Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Απολογισμός ιστορικής κακοκαιρίας "Daniel"

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο καθε εθνικη τραγωδια,βασιλευει η γραφικοτητα και ο λαικισμος..Οτι μ@λ@κια θες ακους απο τους δημοσιογραφους...Ασυλληπτη παραπληροφορηση και αδιανοητες αηδιες..Απο ανθρωπους που δεν ξερουν τιποτα απο καιρο ουτε απο τη Θεσσαλια...

Εχει ο κασμακης την απογνωση του και εχουν και τον καθε π@π@ρ@ να τους ρωτα αηδιες...Καταντια...Οπου δουν πονο και δυστυχια σκανε σαν τα ορνια να αρπαξουν οτι πλανο μπορουν...

Υπαρχουν δημοσιογραφοι που αν τους ρωτησεις τι ειναι ο υετος??Θα σου πουν ειδος προφιτερολ...

Λιγο τσιπα ρε γμτ!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ορίστε μια εικόνα τώρα μόλις. Λιγότερο από χιλιόμετρο από το κέντρο.

Να πω επίσης ότι τα νερά είναι 200 μέτρα από το γενικό νοσοκομείο!

IMG_20230908_194747.jpg

Παιδιά αρκετές συνοικίες εχουν απλα.ειναι σταδιακό, δεν ειναι ο χείμαρρος απο το βουνο το ντου, εκτός αν γινει και ντου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα προσωπικά δε θέλω να κάνω κανένα σχόλιο κανένα απολογισμό. Δεν έχουν περάσει ούτε δέκα μέρες από τις τελευταίες καταστροφές με τις πυρκαγιές. Μόνο ενδιαφέρον για το καιρό. Απλά χωρίς να είμαι μηδενιστης μη περιμένετε τίποτα... Κυριαρχεί το ψέμα η ανομία το χρήμα.. Γενικώς η ποιότητα ζωής που μας συνοδεύει βάζοντας μέσα και τον εαυτό μου παρά τις φιλότιμες προσπάθειες είναι σε πολύ κακό επίπεδο μιλώντας πάντα σε συνάρτηση πρωτίστως με τη φύση. Με λίγα λόγια ο απόλυτος εγκλωβισμος στα αστικά κέντρα με ότι συνεπάγεται... Καλό κουράγιο στους ανθρώπους που έχουν πληγει

Επεξεργάστηκε από Snow waves
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλοι μιλάνε για ιστορική καταιγίδα και άλλοι για κατάντια του κράτους... Δεν μπορεί να συμβαίνουν και τα δύο... 

Ο Θεσσαλικός κάμπος δέχτηκε από μισό έως ένα μέτρο νερό... Μόνο από τον Πηνειό μπορεί να φύγε όλο αυτό το νερο.  Δισεκατομμύρια τόνοι πέσανε... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Μιχαήλ και άλλοι Λαρισαίοι να δίνετε αναφορές να ξέρουμε τι γίνεται 

Απέναντι από τον δρόμο που έβγαλα βίντεο το πρωί, αλλά από την άλλη μεριά το νερό είναι δεκα πόντους από τον δρόμο.αν συνεχίσει έτσι η γειτονιά εκείνη θα πλημμυρίσει μέχρι αύριο το πρωί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απέναντι από τον δρόμο που έβγαλα βίντεο το πρωί, αλλά από την άλλη μεριά το νερό είναι δεκα πόντους από τον δρόμο.αν συνεχίσει έτσι η γειτονιά εκείνη θα πλημμυρίσει μέχρι αύριο το πρωί...

 

Screenshot_20230908-205401.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, giogud είπε:

Άλλοι μιλάνε για ιστορική καταιγίδα και άλλοι για κατάντια του κράτους... Δεν μπορεί να συμβαίνουν και τα δύο... 

Ο Θεσσαλικός κάμπος δέχτηκε από μισό έως ένα μέτρο νερό... Μόνο από τον Πηνειό μπορεί να φύγε όλο αυτό το νερο.  Δισεκατομμύρια τόνοι πέσανε... 

Why not both?

