Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Εδώ η διαφορά στις 36 ωρες

Που είναι η τούμπα?

icon-0-42.png

icon-0-36.png

Είναι η σαφής λέπτυνση και νοτιοποιηση της αποκοπής. Πίστεψέ με αν κοιτάξεις μεταβλητές 8 ώρες την ημέρα αυτά γίνονται, καταλαβαίνεις από το 6ωρο τι θα γίνει. Τώρα η τούμπα φαίνεται και για τους υπόλοιπους ανθρώπους. Χεχε.

Δυτικό Ατλαντικό κοίτα. Άνοιξε τις 2 εικόνες σε καρτέλες και θα καταλάβεις και εσύ!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Βγάλε κάρβουνα Γκάρυ αλλά έχε σε ετοιμότητα και τα φασόλια...😋😋😋

Χαχα Βαγγέλη φέτος δεν έχει φασόλια αλλά μόνο πανσετες και τσίπουρα 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είναι η σαφής λέπτυνση και νοτιοποιηση της αποκοπής. Πίστεψέ με αν κοιτάξεις μεταβλητές 8 ώρες την ημέρα αυτά γίνονται, καταλαβαίνεις από το 6ωρο τι θα γίνει. Τώρα η τούμπα φαίνεται και για τους υπόλοιπους ανθρώπους. Χεχε.

Δυτικό Ατλαντικό κοίτα. Άνοιξε τις 2 εικόνες σε καρτέλες και θα καταλάβεις και εσύ!

Όντως τώρα φαίνεται τι μεγάλη τούμπα έκανε, όχι ότι το θεωρώ ότι είναι πολύ σοβαρό μοντέλο, δεν το κοιτάω καν εκτός αν πει κάποιος από το φόρουμ ότι έβγαλε πολύ καλό σεναριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον δειχνει οτι πι ελπίδες για τα πεδινα ακομα και για μετα είναι ελάχιστες φοβερος αυλωνας εμποδισμις τα γεωδυναμικα δεν αφήνουν να έρθει τιποτα οποτε οτι κι αν βγει για χιονι χαμένο θα πάει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το αικον δειχνει οτι πι ελπίδες για τα πεδινα ακομα και για μετα είναι ελάχιστες φοβερος αυλωνας εμποδισμις τα γεωδυναμικα δεν αφήνουν να έρθει τιποτα οποτε οτι κι αν βγει για χιονι χαμένο θα πάει 

Εξ αρχης ετσι ηταν ρε συ  τωρα γιατι πανηγυριζουμε δεν εχω καταλαβει ακομα🤣🤣🤣 αλλα αφου ο βαγγελης ειναι χαρουμενος θα χαρω και εγω χωρις λογο🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εξ αρχης ετσι ηταν ρε συ  τωρα γιατι πανηγυριζουμε δεν εχω καταλαβει ακομα🤣🤣🤣 αλλα αφου ο βαγγελης ειναι χαρουμενος θα χαρω και εγω χωρις λογο🤣🤣🤣

Ούτε εγώ δεν πιστεύω ότι θα κάνει κάτι στον πρώτο Αυλώνα πέρα από μια απλή κακοκαιρία και ίσως χιόνια μόνο στην δυτική Μακεδονία και στα βουνά, αλλά μετά με κλειστό τον Ατλαντικό και κρύο να συσσωρεύεται ανατολικά με τα πολλαπλά χαμηλά που περνάνε από εκεί  έχουμε καλές πιθανότητες αν δεν στραβωσει κάτι να έχουμε σοβαρή ψυχρή εισβολή στην χώρα μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Ούτε εγώ δεν πιστεύω ότι θα κάνει κάτι στον πρώτο Αυλώνα πέρα από μια απλή κακοκαιρία και ίσως χιόνια μόνο στην δυτική Μακεδονία και στα βουνά, αλλά μετά με κλειστό τον Ατλαντικό και κρύο να συσσωρεύεται ανατολικά με τα πολλαπλά χαμηλά που περνάνε από εκεί  έχουμε καλές πιθανότητες αν δεν στραβωσει κάτι να έχουμε σοβαρή ψυχρή εισβολή στην χώρα μας

