Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, geornik είπε:

Βλεπω συννεφακια-αναπτυξεις στη Θρακη...υπαρχει περιπτωση να βρεξει τις επομενες ωρες?

όχι δυστυχώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, larissa_mare said:

Τα ΜΜΕ την Ανοιξη αν δεν την βρούν την φτιάχνουν. Ιδίως τωρα απολύτως ελεγχόμενα πιο πιθανό είναι να σου πουν για τους σημαντικούς καρπούς της χθεσινής συνάντησης με Ζελενσκι παρα για ντουμάνια 

Τα μμε θα πουν οτι πουλαει κ οτι θελει να ακουει ο πολυς κοσμος. Η πλειοψηφεια του κοσμου θεωρει πια τις φωτιες δεδομενες και δεν δινει καν σημασια. Λυπηρο αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα δυστυχως, κανεις η μαλλον σχεδον κανεις δεν νοιαζεται για τη φυση οσο νοιαζεται για το πια σειρα θα δει η πιο κινητο θα παρει, και φυσικα σε καποιο βαθμο ολοι εχουμε πεσει σε αυτο το τρυπακι... 

Δεν χρειαζεται να κρυβομαστε πισω απο θεωρειες συνωμοσιας η οτιδηποτε αλλο. Τωρα αν καει ολη η Παρνηθα ναι θα το δειξουν ολα τα μμε αλλα σε μια βδομαδα θα ειναι ενα θεμα που θα ξεχαστει και η ζωη συνεχιζεται. Αυτος ειναι ο κοσμος μας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

400 χιλιάδες καμμένα στρέμματα η φωτιά του Έβρου!!! Ειναι δυνατον να ισχυει κατι τετοιο;;; Τα έχω παίξει αλήθεια. Καμία όρεξη για καιρικές αναφορές. Έχω δίπλα μου ανθρώπους που λένε ότι δεν φταίει το κράτος ή τι να κάνει παραπάνω η κυβέρνηση και προσπαθούν για τα πάντα. Κάνω πολύ μεγάλη υπομονή αλλα με εξαντλεί όλο αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά μπορεί να συμφωνώ μέχρι κεραίας με τα λεγόμενα οποιουδήποτε φίλου αλλά παρακαλώ να σεβαστούμε τους κανόνες.Δεν κάνουμε πολιτική εδώ μέσα ...δεν θέλω να σβήσω κάτι και δεν θέλω να αναγκαστώ να το κάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Πάντως μου έκανε φοβερή εντύπωση που κανένα κανάλι δεν είχε ενημέρωση για τις φωτιές. Μόλις τώρα έχει ζωντανή σύνδεση ο ΣΚΑΪ από Φυλή 

Είχε το star και το open ...απο νωρίς έβλεπα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά από αύριο θα υπάρξει εξασθένιση των ανέμων, όπου και αν βοηθάει αυτό... δεν ξέρω πόσο νόημα έχει πλέον άλλα είναι ένα νέο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, galatsioths said:

400 χιλιάδες καμμένα στρέμματα η φωτιά του Έβρου!!! Ειναι δυνατον να ισχυει κατι τετοιο;;; Τα έχω παίξει αλήθεια. Καμία όρεξη για καιρικές αναφορές. Έχω δίπλα μου ανθρώπους που λένε ότι δεν φταίει το κράτος ή τι να κάνει παραπάνω η κυβέρνηση και προσπαθούν για τα πάντα. Κάνω πολύ μεγάλη υπομονή αλλα με εξαντλεί όλο αυτό.

400k στρέμματα = 1618km2. Όλος ο νομός Έβρου είναι 4200km2. Λίγο δύσκολο μου φαίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Kibo said:

