Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Berdon είπε:

Καλημέρα!

Είχαμε διαταραχή της Πρωτοχρονιάς... Επομένως παμε απευθείας για κάτι καλύτερο στα πιο μακρινά... Υπάρχουν περιθώρια για μια δυνατή κακοκαιρία στην οποία τον πρώτο λόγο θα τον έχουν τα κβ. Εάν δεν βγει ούτε αυτό... Όπως είπαν κάποια παιδιά.... Φωτοβολίδα😎

Καλά το πιστεύεις ακόμη? Εδώ πάμε φέτος για 2 η σερί χρονιά με καλοκαιρινές γιορτές και εσείς κοιτάτε τα μακρινά και ελπίζετε? Δεν έχει τέλος ο κατήφορος.. Θα φύγει ένας μήνας με ήλιο και ζεστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλο ειναι οτι εχει ξεικινησει το σερβιτοριλικι…o@vorios_polos
Οποτε μετα τα Θεοφάνεια καθόμαστε στο τραπεζι και αναμενουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, thesprotos said:

Καλά το πιστεύεις ακόμη? Εδώ πάμε φέτος για 2 η σερί χρονιά με καλοκαιρινές γιορτές και εσείς κοιτάτε τα μακρινά και ελπίζετε? Δεν έχει τέλος ο κατήφορος.. Θα φύγει ένας μήνας με ήλιο και ζεστη

εντελως φιλικα, με τι κριτήρια πιστευεις πως για ενα μηνα θα εχει ηλιο και ζεστη; Η κυκλοφορια έχει πολύ ενδιαφερον!😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Καλά το πιστεύεις ακόμη? Εδώ πάμε φέτος για 2 η σερί χρονιά με καλοκαιρινές γιορτές και εσείς κοιτάτε τα μακρινά και ελπίζετε? Δεν έχει τέλος ο κατήφορος.. Θα φύγει ένας μήνας με ήλιο και ζεστη

Όπως λέει και ο Σωτήρης η κυκλοφορία έχει πολύ ενδιαφέρον για αυτήν την περίοδο... Αλλά πράγματι εδώ να μου πεις εξαφανίζει διαταραχές στις κοντινές ώρες...

Αν το πάρεις στατιστικά ναι μπορεί να υπάρχουν πιθανότητες να φύγει π.χ. όλος ο Γενάρης με αντικυκλωνικες συνθήκες... Αλλά εγώ τουλάχιστον ελπίζω - μιας και δεν μου έχει μείνει κάτι άλλο να κάνω 😅 - σε κάτι πιο γενικευμένο και δυνατό ύστερα... Παραμονεύει και ο κίνδυνος της δυτικοκεντρικής Ευρώπης αλλά αξίζει μια παρακολούθηση

Είναι όμως γεγονός πως χάθηκε ήδη μεγάλο μέρος του χειμώνα σε χαζές διαταραχές ή ήλιους ήλιους και πάλι ήλιους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιγα μην ασχοληθουμε με βροχοκακομαιρια τη πρωτο χρονια με συν 3 στα 850 ...καλα εκανε και εξαφανιστηκε ...πρωτοχρονια ειναι οχι Νοέμβρης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Berdon είπε:

Όπως λέει και ο Σωτήρης η κυκλοφορία έχει πολύ ενδιαφέρον για αυτήν την περίοδο... Αλλά πράγματι εδώ να μου πεις εξαφανίζει διαταραχές στις κοντινές ώρες...

Αν το πάρεις στατιστικά ναι μπορεί να υπάρχουν πιθανότητες να φύγει π.χ. όλος ο Γενάρης με αντικυκλωνικες συνθήκες... Αλλά εγώ τουλάχιστον ελπίζω - μιας και δεν μου έχει μείνει κάτι άλλο να κάνω 😅 - σε κάτι πιο γενικευμένο και δυνατό ύστερα... Παραμονεύει και ο κίνδυνος της δυτικοκεντρικής Ευρώπης αλλά αξίζει μια παρακολούθηση

Είναι όμως γεγονός πως χάθηκε ήδη μεγάλο μέρος του χειμώνα σε χαζές διαταραχές ή ήλιους ήλιους και πάλι ήλιους...

Δε φεύγει ο Γενάρης με αντικυκλωβικες συ θήκες ηδη ειναξ μεγάλο το κομμάτι του Δεκέμβρη στη Ευρώπη με αντικυκλωνα και στη  Ελλάδα...Και να μην έρθει στις 6 με 8 λογικά θα έρθει καοκαιρια αργότερα το ζήτημα είναι κάποιος σε όλη την Ελλάδα να δει χιονι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάντως δε θα έβγαζα την τουρκια απο το παιχνίδι είναι αρκετά καλά 

Η Τουρκία να πάρει τα 2 αυγά του Τάκη 😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Δε φεύγει ο Γενάρης με αντικυκλωβικες συ θήκες ηδη ειναξ μεγάλο το κομμάτι του Δεκέμβρη στη Ευρώπη με αντικυκλωνα και στη  Ελλάδα...Και να μην έρθει στις 6 με 8 λογικά θα έρθει καοκαιρια αργότερα το ζήτημα είναι κάποιος σε όλη την Ελλάδα να δει χιονι 

Σε αυτό ακριβώς ελπίζω και εγώ. Δύσκολο με αυτό που πάει να διαμορφωθεί να μην δουν έστω κάποιες περιοχές της Ελλάδας χιόνι. Στοχεύω φυσικά σε κάτι "μεγαλύτερο" 

Σε εσένα δίνω από τώρα 1 μέτρο🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

