Jump to content
sakis13

Αναφορές κακοκαιρίας ''Elias" - "Aγγελος'' 24-28/9/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και από εμένα.

Μόλις πριν 10' σταμάτησε η βροχή μετά από 2 ώρες πολεμικής καταιγίδας!

image.png.accaf28b495fc8c88d4ab18e3df92c16.png

στα 35 χιλιοστά ο σταθμός αλλά άλλοι κοντινοί σταθμοί έχουν καταγράψει 40+ χιλιοστά.

Εννοείται ότι αφιερώνω αυτή την καταιγίδα, και το υπόλοιπο της τρέχουσας κακοκαιρίας, στον Άγγελο που ξέρω πόσο πολύ θα του άρεσε και πόσες φώτο θα είχε ήδη αναβάσει στο φόρουμ, και όχι μόνο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο γνωστος αστυνομικος ρεπορτερ Βαιος Συρρος ειναι και γνωστος καταιγιδακιας!!Απο νωρις στις επαλξεις και αυτος με βιντεο απο την αγαπημενη του Κερατεα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kibo είπε:

Δεν έχει 2 εβδομάδες 

Καλά κατάλαβα τότε!!’πωπω κρίμα μεγάλο

απλως ηλπιζα ν αναφέρεστε σ έναν άλλο παιδί που λεγόταν επίσης Άγγελος και έχει χαθεί κάποια χρόνια 

Κρίμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

190μμ η Λίμνη Ευβοίας και 105μμ η Ιστιαία και συνεχίζουν δυναμικά!

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω την αίσθηση ότι όσο περνάει η ώρα η βροχή έχει ολοένα κ περισσότερη όρεξη.

Δεν έχω βροχόμετρο, αλλά από τις 5 ρίχνει με αυξομειώσεις από χαλαρά έως πολύ έντονα κ χοντρή βροχή την περισσότερη ώρα.

 

Να δούμε τέτοιες ομορφιές με αρνητικές θερμοκρασίες!.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλάω με τους δικούς μου στην Ιστιαια (γιατί εγω βρίσκομαι Αθήνα) και μου λενε για τρομερό κατακλυσμό  !!! Και απ ο τι βλέπω στα νούμερα έχει πέσει το νερό που έριξε εκείνη την Τετάρτη του Ντανιελ μέσα σε 2-3 ώρες τώρα!! Βρε τον Ελια !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά! Όμορφο ξημέρωμα για εδώ με πολύ δυνατή βροχή γύρω στις 6 και ποτιστική μέχρι και τώρα... πάμε για παύση τώρα και ελπίζουμε να δούμε και άλλες ομορφιές μέσα στην μέρα!!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει σταματήσει εδώ και λίγα λεπτά να βρέχει αλλά αποτι βλέπω έρχεται καταιγίδα από την Πάρνηθα, ήδη ακούγονται τα πρώτα μπουμπουνητα 

Στους 17β η θερμοκρασία 

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα..70mm για σημερα στον πανουργια με 160 ραγδαιοτητα και 9 βαθμους!!!..120+ total ο λιακος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει ξεφύγει η κατάσταση στην βόρεια Εύβοια . Πάνω από 210mm σε 6 ώρες. Μια εικόνα του βόρειου Ευβοϊκού αυτή την ώρα.

image.png.3c5635518ff02f9531ef189d8fd28ef8.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Έσκισε πάλι τελικά η Αθήνα. Ρεσιτάλ κεραυνών έτσι ήμασταν και στην Πάτρα χθες που έκανα σαν παλαβός. Θα κάνει κι ένα περασματακι ακόμα πιστεύω επειδή είναι μάγκας ο Ηλίας.

Βαριά συννεφιά τώρα και ψιλοβροχο με μακρινά ενδονεφικα ηλεκτρικά κατά περιόδους από τις μεγάλες καταιγίδες στα ανατολικά. Άλλα 5μμ από την αλλαγή της μέρας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά από Μαρμάρι Ευβοίας.....τίποτα σπουδαίο μέχρι στιγμής..... τώρα άρχισε να ψεκάζει με ισχυρό μαιστρο....

 IMG_20230927_085955.jpg.d4bfe0ddb5c2891d704f23112c22e954.jpg

IMG_20230927_091424.jpg.3591ae7fdf9345805b1d7741dbfa6096.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ πάντως Διονυσο τώρα γίνεται ο μεγαλύτερος χαμός μέχρι τώρα …

Καταρακτωδης κυριολεκτικά βροχη … και τρομερές βροντές…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γίνεται χαμός εδώ!

Με πολύ δυσκολία διακρίνω στα 2 km τον κοντινό λόφο.

Χοντρή βροχή.

Στον κόμβο των Ψαχνών στο φανάρι, η αστυνομία σταματάει τα μεγάλα οχήματα. Βασικά δεν ξέρω αν τα σταματάει όλα. Κάποια φορτηγά πάντως είναι αραγμένα στην άκρη και το περιπολικό στη μέση του δρόμου στο ρεύμα της ανόδου.

Μπορώ να φανταστώ τι γίνεται στον Άγιο από βροχή!

Αυτό γίνεται συνήθως με τα χιόνια.

Θερμοκρασία γύρω στους 17 βαθμούς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τω μεταξύ ο δήμος Διρφύων Μεσσαπίων από χθες το βράδυ έβγαλε ανακοίνωση ότι θα είναι κλειστά τα σχολεία.

Αντιθέτως ο δήμος Χαλκιδέων έβγαλε ανακοίνωση ότι θα είναι κλειστά τα σχολεία στις 8:20.......

Ότι να ναι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Μεσσαπός said:

Εν τω μεταξύ ο δήμος Διρφύων Μεσσαπίων από χθες το βράδυ έβγαλε ανακοίνωση ότι θα είναι κλειστά τα σχολεία.

Αντιθέτως ο δήμος Χαλκιδέων έβγαλε ανακοίνωση ότι θα είναι κλειστά τα σχολεία στις 8:20.......

Ότι να ναι....

Εχεις ηδη πανω απο 100mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...