Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελάχιστα χειρότερος στην αποκοπή ο τζίφος, καλύτερα στα άλλα. Και να μας πάει στραβά η αποκοπή, αν πάνε όλα τα άλλα καλά και δεν μας βγει το τζεμ, ακόμα και με το 18αρι αικον για την συνέχεια μπορουμε να παίξουμε παιχνίδι.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προκαταβολικα συγνωμη που δεν βαζω τονους η που κανω καποια μικρο λαθακια αλλα εχω σπασμενο χερι και δεν μπορω να γραφω καλα απο υπολογιστη!

Επεξεργάστηκε από Πελοποννήσιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Πελοποννήσιος είπε:

Δεν το λεμε επειδη δεν θελουμε να κανει πεδινο απλα απο οτι βλπεω μπορει να δειχνει την μια στιγμη οτι θα κανει πεδινο χιονια και εν τελη να κανει μια κακοκαιρια με βροχες και μονο χιονια στα ορεινα ή μπορει να μην βγαλει και τιποτα.Εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι να μην θελουμε ντε και καλα το πεδινο χιονι για να μην καθομαστε και χαλιομαστε σε ενδεχομενη φολα επειδη ειμαστε ακομα στα τελη φθινωπορου,αρχες χειμωνα...

Μακάρι να κάνει αυτό που είναι το απόλυτα φυσιολογικό η μαλλον ν ήταν κάποτε....άσπρη όλη η Δυτική Μακεδονία και όλα τα ημιορεινά βόρειας κεντρικής Ελλάδας και τα ορεινά πιο νότια ....αλλά στην προκειμένη περίπτωση παίζει και το πεδινό που αν δεν έρθει τώρα με μεγάλες πιθανότητες θα έρθει κάποια στιγμή μέσα στον Δεκέμβριο γιατί τέτοια κυκλοφορία εκεί οδηγεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιδιαίτερη μνεία έκανε στην σελίδα του στο φεισ ο Σάκης Αρναούτογλου μάλιστα πριν λίγο για τη διάταξη που επιμένει να δίνει το Ούκμο...πράγμα που δείχνει ότι το δίνει κάποια αξία και πιθανότητες επιβεβαίωσης σύμφωνα με την εμπειρία του σε αυτήν την φάση....δεν είναι κάτι ουτοπικό..... :

https://fb.watch/oqfcu5bsVq/

Φίλες και φίλοι καλησπέρα!
Μετά την σταδιακή στροφή των ανέμων κυρίως από την Τρίτη σε νοτιάδες και την άνοδο της θερμοκρασίας και τις τοπικές βροχές που αυτοί αναμένεται να φέρουν σε αρκετές περιοχές της χώρας έως και την Παρασκευή, ενδιαφέρον για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο παρουσιάζει το "τρέξιμο" του έγκυρου προγνωστικού μοντέλου της Βρετανικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας, UKMO όπου θέλει νέα κατεβασιά αρκετά ψυχρών αερίων μαζών στα Βαλκάνια!!!
Το αν αυτές θα επηρεάσουν και με ποιο τρόπο τον καιρό και την Ελλάδα θα το βλέπουμε καθημερινά στα δελτία καιρού της ΕΡΤ3 από ΔΕΥ- ΠΑΡ στις 19:15!
Για να μη χάνετε τον ...καιρό σας 😉
Με εκτίμηση
Σάκης Αρναούτογλου
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Πελοποννήσιος είπε:

προκαταβολικα συγνωμη που δεν βαζω τονους η που κανω καποια μικρο λαθακια αλλα εχω σπασμενο χερι και δεν μπορω να γραφω καλα απο υπολογιστη!

...μη σε απασχολει αυτο.....περαστικα !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Πελοποννήσιος είπε:

προκαταβολικα συγνωμη που δεν βαζω τονους η που κανω καποια μικρο λαθακια αλλα εχω σπασμενο χερι και δεν μπορω να γραφω καλα απο υπολογιστη!

Περαστικά φίλε... πάνω από όλα είναι η υγεία ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Πελοποννήσιος είπε:

προκαταβολικα συγνωμη που δεν βαζω τονους η που κανω καποια μικρο λαθακια αλλα εχω σπασμενο χερι και δεν μπορω να γραφω καλα απο υπολογιστη!

Αχ φίλε μου τι συγγνώμη...έχω δυσλεξία στην γραφή και δυσκολεύομαι απίστευτα και χωρίς να είναι το χέρι μου σπασμένο...😋....Ντοντ γούορι κιπ γκοινγκ😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Πελοποννήσιος είπε:

προκαταβολικα συγνωμη που δεν βαζω τονους η που κανω καποια μικρο λαθακια αλλα εχω σπασμενο χερι και δεν μπορω να γραφω καλα απο υπολογιστη!

Περαστικά σου...Μην αγχώνεσαι τους έχω εκπαιδεύσει εγώ να καταλαβαίνουν τι γράφεις όπως κι αν το γράφεις 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To κρύο φαίνεται να έχει κλειδώσει, περιμένουμε να δούμε από υετό τι θα κάνει. Πέρσι σαν σήμερα 19 είχε κάνει το πρώτο χιόνι (για το μάτι δηλαδή νιφάδες) πάντως. Προς το παρόν όσο πιο νότια, τόσο περισσότερες οι πιθανότητες να δούνε κάτι

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Πελοποννήσιος είπε:

προκαταβολικα συγνωμη που δεν βαζω τονους η που κανω καποια μικρο λαθακια αλλα εχω σπασμενο χερι και δεν μπορω να γραφω καλα απο υπολογιστη!

