Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε δόξα τον Θεό ξεγκα@@τε οι Αθηναίοι...🤣😋....πιο πολύ απ' όλους λυπήθηκα αυτό τον έρμο τον Σπύρο που είχε γίνει ένα με την δορυφορική στον Αργολικό κόλπο🤣🤣😋😋...τελικά Σπύρο δικαιώθηκες και ο λύκος ήρθε στα προβατα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γερακα προς το παρων καλη ενταση αλλα καμια σχεση με την προηγουμενη, εχουμε βαλει περιπου 3mm σε 9 λεπτα...64,8 ημερησιος

Περισοοτερα ηλεκτρικα ομως

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλουμε άλλα 115mm για να φτάσουμε 1000mm ετήσιο και τώρα ρίχνει πολύ πάλι. Αν βγει η πρόβλεψη για αύριο ίσως φτάσουμε τα 1000mm από 7 Σεπτέμβρη. Φοβερό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελειωσε!!91mm!!!Το χαροκοπειο ειναι στα 67.2mmαλλα θα συνεχισει να γραφει για καμια ωρα και βαλε...Χανει σε ραγδαιοτητες και τα περνα τα χιλιοστα σιγα σιγα..Εαν μετρουσε κανονικα θα ειχε σπασει το ημερησιο ρεκορ απο τον Μπαλο που ηταν 86mm..Θα τα γραψει αυτα αλλα στη νεα μερα..Ουσιαστικα εσπασε ρεκορ..Μεγαλη μερα...Μπραβο στην Αττικη..Το λεγα..Η Τεταρτη ειναι πονηρη...Κακοκαιρια που θα μνημονευουμε για χρονια...

Sakis7...sakis4...sakis21..sakis3...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ο Βόλος ισοπεδώθηκε. Κρίμα. Ξέρω θα με κραξετε αλλά δεν μπορώ να χαρώ με μαύρες τρύπες σε εικόνες υετού είτε είναι βροχή είτε χιόνι. Το 1/3 από αυτά να έριχνε θα ήταν μια χαρά. 

Σε βροχή οκ ...σε χιόνι είμαι Μιχαήλ χ10...θέλω να το ξαναζήσω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν σταματάνε τα ηλεκτρικά .....εδώ και ώρες ανά 5 δευτερόλεπτα το ίδιο πράγμα .....φοβερό ....ανεπανάληπτο .....βεβαια όταν βιώνεις την κακοκαιρία του αιώνα οι περιοχές που βρέθηκαν στο επίκεντρο δυστυχώς έχουν τρομερα προβλήματα ....μεγάλο κρίμα για τους ανθρώπους που χάθηκαν ...για τις περιουσίες που καταστράφηκαν και για τις  ζημιές δισεκατομμυρίων σε υποδομές .

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

107mm και 105mm Ηλιούπολη!

Σταματησε πλεον. Και ακριβώς πριν την αλλαγή της ημέρας. 

Επος!

IMG_20230906_235120.jpg

IMG_20230906_235105.jpg

Ποπο μεγαλο ντερμπι ηλιουπολη-χαιδαρι

 

Screenshot_20230907-000228_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Άντε δόξα τον Θεό ξεγκα@@τε οι Αθηναίοι...🤣😋....πιο πολύ απ' όλους λυπήθηκα αυτό τον έρμο τον Σπύρο που είχε γίνει με την δορυφορική στον Αργολικό κόλπο🤣🤣😋😋...τελικά Σπύρο δικαιώθηκες και ο λύκος ήρθε στα προβατα

Το χθεσινο το ελεγες και ψυχοπαθεια

Ευτυχως μου περασε🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όχι ιστορικές αλλά ΙΣΤΟΡΙΚΟΤΑΤΕΣ στιγμές ζούμε και στην Αττική!! Απίστευτο!!!!!!!!! Ξεπεράσαμε τα 101 mm ΜΟΝΟ με καταιγίδες !!! Χρυσούπολη Περιστερίου 6/9/2023!!!!

Τρελό θέαμα και τρελά ηλεκτρικά, που παραπέμπουν στις μεγάλες καταιγίδες που έζησα στα σχολικά μου χρόνια, τη περασμένη δεκαετία!!!! Και φυσικά ΠΟΛΥ νερό !!!!!

Για μένα η σημερινή είναι ανάλογη της 16ης Φλεβάρη 2021 αλλά από άποψη φθινοπωρινής καταιγίδας!!!! Ασύλληπτες καταστάσεις που μας πάνε τουλάχιστον 8 χρόνια πίσω!!!!!

Το έκανε πάλι... δε θέλω άλλο... είμαι ευχαριστημένος!!!!!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έγινε το ρεκορακι καθώς έκοψε μετά σε απλή ποτιστική βροχουλα.