Όταν έχεις πατήσει επί πτωμάτων (Μάτι Μάνδρα ) για να βγεις κυβέρνηση θα πρέπει να περιμένεις και αντίστοιχα αυστηρή κριτική όταν τα πράγματα στραβωσουν και στη δική σου τη βάρδια. Λοιπόν στραβωσαν και αντί να πάρει τις ευθύνες που τις αναλογούν η μόνη άμυνα είναι έλεγχος των ΜΜΕ με επιδοτήσεις και μείωση χρεών. Όπως και με ΚΑΘΕ κυβέρνηση οφείλουμε να είμαστε αυστηροί και να κάνουμε κριτική. Στην διακυβέρνηση της χώρας δεν χωράει οπαδιλικη. Είναι το μέλλον μας όχι ποδοσφαιρικός αγώνας. Δυστυχώς στην Ελλάδα είμαστε πράσινοι κόκκινοι μπλε και παντα με παρωπιδες.Ειδαμε βρέφη μέσα σε σκάφη για να γλιτώσουν από την φωτιά, καρκινοπαθείς σε αντίσκηνα να διασωληνωνονται, αποθήκες στρατού να καίγονται θα πάρει κάποιος την ευθύνη? Στην τελευταία θέση στην ελευθερία του τύπου στην Ευρώπη .Πόσο μεγαλύτερη κατάντια?? And Greece (108th) has replaced Bulgaria (91st) in last place in Europe. 

Δηλαδη στο Ματι η κυβερνηση ευθυνεται για τη φωτια? Αυτο θελεις να πεις? Η μονη ευιθνη που αναλογει στην κυβερνηση ειναι η απωλεια 100 ατομων λογω αδρανειας. Τι αλλο θα μπορουσε να κανει δηλαδη εκεινη τη μερα με 8μποφορ 40β κ 10% υγρασια? 

Η ελευθερια του τυπου που κολλει σε αυτο? Ο τυπος μπορει να αποκρυπτει 1000 αλλα δυο πραγματα που δεν εχουν καμια σχεση με πυρκαγιες. Στη φωτια τι να μας κρυψουν δηλαδη, οτι ο υπουργος ειναι εμπρηστης?

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, majunior είπε:

400k στρέμματα = 1618km2. Όλος ο νομός Έβρου είναι 4200km2. Λίγο δύσκολο μου φαίνεται.

Σύμφωνα με το μετεο. 380κ για την ακρίβεια. Μου φαίνεται κι εμένα εξωπραγματικο αλλά εδώ που φτάσαμε δε ξερω τι να πρωτοπιστεψω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

400 χιλιάδες καμμένα στρέμματα η φωτιά του Έβρου!!! Ειναι δυνατον να ισχυει κατι τετοιο;;; Τα έχω παίξει αλήθεια. Καμία όρεξη για καιρικές αναφορές. Έχω δίπλα μου ανθρώπους που λένε ότι δεν φταίει το κράτος ή τι να κάνει παραπάνω η κυβέρνηση και προσπαθούν για τα πάντα. Κάνω πολύ μεγάλη υπομονή αλλα με εξαντλεί όλο αυτό.

Πάνω από 400 χιλιάδες φίλε μου

απο κεντρικό Έβρο πέρασε Ροδόπη και απειλεί Μαρωνεια και άγιο χαραλαμπο

αποστάσεις 10δων χιλιομέτρων ….

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καπνα πάνω από την Περαία από την φωτιά της Χαλκιδικής

ΑΙΣΧΟΣ

Edit: δεν είναι καν από την Χαλκιδική αλλά από την Αλεξανδρούπολη, ο καπνός κάλυψε όλη αυτή την έκταση

Θεε μου...

IMG_20230822_172527.jpg.27228a53833095766291c9c3d18d9c98.jpg

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Orinos είπε:

Πάνω από 400 χιλιάδες φίλε μου

απο κεντρικό Έβρο πέρασε Ροδόπη και απειλεί Μαρωνεια και άγιο χαραλαμπο

αποστάσεις 10δων χιλιομέτρων ….

 

Η πυρκαγιά της Ροδόπης δεν έχει σχέση με τις πυρκαγιές στο Έβρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ο συνδυασμός ζέστης/ανέμου κτλ κάνει τη κατάσταση χειρότερη με τις φωτιές.

Μέγιστη φτάσαμε σχεδόν 41 βαθμούς σήμερα βλέπω Βραχνέικα ΕΑΑ αλλά και στην Αττική πολύ ζέστη με 39 μέγιστη Αττικής στα Μέγαρα ΕΜΥ.

