Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Και οι δυο σταθμοι ειχαν σινιστωσα ΝΔ που επαιζε ελαχιστα, με το γκολφ 1+ β πανω απο ανω γλυφαδα! Και το Ελληνικο την ιδια ωρα ηταν περιπου 2β κατω απο το γκολφ με αδυναμο ΝΔ... κατω απο 1χλμ αποσταση... Απλα δεν γινονται αυτα! Απλως καποιες μερες που ισως δεν εχει εμποδια απο καποια σημεια και μπαινει απο εκει ο αερας δεν φαινεται τοσο η διαφορα και ξεγελαει!

Aν προσέξεις αλλάζουν πολύ γρήγορα οι μοίρες. Πχ ΔΝΔ, Δ κτλ. Η ατόφια αύρα που πιάνει το Γκολφ είναι Ν/ΝΑ για κάποιο λόγο όπως έχω προσέξει από άλλες μέρες. Μπορεί να είναι και θέμα προσανατολισμού του σταθμού  ή εμποδίων. Αλλά το τι κάνει το Ελληνικό δεν είναι πάντα σχετικό. Γενικά για όλη την Αττική είναι έτσι. Κάτσε να δούμε όμως τι θα δώσει το Ελληνικό σήμερα γιατί βγήκε οφ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρυσούπολη Περιστερίου, 39.6℃ μέγιστη για την ώρα... τώρα 38.8℃

Πύργος Ηλείας... με 37-38℃ παίζουν σήμερα εκεί...

Ωλένη 40αρι για 4η ημέρα σερί... 40.2℃ τώρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέρα από τους 42 βαθμούς στην Λάρισα έχουμε και αναπτύξεις στα γύρω ορεινά, ενώ προς την Θράκη ετοιμάζονται ομορφιές

image.png.67cfec85dc4ab5535090db3d1f1aa1c1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Aν προσέξεις αλλάζουν πολύ γρήγορα οι μοίρες. Πχ ΔΝΔ, Δ κτλ. Η ατόφια αύρα που πιάνει το Γκολφ είναι Ν/ΝΑ για κάποιο λόγο όπως έχω προσέξει από άλλες μέρες. Μπορεί να είναι και θέμα προσανατολισμού του σταθμού  ή εμποδίων. Αλλά το τι κάνει το Ελληνικό δεν είναι πάντα σχετικό. Γενικά για όλη την Αττική είναι έτσι. Κάτσε να δούμε όμως τι θα δώσει το Ελληνικό σήμερα γιατί βγήκε οφ 

Stis 12 UTC 38,3, θα πονταρα γυρω στο 39 μαξιμουμ αλλα για να δουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τυχη σημερα εδω στις πλαγιες του Υμηττου νομιζω οτι πηγαιναμε απροσμενα για πολυ πολυ ψηλα κ μας ^εσωσε^ μια απαλη αυρα που εβγαλε εδω και κανα μισαωρο

Βυρωνας κ Παπαγος μεγιστες 39.4 και 39.1 πριν καμια ωρα αλλα μετα με στροφη σε ΑΝΑ ανεμο τσακ μπαμ 2 βαθμοι κατω κ 37αρι

38.8 ο δικος μου κ ηδη 37.2 καλα ζεστη γαιδουρινη ειναι κ δεν αντεχεται αλλα μεχρι το 45αρι της Κυριακης ειναι 8 βαθμοι δρομος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ δεν έχει δυναμική, μέχρι 38.9 πήγε ενώ στην παραλία μέχρι 33.2. Και τις επόμενες μέρες δεν φαίνεται καθαρός λίβας οπότε υπολογίζω 41 στον ζεστό σταθμό και 36 max στην παραλία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ προσέξτε τον νέο σταθμό του Ασπρόπυργου στα Διυλιστήρια. Σήμερα της πλάκας εντελώς. Τελικά τις μέρες με αύρα τον πιάνει πολύ περισσότερο από τους άλλους σταθμούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον χειμώνα που 2 κύριοι θα παρακαλάνε ο ένας για χαμηλο στη Ρόδο και ο αλλος για πάνω απ' την Αττική θα βγουν τα ονόματά τους στη φόρα για να ξέρουμε με ποιους κρυφοκαυσωνακηδες εχουμε να κάνουμε εδώ μέσα.😜

Διότι αυτοί οι κύριοι (κάποιας ηλικιας και ας μη τους φαινεται) προσπάθησαν με διάφορες παρεμβάσεις το θεάρεστο τοπικ του Κ.Χελμου να το κάνουν....

