Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ενα μετωπο στον Ασπροπυργο ειναι κοντα στην εταιρεια μου..

20230822_121247.jpg

20230822_111501.jpg

Το αλλο μετωπο οπως ειπε και ο Τολης ειναι πιο μεσα προς Παρνηθα..Δεν εχουμε δουλεια..Μας εδωσε το οκ το αφεντικο,παιρνουμε τις τρεις υδροφορες που διαθετουμε ως εταιρεια και φευγουμε για πανω...Οσο μπορουμε να βοηθησουμε..Και ενα δεντρο να σωσουμε κερδος ειναι..Ενημερωτικα λογω stream η Παρνηθα δεν κινδυνευει..Ακομα..Θα τα πουμε αργοτερα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Αν ειναι δυνατον..δεν θελω να γραφω αλλα εχει πιασει 2η φωτια πανω απ την πρωτη στον ασπροπυργο..ψηλα σε χαραδρα προς την παρνηθα..οπως φαινετε απ την εθνικη

20230822_120140.jpg

τουλαχιστον δεν φυσαει νοτιας....γιατι αλλιως θα ειχε καει οτι δεν ειχε καει στην παρνηθα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα, αποπνικτική η ατμόσφαιρα στην Αυλίδα αλλά και στην κεντρική Εύβοια

Καλύτερη η εικόνα της Φωτιας στα ψαχνα

Screenshot_2023-08-22-12-13-14-312_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

τουλαχιστον δεν φυσαει νοτιας....γιατι αλλιως θα ειχε καει οτι δεν ειχε καει στην παρνηθα

τι ηθελα και μιλαγα

panorama.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή είναι η εικόνα από το χωριό προς τον νοτιοανατολικο ορίζοντα από τον καπνό που μας έρχεται από τον Έβρο και με κερασάκι στην τούρτα τις ανεμογεννήτριες της πράσινης ανάπτυξης που κοσμούν τα βουνά μας.......😡😡 

 

 

 

.......ΘΛΊΨΗ ΚΑΙ ΟΡΓΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΊΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΜΑΣ.

 

ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΤΟΥ 112 ΚΑΙ ΤΟΥ ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΜΌΥ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μην το πολιτικοποιησουμε γιατι εχω πολλα να πω για τα σκατα τα τελευταια χρονια στο περιβαλλοντικο .
αστο να πεσει... για τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τα καλοκαίρια σε πόλεις όπως ο Βόλος είναι πανέμορφα. Αν είσαι μόνιμος κάτοικος εννοώ. Δίπλα στη θάλασσα, εύκολες μετακινήσεις, λιγοστό άγχος. Τελειώνεις τη δουλειά το μεσημέρι και πετάγεσαι με φίλους για τσίπουρο στην παραλία ή παίρνεις το ποδήλατο και σε λίγα λεπτά είσαι στις Πλάκες και κάνεις μπάνιο σε δροσερά νερά. Το βραδάκι, μετά τη δουλειά, γύρω στις 8 πετάγεσαι για 2ωρο ψάρεμα απέναντι στα Πευκάκια και αμα λάχει κάνεις και μια βουτιά. Και αν θέλεις, το επόμενο βράδυ ανεβαινεις Αερικό στην Πορταριά για να πιεις ποτάκι με θέα το Βόλο, απο τα 600 υψόμετρο. Και όλα αυτά, max μεσα σε 15-20 λεπτά. 

Δεν ξέρω αν έχεις ζήσει Αθήνα. Αν ποτέ ζήσεις, θα δεις οτι ο Βόλος είναι ένας παράδεισος ΚΑΙ το καλοκαίρι. Μη γκρινιάζεις!! 🙂

Εκτός αν 12 τη νύχτα έχει 31 βαθμούς με 70% υγρασία 😛 Αλλά ναι πράγματι σε σχέση με άλλες πόλεις είμαστε καλά. Ειδικά για Πήλιο. Στην παραλία αν δεν φυσάει δεν στέκεσαι λόγω υγρασίας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

μην το πολιτικοποιησουμε γιατι εχω πολλα να πω για τα σκατα τα τελευταια χρονια στο περιβαλλοντικο .
αστο να πεσει... για τωρα