40άρια και Λακωνία σήμερα

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, majunior είπε:

400k στρέμματα = 1618km2. Όλος ο νομός Έβρου είναι 4200km2. Λίγο δύσκολο μου φαίνεται.

isi_gr_map_fires_aug23a-fs8.png

 

και όμως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εφιάλτης δίχως τέλος το φετινό υπερσίχαμα με τον άχρηστο καυτό άνεμο να δυσχεραίνει το έργο των αρχών. Στο Ντουμπάι του κέντρου της Αθήνας η ελάχιστη στους 30,5 (!) βαθμούς και ο οργανισμός ρετάλι από την αδιάλειπτη κάψα 24 ώρες το 24ωρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Η πυρκαγιά της Ροδόπης δεν έχει σχέση με τις πυρκαγιές στο Έβρο 

Παιδιά αν δεν έχετε εικόνα καλύτερα να αποφεύγετε τα σχολια

η φωτια από τη μάκρη περνα

ροδόπη και φτάνει μαρωνεια

έχω εξοχικό εκεί και τους ήρθε μήνυμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Δηλαδη στο Ματι η κυβερνηση ευθυνεται για τη φωτια? Αυτο θελεις να πεις? Η μονη ευιθνη που αναλογει στην κυβερνηση ειναι η απωλεια 100 ατομων λογω αδρανειας. Τι αλλο θα μπορουσε να κανει δηλαδη εκεινη τη μερα με 8μποφορ 40β κ 10% υγρασια? 

Η ελευθερια του τυπου που κολλει σε αυτο? Ο τυπος μπορει να αποκρυπτει 1000 αλλα δυο πραγματα που δεν εχουν καμια σχεση με πυρκαγιες. Στη φωτια τι να μας κρυψουν δηλαδη, οτι ο υπουργος ειναι εμπρηστης?

Συμφωνούμε.Φυσικα και δεν φταίει για την φωτιά.Αλλα φταίει το κράτος που δεν υπήρχε σχέδιο εκκένωσης ,για την παράνομη δόμηση, για τους τυφλούς δρόμους που δεν οδηγούσαν πουθενά για να έχει ο άλλος την προσωπική παραλία του. Σχολίασα το γεγονός πως η τωρινή κυβέρνηση είχε πολύ ψηλά στην προεκλογική της ατζέντα  το Μάτι (και το μακεδονικό). Οπότε λογικό να έχεις την απαίτηση να παρουσιάσουν ένα καλύτερο πρόσωπο σε αυτούς τους τομείς .δεν το έκαναν και οφείλουμε να τους κρίνουμε για αυτό. Εάν δεν βλέπεις ότι η πληροφόρηση μέσω των ΜΜΕ είναι προσεκτικα κατευθυνόμενη (πχ πριν 5 χρόνια έφταιγε η πολιτεία τώρα η κλιματική αλλαγή) τοτε απλά και πολιτισμένα να συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη είναι η φωτια της βραδινής Ροδοπης και αλλά του σωστή β/α της πανεπιστημιούπολης που ευτυχώς δεν έκοψε τον ΙΑσμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάω Χασιά να βοηθησω καθώς έχω πελάτες εκεί .Εαν έχω κάποιο νέο θα ενημερώσω . Ξέρω πως έχει γίνει μεγάλη καταστροφή έχουν καεί ζώα και σπιτια.

Επεξεργάστηκε από Kibo
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντιμετώπιση δασικών πυρκαγιών με διαλυμένη και απούσα την δασική υπηρεσία σύμφωνα με το θεσμικό πλαίσιο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

με την Μανίκα στο δρόμο δεν έχεις τυχη όταν κατεβαίνει το θεριό από το δάσος 

αν το δασος δεν είναι «δουλεμένο» δηλ.δρομοι, καθαρισμοί, υλοτομίες, υδατοδεξαμενές, ποτίστρες κλπ

αυτά μονο στο 2.0 γίνονται 

Άι σιχτιρ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Orinos said:

Αντιμετώπιση δασικών πυρκαγιών με διαλυμένη και απούσα την δασική υπηρεσία σύμφωνα με το θεσμικό πλαίσιο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

με την Μανίκα στο δρόμο δεν έχεις τυχη όταν κατεβαίνει το θεριό από το δάσος 

αν το δασος δεν είναι «δουλεμένο» δηλ.δρομοι, καθαρισμοί, υλοτομίες, υδατοδεξαμενές, ποτίστρες κλπ

αυτά μονο στο 2.0 γίνονται 

Άι σιχτιρ

Μέχρι πέρυσι ναι, φέτος όμως αποδείχθηκε ότι ούτε οι αγροτικές εκτάσεις είναι ασφαλείς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...