Jump to content
sakis13

Αναφορές κακοκαιρίας ''Elias" - "Aγγελος'' 24-28/9/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Antipathitikos είπε:

63mm o σημερινός υετός στα Τρίκαλα και συνεχίζει!

Εδώ υπολογίζω 0.5 με 1 χιλιοστό και συνεχίζει.!!! ο ουρανός!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο που γίνεται φετος με την ανατολική μερια της δυτικής Μακεδονίας δεν υπάρχει,, τέρμα ευνοη,ενω σε σχέση με τη δυτικη εξ ου και η τεράστια διαφορα της Κοζάνης σε σχέση με τις άλλες πόλεις και τωρα παλι ξεσκίζεται 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς δεν νομίζω να κάνει κάτι άλλο εδώ. Τελικά όσοι δεν θέλουν βροχή βρέχΟνται, και όσοι θέλουν δεν βρέχονται σε αυτό το φόρουμ γκατεμιάς!

 

Ε λοιπόν ούτε εγώ θέλω βροιχή, ούτε χιόνι μόνο ξερόκρυο από εδώ και πέρα. Ε ΚΑΙΡΕ??????👽

Έχουμε νότιο στριμ. Έχουμε μια σημαντική καταιγίδα βόρεια και μια νότια. Τι γίνεται?

Η καταιγίδα βόρεια πηγαίνει βορειότερα λογικό.  Η καταιγίδα νότια? Έμμεσα απομακρύνεται.  Καθώς οι κεραυνοι φεύγουν όλο και πιο νότια. Τελικά η Λάρισα πλέον έχει γίνει η μάστερ μουφοπολη

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12,7 θερμοκρασία Ανω Βόιο συνεχή ποτιστική βροχή με 28 mm το πρωί πριν την πτώση της θερμοκρασίας είχαμε και μικρό χαλάζι και κεραυνούς...σόμπα...!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παύση των οποίων φαινομένων εδώ και 1 ώρα τουλάχιστον. Περίμενα να έρθει καταιγίδα και έμεινα με το π@υλι στο χέρι. Ξενέρα. 
 

Δυνατές ριπές ΒΔυτικού τώρα, κάποια μπουμπουνητά και ψιχάλες… 

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καρδιτσα..Τριπλος κεραυνος..Του Γερωγιου Τατσιου.Και Λαμια το απογευμα.

382237732_285990747546917_844802360580162780_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμος στη Λαμία τώρα!66mm o σταθμός στο κέντρο και 44mm στα νότια με 155 mm/h ραγδαιοτητα!38mm o ΕΑΑ ανατολικά της πόλης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νοτιοδυτικά παίζει κάτι πολύ βρώμικο, βλέπω πάρα πολλά χαμηλώματος νέφους και μπορεί κάποια από αυτά να είναι στροβιλισμοί, επικίνδυνες συνθήκες εκεί!

 

IMG_20230925_225738.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Νοτιοδυτικά παίζει κάτι πολύ βρώμικο, βλέπω πάρα πολλά χαμηλώματος νέφους και μπορεί κάποια από αυτά να είναι στροβιλισμοί, επικίνδυνες συνθήκες εκεί!

 

IMG_20230925_225738.jpg

Γενικώς εδω βλέπω ο Ελίας να είναι μια τρίχα του Δανιήλ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, larissa_mare είπε:

Γενικώς εδω βλέπω ο Ελίας να είναι μια τρίχα του Δανιήλ!

Άνετα θα μπορούσε να ήταν το αντίστορφο, είμαι σίγουρος πως νοτιοδυτικά στο κλασσικό μέρος έπεσαν άνετα 50-100 χιλιοστά, είναι κολλημένο 4 ώρες τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, larissa_mare είπε:

Γενικώς εδω βλέπω ο Ελίας να είναι μια τρίχα του Δανιήλ!

Ναι είναι πιο καλοκαιρινού τύπου κακοκαιρία με ισχυρά φαινόμενα μεν αλλά πολυ πιο τοπικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Άνετα θα μπορούσε να ήταν το αντίστορφο, είμαι σίγουρος πως νοτιοδυτικά στο κλασσικό μέρος έπεσαν άνετα 50-100 χιλιοστά, είναι κολλημένο 4 ώρες τώρα

Η περιοχή εκεί ΝΔ σας είναι νεκρή από σταθμούς;Κρίμα πάντως Μιχαήλ γιατί πολλές φορές αναφέρεις καταιγιδαρες από εκεί,θα βλέπαμε ωραία νούμερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dimitris27 είπε:

Η περιοχή εκεί ΝΔ σας είναι νεκρή από σταθμούς;Κρίμα πάντως Μιχαήλ γιατί πολλές φορές αναφέρεις καταιγιδαρες από εκεί,θα βλέπαμε ωραία νούμερα 

Τίποτα απολύτως δυστυχώς. Νομίζω ότι όσοι έχουν δει συστηματικά τα ποστ των καταιγίδν βλέπουν ότι σχεδόν πάντα οι καταιγίδες είναι από εκεί, αφού βλέπετε τα συγκεκριμένα σπίτια της γειτονιάς. ειλικρινά ότι στριμ και αν έχει, η περιοχή εκεί είναι μαγνήτης!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι φοβερές οι σημερινές καταιγίδες. Πολύ κρίμα που δεν μας έπιασε. Πάτρα το απόλυτο τίποτα με το τέρας να βρισκόταν για πολλές ώρες δίπλα μας. Βρεθήκαμε ακριβώς στο όριο. Νομίζω ήταν μεγάλη ατυχία με τέτοια δυναμική 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως παιδιά οι καταιγίδες εδώ στα Τρίκαλα και στα πέριξ μας έρχονται από Φάρσαλα, όπως ακριβώς γινόταν στον ντανιελ.. ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα γιατί ο Πηνειός αρχίζει πριν την καλαμπακα να κατεβάζει περισσότερο νερό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η δυτική Θεσσαλια να ετοιμάζεται πάλι. Το μέτωπο καταιγίδων κινείται καρφί για εκεί πάλι.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...