλαρο μπουφανακι

Οσλο σημερα.....12,0 με 21,2 χωρις φαινομενα.....

Αχχχχχ σε παντελως λαθος μερος εχω γεννηθει και δεν με βλεπω να φυγω μεχρι να πεθανω....

Έκανα 2 ώρες να πάω από Κέιμπριτζ στο αεροδρόμιο. Τώρα είμαι Μαγιόρκα.  

 

Απ' τη βροχή και σαπιλα στο δρόμο μ έπιασε κάτι στο στήθος. Ένα πλακωμα. Σαν στηθάγχη. Λέω Κώστα δεν έχεις στηθάγχη. Συνελθε. Απλά το σύννεφο στο κάνε. 

 Πλακωμα μιλάμε. Όχι αστεία. Ανησύχησα λέω. Τελείωσε. Τώρα θα σπάσω την αθηρωματικη πλάκα και θα κάνω έμφραγμα. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Έκανα 2 ώρες να πάω από Κέιμπριτζ στο αεροδρόμιο. Τώρα είμαι Μαγιόρκα.  

 

Απ' τη βροχή και σαπιλα στο δρόμο μ έπιασε κάτι στο στήθος. Ένα πλακωμα. Σαν στηθάγχη. Λέω Κώστα δεν έχεις στηθάγχη. Συνελθε. Απλά το σύννεφο στο κάνε. 

 Πλακωμα μιλάμε. Όχι αστεία. Ανησύχησα λέω. Τελείωσε. Τώρα θα σπάσω την αθηρωματικη πλάκα και θα κάνω έμφραγμα. 

 

 

Ένα γιατρό για τον γιατρό ρε παιδιά !!!!!!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

41.8 έφτασε το Ελληνικό σήμερα σε περίπτωση που δε το πήρες πρέφα 😜

Το ειδα και εγω... αλλο κουλο πραμα απο εκει... αυτος ο σταθμος κοιμαται αιωνες στις μεγιστες. Τωρα ειδα το 41.8 και ταραχτηκα. Αλλα και παλι εκεινος της Γλυφαδας δεν με πειθει με τιποτα :δ
http://meteoclima.hua.gr/stations/Glyfada/Current_Monitor_Glyfada.htm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, ChristosPapasoulis είπε:

Ελα σου χω κι αλλο δωρο. Οι 2 Davis στο χαλανδρι με διαφορα 300μ μεταξυ τους. Και οι 2 στις Ταρατσες. Με αψογη τοποθετηση. 
http://chalandri-davis.meteoclub.gr/ 
(Pro2 Fan aspirated)
http://penteli.meteo.gr/stations/chalandri
(Vue)
28.9 Μεση μεγιστη ο pro2
29.1 Μεση μεγιστη ο Vue
+0.2 υπερ του Vue
Με συνθηκες απνοιας το τριημερο αυτο στην μεση ταχυτητα ανεμου, και 2 μποφορ κατα τις μεσημβρινες ωρες κατα μεσο ορο.
22391752_Screenshot(4411).png.7dd1a060633fc513c596fcac419d2f35.png
Νομιζω ειναι ενα ισχυρο δειγμα της αξιοπιστιας του Vue.

 

Και οι δύο σταθμοί στα λινκ είναι προ2 εκτός και αν είναι κάτι που δεν βλέπω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Και οι δύο σταθμοί στα λινκ είναι προ2 εκτός και αν είναι κάτι που δεν βλέπω!

Οχι του ΕΑΑ ειναι vue
Το ξερω κι ολας γιατι ειναι γνωστος μου αυτος που τον εχει στο ΕΑΑ
No description available.
Αυτος ειναι του ΕΑΑ
No description available.
Και αυτος ο ιδιωτικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 37,8 βαθμοι η Κάλυμνος αυτη την ώρα. Βρήκα μέρος για διακοπές!

SmartSelect_20230715_015326_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ChristosPapasoulis είπε:

Οχι του ΕΑΑ ειναι vue
Το ξερω κι ολας γιατι ειναι γνωστος μου αυτος που τον εχει στο ΕΑΑ
No description available.
Αυτος ειναι του ΕΑΑ
No description available.
Και αυτος ο ιδιωτικος

Έχει πολλούς vue το ΕΑΑ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Έχει πολλούς vue το ΕΑΑ?

Στην Αττικη μονο 2 εχει. Εξω απο Αττικη δεν γνωριζω. Αυτος στον Ανω κορυδαλλο και στο Χαλανδρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δειλα.δειλα.σπαει η 30αρα !!! σε ορισμενα.προαστεια 29.9.το Deeree ψηλα.Αγια Παρασκευη το Μαρουσι.250 μ.κ ο Βυρωνας...

Απαλευτη βραδια απλα μεσα αιρκο κ να περναει η ωρα ευχαριστα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

41.8 έφτασε το Ελληνικό σήμερα σε περίπτωση που δε το πήρες πρέφα 😜

Τώρα το είδα. Και πάλι η Γλυφάδα είναι άκυρη αφού είναι πιο κοντά στη θάλασσα. Προφανώς κάπου αργά το μεσημέρι το Ελληνικό επεσε στη σύγκλιση των ανέμων όταν εξασθενησε η αύρα και τσίμπησε ..το συνηθιζει άλλωστε αυτό .

