Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Kojak είπε:

Πάντως το meteo που παίρνει δεδομένα απο ευρωπαίο μέχρι το πρωί έδινε χιόνια για Βέροια μέχρι σχεδόν μέσα στην πόλη για σκ,ενώ στην βραδυνή ανανέωση τα εξαφάνισε όλα!

Νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς για την θερμοκρασία...αλλά για τον υετό....το ψυχρό μετωπο..θα δωσει κατ αρχήν αξιόλογο  υετό ανατολικά του Αξιού,και σε δευτερο χρόνο ορογραφικό χιόνι στα ΝΔ της δυτικής Μακεδονίας.....ανατολικά του Βερμίου ειναι δυσκολα τα πράγματα .Κάνε καμμία παράκληση(δεν ειναι απίθανο) για σχηματισμό δευτερου χαμηλού στο Ιόνιο...τότε παίζετε δυνατά.Το τι δίνουν σημετα τα μοντέλα μην σε στεναχωρεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανόρθωσις!!

 

00ζ

gens-51-1-228.png

12ζ

EDM1-216.GIF?11-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στη λογική του κύριου τρεξίματος ο μ.ο. αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμη...

πάμε να δούμε τα σενάρια για το σ/κ σε λίγο.

96 και 12ο ώρες

EDE1-96.GIF?11-0

EDE0-96.GIF?11-0

EDE0-120.GIF?11-0

EDE1-120.GIF?11-0

EDE0-120.GIF?11-0

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θέλω την ώρα του Αντώνη.Ελα καλέ μου άνθρωπε για γκρινιαξε ε πες ήθελα να πω τι λένε τα ενσεμπλια του παιου χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

Νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς για την θερμοκρασία...αλλά για τον υετό....το ψυχρό μετωπο..θα δωσει κατ αρχήν αξιόλογο  υετό ανατολικά του Αξιού,και σε δευτερο χρόνο ορογραφικό χιόνι στα ΝΔ της δυτικής Μακεδονίας.....ανατολικά του Βερμίου ειναι δυσκολα τα πράγματα .Κάνε καμμία παράκληση(δεν ειναι απίθανο) για σχηματισμό δευτερου χαμηλού στο Ιόνιο...τότε παίζετε δυνατά.Το τι δίνουν σημετα τα μοντέλα μην σε στεναχωρεί.

Ναι φίλε μου ,για τον υετό προβληματίζομαι,και προβληματίζομαι κ γενικά για την πόλη μου κ γενικά την κ.μακεδονία που έκανε πάντα δυνατούς χιονάδες κ τα τελευταία χρόνια άστα να πάνε...ευχαριστώ για την ανάλυση σου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εάν και εφόσον πάνε καλά τα πράγματα με την ανύψωση του αζορικού χειμερινή κακοκαιρία με χιόνια στη βόρεια χώρα θα έχουμε κάπου στις μέρες των χριστουγέννων, καιρική αιωνιότητα αλλά οι συνθήκες για να συμβεί κάτι τέτοιο θα διαμορφωθούν τις επόμενες ημέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτιωθηκαν πολυ τα ανσαμπλ του ευρωαπιου για σκ...βέβαια περισσοτερο σε φλωρινα πτολεμαιδα αλλα κι εδω ένα πασπαλα μεχρι το πολυ 5 ποντο δίνουν κάποια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς για την θερμοκρασία...αλλά για τον υετό....το ψυχρό μετωπο..θα δωσει κατ αρχήν αξιόλογο  υετό ανατολικά του Αξιού,και σε δευτερο χρόνο ορογραφικό χιόνι στα ΝΔ της δυτικής Μακεδονίας.....ανατολικά του Βερμίου ειναι δυσκολα τα πράγματα .Κάνε καμμία παράκληση(δεν ειναι απίθανο) για σχηματισμό δευτερου χαμηλού στο Ιόνιο...τότε παίζετε δυνατά.Το τι δίνουν σημετα τα μοντέλα μην σε στεναχωρεί.

Εγώ θα δω χιονακι που το έχω επιθυμήσει τόσο πολύ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το σ/κ θα είμαι Θεσσαλονίκη, το Σάββατο το βράδυ θα βολτάρω στο κέντρο και θα πέφτει χιονάκι...τέλος το αποφάσισα, διατάζω τον καιρό να το πραγματοποιήσει!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βελτιωθηκαν πολυ τα ανσαμπλ του ευρωαπιου για σκ...βέβαια περισσοτερο σε φλωρινα πτολεμαιδα αλλα κι εδω ένα πασπαλα μεχρι το πολυ 5 ποντο δίνουν κάποια 

Όχι Αντώνη μη.μη μου το χαλάς τώρα.χαλια θα λές εσύ και ας φέρνουν κογκα αυτά χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Kojak είπε:

Ναι φίλε μου ,για τον υετό προβληματίζομαι,και προβληματίζομαι κ γενικά για την πόλη μου κ γενικά την κ.μακεδονία που έκανε πάντα δυνατούς χιονάδες κ τα τελευταία χρόνια άστα να πάνε...ευχαριστώ για την ανάλυση σου!

