Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία δροσιά (πρώτη φορά στα 21χρόνια που ανεβαίνω στο νησί)  σήμερα αυτήν την ώρα στο λιμάνι της  Ηγουμενίτσας με ωραίο αεράκι (μαιστρο)....Στον Ποταμό σήμερα μέγιστη μόλις 26.9 βαθμοί !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και σημερα καταφερε το θηριο να φτασει τους 34.1  Καμια ομως σχεση με ολες τις προηγουμενες μερες..Ο δεικτης δυσφοριας επεσε...Οπως και η υγρασια..Εχω ανοιξει ολες τις μπαλκονοπορτες..Κανει υπεροχο ρευμα μπας και πεσει η εσωτερικη..Ταυτοχρονα βλεπω netflix με κυνηγους καταιγιδων...🤣

Μεσολογγι χθες..Την ωρα που η καταιγιδα μπουκαρει στη πολη.. 

365215260_3356231431354764_4046325567399950875_n.jpg

Ο απολογισμος των mm απο το χθεσινο περασμα στο Ιονιο.

366042213_772484354882399_1959218490082910097_n (1).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πολύ ωραία δροσιά (πρώτη φορά στα 21) χρόνια που ανεβαίνω στο νησί σήμερα αυτήν την ώρα στο λιμάνι της  Ηγουμενίτσας με ωραίο αεράκι (μαιστρο)....Στον Ποταμό σήμερα μέγιστη μόλις 26.9 βαθμοί !!!!!

Υπερβολικός ως συνήθως... Έχουν και δροσερές μέρες τα δυτικά.. Απλά δε σου κάθονται όταν ανεβαίνεις εσύ.. Η γκαντεμιά σου φταιει😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Υπερβολικός ως συνήθως... Έχουν και δροσερές μέρες τα δυτικά.. Απλά δε σου κάθονται όταν ανεβαίνεις εσύ.. Η γκαντεμιά σου φταιει😃

Εγώ ξέρω ότι πρώτη φορά κατάφερα να δω από την Ηγουμενίτσα την Κέρκυρα .....δεν ηξρα ότι φαίνεται ....και δεν κάνω πλάκα ....όλες τις φορές με την μπιχλα της υγρασίας δεν φαινότανε παρά λίγα μίλια πριν φτάσεις ....για μενα αυτό σήμερα είναι πρωτόγνωρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ιδιαίτερη ήταν η σημερινή ημέρα εδώ στη Χρυσούπολη Περιστερίου, λόγω του δυνατού δυτικού ανέμου, που έπνεε με μέτρια προς ισχυρή ένταση ανά διαστήματα! Στο μπαλκόνι μου σήμερα ήταν ο ορισμός του windy!  Ήταν ΟΑΣΗ από πλευράς ζέστης!

26.4 - 32.3°C η Τ με χαμηλή κι ανθρώπινη υγρασία και ριπές μέχρι τα 43.5 km/h (μέγιστη ριπή).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει να.εισαι και λιγο τυχερός η άδεια σου να κάθεται οταν εχει καύσωνες και όταν είσαι στην πόλη να εχει δροσιά 😉 Πολύ ευχάριστα τωρα με 28,7!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με ζακέτα πλέον με το που δύσει ο ήλιος εδώ στον Ποταμό Κέρκυρας...θερμοκρασία τώρα 23.2 βαθμοί .....πάει άνετα για 15 μέχρι το πρωί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

8,3c χειμώνας! Τρυγγια! 

D223B075-B7A0-4D79-B836-0B59E13B48CF.jpeg

Ελα Αγγελαρα Καλλιθεα...Εδω να δεις χειμωνες...Το γυρισε και πιανει παντου...Αυτο ναι..Ειναι κλιματικη αλλαγη..🤣

20220124_181145.jpg

Καλο βραδυ σε ολους παιδες μου...Και παλι χρονια πολλα σε ολους τους Σωτηρηδες..Υγεια κι ολα τ αλλα θα γινουν...Και μη ξεχνιομαστε...Γ..ω το καλοκαιρι!!!!Καληνυχτα σας.

Υ.γ Φυγε σιχαμα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπωωω φυσάει ανθρώπινος αέρας μετά από πολύ καιρό  και νομίζεις πως βγήκες από κόμμα... δωσεε ρε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άψογη μέρα σημερα με μέγιστη 26 βαθμούς το μεσημέρι παρόλο τα μεγάλα διαστήματα ηλιοφανειας και τα λίγα σύννεφα.Στους 17,9 στον Ε.Α.Α προς το αεροδρόμιο και ακόμα δεν πήγε ούτε 10:00. 18.8 βαθμούς γράφει εμένα έξω στο μπαλκόνι σε απλό φθηνο θερμόμετρο.Οπως και να έχει ειναι τέλεια σήμερα η μέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και η κατρακύλα συνεχίζεται ταχύτατα ....Αναστροφάρα ως συνήθως .....

Επιτέλους ανάσες δροσιάς και ύπνος με σεντόνι 

IMG_20230806_220223.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πόσο καιρό έχω να δω κάτω από 20 βαθμούς άραγε ?????????

Η βουτιά συνεχίζεται ακάθεκτη ...πάει για 13αρι τα ξημερώματα λογικά 

IMG_20230806_222406.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.5 πλέον....βαθιές ανάσες δροσιάς !!!!!!

Πόσο μου έλειψε !!!!!!

