Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Μπορείτε να μου το πείτε ένα τόνο πιο επιβλητικά κύριε? 😂

Τι να μην ασχολούμε με τη Λαμία μωρέ. Με ένα από τα μεγαλύτερα καυσωνοφαβορί να μην ασχολούμαι?Είναι σα να λες στον χιονοτρελαμένο να μη βγεί έξω από το σπίτι όταν έχει 50 πόντους στο Σύνταγμα χεχε

Ασχολεισου καυσωνακια ,είσαι γουρλης εσύ,θα μας φέρεις το 50αρι από τις 3 σήμερα..δωσεεε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, yiannis_volos said:

Παιδιά γενικά ποιοι σταθμοί είναι οι αξιόπιστοι; οι ΕΑΑ, της ΕΜΥ; Και οι 2; Δηλαδή όταν θελουμε να δούμε επίσημα την μέγιστη Ελλάδας για σήμερα για παράδειγμα που κοιτάμε;

Σύμφωνα με το φόρουμ για την Αθήνα ο μόνος αξιόπιστος είναι το Γκάζι. Εκτός αν πάει πάνω από 40. Τότε και αυτός είναι άκυρος.

Το απόσταγμα της σοφίας μου 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 minutes ago, Άγγελος said:

Κρύα Βρύση Μαντουδίου στην μπούκα του Αιγαίου! 
37,1c

Κύμη… 38c

Βλέπω τους αερηδες και θα υπαρχει  αυρα εστω και ασθενή . Νομίζω πως καπου εκει θα κοιμανθεί για σημερα. Το 2021 πόσο ειχε φτάσει ξερουμε?  Τωρα στους 35.5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Troizinios είπε:

Το ανάγλυφο της Ελλάδας κάνει θαύματα σήμερα. Πολύ μεγάλες διαφορές σε μικρή απόσταση, αλλά αυτό είναι αναμενόμενο. Ο ιδανικός συνδυασμός ανέμου και ανάγλυφου μπορεί να δώσει και 47 σήμερα το απόγευμα, μπορεί και παραπάνω. Το αν και πού θα συμβεί αυτό είναι θέμα συγκυρίας.

Βάση 850 πανελλαδικά νομίζω ταβάνι είναι κοντά στους 46 για σήμερα

Φοβάμαι πάρα πολύ την 26η Ιουλίου, εκεί θα δούμε πραγματικά τέρατα πιστεύω ίσως και 48+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Βάση 850 πανελλαδικά νομίζω ταβάνι είναι κοντά στους 46 για σήμερα

Φοβάμαι πάρα πολύ την 26η Ιουλίου, εκεί θα δούμε πραγματικά τέρατα πιστεύω ίσως και 48+

Θα έχει ακόμα υψηλότερη θερμοκρασία στα 850 hPa;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Βάση 850 πανελλαδικά νομίζω ταβάνι είναι κοντά στους 46 για σήμερα

Φοβάμαι πάρα πολύ την 26η Ιουλίου, εκεί θα δούμε πραγματικά τέρατα πιστεύω ίσως και 48+

αφου υπαρχει ληξη απο πεμπτη ας κανει κανενα ρεκορ δεν πρζ...

40.6 εδω με 40.8 μεγιστη

δαφνη 39.6 λογικα σε λιγο θα περασει τους 40

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το οτι το Γύθειο κοντράρει το ρεκόρ Σπάρτης που έχει δώσει 45.7 δε το περίμενα πάντως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Troizinios είπε:

Θα έχει ακόμα υψηλότερη θερμοκρασία στα 850 hPa;;

Σχεδόν 1.5+ σε Αττική Πελοπόννησο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Το οτι το Γύθειο κοντράρει το ρεκόρ Σπάρτης που έχει δώσει 45.7 δε το περίμενα πάντως...

Πιστεύω το 2021 ίσως είχε και κοντά μέγιστη Ελλάδας, σου λέω ήμουν λαιβ εκεί αλλά δεν είχα μαζί μου θερμόμετρο...εύκολα είχε πιάσει και τότε 46

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δε γίνει καμία στραβή και γυρίσει σε αύρα, πάει για το τέταρτο 40αρι στην ιστορία του ο meteothess, μετά τους Ιούνιο-Ιούλιο 2007 και Αύγουστο 2021 

Επεξεργάστηκε από Philip
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Το οτι το Γύθειο κοντράρει το ρεκόρ Σπάρτης που έχει δώσει 45.7 δε το περίμενα πάντως...

Γιατι πολυ απλα ο σταθμος δεν ειναι στο Γυθειο αλλα σε ενα λακκο στο χωριο Αιγες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47.2 το αμφιλεγόμενο Αποδούλου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 32.5 στον Ποταμό Κέρκυρας με αίσθηση 38....σε όλη αυτήν την περίοδο περίμενα πολύ πιο δύσκολες καταστάσεις στη Δυτ.Ελλαδα όσον αφορά τις θερμοκρασίες αλλά και το heat index....στον Ποταμό μέγιστη έτους μόλις 37.8 και heat index 48.....Αυτά δηλαδή που συμβαίνουν σε ένα τυπικό καλοκαίρι και όχι σε τεράστια περίοδο θερμης εισβολής .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, korfalonas said:

Γιατι πολυ απλα ο σταθμος δεν ειναι στο Γυθειο αλλα σε ενα λακκο στο χωριο Αιγες.

Ναι και πάλι δίπλα στη θάλασσα σε σχέση με Σπάρτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από όλο το Θριάσιο μόνο πιο μέσα έχει σταθερό Β εξού και Ελευσίνα ΕΜΥ στο Αεροδρόμιο έχει φορτσάρει. 

Το λιμάνι της Ελευσίνας το χει φάει η αύρα.

Άραγε η Μάνδρα τι να γράφει τώρα...

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

47.2 το αμφιλεγόμενο Αποδούλου..

Αφιλεγομενο αλλα μια χαρα εκανες επεξεργασια στη σελιδα του στο wiki ελεος χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Ναι και πάλι δίπλα στη θάλασσα σε σχέση με Σπάρτη.

Δεν έχει καμμία σημασία αυτό όταν υπάρχει ισχυρός καταβάτης άνεμος. Και οι Άγιοι Θεόδωροι δίπλα στο κύμα είναι, αλλά συχνά χτυπάνε 40+.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, korfalonas said:

Αφιλεγομενο αλλα μια χαρα εκανες επεξεργασια στη σελιδα του στο wiki ελεος χαχαχ

Έχει σελίδα το Αποδούλου wiki?

Μάλλον την Αγ.Παρασκευή λες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Γιατι πολυ απλα ο σταθμος δεν ειναι στο Γυθειο αλλα σε ενα λακκο στο χωριο Αιγες.

Στο ΕΠΑΛ Γυθείου είναι ο σταθμός που βρίσκεται στο χωριό Αιγές. Όπως λες "σε ένα λάκκο" μπορεί να δημιουργηθεί παρερμηνεία ως προς το σημείο τοποθέτησης κλπ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Troizinios said:

Δεν έχει καμμία σημασία αυτό όταν υπάρχει ισχυρός καταβάτης άνεμος. Και οι Άγιοι Θεόδωροι δίπλα στο κύμα είναι, αλλά συχνά χτυπάνε 40+.

Ναι μωρέ το ξέρω αλλά το είχα το Γύθειο πολύ πιο επιρρεπές στις αύρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...