Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Μιχαήλ μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί το χαμηλό της πρωτοχρονιάς βγάζει τόσο υετο?..και από την άλλη μπορεί να εξελιχθεί σε χιονιά ημιορεινών?

Καλή κατακόρυφη θερμοβαθμιδα, και μάλιστα στα 500αρια πρόσκαιρα κινούνται προς τα να, δηλαδή επιτρέπουν την βορειότερη θέση των φαινομένων. Και για εμένα επιπλέον οι χαλαρές ισοβαρρεις, άρα απουσία πιθανών καταβατικων ανέμων.

Το 18αρι έχει τα πάντα τέλεια πλην της χαζομάρας της Ισπανίας.

Σε κάθε περίπτωση έχουμε πολύ ενδιαφέροντες χάρτες μπροστά μας.

Λιγουρευομαι την μαυρίλα.

 

01-02-13-gfsnh-0-336.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλή κατακόρυφη θερμοβαθμιδα, και μάλιστα στα 500αρια πρόσκαιρα κινούνται προς τα να, δηλαδή επιτρέπουν την βορειότερη θέση των φαινομένων. Και για εμένα επιπλέον οι χαλαρές ισοβαρρεις, άρα απουσία πιθανών καταβατικων ανέμων.

Το 18αρι έχει τα πάντα τέλεια πλην της χαζομάρας της Ισπανίας.

Σε κάθε περίπτωση έχουμε πολύ ενδιαφέροντες χάρτες μπροστά μας.

Ναι πραγματικά...ψιλοακυρη την κόβω αυτή την μπούρδα...αλλά δες ακόμη και έτσι δεν έχει τάση για ξεκάθαρη δυτική Ευρώπη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ναι πραγματικά...ψιλοακυρη την κόβω αυτή την μπούρδα...αλλά δες ακόμη και έτσι δεν έχει τάση για ξεκάθαρη δυτική Ευρώπη 

Κοίτα άκυρο δεν είναι, αλλά αν ήταν λίγο πιο ανατολικά και με όλα τα άλλα στοιχεία είναι το χαμένο beast fron the east. Θεωρώ πως είναι ευκαιρία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει Λαμία ο ψεύτης, τέλος πάντων ακόμα και στο τέλος πήγε να βγάλει κάτι καλό, τρομερή ευκαιρία είναι αυτή, τέτοιο ψύχος έχουμε να δούμε απο την Αριάδνη 

186-101GR.gif

186-7GR.gif

186-779GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλός για τα μακρινά... 

Καληνύχτα παιδιά με την ευχή να έρθουμε επιτέλους σε πιο κοντινές ώρες... Γιατί όχι και σε έναν υπέρ - χιονιά μέσα στον Γενάρη; για όλα υπάρχει πρώτη φορά 

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Άσχημα τα ενσεμπλς αυτή την φορά. Πολύ δυτικά.

Λογικο ειναι βαση των δεικτων των μοντελων οι δεικτες του τζιφου ειναι για δυτικη ευρωπη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα,όσο σκ@τα άφησα την προοπτική πριν μια εβδομάδα τόσο και χειρότερα παραμένει...Αφού ρε καιρε δεν μπορείς να κάνεις κάτι για τους πεδινιυς ρίξε στα κορφοβουνια...Αλλά όχι,ούτε κατά διάνοια και εκεί.Μονο ένας μόνιμος αφρικανικός μπαστακας που μας έχει ζαλίσει στο νοτιά από τον Ιούνιο...Έχω χάσει τα μέτρημα πραγματικά...Ανεκαθεν δεν ήταν για μας οι διατάξεις που φαίνονται στα μακρυνα,μόνο από σποντα..Δεν είναι οι κλασσικές ξυραφιες-αναδιπλωσεις του αζορ.Τουλαχιστον να φέρει κανένα νοτιαδοχαμηλο για τα βουνά μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημεραααα εξαφανιζολ ολα.....

Τωρα συνηθησαμε στη λιακαδα ομως  δεν εχει σημασια.....

Και αμερικη δεν πανε καλα τα πραγματα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλή κατακόρυφη θερμοβαθμιδα, και μάλιστα στα 500αρια πρόσκαιρα κινούνται προς τα να, δηλαδή επιτρέπουν την βορειότερη θέση των φαινομένων. Και για εμένα επιπλέον οι χαλαρές ισοβαρρεις, άρα απουσία πιθανών καταβατικων ανέμων.

Το 18αρι έχει τα πάντα τέλεια πλην της χαζομάρας της Ισπανίας.

Σε κάθε περίπτωση έχουμε πολύ ενδιαφέροντες χάρτες μπροστά μας.

Λιγουρευομαι την μαυρίλα.

 

01-02-13-gfsnh-0-336.png

Ευχαριστώ Μιχαήλ ,αλλά το 00 τα έκαναν όλα μαντάρα!!...ο άγγλος λίγο καλύτερος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,,σε 2,3 μέρες θα αλλάξουν μαζικά τα μοντέλα ολα και θα δειξει προς τα που θα οανε μεχρι τοτε ολο σεναρια θα αλλάζουν...άποψη μου για Ελλάδα ασταμάτητη ζεστη τουλαχιστον ως 10 του μηνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλημέρα,,σε 2,3 μέρες θα αλλάξουν μαζικά τα μοντέλα ολα και θα δειξει προς τα που θα οανε μεχρι τοτε ολο σεναρια θα αλλάζουν...άποψη μου για Ελλάδα ασταμάτητη ζεστη τουλαχιστον ως 10 του μηνα 

Συμφωνω φιλε....εγω θα βαλω και ενα 10ημερο ακομα....παμε για ενα μηνα σερι καιρικης απραξιας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, απίθανος ο Ευρωπαίος για τα μακρινά!

Για την διαταραχή της Πρωτοχρονιάς ήταν λογικό δυστυχώς να χαλάσει μιας και οι αιτίες που την προκαλούσαν ήταν ιδιαίτερα εύθραυστες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζουν οι μέσοι όροι τζιφου και παιου να δείχνουν ανυψωση αζορικου με τον ίδιο τρόπο.Να φλερτάρει αλλά να μην μπορεί να στείλει κάτι δυτικά ο τζιφος οπότε ακόμη είμαστε πολύ καλά και μετακινημενος πιο ανατολικά σαφώς ο παιος οπότε είναι από εμάς και πέρα...η μέση λύση είναι πάρα πολύ καλή.Πλεον κάτω από 72 ώρες έμειναν να δούμε αν υπάρχει σαφής τάση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, [weathermaniac] said:

Καλημέρα, απίθανος ο Ευρωπαίος για τα μακρινά!

Για την διαταραχή της Πρωτοχρονιάς ήταν λογικό δυστυχώς να χαλάσει μιας και οι αιτίες που την προκαλούσαν ήταν ιδιαίτερα εύθραυστες.

Θα πας Λονδινο τριημερο Μιχαλη,τα ιδια χαλια ειναι ολοι οι Μ.Ο,του Καναδού ειναι ελαχιστα καλυτερος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

Θα πας Λονδινο τριημερο Μιχαλη,τα ιδια χαλια ειναι ολοι οι Μ.Ο,του Καναδού ειναι ελαχιστα καλυτερος.

Ε οχι ρε συ και του ευρωαπιου τούμπανο ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Ο πληθυντικός ευγενείας τον σκότωσε...🤣🤣...τώρα μένει να σηκωθεί και κάνεις στο λεωφορείο να του πει...καθηστε κύριε🤣🤣

Η άβολη στιγμή που διαπιστώνουμε ότι έχουμε γίνει μπαρμπάδια😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...