9.9 κατάφερε να βάλει μέχρι τις 23.50.Επειδη ρίχνει ακόμα ποτιστικά θα του βάλω 0.1 ακόμα.

Με αυτά τα 10mm το σύνολο πήγε στα 79.5mm όπου είναι η 3η καλύτερη επίδοση στο βουνό, και γενικότερα στο Πέραμα τα τελευταία 10,5 χρόνια.

Καληνυχτω και να ευχηθώ καλά νερά όπου αυτά συνεχίζουν να πέφτουν.

Υγ Δεν έχω δει καθόλου sat,αφήνω τον καιρό να με εκπλήξει ίσως...σε 6 ώρες που θα σηκωθώ.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Τελειωσε!!91mm!!!Το χαροκοπειο ειναι στα 65 αλλα θα συνεχισει να γραφει για καμια ωρα και βαλε...Χανει σε ραγδαιοτητες και τα περνα τα χιλιοστα σιγα σιγα..Εαν μετρουσε κανονικα θα ειχε σπασει το ρεκορ απο τον Μπαλο που ηταν 86mm..Θα τα γραψει αυτα αλλα στη νεα μερα..Ουσιαστικα εσπασε ρεκορ..Μεγαλη μερα...Μπραβο στην Αττικη..Το λεγα..Η Τεταρτη ειναι πονηρη...Κακοκαιρια που θα μνημονευουμε για χρονια...

Sakis7...sakis4...sakis21..sakis3...

Κλέβεις γραμματοσειρά 114 για τις θύρες...η λέμε η κλαν@@με...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Σε βροχή οκ ...σε χιόνι είμαι Μιχαήλ χ10...θέλω να το ξαναζήσω...

Βαγγέλη, δεν ξέρω. Προς θεού δεν κατακρίνω ανθρώπους. Αλλά εγώ με αυτές τις εικόνες με πιάνει θλίψη. Να βλέπω γεροντακια να τα μεταφέρουν μέσα στη νύχτα. Πόνεσε η ψυχή μου ρε φίλε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάγκες τι έπος είναι αυτό στην Αθήνα jeez θυμίζει αυτά που έζησα εγώ στην Θάλεια (θα κάνω ανάλυση σε άλλο θέμα κάποια στιγμή)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με χιόνι δεν γίνονται τέτοιες καταστροφές πάντως. Η Κύμη ας πούμε που βάζει τρελά εκατοστά είχε τέτοια θέματα ποτέ; Δεν λέω ότι και το πολύ χιόνι δεν δημιουργεί προβλήματα αλλά εδώ μιλάμε οι δρόμοι έχουν κοπεί στα 2, είναι απλά ένας γκρεμός με χείμαρρο από κάτω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επιτελους της τρελης, αντε να δουμε 2μμ η νεα μερα πιστευω θα βαζει απο εδω και περα για λιγο 2μμ το λεπτο ευκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

70mm ακριβώς κατέγραψαν εγώ ....από 68-89 η περιοχή μου που έμεινε πίσω το πρωί αφού είχα μόνο 4mm αλλά από το μεσημέρι και μετά ρεφαρα κανονικότητα .....και συνεχίζει να ρίχνει όμορφα τώρα χωρις μεγάλη ένταση με χιλιάδες ηλεκτρικά πραγματικά εδώ και ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Βαγγέλη, δεν ξέρω. Προς θεού δεν κατακρίνω ανθρώπους. Αλλά εγώ με αυτές τις εικόνες με πιάνει θλίψη. Να βλέπω γεροντακια να τα μεταφέρουν μέσα στη νύχτα. Πόνεσε η ψυχή μου ρε φίλε. 

Εννοείτε Νικόλα όλους μας αλλά προσωπικά έχω διαχωρίσει την αυτονόητη λύπη για τέτοιες εικόνες με την λατρεία για τα ακραία...είναι η φύση κι εμείς φιλοξενούμενοι της...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, menidi said:

Σε μμ βροχής εννοείς; Η και σε χιόνι;

Βροχή ρε,τριψήφιο με χιονι ποιος ασχολείται…;

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πυκνη ομιχλη με βροχη και αστραπη

Screenshot_20230906_235734_Gallery.jpg.a7b191b65ab8559e93e770de8088edd3.jpg

Ειναι εντυπωσιακο ρε συ γιωργο αυτο με την αττικη

Μεχρι εχθες της ριχναμε τα καντηλια εδω μεσα για το μολις 1 χιλιοστο τρεχουσας κακοκαιριας

Και σημερα οχι  μονο μας εβαλε  τα γυαλια,?μας ειπε το αυτονοητο,

Οτι γουσταρω κανω σαν νομος και σε οποιον του αρεσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...