εντελως φιλικα, με τι κριτήρια πιστευεις πως για ενα μηνα θα εχει ηλιο και ζεστη; Η κυκλοφορια έχει πολύ ενδιαφερον!😁

Μα δε βλέπεις ότι εξαφανίζει τις διαταραχές? Τώρα μπορεί να εξαφανίσει και την προοπτική των φώτων και να κλείσουμε ένα μήνα βαρετοκαιρια... Οι πέτσινοι εφιάλτες ξαναζωντανευουν για εμένα... Δεν μπορώ άλλο να περιμένω πότε θα χειμωνιάσει... Μας κουρασε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ξέρω ότι είναι λάθος αυτό αλλά με φτιάχνει το μωβ στο μετεολοτζιξ 🤣🤣..Έχει κι άλλα ,αλλά βάζω τις μωβιες

 

 

Screenshot_20231226-112157_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112144_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112215_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112317_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112302_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112342_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112332_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112133_Chrome.jpg

Χαχαχα ποιο σενάριο είναι αυτό για να μας φτιάξει την ημέρα;🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρων ειμαστε σε εικασίες και μπόλικο hopecasting…ας κλειδωσει ενας σωστος εμποδισμος που να μπορει να ριτζαρει προς σκανδιναβια μερια…και Οχι αυτη ******** του Δεκεμβρίου και βλεπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Χαχαχα ποιο σενάριο είναι αυτό για να μας φτιάξει την ημέρα;🤣

Καθένα διαφορετικό ειναι απο του ευρωαπιου 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ξέρω ότι είναι λάθος αυτό αλλά με φτιάχνει το μωβ στο μετεολοτζιξ 🤣🤣..Έχει κι άλλα ,αλλά βάζω τις μωβιες

 

 

Screenshot_20231226-112157_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112144_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112215_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112317_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112302_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112342_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112332_Chrome.jpg

Screenshot_20231226-112133_Chrome.jpg

Ρε ένα σενάριο που να μην έχει τρύπα εδώ δεν παίζει??😴

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω και πάλι πιστευω πως ο καιρος θα ξεσπάσει.

Ισως είναι η χρονια των ακραίων και το πρωτο συμβαν ηταν ο φετινος σεπτεμβρης😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eν το μεταξύ τα μοντέλα μέσα σε ένα ραν εξαφάνισαν τελείως το χαμηλό στης Πρωτοχρονιάς μόλις 144-168 ώρες μετά δηλαδή κι εμείς σχολιάζουμε για τις 300+ ....... μακάρι να βγει σε καλό δηλαδή αλλά είναι ένα τεράστιο δείγμα της καιρικής ανωμαλίας - παραλογίας που ζούμε τα τελυταία χρόνια....με την ίδια λογική μπορεί όλα τα μοντέλα να δίνουν πιθανή χιονοκαιρία -χιονιχαμηλό στις 168 μετά από μια βδομάδα και σε ένα ραν να το εξαφανίσουν.....το ίδιο πράγμα είναι.....αλλά εκείνο φυσικά θα μας πονέσει πολύ περισσοτερο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, south coast είπε:

Το καλο ειναι οτι εχει ξεικινησει το σερβιτοριλικι…o@vorios_polos
Οποτε μετα τα Θεοφάνεια καθόμαστε στο τραπεζι και αναμενουμε.

Νηστικός θα μείνεις...🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τζίφο και αικον στο 6αρι η αλλαγή παίζει να έρθει πολύ νωρίτερα

ειδικά στο αικον

icon-0-120.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.....κουραστηκα να βλεπω τη βουλγαρια-ρουμανια πιο ζεστες απ την αιγυπτο ,δεκεμβρη μηνα ,και την  ψυχρα να μας ερχεται απ τα νοτια 🙃

gfs-1-6.png?6

αλλη μια φοραυ χανουμε την καλυτερη περιοδο του χειμωνα με "παλαβο" καιρο και παλευουμε μεσους ορους 300 ωρων που μενουν παντα στις 300.....επιτελους σς βγει ενα καλο ραν, με αλλαγη της κυκλοφοριας απ το πουθενα....κι ας ειναι ψεματα !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

εγω και πάλι πιστευω πως ο καιρος θα ξεσπάσει.

Ισως είναι η χρονια των ακραίων και το πρωτο συμβαν ηταν ο φετινος σεπτεμβρης😆

Αυτη τη φράση "ο καιρός θα ξεσπάσει" τη λέμε από το Νοέμβριο και αντί να ξεσπάσει όλο το γυρίζει σε ηλιοφάνειες και 17αρια ξανά και ξανά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, agnostos said:

Αυτη τη φράση "ο καιρός θα ξεσπάσει" τη λέμε από το Νοέμβριο και αντί να ξεσπάσει όλο το γυρίζει σε ηλιοφάνειες και 17αρια ξανά και ξανά.

μπορει ο καιρος να ξεσπάσει με ζεστο τροπο ομως😆

περα απο την πλακα αστιευομαι και αυτα που λεω δεν βασιζονται σε επιστημονικα στοιχεια, κραταμε την ταση της ευνοικης κυκλοφοριας και σιγα σιγα βλέπουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μου πολυαρέσει ο τζίφος, εκανε μια αποκοπη στην αμερικη που δεν ευνοει την αναβαση αντικυκλωνα, για να δουμε αν κατεβει ολοκληρο απο τον καναδα να "σπρώξει" η αν θα αναβαθμιστει το μικρο οταν ακουμπησει ατλαντικο

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως και πάλι μεγάλες διαφορές στην πρώτη καρτέλα... Εμφάνισε -24αρια στα ΒΒΑ

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...