περαστικά να είναι!

 

να δούμε αν θα οπρισθοδρομήσει η αποκοπή όχι στην ΑΜερική.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

To κρύο φαίνεται να έχει κλειδώσει, περιμένουμε να δούμε από υετό τι θα κάνει. Πέρσι σαν σήμερα 19 είχε κάνει το πρώτο χιόνι (για το μάτι δηλαδή νιφάδες) πάντως. Προς το παρόν όσο πιο νότια, τόσο περισσότερες οι πιθανότητες να δούνε κάτι

Diagramme GEFS

Ρε φίλε μπαίνει κόσμος ο οποίος δεν ξέρει και βλέπει να λες το κρύο έχει κλειδώσει κτλπ και μιλάς για άλλη χώρα τι μας νοιάζει τι κάνει Γερμανία η οπουδήποτε αλλου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

περαστικά να είναι!

 

να δούμε αν θα οπρισθοδρομήσει η αποκοπή όχι στην ΑΜερική.

Μιχαηλ μπορεις να κανεις μια αναδρομη στο συστημα σοφια που ανεφερες πριν....?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Μιχαηλ μπορεις να κανεις μια αναδρομη στο συστημα σοφια που ανεφερες πριν....?

Λίγο δύσκολο τώρα είμαι πάλι εκτός pc!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Πως καταλήγουμε πάντα και περιμένουμε την δεύτερη καρτέλα να δούμε τα ωραία είναι case study

Εγω αν ο τζιφος συνεχιζε και σε τριτη καρτέλα θα τον περίμενα να ανανεώσει,, είναι σαν υπνωτικό το τσιρκομοντελο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Ρε φίλε μπαίνει κόσμος ο οποίος δεν ξέρει και βλέπει να λες το κρύο έχει κλειδώσει κτλπ και μιλάς για άλλη χώρα τι μας νοιάζει τι κάνει Γερμανία η οπουδήποτε αλλου 

Ε και μένα δεν με ενδιαφέρει τι κάνει σε άλλες περιοχές εκτός Θεσσαλονίκης και Γερμανίας που μένω τώρα, οπότε γι αυτές σχολιάζω. Σχολιασμός χαρτών λέγεται το θέμα, ξεχωριστό θέμα για χάρτες εξωτερικού δεν υπάρχει οπότε γι αυτές τις περιοχές θα σχολιάζω και μπορείς απλά να διαβάζεις αλλά μηνύματα που αφορούν τις περιοχές που ενδιαφέρουν εσενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλος και από το γαλλικό η σφήνα θα περάσει στην κυκλοφορία οπότε αυτό στις 25 του μήνα λαμβάνει τέλος. Αναμένουμε την αλλαγή του ούκμο αύριο που βέβαια σε σχέση με την τούμπα του ευρωπαϊκού δεν είναι ούτε 10%.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετά καλό και το 18αρι για εδώ. Για τη βόρεια ελλάδα αναρωτιέμαι τι περιμένουμε πολλοί; Πρώτο 10μερο του δεκέμβρη έχει κάτι 10ετίες να χιονίσει και αυτό δεν ήταν και σύνηθες κιόλας. Προς τα μέσα της άλλης βδομάδας θα αρχίσουν να φαίνονται πιθανές ημερομηνίες για κάτι χειμωνιάτικο, αφού θα φαίνονται πλέον στους χάρτες οι ημερομηνίες του 2ου 10μερου του δεκέμβρη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Τέλος και από το γαλλικό η σφήνα θα περάσει στην κυκλοφορία οπότε αυτό στις 25 του μήνα λαμβάνει τέλος. Αναμένουμε την αλλαγή του ούκμο αύριο που βέβαια σε σχέση με την τούμπα του ευρωπαϊκού δεν είναι ούτε 10%.

Με συγχωρεις Μιχαηλ αλλα αν περασει η σφηνα και αλλαξει το ουκμο και δε κατεβασει καν αυλωνα δε μιλαμε για 10 τοις εκατο μιλαμε για αλλο τρεξιμο τελειως αλλα και σε πολυ πιο κοντινές ωρες αρα θα είναι υπερκωλοτουμπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Άκυρο απ' εδώ μέχρι την Λάρισα κύριο και κοντρόλ του πιο τραγικοσε κύρια ραν αυτή την περίοδο μοντέλου... image.png.b3bf876eba59bec25a0a57caea5f5586.png

Παντως δεν τα λες εντελως ακυρα το κυριο και το κοντρολ του ευρωπαικου

Υπαρχουν και αρκετα υποσεναρια που  δυστυχως  ακολουθουν αυτο το κακο σεναριο

Ποιο πολυ 50/50 ειναι η προοπτικη αυτη την στιγμη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το παλευει ο τζιφος αλλα με τετοια γεωδυναμικα απο κατω μας δεν υπαρχει προοπτιικη ,,με θερμοκρασιες οκτωβριου θα την  βαλουμε οσο κρυκο κι αν εχει η υπολοιπη ευρωπη αν δε γεμισει γεωδυναμικα ο αζορικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...