Το Ελληνικό κράτος είναι διαχρονικά άχρηστο ούτως ή άλλως, δεν περίμενε την θεομηνία για να μας το δείξει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απέναντι από τον δρόμο που έβγαλα βίντεο το πρωί, αλλά από την άλλη μεριά το νερό είναι δεκα πόντους από τον δρόμο.αν συνεχίσει έτσι η γειτονιά εκείνη θα πλημμυρίσει μέχρι αύριο το πρωί...

Δεν ξέρω ακομη και να ξεχειλίσει εκει ο Πηνειός λογικά θα παει στις Γούβες; Είμαστε σαν τομ Τιτανικό λίγο λίγο,.δεν ξέρω μόνο αν θα βουλιάξουμε 

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πληροφορίες και μαρτυρίες καταφθάνουν συνεχώς κι απ το Πανεπιστημιακό Λάρισας. Οι αριθμοί που ακούγονται, όχι πως δεν το ξέραμε, είναι οι μεγαλύτεροι στη νεότερη ελληνική ιστορία δυστυχώς. Μακάρι να ναι όλα ψέματα, αλλά δεν είναι...και φταίμε όλοι γι'αυτό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, chrisk7 είπε:

Πληροφορίες και μαρτυρίες καταφθάνουν συνεχώς κι απ το Πανεπιστημιακό Λάρισας. Οι αριθμοί που ακούγονται, όχι πως δεν το ξέραμε, είναι οι μεγαλύτεροι στη νεότερη ελληνική ιστορία δυστυχώς. Μακάρι να ναι όλα ψέματα, αλλά δεν είναι...και φταίμε όλοι γι'αυτό..

προφανως αναφερεσαι σε νεκρους. Δυστυχως!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Δεν ξέρω ακομη και να ξεχειλίσει εκει ο Πηνειός λογικά θα παει στις Γούβες; Είμαστε σαν τομ Τιτανικό λίγο λίγο,.δεν ξέρω μόνο αν θα βουλιάξουμε 

Πάντως εκεί στο σημείο του Βασιλόπουλου που έβγαλα φωτό, ναι μεν δεν έχει άμεση επαφή από το ποτάμι, έβγαινε τρελό νερό από τις αποχετεύσεις.. πραγματικά δεν ξέρω τι θα δούμε αύριο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάντως εκεί στο σημείο του Βασιλόπουλου που έβγαλα φωτό, ναι μεν δεν έχει άμεση επαφή από το ποτάμι, έβγαινε τρελό νερό από τις αποχετεύσεις.. πραγματικά δεν ξέρω τι θα δούμε αύριο..

Ναι προς το παρόν αυτή η αναστροφή απο τα φρεάτια κανει τη ζημια πέρα απο φράγματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ακουγεται για τριψήφιο νουμερο νεκρών 

Νομιζω οτι δε χρειαζεται να γραφουμε παραφιλολογιες...Ας αρκεστουμε στα επισημα προς το παρον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά ας είμαστε λίγο προσεχτικοι στην διάδοση του τι διαβάζουμε δεξιά και αριστερά.αλλωστε και να θέλει κάποιος να το κρύψει δεν μπορεί απλά καθυστερεί.αργα η γρήγορα δυστηχως θα μάθουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κριμα που μια τρομερη κακοκαιρια,ιστορικων διαστασεων δε μπορουμε να την χαρουμε...Βεβαια μια ακραια κακοκαιρια θα εχει και ακραιες συνεπειες...

Αν μπορουσα να γυρισω τον χρονο πισω θα το εκανα...Να μην ερχοτανε ο Ντανιελ..Δε στεναχωριεμαι τοσο για τους νεκρους..Αλλα για τους ζωντανους νεκρους!!!Αυτο δεν αντιλαμβανεται το κρατος μας...

Οταν ενας πολιτης εχει χασει σπιτι,δουλεια,το περιβαλλον γυρω του...Για ποια ζωη να του πεις...???Τι να την κανει τετοια ζωη...Και πολλοι καταστρεφονται για δευτερη φορα μεσα σε λιγα χρονια..

Συμφωνω η ζωη ειναι πανω απ ολα..Αλλα μια ζωη με αξιοπρεπεια!!Οταν σου στερουν την αξιοπρεπεια δε ξερω τι νοημα εχει η ζωη...

