Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκτρωματικό τρέξιμο για άλλη μια φορά από τον παιο, ευτυχώς δεν είναι σε καλό φεγγάρι και δεν προκειται να βγει έτσι όπως το δείχνει τώρα

ECH1-192.GIF?20-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

εκτρωματικό τρέξιμο για άλλη μια φορά από τον παιο, ευτυχώς δεν είναι σε καλό φεγγάρι και δεν προκειται να βγει έτσι όπως το δείχνει τώρα

ECH1-192.GIF?20-12

Ναι φίλε... Δεν τη παλεύει τελευταία το ευρωπαϊκό.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

κύριο τζίφου αλλά σχεδόν μοναχό του και στις άπειρες ώρες...

GFSOPEU00_216_1.png

GFSOPEU00_216_2.png

GFSOPEU00_216_4.png

Γιατί να περνούσε στα σοβαρά μόνο τα ανσαμπλ? Δεν είναι πανάκεια... Ας κοιτάμε και κυρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Galanto είπε:

Καντε λιγο αποχη αυτες τι ς2,3 μερες γιατι μετα θα χει ξενύχτια σας υποσχέθηκα Χριστούγεννα με το ενα χέρι κινητό και χαρτες ....έρχονται τρέλα πραγματα δείκτες μοντελα ολα μαζι μας 

Μάλλον με το πουλί 🐦 στο χέρι το κόβω να μένουμε αντί για κινητό😛

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.βλεπω για μια ακόμη χρονιά στο ίδιο έργο θεατές.αν δεν έκανε και την κακοκαιρία το διήμερο το προηγούμενο σκ θα ήταν και αυτός ένας ακόμη τραγικός Δεκέμβριος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπομονή 2 μέρες και μετα θα βλέπουμε απιστευτους χαρτες.,σε όλα τα μοντέλα ο ατλαντικος αδειαζει ψυχος ανατολικα υπαρχει αυτο που κανει να μη φαίνεται ακομα η υπέροχη συνεχεια είναι κάτι χαμηλακια που χαλανε τον αζορικο,,λίγο υπομονή και θα έρθουν επικές καταστάσεις και χαρτες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως όταν τα ens δείχνουν αλλαγή προς το καλύτερο, μέσα σε 2-3 runs το εξαφανίζουν. Ενώ όταν είναι για θερμή εισβολή μπορεί να το δείχνει ένα σενάριο στις 8000 ώρες και μέσα σε 2-3 runs το δείχνουν όλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πάντως όταν τα ens δείχνουν αλλαγή προς το καλύτερο, μέσα σε 2-3 runs το εξαφανίζουν. Ενώ όταν είναι για θερμή εισβολή μπορεί να το δείχνει ένα σενάριο στις 8000 ώρες και μέσα σε 2-3 runs το δείχνουν όλα..

Ναι γιατί είναι πιο πιθανή, για τη θέση της χώρας μας, η καλοκαιρία, εν αντιθέση με τις σκανδιναβικές χώρες, για παράδειγμα, όπου εκει τα ανσάμπλ τους κάνουν ακριβώς το αντίθετο από ότι εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Ναι γιατί είναι πιο πιθανή, για τη θέση της χώρας μας, η καλοκαιρία, εν αντιθέση με τις σκανδιναβικές χώρες, για παράδειγμα, όπου εκει τα ανσάμπλ τους κάνουν ακριβώς το αντίθετο από ότι εδώ.