 

Σε κάθε περίπτωση θα φανεί αύριο πόσο λάθος πάει με το φανταστικό βουνό που εμφανίζεται μόνο στη Γλυφάδα και πουθενά αλλού! Εκτός κ αν τον έχουν φτιάξει και γράφει τα ίδια με τους άλλους τωρα πια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Τώρα το είδα. Και πάλι η Γλυφάδα είναι άκυρη αφού είναι πιο κοντά στη θάλασσα.

Ο σταθμός του Ελληνικού είναι πιο κοντά στη θάλασσα ρε συ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, ChristosPapasoulis said:

Το ειδα και εγω... αλλο κουλο πραμα απο εκει... αυτος ο σταθμος κοιμαται αιωνες στις μεγιστες. Τωρα ειδα το 41.8 και ταραχτηκα. 

Δε κοιμάται πάντα. Μερικές φορές φορτσάρει δυνατά. Σήμερα αθόρυβα αρκετά αργά πολλές περιοχές στα νότια της Αττικής γκάζωσαν αλλά under the radar. Την ώρα περίπου που και η Αίγινα έδινε το 41.4 και το Κορωπί το 42άρι 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από 27 κελσίου στις 1 παρά το μετάνιωσε και πήρε πάλι τον ανήφορο για τους 30 σε λιγότερο από 2 ώρες. Τι το άνοιξα το ρημαδοπαράθυρο, ανέβηκε και η εσωτερική. Τώρα πάλι δείχνει να ξαναπέφτει, λογικά μέχρι τις 6 παρά που ξημερώνει προλαβαίνει να πάει πάλι μέχρι 27 ίσως και πιο κάτω να "δροσιστούμε"  έστω και για 2 ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικές Μέγιστες Τ Αττικής 14/7/2023

43.4 Φιλοθέη Davis WeatherLink

43.3 Αυλώνας Davis WeatherLink

42.9 Νέα Φιλαδέλφεια ΕΜΥ

42.9 Γλυφάδα Davis WeatherLink

42.7 ΟΑΚΑ ΕΜΥ

42.0 Κορωπί Davis Πανεπιστήμιο Αιγαίου

41.8 Ελληνικό ΕΜΥ

41.7 Μάνδρα Davis Meteoclub

41.6 Βλυχάδα ΕΑΑ

Παρακάτω η εικόνα της Αττικής από ΕΜΥ για 14/7

https://web.archive.org/web/20230715000315/http://www.emy.gr/emy/el/observation/yesterday_weather

 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H Νέα Φιλαδέλφεια αισίως με το χθεσινό 43άρι σημειώνει πλέον μια μέση μέγιστη Ιουλίου στους 36.8 βαθμούς.

Πάμε για να σπάσει πολύ εύκολα πλέον το ρεκόρ υψηλότερων μέσων μέγιστων Τ σε αρκετές περιοχές της Αττικής

@alkis91_2.0 έπεσες μέσα τελικά για το 43άρι της Νέας Φιλαδέλφειας. Έπρεπε να το παίξεις στοίχημα 😛

 

 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 27.7 ελαχιστη αποψε Καλλιθεα με τον Ιαπωνα αγκαλια κοιμηθηκα παρεα..

Σηκωθηκα πριν 20 λεπτα κι ειπα να βγω μπαλκονι να φτιαξω φραπεδια να φαω και πεπονι...

Βαζω τον παγο στον φραπε αναβω και τσιγαρο ανοιγω τα πατζουρια και συναντω τον Χαρο...

Παω στο τραπεζακι μου κι αναβω τσιγαρακι,πινω δυο τζουρες με καφε απο το φραπεδακι...

Για δυο λεπτα που εκατσα,αρχισα να ιδρωνω και αρχισα να τραγουδω ξανα εγω το "Μετανοιωνω"...

Παω σαλονι γρηγορα εκει να ξαποστασω γιατι απο τη δυσπνοια μου ηρθε να ξερασω...

Επαψε να ναι αισθητη και η θαλασσια αυρα,αυτες ειναι συνθηκες μοναχα για μια σαυρα...

Αφου λοιπον το ξανασκεφτηκα και καθισα σαλονι,αρχιζω τον καφε και τρωω το πεπονι...

Αναβω τον Ιαπωνα το σπιτι να δροσισει,ο Κλεων με γονατισε αδερφια τα χω φτυσει...

Αναπολω στο κινητο παλιες κακοκαιριες,Μπαλους,Ελπιδες Μηδειες ακομα και Σοφιες..

Παναθεμασε  καυσωνα και σενανε Ιουλη θα παρω τη γυναικα μου να παμε στο Περτουλι!!!

Βρισκομαστε σε μια κατασταση χωρις επιστροφη κι απο τα καιρικα θα κανουμε ολοι μας αποχη..

Κλιματικη αλλαγη το βαφτισαν τα παντα εχουν αλλαξει που ναι ο παλιος χειμωνας στα χιονια να μας θαψει...

 

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλό ΣΚ σε όλους.

Με 33c ξεκινάμε για Σαλαμίνα.Ευχομαι να μη βγει η πιο καυτή περιοχή σήμερα..

Την ίδια ώρα σχεδόν 40c (39.7c μέγιστη) στο Ελαφονήσι στη Κρήτη με ΒΑ ανεμο.

Καλά κουράγια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...