Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα σε λίγα λεπτά μου ήρθαν 3 μηνύματα 112!

Ρε παιδιά, περιμένουμε τίποτα εδώ στην ευρύτερη περιοχή της Χαλκίδας, Ψαχνά, Πολιτικά κ δεν το βλέπω;

Μου φαίνεται έχουν χάσει την μπάλα και με το 112...... Ο,τι να ναι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Ήδη προβλήματα στα χωριά πέριξ Νίκαιας Λάρισας και ενας αγνοούμενος.20 χλμ απο το κεντρο και απο εδω που μένω..https://www.onlarissa.gr/2023/09/06/larisa-plimmyrise-i-odos-volou-kommenos-sta-dyo-o-dromos-thymizei-limni-apegklovistike-aftokinito-foto-vinteo/Screenshot_20230906-133453.jpg.f8f98cb89791558a74dc36a73f8c8da7.jpg

Στο σταθμο μας στην μελια λαρισας μιχαηλ εχει ηδη 250χιλιοστα και θα εχει φουλ νερο σιγουρα μεχρι αυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 minutes ago, KapelosG said:

Ο σταθμός του Βόλου επανήλθε με 95.4μμ σήμερα ενώ έχουν χαθεί όλα τα δεδομένα από 1:20 ως 4:40 περίπου την νύχτα, πρέπει να έπεσαν αλλά 30 μμ εκει...συνολικά 585μμ η κακοκαιρια και με τα χαμένα σίγουρα 600+!!

450.8mm o χθεσινος!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

160μμ τελικά τα Δίδυμα! Άρα η καταιγιδάρα άφησε 150μμ. Έπος από ολες τις πλευρές. Αέρας βροχή διάρκεια και τρομακτικό κεραυνοί!! Πλησιάζει καινούρια καταιγίδα το μέρος ας ελπίσουμε όχι σαν την νυχτερινή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα νουμερα της κακοκαιριας προκαλουν ιλιγγο, 200+ χιλιοστα ημερησιος καρδιτσα, κοντευουν 180 τα Τρικαλα, ο βολος μετα τα χθεσινα 450mm εχει βαλει αλλα 120-130 σημερα...δεν εχουμε ξαναδει ποτε τετοια νουμερα σε τοσο μεγαλη εκταση...η ζαγορα εχει ξεπερασει με ευκολια τα 1000στορμ τοταλ! Οι ωρεοι απεναντι 417 στορμ τοταλ, το κρανιδι εχει 190μμ ημερησιο

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Μέσα σε λίγα λεπτά μου ήρθαν 3 μηνύματα 112!

Ρε παιδιά, περιμένουμε τίποτα εδώ στην ευρύτερη περιοχή της Χαλκίδας, Ψαχνά, Πολιτικά κ δεν το βλέπω;

Μου φαίνεται έχουν χάσει την μπάλα και με το 112...... Ο,τι να ναι!

Μια από τα ίδια!!!! Τα μνμ να στέλνονται εκεί που πρέπει κ όχι απλά για να πανικοβάλλουν τον κόσμο σε μια περιοχή που δεν έχει επηρεαστεί σχεδόν καθόλου κ δεν πρόκειται!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έντονη βροχή στην Πάτρα αυτή τη στιγμή. Ακομη και εμείς στα δυτικά απολαμβάνουμε...στα ανατολικά μιλάμε για έπος απ άκρη σ άκρη. Θέλει πολλή τύχη για να γλυτώσει η Αθήνα δεν θα μείνει έτσι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο "Ντανιελ" Σαν χθες..Για την Αττικη..

karate-kid.gif

Αλλα σημερα...Πηρε το αιμα του πισω..

WZ6XCz.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Pupazzo di Sole είπε:

Μια ερώτηση ρε παιδια.. η φωτιά στον Έβρο έχει σβήσει? Έβρεξε καθόλου εκεί?

τα εκαψε ολα απλα δεν ειχε τι αλλο να καψει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, olaficent είπε:

υπαρχει ιστορικο τετοιας επιμονης τοπικης βροχοπτωσης γι αλλα μερος στην ελλαδα????

Υπάρχει πολλάκις. Αλλά δύσκολο η καταγραφή μιας και στα Άγραφα καο στα Τζουμέρκα οι καταγραφές τα παλαιότερα χρόνια ηταν δύσκολες.

Προσωπικά έζησα πέρυσι την ημέρα του βουνού 11/12 την εμμονή του καιρού με χιλιοστά που δεν μετριούνται εκεί που πέφτουν (Τζουμέρκα/μελισσουργοί/ Ματσούκι) όπως και τον τυφώνα ραφαελ το..μμμ δεν θυμάμαι, το 2011 νομίζω, στα σύνορα Ηπείρου Θεσσαλίας στο ύψος Μεσοχώρας, με τεράστιες καταστροφές..

( τότε μέτρηση σε ποτήρι ειχε ξεπεράσει σε 36 ώρες τα 400χιλ) αλλά ποτέ δεν θα μάθουμε πόσα ακριβώς έριξε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν η Καρδίτσα δεν πνιγεί θα είναι από θαύμα .πολύ νερό αυτή τη στιγμή 

Επεξεργάστηκε από Snow Junky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Μέσα σε λίγα λεπτά μου ήρθαν 3 μηνύματα 112!

Ρε παιδιά, περιμένουμε τίποτα εδώ στην ευρύτερη περιοχή της Χαλκίδας, Ψαχνά, Πολιτικά κ δεν το βλέπω;

Μου φαίνεται έχουν χάσει την μπάλα και με το 112...... Ο,τι να ναι!

Θεωρητικά, αργά το βράδυ το stream θα γίνει πιο Νότιο , από ΝΑ που είναι τώρα οπότε και θα επιτρέψει στις καταιγίδες να κινηθούν προς τα βόρεια της  Αττικής και την Χαλκίδα.

Το 112 όταν έρχεται  καλύπτει και μια ευρύτερη περιοχή . Δηλαδή λαμβάνεις 112 γιατί μπορεί να πρέπει να πας στο Σχηματάρι για δουλειά ,όχι επειδή θα βρέξει εκεί ακριβώς που βρίσκεσαι.

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουμε αρχισει να φτανουμε και μεις στα ορια κρισιμη η κατασταση πλεον...πολυ βροχη πολυ νερο ασταματητα....200mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω τα 225mm στο Ανήλιο και τα 400mm strorm total που ας πούμε είναι το ΒΔ άκρο της κακοκαιρίας και προσπαθώ να φανταστώ το νερό που κατεβαίνει προς τον Πηνειό ποταμό. Προσθέτεις σε αυτό και το γεγονός ότι ο κάμπος είναι ήδη πλημμυρισμένος και απορείς αν υπάρχει περίπτωση να μείνει γέφυρα όρθια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...