Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Δεν θα εχουμε καλοκαίρι 60 ημέρες μεσα στον χειμώνα αλλά βλέπω διάθεση για το πρώτο ( πλην Έβρου)  πεδινό χιόνι .

Σςςςςςς..Μη λες μεγαλα λογια και μεινουμε με πεδινη βροχη!!!!

Να τα χιλιασεις και απο δω αγορακι μου...Εμεις τα ειπαμε και στο χωριο...Χρονια καλα φιλε μου...Υγεια...Να σαι παντα γερος με την οικογενεια σου...Καθε καλο...Ευκαιρια για να σου ευχηθουν και οι υπολοιποι...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Δε νομίζω Δημήτρη αν είχε κάποια βάση ανσαμπλ ευρωαπιου τζιφου κατι θα δειχναν του τζιφου το δειχνουν περίπου κανενα 2 αλλά και παλι πιο εύκολα να χαλαει μπορει 

Θα δούμε και τα βραδυνά ανσάμπλ του παίου αλλά εγώ θα περιμένω μέχρι αύριο τον άγγλο, έχω ένα προαίσθημα το οποίο όμως το στηρίζω ότι στις 96 ώρες στο 12αρι του είναι σχεδόν ίδιες με το πρωινό του τρέξιμο στις αντίστοιχες ώρες...

Όταν ό Αγγλος είναι τόσο σταθερός κάτω από 100 ώρες εγώ προσωπικά τον λαμβάνω σοβαρά υπόψη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ανρητική κίνηση μέσου όρου τζίφου, αφού εξασθενεί σημαντικά το ρίτζ...

Όχι Μιχαήλ απλά είναι πιο ανατολικά...κακό τρέξιμο για Γάλλους Ισπανούς κτλ είναι...πιο κάτω νομίζω θα κάνει καλό σκνδιαβικο μπλογκιγκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Όχι Μιχαήλ απλά είναι πιο ανατολικά...κακό τρέξιμο για Γάλλους Ισπανούς κτλ είναι...πιο κάτω νομίζω θα κάνει καλό σκνδιαβικο μπλογκιγκ

Δεν είναι απλά πιο αναοτλικά. Είναι σαφές χειρότερο σε όλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα συμφωνήσω με βαγγελη αργότερα θα γινει πολυ καλος ετσι κι αλλιως μεχρι τις 7 δεν υπήρχε τιοοτα ,..λογικά θα βγάλει τα δυτικα σεναριά απο τη δεύτερη φάση που θελουμε στο 7 με 10 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι καλά αντισταθίστηκε η ανατολίκευση του μο τζίφου από δυτίκιση μο τζεμgens-21-1-264.png

gens-21-1-252.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάλι καλά αντισταθίστηκε η ανατολ΄κευση του μο τζίφου από δυτίκιση μο τζεμ

Παλι καλα ηταν πολυ ναατολικα το τζεμ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει ένα πράγμα μονο που μα ρεσει στο μέσο όρο και πάντα το κοιταω ..τη Ουκρανία κοιταξτε ποσο καλυτερος ειναι θερνοκρασιακα εκει στο 12 αρι ο μεσοςο ορος αυτο απο μονο του μας λέει ότι θα γινει αργότερα καλυτερος και στην ελλαδα 

 

gens-31-0-288.png

gens-31-0-276.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά για να νιώθω ασφαλής από ξερόκρυα, πρέπει η Ισπανία να είναι μέσα στις 200 ώρες και μετά να φεύγει σιγά σιγά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ξανα λεω για τα κβ ...για να ξεπλυθεί το αίσχος πρπεει να έρθει αυλωνας απο Ρωσία Ουκρανία τέλος τα ψέματα ..μπορει να ρισκαρουμε να μεινουμε με αστερκαια και να χιονιζει σε 3 νομους αλλα ,,πρωτον αν ερθει αποκει παμε για επη αν σκασει δυτικα μας και δε συμβιβαζομαι με τιποτα αλλο, και δεύτερον αν παει στα προσηνεμα τουλαχιστον θα χιονισει καπου στη χώρα και βθα απολαμβάνουμε με τα παιδιά από κει βίντεο και φωτο, όχι σαν τωρα που μαλώνουμε ποιος θα σπάσει ρεκόρ το μεσημέρι αν είναι δυνατόν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σςςςςςς..Μη λες μεγαλα λογια και μεινουμε με πεδινη βροχη!!!!

