Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και από εμένα, χαίρομαι που ήρθε η ώρα να τα ξαναπούμε. Δεν θα πω να έχουμε καλό χειμώνα, θα πω απλά να έχουμε χειμώνα, γιατί από Βόλο και πάνω, έχουμε να δούμε νιφάδα 3 χρόνια και επίσημα πλέον. Η κατάσταση έχει γίνει τόσο κουραστική, που προσωπικά έχω πάρει απόφαση ότι δεν σχολιάζω τίποτα πέραν των 72 ωρών.

Θάνος από Λάρισα, για όσους μπορεί-και είναι λογικό-να μην θυμούνται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

Λαμία και β.ευβοια οκ άντε και λόγω του Δημήτρη να υποχωρισω και για χαλκιδα...Βόλος ποτέ!!!!!!🤣🤣🤣

Τι είπες άνθρωπε μου. Σου εύχομαι νέο 1988. Χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για μενα το κυριο στραβωνει σε 2 σημεια ...1)υποχωρει ο υποτροπικος ( η "θερμη εισβολη") και χανει την τροφοδοσια ο αζορκος.... 2 ) ξεμενουμε απο γροιλανδικο που μπορουσε να λειτουργησει σαν αγκυρα.........μακρια ακομη για να τελειωσει οτιδηποτε ,ακομη δεν αρχισε

εχουμε πολυ δυνατα ενσεμπλς στο 6αρακι...ας  μπει πρωτη σελιδα η 16 του μηνα και κλειδωνω το αμεσως μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, athper είπε:

Καλησπέρα σε όλους και από εμένα, χαίρομαι που ήρθε η ώρα να τα ξαναπούμε. Δεν θα πω να έχουμε καλό χειμώνα, θα πω απλά να έχουμε χειμώνα, γιατί από Βόλο και πάνω, έχουμε να δούμε νιφάδα 3 χρόνια και επίσημα πλέον. Η κατάσταση έχει γίνει τόσο κουραστική, που προσωπικά έχω πάρει απόφαση ότι δεν σχολιάζω τίποτα πέραν των 72 ωρών.

Θάνος από Λάρισα, για όσους μπορεί-και είναι λογικό-να μην θυμούνται. 

Να διορθώσω κάτι, νιφάδες έχετε να δείτε 3 χρόνια όσοι είστε πάνω από τον Βόλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αλήθεια είναι ότι για τόσο μακριά, ο Μ.Ο. του Τζίφου βρωμάει προσήνεμο Κόγκα. Ελάχιστη αξία έχει φυσικά, αλλά δεν χάνουμε κάτι να ρίχνουμε κανένα βλέφαρο.

 

gens-31-0-300.png

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Να διορθώσω κάτι, νιφάδες έχετε να δείτε 3 χρόνια όσοι είστε πάνω από τον Βόλο 

Μετα την μηδεια τελος αλλα συμβαινουν αυτα περσι ειδαμε και 5 λεπτα νιφαδοπτωση οχι ασχημα🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Μετα την μηδεια τελος αλλα συμβαινουν αυτα περσι ειδαμε και 5 λεπτα νιφαδοπτωση οχι ασχημα🤣🤣🤣🤣

Χαχαχαχ.. Γκωσαμε λέμε, δεν μπορούμε άλλο χιόνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε ναι. Σε 4 χρόνια με καμιά 10αρια ψυχρές εισβολές μόνο 2 είχαν υετό, ενώ η μια εξ αυτών (Λέανδρος) δεν είχε και καλές θερμοκρασίες όταν είχε υετό. Το εστρωνε με δυσκολία. Φυσικκά ούτε και η Μήδεια ήταν αρκετή, αφού δεν στρωθηκαν οι δρόμοι. 15-20 εκατοστά στις ευκολες, μηδέν οι δρόμοι.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πιο ωραίο σενάριο που έχω δει μέχρι στιγμής στα ens …Γενικά στο 6αρι ο ΜΟ φαίνεται αρκετά βελτιωμένος, αλλά σε ώρες που δεν έχει καμία απολύτως σημασία. 
 

IMG_5588.png.707da2e5e1123c8ad15afd88830e0fce.png

IMG_5589.png.068d2ae974161415a0df07c973bd91be.png

IMG_5590.png.2f766f93d4a3e6fdc86b70b29653d67a.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια πρώτη εικόνα είναι ότι πάμε σε κάτι διεκδικούμενο στον πρώτο αυλωνα με πιθανότητες όμως να μην υπάρχει καν η να είναι πολύ ανατολικά που να μην αρκεί ούτε για προσηνεμα και χωρίς κάποιο τεράστιο ψύχος ...αλλά μετά φαίνεται ξεκάθαρα η αναδίπλωση στα ανσμπλ των μοντέλων...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ετσι ρε μαγκες ετσι....εσεις θα μου χαλατε την ψυχολογια...και γω θα σας τη φτιαχνω !!!!🙂 μεχρι τελικης πτωσης !!!!! .2...3  ρανακια θελω να κλειδωσω  (17 )...18...19.....και παρακατω 👍

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Η αλήθεια είναι ότι για τόσο μακριά, ο Μ.Ο. του Τζίφου βρωμάει προσήνεμο Κόγκα. Ελάχιστη αξία έχει φυσικά, αλλά δεν χάνουμε κάτι να ρίχνουμε κανένα βλέφαρο.

 

gens-31-0-300.png

ισχύει, μέχρι να βάλεις το πάνελ όμως και να δεις ότι ο μέσος όρος διαμοφώνεται από πολλά πολύ διαφορετικά σενάρια, με μόλις 3 να δείχνουν προσήνεμο αυλώνα καθαρόαιμο (Δεν το λέω για τα προσήνεμα, το ίδιο ίσχυε και για τα κβ μία εβδομάδα πριν με φοβερό μέσο όρο ευρωπαίου και τελικά μόνο 1!!! σενάριο έδειχνε κβ χιόνι)

 

ωραιο και το 25

gens-25-1-312.pnggens-25-1-324.pnggens-25-0-312.pnggens-25-0-324.pnggens-25-2-312.pnggens-25-2-324.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγώ περιμ'ενω την αυριανή μέρα μήπως ρίξει καμιά 15αρια χιλιοαστά βροχής, όπως προχτές, και να είναι μια ωραία χειμωνιατικη μερα με κρυο (σχετικό), βροχή και χιόνι στα βουνά μας (>1000μ)

ecmwfgr-25-39.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Και το σενάρο 3 έχει μεγάλο ενδιαφέρον

animgzz0.gifanimmsy4.gifanimiom3.gif

..παει να περασει απο ιονιο-ταιναρο αιγαιο..με 2ο χαμηλακι να κατηφοριζει το ιονιο..ωραιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η στραβα ειναι τα κυρια η στραβα τα ασναπλ ...μακαρι να ειναι τα κυρια αν και το κυριο του τζιφου τα χει φαει για λαχανο τα ανσμαπλ του το φθινιπωρο σε αλλες κακοκαιριες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Gary είπε:

Τί γίνεται ρε παιδιά βλέπω τα τελευταία τρεξίματα που μου δίνουν κρύο και χιόνια. Ισχύει?

όχι φίλε είναι πολύ νωρίς ακόμα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...