φυσικα και το φταιξιμο ειναι στην κυριολεξια επανω τους αυτοι εχουν το ΠΣ σε αυτη την κατασταση οχι εμεις ουτε η κλιματικη αλλαγη αυτοι και μονο φταινε 

θα μπορουσαν για 1-2 χρονια να μην ριξουν λεφτα να αγορασουν κατι για να μαγαρισουν τους στρατο....και αγορασουν επιτελους ΝΕΑ πυροσβεστικα/drones/ να αλλαξουν επιτελους τις βανες που ειναι εκει απο το 50 να φτιαξουν ζωνες να κλεισουν το δασαρχειο που τα ξυνει ετσι και αλλιως 

αλλα οχι πρεπει εκει να χαλασουν λεφτα μονο στην αμυνα και η ελλαδα σε ολα τα αλλα μετωπα να παει στο διαολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε λιγο το 112 θα ερχεται σε προαστια της Αθηνας κ θα καλει τον κοσμο να κινηθει προς κεντρο Αθηνας κ Πειραια...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τωρα μου την εστειλε συναδελφος..Παμε Χασια εμεις..Εκει μας εστειλαν οι δυναμεις..5 διαφορετικα μετωπα...Μεσα σε ενα 20 λεπτο...Παμε να βοηθησουμε οσο και οπως μπορουμε..Ασπροπυργος..Βρεχει σταχτη..Σωσαμε και δυο σκυλακια...Δεν υπαρχει κρατος αδερφια!!!Απο τυχη υπαρχουμε εδω!!Καντε καμια προσευχη....Μονο ο θεος παιδες..Γιατι εαν περιμενουμε απο τον κρατος....Ολοι οι δρομοι για Παρνηθα κλειστοι..Τους φερνουμε υδροφορες και οι μ@λακες μας λενε να γυρισουμε πισω...112 τωρα στον Ασπροπυργο..Μολις με πηραν τηλ.

20230822_125659.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε θελω να πω τπτ περισοτερο γιατι ευκολα μπορει να ξεφυγουν τα πραγματα. Μεινετε και εσεις οσο μπορειτε στις αναφορες για τις φωτιες. Εχουμε πει καποια πραγματα 10,20,50,100 φορες. Δεν θα αλλαξει κατι. Προσωπικα δεν εχω ψυχολογια το τελευταιο 3ημερο για τπτ.Δε μπορω να χαρω η να χαλαρωσω με κατι,βλεποντας τι γινεται γυρω μου.

image.png.d73ebbb4b4e6ba28246841ab5a8c6eac.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, airfathaaaaa said:

εκει γυρω στον μαραθωνα εχει φωτια? βλεπω αρκετα air tractor στο flightradar 

Όχι είναι για τα Καλύβια. Ήρθε και μνμ για εκκένωση αλλά αφού έσβησε η φωτιά....Ότι να ναι...εκεί είμαι τωραScreenshot_20230822125708.png.205130b53f3ebb1c96206d18b17e0bea.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναφέρω ΚΑΙ στην περιοχή της Μεσσηνίας να έχει καλυφθεί ο ουράνιος θόλος από καπνιά και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό που να έχω την εντύπωση ότι κάποιο από τα βουνά γύρω από ΚΑΛΑΜΆΤΑ ΜΕΣΣΗΝΊΑΣ έχει λαμπαδιάσει!!

Προσπαθώ να μάθω ως ορειβάτης που τυγχάνω αλλά δεν έχω μάθει κάτι για Μεσσηνία μέχρι στιγμής!!

Αν θέλετε διαγράψτε το αλλά μία είναι η δική μου φράση!!ΚAKO ΨΌΦ0 ΣΤΟΥΣ ΕΜΠΡΗΣΤΈΣ!!!MHN ΠΈΣΕΙ ΜΌΝΟ ΚΑΝΈΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΕΊ ΕΜΠΡΗΣΜΌ ΣΤΑ ΧΈΡΙΑ ΜΟΥ!!ΑΥΤΆ!!! 🤮

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...