εντάξει όντως, απλά λέμε και ξαναλέμε ότι το +10 από τα κλιματικά είναι όσο σπάνιο είναι το -10 και μέχρι στιγμής το +10 έχει έρθει 200 φορές. Ε σιχάθηκα πχια..

images?q=tbn:ANd9GcThgo3m1ZZDMcEjnbsGqIa

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, καμιά αλλαγή απ' τα πρωινά ακόμα και για 27+ αφού μέχρι τότε είναι καμμένο διάστημα, το βαρέλι δεν έχει πάτο. Πέρσυ είχαμε τον πρώτο Δεκέμβριο που κατάφερε μέση μέγιστη 20+ σε ορισμένες περιοχές της Κρήτης και φέτος στις 20 πρώτες μέρες και πιθανότατα ως 27-28/12 θα έχουμε επίσης 20αρια μέσες μέγιστες. Το τελευταίο 6μηνο είναι το θερμότερο της σύγχρονης μετεωρολογικής ιστορίας ξεπερνώντας τα διαστήματα 6/2012-11/2012 και 11/2015-4/2016 που ήταν εξίσου ακραία. Όσο για την αλληλουχία δεκεμβριων, είναι σαν σε μια 4ετια αν γινόταν απ' την ανάποδη να έρθει Δεκέμβριος 1948,1991 και 2001! Σχολιασμός ξανά ανήμερα Χριστουγέννων για ευχές και πιθανό ενδιαφέρον αν και εφόσον υπάρχει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πιστεύω πως το 28-30 είναι ύποπτο διάστημα ... Τόσο ο βασιλιάς με κύριο αλλά και κάποια μέλη του όσο και ο Ιάπωνας καμικάζι (βέβαια και το κινέζικο κινείται σε παρόμοια λογική ) βλέπουν πιθανη κατάβαση ψύχους . 

Βέβαια και εννοείται ότι θα είναι υπό παρακολούθηση διότι σοβαρές ενδείξεις δεν υπάρχουν ακόμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Υπομονή 2 μέρες και μετα θα βλέπουμε απιστευτους χαρτες.,σε όλα τα μοντέλα ο ατλαντικος αδειαζει ψυχος ανατολικα υπαρχει αυτο που κανει να μη φαίνεται ακομα η υπέροχη συνεχεια είναι κάτι χαμηλακια που χαλανε τον αζορικο,,λίγο υπομονή και θα έρθουν επικές καταστάσεις και χαρτες 

Ωχ ωχ ωχ...ετσι εβλεπε κι αυτος τη χαμενη του οικογενεια.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα Χριστουγεννα...Ειμαι παρα πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ ευτυχης...Δεν θα μου γ....σει εμενα τη ψυχολογια μου ο καιρος....

Καλα Κριστουγεννα και Καλο Πακα...Αν και δε πρεπει θα φαω κοιρινο για σας...Δυο κοιρινες πανσετε...

IMG-4b49b153918a8d487e49b1213fb201f3-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από τέτοιο καυσωνικό μισό καλοκαίρι και ανύπαρκτο φθινόπωρο (τις 2 κακοκαιρίες του Σεπτεμβρίου τις θεωρώ καλοκαιρινές) άνοιξα το θέμα για τον Δεκέμβριο γιατί περίμενα ότι θα ήταν, τουλάχιστον, στις κλιματικές τιμές της τριανταετίας και θα είχε κάποιο ενδιαφέρον και ίσως ένα κβ που έχει τόσα πολλά χρόνια να κάνει τον μήνα αυτό. Τελικά τίποτα το ιδιαίτερο και εαν δεν ήταν οι δυό κακοκαιρίες (που ήταν φυσιολογικές για Νοέμβριο μήνα) θα ήταν ακόμη πιο τραγικός από τους τραγικούς που έχουμε ζήσει τα τελευταία χρόνια.

Είναι σαφές, για εμένα προσωπικά, ότι υπάρχει διαταραχή του κλίματος τα τελευταία (αρκετά) χρόνια. Το που οφείλεται και αν θα συνεχιστεί είναι μια μεγάλη συζήτηση και δεν αφορά το συγκεκριμένο θέμα.

Πραγματικά δεν βρίσκω κανένα νόημα να ασχοληθώ άλλο με τους χάρτες για τις επόμενες ημέρες, δεν υπάρχει τίποτα άξιο λόγου. Αν φανεί το συζητάμε πάλι...

Καλή τύχη σε αυτόν που θα ανοίξει το σχολιασμό χαρτών Ιανουαρίου...