Να τα χιλιασεις και απο δω αγορακι μου...Εμεις τα ειπαμε και στο χωριο...Χρονια καλα φιλε μου...Υγεια...Να σαι παντα γερος με την οικογενεια σου...Καθε καλο...Ευκαιρια για να σου ευχηθουν και οι υπολοιποι...😜

Ευχαριστώ φιλε! Να είμαστε όλοι καλά. 

Μπα,νομίζω οτι ειναι βέβαιο. Πρωτη φορά φέτος αισιοδοξώ για χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τσάμπα χαίρεστε. Πάνε οι χειμώνες που ξέραμε

 4ος σερί χειμώνας που καθόμουν το μεσημέρι και ιδρωνα με το φανελάκι από τη ζέστη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαήλ μέχρι τώρα το καλό ήταν όχι ο μέσος όρος του τζιφου αλλά γιατί υπήρχε ο παιος που έβγαζε ένα κλικ πιο ανατολικά από το τωρινό εάν που τρέχει.Και ήταν καλό για την γνωστή μέση λύση.Ποσταρρς τον μέσο όρο του Τζεμ που έγινε τζιφος και καλύτερος οπότε για να μας σώσουν τα φίδια πρέπει να βγει ένας μέσος όρος παιου που να δείχνει Καύκασο η καθαρή Τουρκία...το θεωρώ απίθανο.Οποτε γουαταρα πολύ με τα ανσμπλ που τρέχουν τώρα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μιχαήλ μέχρι τώρα το καλό ήταν όχι ο μέσος όρος του τζιφου αλλά γιατί υπήρχε ο παιος που έβγαζε ένα κλικ πιο ανατολικά από το τωρινό εάν που τρέχει.Και ήταν καλό για την γνωστή μέση λύση.Ποσταρρς τον μέσο όρο του Τζεμ που έγινε τζιφος και καλύτερος οπότε για να μας σώσουν τα φίδια πρέπει να βγει ένας μέσος όρος παιου που να δείχνει Καύκασο η καθαρή Τουρκία...το θεωρώ απίθανο.Οποτε γουαταρα πολύ με τα ανσμπλ που τρέχουν τώρα.. 

Εγώ πάντως Βαγγέλη, άλλα αρνητική θερμοκρασία χωρίς υετό δεν θέλω. Ούτε καν αναστροφής με πράσινα γεωδυναμικά. Με το καλό 0C και κάτω ΜΟΝΟ με υετό. Τίποτε άλλο!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και ξανα λεω για τα κβ ...για να ξεπλυθεί το αίσχος πρπεει να έρθει αυλωνας απο Ρωσία Ουκρανία τέλος τα ψέματα ..μπορει να ρισκαρουμε να μεινουμε με αστερκαια και να χιονιζει σε 3 νομους αλλα ,,πρωτον αν ερθει αποκει παμε για επη αν σκασει δυτικα μας και δε συμβιβαζομαι με τιποτα αλλο, και δεύτερον αν παει στα προσηνεμα τουλαχιστον θα χιονισει καπου στη χώρα και βθα απολαμβάνουμε με τα παιδιά από κει βίντεο και φωτο, όχι σαν τωρα που μαλώνουμε ποιος θα σπάσει ρεκόρ το μεσημέρι αν είναι δυνατόν 

Είσαι ωραίος τύπος φίλε. Μπράβο σου! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Και τώρα είναι 99% σιγουριά ότι θα δυτικισει ο μέσος όρος του παιου..

αν ακολουθήσει την λογικη του 6αριου όντως θα δυτικίσει. Σε αναμονή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

αν ακολουθήσει την λογικη του 6αριου όντως θα δυτικίσει. Σε αναμονή.

Για να δουμε κατι δυνατο χρειαζομαστε και γροιλανδικο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ως νομίζω ότι αυτό που πιθανά έρθει κάπου στην γειτονιά μας και λογικά θα κουβαλάει ψύχος ικανό για πεδινό χιόνι ίσως να είναι ένα τίποτα στο αμέσως μετά..βλέπω Μπιστ φορ δε ιστ και οποίων πάρει ο χάρος...οπότε ας μην πάει και πολύ βόρεια και δυτικά ο εμποδισμος ο αρχικός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...