Jump to content
sakis13

Αναφορές κακοκαιρίας ''Elias" - "Aγγελος'' 24-28/9/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρομερη μαυριλα Καλλιθεα και κυριως προς Υμηττο..Εκανε και κατι διευρα για ενα λεπτο..

20230928_171048.jpg

Εχει σκοτεινιασει καργα..Ετοιμο να ξερασει εστω και για λιγο ειναι..Σκοταδια..Δειτε Υμηττο απο Πεντελη!!!Κεντρονοτια ολα στο σκοταδι!!

Επιασε βροχουλα...

228.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι ομορφιά είναι αυτή που βλέπω νότια μου!! Και μόνο που κάλυψε τον χαζοηλιο με έκανε περήφανο...

 

Photo από την εξωτερική κάμερα μου...

Screenshot_2023-09-28-17-22-13-485_com.xm.csee.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχιζει με αυξομειωσεις εδω, οι ανεμοι απο τον τζιφο φαινονται ασθενεις στα ψηλα για Αττικη γενικα οποτε δεν διαλανε τις αναπτυξεις!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ειναι πραγματικα ΚΡΙΜΑ με τετοιο ουρανο, επι ωρες, επι 3 ημερες, να μην εχει ριξει ΣΤΑΛΑ ρε παιδι μου, σταγονα, πως το λενε...

Μονο Γλυφαδα - Αλιμο - Βαρη το παλεψε σημερα....

Εκτος κατα 100% η προγνωση για Αττικαρα, σιγα το νεο θα μου πεις....

Απο 09.20 το πρωι της Τεταρτης οταν και σταματησε, ουσιαστικα εκεινη η ΤΡΟΜΕΡΗ 2-3ωρη καταιγιδα, δεν ξαναειδαμε τιποτα....παλι καλα τα εριξε μαζεμενα, δεν εχουμε παραπονο, και δροσισε....

Αλλα για τετοιας εκτασης διαταραχη, που επι 5ημερο και πλεον 6ημερο η μιση Ελλαδα βρεχεται (ασε το Βολο τον καημενο που παλι τον εβαλαν στοχο οι καταιγιδες), νομιζω ειναι πολυ λιγο το 2-3ωρο περασμα

26,2 ολοκληρους βαθμους εγραψα μεγιστη, λογικο με ΝΤΑΛΑ ηλιο κατα διαστηματα......22,0 νταν τωρα, εντυπωσιακος ουρανος, αλλα ΔΕΝ μπορει....απλα....προχωραμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καποιοι ανθρωποι δουλευουν κατω απο αντιξοες συνθηκες ακομα κι οταν η καταιγιδα ειναι σε πληρη εξελιξη...Δειτε ολο το βιντεο...Αξιζει τον κοπο ειδικα στο τελος....Εγω θα χα κανει κακακια....!!Ο ανθρωπος πηγε να επισκευασει βλαβη σε κολωνα ρευματος!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με αφορμή το βίντεο που ανέβασε ο Σάκης...

Αρχικά θαυμάζω αυτούς τους ανθρώπους για αυτό που κάνουν, όπως και αυτούς που είναι στην πυροσβεστική κτλ... εργάζονται 26 ώρες το 24 χωρίς σταματημό δίνουν την ψυχή τους για έναν συγκεκριμένο λόγο, για να είναι οι πολίτες καλά παρόλο που οι εκάστοτε ή μάλλον όλες οι κυβερνήσεις τους εξευτελίζουν κυριολεκτικά διαχρονικά. Το μυαλό μου δεν μπορεί ωστόσο και να μην πάει σε αυτά τα παιδιά που κάνουν κάτι πολύ πιο " ασήμαντο" όπως το να σου φέρουν έναν καφέ για να τον ευχαριστηθείς και να τον απολαύσεις...

Γιατί σε κάθε μεγάλη η μικρή κακοκαιρία θα βλέπουμε αυτούς τους 😇 να ζητάνε ντελιβερι και να απαιτούν μάλιστα να έρθει στην ώρα του. Και φυσικά δεν θα εξαιρέσω τους καταστηματάρχες και μπλα μπλα μπλα που επιτρέπουν να γίνεται κάτι τέτοιο. Ηταν μια μικρή παρένθεση απλώς ήθελα να τονίσω πως ακόμα και με αυτόν τον τρόπο μπορούμε να δείξουμε λίγο ανθρωπιά... κάτι το οποίο φυσικά είναι αυτονόητο πως πρέπει να γίνεται σε καθημερινή βάση.

Υ.γ σε μια κακοκαιρία δεν θυμάμαι ποια μια/ ενας γείτονας μας πήρε ντελιβερι εν μέσω ισχυρών φαινομένων που είχαν ξεκινήσει από πολύ νωρίς... δεν είχε δικαιολογία ότι δεν ήξερα και και... βλέπουμε το παιδί να κατεβαίνει όπως όπως από το μηχανάκι και να δείνει την παραγγελία... αυτός/αυτή έδωσε φιλοδώρημα και είπε σε ευχαριστώ για τον κόπο σου... πρόσεχε στον δρόμο!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

16-25 βαθμοί σήμερα, και τα μακρυμάνικα έχουν μπει για τα καλά στην ζωή μας

Αν δεν πέσει κάτω από 10 η ελαχιστη μακρυμάνικο δεν βάζω για κανένα λόγο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αν δεν πέσει κάτω από 10 η ελαχιστη μακρυμάνικο δεν βάζω για κανένα λόγο.....

Xaxaxa. Αν δεν ανέβει πάνω από 30 η μέγιστη δεν βάζω κοντομάνικο (στο σπίτι) Αλλά αν μιλάμε για θερμοκρασία και ρουχισμό, το κοντομάνικο το βάζω από 28 βαθμούς και πάνω.😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τεράστια μούφα στην Θεσσαλονίκη ο Ηλίας αν και ήταν αναμενόμενο. Εδω η αίσθηση της ζεστης δεν ήταν πολύ διαφορετικη από αυτή του Ιουλιατικου καύσωνα. Υδρωνεις μέσα σε 2 δευτερόλεπτα όταν βγαινεις εξω

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Εγώ πάντως αυτή τη στιγμή, με εσωτερική 22.5°C μόνο με εσώρουχο κυκλοφορώ. Και 20°C να πάει, το ίδιο.

Εμένα πάντως ήδη από τις ψύχρες του Ντάνιελ άρχισαν οι πρώτες μυξούλες του χειμώνα, και γαι πολλές μέρες ένιωθα παράξενα τον λαιμό μου. Με το που έρχεται η πρώτη ψύχρα αρρωσταίνω, και είναι ένας λόγος που σιχαίνομαι όταν τελειώνει το καλοκαίρι. Παλιότερα δεν κρύωνα τόσο, τώρα που είμαι στα mid-late 20s κρυώνω πολύ πιο εύκολα. Γέρασα.😹

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...