Υπάρχει και το σενάριο....ψυχρής κατάβασης....στον νότο του μετώπου..αντί ΝΑ οπότε....παίζουμε όλοι όπως παλιά αλλα με μικρή πιθανόητα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

@bardaris πατρίδα θα ανέβεις πάνω; ;; η θα περιμένεις και τα τελευταία στοιχεία πέμπτη για να ανέβεις...πιστεύω θα το δεις 

Κοίτα αν είναι να δώ ενα 5πόντο με -7 και - 8 αν ξαστερώσει δεν το θέλω,αν όμως ο υετός πολλαπλασιασθεί τοτε ενα 20ποντο με -5 ερχομαι τρέχοντας...και σε φιλοξενώ κιόλας...θα σε ζαλίσω από αυριο αν βλέπεις χαμηλό στο Ιόνιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Gary είπε:

Εγώ θα δω χιονακι που το έχω επιθυμήσει τόσο πολύ  αγαπητπέ gary δεν εχω ιδεά από εκει ειδικά με το Πάικο δεν παίζεις πρόβλεψη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 4/12/2023 at 7:40 ΜΜ, sakis13 είπε:

Aκολουθησε ομως ενα 2002 επικο απο θεμα νερων...Θησειο..987mm ετησιος υετος οταν ο μεσος ορος επαιζε στα 400mm!!!Και μη ξεχναμε και τον προσηνεμο χιονια στις 4-6/01/2002..Ειδικα για τα ανατολικα και βορεια του νομου αγγιξε το τελειο...

Πορτο Ραφτη διπλα στο κυμα 50 ποντους!!!

xionia7.jpg

Εκεινο το 20 ημερο θα το θυμομαστε για παντα..Κεντροβορεια 16-18/12/2001,προσηνεμα 4-6/01/2002!!

Πανίσχυρος χιονιάς κεντροβορειος 16-18/12 και προσηνέμα 4-6/1. Ξέρω όμως ότι κάπου μεταξύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς το 2001 είχε πολύ μαλακό καιρό. Αρχές Δεκέμβρη δεν πρέπει όμως να έκανε τόσο πολύ κρύο. Έκανε κρύο για την εποχή (6 βαθμοί μαξ) αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έφερε πολύ υετό. 1-3/12 κάτι νοτιαδούρες με 20αρια είχε. 16-18/12 και μετά 4-6/1 όμως έγινε το έλα να δεις. Παίζει ίσως ρόλο κι ότι δεν έκανε πολύ ζέστη ενδιάμεσα αλλά και το σχετικό κρύο αρχές-μέσα Δεκέμβρη (4-15/12).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Gary είπε:

Εγώ θα δω χιονακι που το έχω επιθυμήσει τόσο πολύ 

Gary βαση του gfs 12ζ την ώρα που είσαι σε καλή θερμοκρασία είσαι και σε υετοτρυπα....αλλά μην σε απασχολεί καθως υετο θα δεις στις 72 ωρες ...μεθαυριο θα φανει ,.. δυτικά σου στα όρια με νομό Πέλλας είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα ... πάντα με βαση αυτό το ραν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

???

αγαπητέ gary με Πάικο και βαρδάρη ότι πρόβλεψη και να κάνω θα ειμαι αστοχος.....!!δεν εχω ιδέα από εκεί!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαζω και τα ens του παιου ασον Κιλκις μερέαν και μ'εναν οματ....για τον gary ... 

πρέπει να  βελτιωθουν .... !!

ason_kilkis.png.3e7481c17190afde1d7a32483ffc852c.png

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ βελτιωμενα τα ενς παιου  για κεντρικη Μακεδονια για ανω των 400 μ παντα αυριο πρεπει να φανει υετος κ στα κυρια για ολο το σαββατο μπας κ βγει μια φυσιολογικη κακοκαιρια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκληρος ο καιρος αλλα ειμασστε και μεις σκληροι κ...δες!!!Δεν τα παραταμε...Θετικη σκεψη και συνεχιζουμε...Ειμαστε δυνατο team....Καλο βραδυ καιροφιλοι αλανια....😘

dimiourgikoi-xionanthrwpoi-pou-xarizoun-afthono-gelio-24.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, freeze είπε:

Gary βαση του gfs 12ζ την ώρα που είσαι σε καλή θερμοκρασία είσαι και σε υετοτρυπα....αλλά μην σε απασχολεί καθως υετο θα δεις στις 72 ωρες ...μεθαυριο θα φανει ,.. δυτικά σου στα όρια με νομό Πέλλας είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα ... πάντα με βαση αυτό το ραν 

Δηλαδή δε θα ούτε αυτή την φορά χιόνι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Δηλαδή δε θα ούτε αυτή την φορά χιόνι

stay tuned !! που λέμε στο χωριο μου ... θα φανει είναι νωρις ... !! και να σε έθαβε τωρα πάλι δεν θα ήταν σίγουρο 5 μέρες μπροστα .. ΥΠΟΜΟΝΗ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κατάσταση για Παρασκευή-Σάββατο βάσει ευρωπαικού μέχρι στιγμής. Κερδισμένη για δεύτερο συνεχόμενο Σ/Κ η Θράκη, που επιζητά εναγωνίως την πεδινή υπέρβαση..

Screenshot_20231211_221453_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...