 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεκεμβρη δε σε αγαπω με προδωσες και παλι κι ο καυσωνακιας αρχισε ξανα το πεντοζαλι...

Θελω μοναχα να σου πω πως ησουνα αντρακι,μα τωρα εκαταντησες του Ιουλη το τσιρακι...

Ιντα παθες Δεκεμβρη μου αληθεια δε κατεω και χιονια ριχνεις μοναχα στο ομορφο Νυμφαιο...

Γιορτες θα κανουμε ξανα μ αρνακι μεσ τη σουβλα ξενερωσες σαλονικα και πουλησες την Κουλα...

Πασχουγεννα μας ταξανε,Πασχουγεννα θα σκασουν τα καιρικα τερτιπια εμας θα μας γερασουν...

Θα μας γερασουν προωρα κι ο Χαρος θα μας παρει προτου να δει χιονακι ο φιλος μας ο Γκαρυ...

 

IMG-a739af70f91b38eef770bdf400a0cf8e-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Polish_20231220_110835599.jpg.b4d0a83460254bb971013df5d44a2c0d.jpg

-Εμπρός 

- Καλησπερα Τάκη ... Στέφανος από weather club

- Ελα φίλε πες 

- Βλέπω να κατεβαίνει Αυλώνας εκεί 28-30

Polish_20231220_111420006.jpg.8b0a9557932af68068f07b3f11b51191.jpg

- χαχαχα ... Ακούτε τι λέει το άτομο . Άκου Φίλε να σου πω τι θα κατέβει??

- Πες μου Τακη...

- ΑΥΤΟ!! 

Polish_20231220_112132938.jpg.6ed34535aa19071f0e2c507283c9c1cf.jpg

- Άντε γεια ..!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ένα μετά το αλλο τα ανσαμπλ των μοντελων φτιάχνουν οταν ξεκαθαρίσουν τα χαμηλακια τοτε θα βλέπουμε χαρτες λίμνες και αυλωνες γεμάτους και αυτή τη φορά πιστευω θα ναι δυνατα...Πάμε για φοβερο διαστημα απο τα παλιά στο 30 Δεκέμβρη με πρώτες 10 μέρες Γενάρη...Και θα ξεκινήσει με το 30 με 2 και θα συνεχίσει μετα αν δείτε στους χάρτες ημισφαιρίου φαινονται τεράστιες αλλαγές έτοιμες να δώσουν χειμωνα στη χώρα μας 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα. Ένα πράγμα έχω να πω.

ΒΑΡΙΕΜΑΙ.

Κι εγώ έχω βαρεθεί τα χιόνια των 300 ωρών και το να κυνηγάω 1-2 πιο κοντινά καλά υποσενάρια όταν όλα τα υπόλοιπα είναι άθλια. Όποιος αντέχει να το κάνει χωρίς να βαριέται και να του χαλάει η διάθεση καλά κάνει. Εγώ πλέον μόνο με κάτι πολύ καλό από τις 72 ώρες και μετά θα ασχοληθώ σοβαρά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το ένα μετά το αλλο τα ανσαμπλ των μοντελων φτιάχνουν οταν ξεκαθαρίσουν τα χαμηλακια τοτε θα βλέπουμε χαρτες λίμνες και αυλωνες γεμάτους και αυτή τη φορά πιστευω θα ναι δυνατα...Πάμε για φοβερο διαστημα απο τα παλιά στο 30 Δεκέμβρη με πρώτες 10 μέρες Γενάρη...Και θα ξεκινήσει με το 30 με 2 και θα συνεχίσει μετα αν δείτε στους χάρτες ημισφαιρίου φαινονται τεράστιες αλλαγές έτοιμες να δώσουν χειμωνα στη χώρα μας 

Εεεε... Πες μας τι πινεεειιις... Εσυυυ και δε μας δίνεις?... Τα χω χαμεεενααα... Ανησυχώ για σεεεναααα.... Τι τους έχεις βρειιιι? Τι τους έχεις βρεεεειιι? Σε αυτάααα τα άχρηστα μοντεεελααα!!!! 😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...