Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Με αυτό χιονιζεται η Θεσσαλονίκη,να δούμε και τον Ευρωπαίο που πιάνει καλύτερα τις Τέμπ στα 850 κατά την γνώμη μου

ο παιος το χάνει εντελώς με την κατανομή φαινομένων...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Λοιπον...Η διαταραχη πλεον κλειδωνει του σκ...Χιονια και σε χαμηλα υψομετρα στη κεντρικη Μακεδονια...Πεδινο χιονι λογικα ο Εβρος...Αρκετες βροχες σε μεγαλο τμημα των ηπειρωτικων τμηματων αλλα και στα νησια μας...Το ποσο χαμηλα θα χιονισει στη Μακεδονια ειναι θεμα εαν θα παραταθουν τα φαινομενα για να συνυπαρξουν με το πικ της θερμοκρασιας στα 850..Λογικα -3,-4 θα παιξει η βορεια χωρα..Η διαταραχη θα ειναι η καλυτερη της σεζον για μεχρι τωρα..

Το Κιλκις δεν το χανει το χιονι..Ειναι μεγαλη δυναμη...

Απο κει και περα μονο υποθεσεις..Ο τζιφος επιμενει να βγαζει κι αλλη κακοκαιρια στις 21 του μηνα...Οσο για τα Πασχουγεννα..Μακρυα για καθε εκτιμηση σε ωρες απαγορευτικες αλλα αυτος ο χαρτης εαν ειχε υποσταση δε με προδικαζει για Πασχουγεννα..

gfs-0-270.png

Σααακκκηηηηη.... Πες αλευριιιιιι!!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σαββατο βραδυ...

-Αγνοειται ο Γκαρυ απο τη Γουμενισσα???Τι μου λετε???

nikolouli.jpg

Λιγς ωρες μετα..

-Ηρεμηστε,ηρεμηστε ο Γκαρυ βρεθηκε..Κυλιεται στα χιονια περιξ της περιοχης του...

nikolouli (1).jpg

Χαχαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο χειρότερος για σκ ο τζιφος σε σχεση με το 6αρι του, καλύτερος για τη συνέχεια ομως... Μια φορα να φτιαξουν και τα δυο και οχι εναλλαξ🙄

ΥΓ. Είμαι καινούργιος όποιος θελει να με γνωρίσει να παει στο σωστό θέμα, για να μην νομίζει πως μπήκα κατευθείαν στους σχολιασμούς😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

ο παιος το χάνει εντελώς με την κατανομή φαινομένων...

Όλα τα μοντέλα έχουν τις αδυναμίες, γι'αυτό υπάρχουν και πολλά ώστε να παίρνουμε πολλές απόψεις για τα φαινόμενα,αλλιώς θα υπήρχε ένα μοντέλο και κανένα άλλο. Σίγουρα πάντως ο Ευρωπαίος δεν είναι καλός στον υετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το παλεύει ο τζίφος, αλλά θα θέλαμε πιο δυτικά για κάτι καλύτερο... Πιστεύω πως εάν κατέβει όλος ο λοβός θα φάμε κυρίως ξεροκρυο... 

Κάτι τέτοιο φαίνεται ωραίο με λίγο πιο παχύ Αυλώνα και περισσότερο ψύχος θα ήταν οκ. Και φυσικά να σκάσει δυτικότερα 

 

gfs-0-288.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Το παλεύει ο τζίφος, αλλά θα θέλαμε πιο δυτικά για κάτι καλύτερο... Πιστεύω πως εάν κατέβει όλος ο λοβός θα φάμε κυρίως ξεροκρυο... 

Κάτι τέτοιο φαίνεται ωραίο με λίγο πιο παχύ Αυλώνα και περισσότερο ψύχος θα ήταν οκ. Και φυσικά να σκάσει δυτικότερα 

 

gfs-0-288.png

Εμείς οι προσήνεμου με τέτοιες διατάξεις δεν έχουμε ελπίδα, αλλά μόλις περάσει ο πρώτος Αυλώνας(δηλαδή αυτος της φωτογραφίας)τότε με μια αναδίπλωση του αζορικού και μετακίνηση του ψύχους ανατολικότερα ως επακόλουθο της κατεβασιάς του Αυλώνα θα μπορούσε να προκαλέσει το ενδιαφέρον μας. 

Αλλά όλα αυτά είναι εικασίες γιατί μπορεί να μην υπάρξει καν πρώτος Αυλώνας ή να είναι διαφορετική διάταξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Tζεμ ούκμο icon πολλές ομοιότητες στις 168..... σχεδόν ίδια....

Παρά είσαι on fire φέτος...πλήρης μετάλλαξη...ο Χριστός και η Παναγία...φτου..φτου...🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όντως, το ούκμο έχει σχεδόν το ίδιο σενάριο με αικον, πολύ καλό αυτό. Τζεμ δεν μου άρεσε εκ του αποτελέσματος. Μακάρι να βγει ένα καλό σενάριο. Θέλω χιόνι επιτέλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Gary είπε:

Θαψιμο στην κυριολεξία 

72-779GR.gif

Βροχή είναι σε εμάς ....και σε σένα εννοείται. 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Gary said:

Θαψιμο στην κυριολεξία 

72-779GR.gif

Μην αγχώνεσαι γκαρυ, ευκαιρίες θα υπάρξουν φέτος. Κοίτα να απολαύσεις αυτο που θα ερθει, να ανεβεις σε μεγαλύτερο υψόμετρο να το δείς με σιγουριά

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Σε σένα. Εγώ λόγω υψομέτρου το έχω σε χιόνι 

Ούτε σε σένα έχει δεν έχει γραμμές στην περιοχή σου άμα κοιτάξεις προσεκτικά. Οι γραμμές είναι το χιόνι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ούτε σε σένα έχει δεν έχει γραμμές στην περιοχή σου άμα κοιτάξεις προσεκτικά. Οι γραμμές είναι το χιόνι. 

Δεν έχει όμως και καλή ανάλυση το μοντέλο, δηλαδή μπορεί να νομίζει ότι και που είναι ο Γκάρυ να έχει 10 υψόμετρο αντί για 200

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ ψύχος ο Ευρωπαίος απ'το μεσημέρι κιόλας του Σαββάτου , αλλά δεν ξέρω αν έχει φαινόμενα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελαφρια βελτιωση του ευρωπαικου υετικά

https://www.wxcharts.com/

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Πολυ ψύχος ο Ευρωπαίος απ'το μεσημέρι κιόλας του Σαββάτου , αλλά δεν ξέρω αν έχει φαινόμενα...

Σίγουρα χειρότερη η διάταξη σε σχέση με το πρωινό, και με τον τζιφο πσντως

14 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

5mm δεν είναι θάψιμο παιδιά..

Στα κεντροβορεια πλέον θαψιμο έχει γίνει αυτο😅

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...