Α. Αναφορες ιστορίκης καυσωνικης περιόδου 22 με 29

Β.Αναφορες γαμ***νης κολασης

Γ. Αναφορές προϊστορικού θερμού κογκα

Ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άυριο αν όλα πάνε καλά, θα βάλουμε ένα σταθμό Αλίαρτο....από εκεί περιμένω πολύ ψηλές θερμοκρασίες, που να κοντράρουν στα ίσια τη Λάρισα. Είναι περιοχή που έχει πολύ ζέστη και δεν έχει σταθμούς καθόλου....για κάποιο λόγο νομίζω ότι έχει μεγαλύτερη θερμοκρασία από Θήβα (προφανώς μπορεί να κάνω λάθος).

Εις αύριο τα σπουδαία 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Μέγιστη Αττικής ως τώρα 41.6 Γλυφάδα ντέιβις για πολύ λίγο και τώρα βούτηξε στους 40 μέσα σε λίγα λεπτά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40,7c ξαφνικά η Σαλαμίνα εκτοξεύθηκε μέσα σε ελάχιστα λεπτά από ~34-35c που είχε πριν..με το που γύρισε ο άνεμος σε ΝΑ από γενικά δυτικό που είχε μέχρι τώρα...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tρομακτική η εικόνα προς το λεκανοπέδιο από το μπαλκόνι μου... ερημήσια εσάνς παντού. Υπομονή και πολλή προσοχή όλοι.

1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Zisis είπε:

Άυριο αν όλα πάνε καλά, θα βάλουμε ένα σταθμό Αλίαρτο....από εκεί περιμένω πολύ ψηλές θερμοκρασίες, που να κοντράρουν στα ίσια τη Λάρισα. Είναι περιοχή που έχει πολύ ζέστη και δεν έχει σταθμούς καθόλου....για κάποιο λόγο νομίζω ότι έχει μεγαλύτερη θερμοκρασία από Θήβα (προφανώς μπορεί να κάνω λάθος).

Εις αύριο τα σπουδαία 😉

Ώπα για μίλα μας γι αυτό! Δοκιμαστικά θα μπει? Για την περίοδο του καύσωνα μόνο? Θα μπει στο δίκτυο του ΕΑΑ? Πες τα όλααα χαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

 Μέγιστη Αττικής ως τώρα 41.6 Γλυφάδα ντέιβις για πολύ λίγο και τώρα βούτηξε στους 40 μέσα σε λίγα λεπτά. 

Ότι και άνεμο να έχει αυτός ο σταθμός γράφει σχεδόν πάντα στο τέλος της μέρας τοπ5 Αττικής. Παίζει να τον έχεις βάλει εσύ και να μην μας το λες 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Ότι και άνεμο να έχει αυτός ο σταθμός γράφει σχεδόν πάντα στο τέλος της μέρας τοπ5 Αττικής. Παίζει να τον έχεις βάλει εσύ και να μην μας το λες 😂

Ειναι κινούμενος..Τον αλλάζει θέση ανάλογα με τον άνεμο για να ειναι πάντα στο τοπ 5 🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Ότι και άνεμο να έχει αυτός ο σταθμός γράφει σχεδόν πάντα στο τέλος της μέρας τοπ5 Αττικής. Παίζει να τον έχεις βάλει εσύ και να μην μας το λες 😂

Τις επόμενες μέρες θα εμφανιστούν οι σταθμοί που έχω φυτεύσει στην Αττική. 1-1 θα σας δείχνω τα ρεκόρ σε προσεκτικά διαλεγμένες περιοχες 😋

Μείνετε συντονισμένοι χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Galanto said:

Ειναι κινούμενος..Τον αλλάζει θέση ανάλογα με τον άνεμο για να ειναι πάντα στο τοπ 5 🤣🤣🤣

Κάτι για 48 βαθμούς στα Γρεβενά μου λέει το κοντρόλ τώρα... 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Κάτι για 48 βαθμούς στα Γρεβενά μου λέει το κοντρόλ τώρα... 😂

Χαχαχαχαχα η συντέλεια αν φτάσουμε 48 στα Γρεβενά...το ρεκόρ είναι 41,1από το 2021 φυσικά..

Τώρα 38 βαθμοί με νοτιοανατολικό παρακαλώ το πιο κρύο άνεμο στα Γρεβενά χαχαχα , φανταστείτε να χε οτιδήποτε από δυτική συνιστώσα θα χάμε 40

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...