Το μετα ειναι αλλη ιστορια δεν θα μπω σε διαδικασια αναλυσης για το 1-5 δεξεμβρη γιατι ειναι πολυ μακρια αλλα και εκει σοβαρη σοβαρη δεν βγαινει ευκολα ισως της ταξης του -4-5 στα 850 ναι....αλλα ας περασουν 2-3 μερες ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κώστα από Λάρισα στόχος είναι απλή χιονόπτωση εδώ μέχρι τέλος Νοεμβρίου και κουραμπιές όλα τα ημιορεινά της βόρειας Ελλάδας και φυσικά όλες οι πόλεις της δυτικής Μακεδονίας..Εάν με τέτοιους χάρτες δεν κυνηγούσα και δεν ήμουν χαρούμενος τώρα ,τότε ποτέ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Κώστα από Λάρισα στόχος είναι απλή χιονόπτωση εδώ μέχρι τέλος Νοεμβρίου και κουραμπιές όλα τα ημιορεινά της βόρειας Ελλάδας και φυσικά όλες οι πόλεις της δυτικής Μακεδονίας..Εάν με τέτοιους χάρτες δεν κυνηγούσα και δεν ήμουν χαρούμενος τώρα ,τότε ποτέ?

Βαγγέλη ξέχασε τα τα ημιορεινά και τα πεδινά μόνο ορεινά ακόμα δε βρίσκω τρόπο να κατέβει ο Αυλώνα ς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Κώστα από Λάρισα στόχος είναι απλή χιονόπτωση εδώ μέχρι τέλος Νοεμβρίου και κουραμπιές όλα τα ημιορεινά της βόρειας Ελλάδας και φυσικά όλες οι πόλεις της δυτικής Μακεδονίας..Εάν με τέτοιους χάρτες δεν κυνηγούσα και δεν ήμουν χαρούμενος τώρα ,τότε ποτέ?

Θα σε απαντησω σε προσωπικο μνμ μετα στο fb🤣🤣🤣..ρεαλιστικο σεναριο ειναι μαξ δυτικη μακεδονια και αυτο με το πολυ ζορι μιλαμε για μια μερα κακοκαιρια μαξ που κλασσικα οταν φυγει ο υετος θα πεσει η θερμοκρασια αν πεσει και αυτη και οσο πεσει.εγω ξερεις εξ αρχης θεωρω οτι δεν υπαρχει τιποτα με τετοιους χαρτες ουσιαστικο μιλαμε για εξπρες κατασταση και κραταω και μεγαλη επιφυλαξη αν κατεφερει να παει και στο -1 -2 στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θα σε απαντησω σε προσωπικο μνμ μετα στο fb🤣🤣🤣..ρεαλιστικο σεναριο ειναι μαξ δυτικη μακεδονια και αυτο με το πολυ ζορι μιλαμε για μια μερα κακοκαιρια μαξ που κλασσικα οταν φυγει ο υετος θα πεσει η θερμοκρασια αν πεσει και αυτη και οσο πεσει.εγω ξερεις εξ αρχης θεωρω οτι δεν υπαρχει τιποτα με τετοιους χαρτες ουσιαστικο μιλαμε για εξπρες κατασταση και κραταω και μεγαλη επιφυλαξη αν κατεφερει να παει και στο -1 -2 στα 850

Γιάννη βγες από τον Βασίλη..!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Αν είχε συνέχεια το χαμηλό σφαίρα θα έφευγε όπως και στον Ευρωπαίο 

γρήγορο βέβαια εδώ στον γάλλο θα χιονιζονται και ημιορεινές περιοχές της δυτικής και βόρειας Ελλάδας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα μου αρέσει ο τζίφος πάντως αποκόπτει από παντού τον αυλώνα και μπορεί να βγει η γνήσιοα ψυχρόμπαλα

gfs-0-120.png?12

βελτιώνεται το τζεμ στην αποκοπή

animjqv1.gif

 

 

ΦΑΑΑΑΑΑΠ

animkic5.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνώ με Μιχάλη μου αρέσει πολύ η λογική του τζίφου στο 12αρι γιατί σε δεύτερο χρόνο θα μπορούσε να δώσει ωραία χειμωνίατικη κακοκαιρία σε αρκετές περιοχές της χώρας μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...