Πραγματικά αναζωογονητικό!!!!!

Μακάρι να πάει έτσι 2 εβδομάδες που θα είμαι στο νησί......ας μου κάνει και μια φορά τη χάρη .....όλο μαμιώντας με πάει ...βέβαια τα βράδια εδώ είναι αλλιώς λόγω αναστροφής .....είμαι πάντα 6-8  βαθμούς κάτω από την πόλη στα 2χλμ απόσταση αλλά την ημέρα θάνατος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 βαθμοί στα Πατήσια πριν τα μεσάνυχτα παρακαλώ και δειλά - δειλά τσιγαράκι στο μπαλκόνι μετά από πολλές πολλές ημέρες. Να δούμε αν πιάσουμε κανένα πολικό 25αρι το πρωί να τρελαθούμε τελείως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

18.5 πλέον....βαθιές ανάσες δροσιάς !!!!!!

Πόσο μου έλειψε !!!!!!

Πραγματικά αναζωογονητικό!!!!!

Μακάρι να πάει έτσι 2 εβδομάδες που θα είμαι στο νησί......ας μου κάνει και μια φορά τη χάρη .....όλο μαμιώντας με πάει ...βέβαια τα βράδια εδώ είναι αλλιώς λόγω αναστροφής .....είμαι πάντα 6-8  βαθμούς κάτω από την πόλη στα 2χλμ απόσταση 

Σε ζηλεύω αλήθεια! Αν κι όπως φαίνεται, τη βδομάδα μετά της Παναγίας θα σου κάνω μαλλόν συμπαράσταση, όσο μπορώ κι εγώ χαχα

27 βαθμοί με έναν ασθενή βορειοδυτικό άνεμο πλέον εδώ, στη Χρυσούπολη Περιστερίου ... έξω κάθεσαι.. μέσα είναι άλλο θέμα .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επεσα νωρις για υπνο..Εκλεισα το κλιματιστικο και ξυπνησα παπι..Οι εσωτερικες δε πεφτουν με τιποτα παρα την οποια δροσια σημερα...Τα τσιμεντα βραζουν...Παλι κλιματιστικο,ντουζ τετοια ωρα κτλ...Αντε να φυγει το σιχαμα..Αηδια καταντησε..

Αντε να ρθουν τα πρωτα χαμηλα και τα πρωτα χιονια στα βουνα μας...Αιντε..Μπας και παρουμε μπρος σωματικα και ψυχολογικα...Σαν ιγκουανα αισθανομαι..Πεφτω σ ενα καναπε και δεν κουνιεμαι για ωρες..Μας εχει παραλυσει η ζεστη...That's enough!!!

Μεγαλωνουν οι φωνες διαμαρτυριας παγκοσμιως..Ειμαστε πολλοι και ειμαστε παντου!!

giphy-6-1.gif

Ειλικρινα απορω πως διαολο υπαρχουν ανθρωποι που τους αρεσει αυτο το σιχαμα..Το καλοκαιρι ειναι ωραιο μονο αν κλ@νεις 500ευρα και μπορεις να διακοπαρεις συνεχεια...Αλλιως...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

18.5 πλέον....βαθιές ανάσες δροσιάς !!!!!!

Πόσο μου έλειψε !!!!!!

Πραγματικά αναζωογονητικό!!!!!

Μακάρι να πάει έτσι 2 εβδομάδες που θα είμαι στο νησί......ας μου κάνει και μια φορά τη χάρη .....όλο μαμιώντας με πάει ...βέβαια τα βράδια εδώ είναι αλλιώς λόγω αναστροφής .....είμαι πάντα 6-8  βαθμούς κάτω από την πόλη στα 2χλμ απόσταση αλλά την ημέρα θάνατος 

Εχω ένα θείο που μένει κοντά σου... Στα Κανάλια! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εχω ένα θείο που μένει κοντά σου... Στα Κανάλια! 

Εντάξει .. σχετικά κοντά ναι ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

15.5 βαθμοι με ουισκαρα αντι για ζακετουλες Χελμε!🤣 Παμε για 10ρικο το ξημερωμα.

Δεν έπινα  ποτέ....έκοψα και το τσιγάρο πριν κάτι μήνες .....άστα .....θα κόψω και το σεξ να τελειώνουμε ....χαχαχααχαχα....17.7 εδώ τώρα ....Άντε καλό βράδυ 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Δεν έπινα  ποτέ....έκοψα και το τσιγάρο πριν κάτι μήνες .....άστα .....θα κόψω και το σεξ να τελειώνουμε ....χαχαχααχαχα....17.7 εδώ τώρα ....Άντε καλό βράδυ 

 

Καλο βραδυ Πάτερ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους 

Στους 15.4 έπεσε η ελάχιστη εδώ στον Ποταμό Κέρκυρας απόψε με 97% υγρασία .... 

9.8 στα Καλάβρυτα !!

23.3 στην ταράτσα του σπιτιού μου 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπέροχη δροσιά και 25 βαθμοί αυτήν την ώρα με θερμόμετρο αυτοκινήτου στην παραλία Μπαρμπάτι στην Κέρκυρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12,6 βαθμοι το πρωι στο μπαλκονι και κουβερτα μεσα στο σπιτι με ανοιχτο παραθυρο.

13,9 βαθμοι μεσα στην πολη στον σταθμο north meteo.Στους 26 βαθμους τωρα.

 

 

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...