Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Όπως?για Αμερική μιλάς ?

Ε ναι.. είναι πολύπλοκο για να το εξηγήσω τώρα και σχετικά νωρίς..

Ο τζιφος πάντως κάνει άλλη μια δυνατή βελτίωση στην Αμερική και θα φανεί 100% στο αποτέλεσμα.. επίσης να σημειώσω ότι την ουρά του Αυλώνα την βρήκε πρώτο το αικον, και επέμενε σε όλα τα τρεξιματα εκτός από 1!

 

Για σκ βλέπω κόπηκε λίγο υετός...

 

23-52-27-animmik2.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, g_ar είπε:

Αν δεν κάνω λάθος το 18αρι σαν να έκοψε αρκετά τα φαινόμενα για το Σάββατο…

Ναι νομίζω ότι έκοψε την πολυπόθητη για πολλές περιοχές παράταση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ε ναι.. είναι πολύπλοκο για να το εξηγήσω τώρα και σχετικά νωρίς..

Ο τζιφος πάντως κάνει άλλη μια δυνατή βελτίωση στην Αμερική και θα φανεί 100% στο αποτέλεσμα.. επίσης να σημειώσω ότι την ουρά του Αυλώνα την βρήκε πρώτο το αικον, και επέμενε σε όλα τα τρεξιματα εκτός από 1!

Για σκ βλέπω κόπηκε λίγο υετός...

Ναι πάει όλο τον Αυλώνα στον Καναδά από την αρχή πιο νότια...αυτό εννοείς?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ναι πάει όλο τον Αυλώνα στον Καναδά από την αρχή πιο νότια...αυτό εννοείς?

Κάτι τέτοιο, αλλά για να γίνει αυτό, πρέπει να γίνουν θαύματα ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύξησε πολύ το ύψος χιονιού στον βόρειο ηπειρωτικό κορμό και έκοψε καποια χιλιοστα απο αλλες περιοχες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η σποκοπενη λίμνη ανάμεσα στους δύο αζορικους μόνο για καλό εμφανίστηκε...θα εμποδίσει την γρήγορη ένωση των εμποδισμων και ίσως αυτή η καθυστέρηση σε συνδιασμό με το τι γίνεται πέρα από τον Ατλαντικό βοηθήσει να γίνει ριτζαρισμα αρκετά βορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Μείον 2 ήδη από τις 12 αύριο το βράδυ Ε τι στα κομμάτια μείον 2 και βορειοδυτικές νομίζω είναι δυνατός συνδυασμός 

Αν βγει ο υετος που δίνει ο τζίφος στο 18αρι πας για πολύ δυνατές καταστάσεις, σε ζηλεύω! 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο είναι μεγάλο κρας τεστ για τη περιοχή μου....και για να δω πραγματα ....μειον βορειοδυτικος και 800 μμ επίπεδο παγοποιησης συμφωνα με τζιφο και αντίπαλος το σάπιο χαμηλο και η τ στα 850 ...ποικς θα υπερτερησει αυριο η απάντηση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ρε συ Μιχαήλ ακόμη πιο νότια πρέπει να πάει η ψυχρή εισβολή?δες που έφτασε!!!

Ο τζιφος την βγάζει με διαφορετικό τρόπο από τους άλλους δεν την αποκόπτει.. όμως αν έφτανε και άλλο νότια και ενωνόταν με την λίμνη του Ατλαντικού, εκεί θα άλλαζαν πάντα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω πως να το περιγράψω, αλλά νομίζω δεν έχω δει πιο παράξενη άνοδο αζορικού στους χάρτες. Ο αζορικος είναι σαν ένα κεφτεδάκι που σιγά-σιγά ανεβαίνει προς Γροιλανδία. Δεν είναι ο κλασικός αζορικος με το κέντρο του δυτικά της Ισπανίας που «πετάει» ένα παρακλάδι του προς Γροιλανδία και έπειτα τραβιέται ΒΔ και έπειτα σταδιακά μετακινείται/καταρρέει ανατολικότερα. Τώρα μιλάμε για έναν σχεδόν «κυκλικό» αντικυκλώνα που πάει να κινηθεί βορειότερα εξ’ολοκληρου σαν να τον τραβάνε με σκοινιά… 

Κατι πάει να κάνει το 18αρι πάντως, όμορφο τρέξιμο. Ελπίζω να είναι ακόμη καλύτερο το πρωινό και να μην μας λούσει κρύος ιδρώτας για άλλη μια μέρα…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζιφαρα ρε φιλε χαχαχαχαχαχαχα αθάνατο 18 αρι ποτέ δεν θα  βγαινει αλλά πάντα θα μαστε στημένοι από τις 11 μισή να σε βλέπουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Τζιφαρα ρε φιλε χαχαχαχαχαχαχα αθάνατο 18 αρι ποτέ δεν θα  βγαινει αλλά πάντα θα μαστε στημένοι από τις 11 μισή να σε βλέπουμε 

Το προσπάθησε πάντως αρκετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν τα λεω εγω ....Ένα ραν ηταν καλο και αυτό βγηκε με μια κουτσουλια για αυλωνα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...