Δε φταιει το κρατος για οτι εγινε...Ηταν οτι πιο ακραιο εχει συμβει..Μετα το περας της κακοκαιριας ομως ζουμε και παλι το θεατρο του παραλογου...Εαν υπαρχει οργανωμενη πολιτικη προστασια στην Ελλαδα τοτε εγω ειμαι εφοπλιστης και δεν το ξερω...

Πολλες εθνικες τραγωδιες την τελευταια δεκαετια...Συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να ειναι συμπτωση...

Και για τα τσογλανια απο την Κροατια που εφτασαν στη Φιλαδελφεια και εσφαξαν το Μιχαλη,η κλιματικη αλλαγη φταιει..Μια παραιτηση κι ενα λυπαμαι..Μια συγγνωμη!!!!

Τσιπα και φιλοτιμο ρε!!!

Οι επισημοι νεκροι ειναι 10..Ας μεινουμε σε αυτον τον αριθμο..Και εχει ο θεος...Θα αυξηθει..Ειναι βεβαιο αλλα μην παιζουμε τζοκερ με ζωες...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς όταν το ανέβασα αυτό την Κυριακή δεν φαντάστηκα τι θα ακολουθήσει. 140 χρόνια μετά επανάληψη ενός τραγικού φαινομένου με ανυπολόγιστη καταστροφή, στάσιμο χαμηλό στην ίδια σχεδόν θέση 3-4 μέρες, ήταν σαν να έβλεπες την κακοκαιρία του 1883 σε κόπι πειστ. Κουράγιο σε όλους, που όσο και να το λες δεν είναι εύκολο

Screenshot_2023-09-08-21-48-25-776_com.android.chrome.jpg.959fdc07b5183337d667baefecd247f4.jpg

Screenshot_2023-09-08-21-48-36-662_com.android.chrome.jpg.b1ebb4c45b142361db997c3ca940ca67.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

ενα ειναι σιγουρο

η πολιτικη προστασια ειναι ΓΤΠΚ

Αυτό πραγματικά. Τις ώρες του χαμού οχήματα του Δήμου και της ΠΣ επιχειρούσαν. Την γέφυρα που έπεσε την φτιάχνει ο Στρατός. Νερά μοιράζει ο Ερυθρός Σταυρός, ο Δήμος και κάποιοι ιδιώτες. Η Πολιτική Προστασία τι ρόλο έχει υποτίθεται;

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω να πω τίποτα για όλα αυτά παρά να μην αυξηθούν άλλο τα θύματα και να επουλωθούν το συντομότερο οι πληγές στους ανθρώπους στη φύση και την οικονομία .....από εκεί και πέρα σ αυτό που θέλω να σταθώ είναι στην ακραία ηλιθιότητα που δέρνει ένα τεράστιο ποσοστό Ελλήνων ....διαβάζω στο fb αδιανόητα πράγματα ....ασυλληπτα....απ' το ότι οι φωτιές στον Έβρο αλλά και η τραγωδία στη Θεσσαλία είναι αποτέλεσμα της χρησης του HAARP από σιωνιστές που θέλουν να καταστρέψουν την Ελλάδα (λες και μόνοι μας δεν μπορούμε να καταστραφούμε ) μέχρι ότι τα νούμερα των μετεωρολογικών σταθμών είναι πλαστά για να δικαιολογήσουν την καταστροφή (ναι το διάβασα και αυτό) 

Πραγματικά δεν ξέρω τί κανω σ' αυτή τη χώρα που ζουν εγκεφαλικα νεκροί πολίτες οι οποίοι όμως έχουν πάντα και για όλα άποψη που φυσικά είναι μόνο σωστή .....τι να πω ????????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δε νεχω γνωσεις αλλα εχω απορια. δεν θα επρεπε εφοσον τελειωσαν οι βροχες να πεφτει η σταθμη; δεν διοχετευεται καπου το νερο; στη θαλασσα μακρια; 
ειλικρινα το βρισκω εξωπραγματικο... εχω πραγματικα στεναχωρηθει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...