Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

120 ώρες Αμερική από τα μοντέλα.. Δείτε όλα πόσο διαφορετική είναι η θέση της πολικής μπάλας...

gemna-0-120.png?12ukmona-0-120.png?12gfsna-0-120.png?12ECN1-120.GIF?26-0

 

 

παρόλο που η πολική μπάλα εχει σημαντικές διαφορές μεταξύ ούκμο/ευρωπαικού, στα υπόλοιπα είναι πιο κοντά.

 

που όμως στην Ευρώπη είναι άλλο χάος:

UW144-21.GIF?26-18ECM1-144.GIF?26-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ευρωπαίος είναι πιο κοντά με τζεμ στην Ευρώπη. Που είναι ότι πιο μακριά από το ούκμο. Αλλά ο ευρωπαίος είναι κοντά με ούκμο στην Αμερική, που είναι ότι πιο μακριά από τζεμ.

Εν ολίγοις:

 

react_confused.png.9a83f58265ea8cea1d040f60f7a269f7.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πάντως ως νομίζω ότι αυτό που πιθανά έρθει κάπου στην γειτονιά μας και λογικά θα κουβαλάει ψύχος ικανό για πεδινό χιόνι ίσως να είναι ένα τίποτα στο αμέσως μετά..βλέπω Μπιστ φορ δε ιστ και οποίων πάρει ο χάρος...οπότε ας μην πάει και πολύ βόρεια και δυτικά ο εμποδισμος ο αρχικός...

Ολα η τιποτα βαγγελη τέλος οι κακοκαιριες του 6ωρου με βροχούλες ..μειον 8 απο αντολικα χαμηλο παράλληλα ιονιο και τέλος και στο καπάκι το καλύτερο από όλα γυρνάει η μπάλα πάνω μας χιονιζονται τα προσηνεμα και μπετωνει το χιονι  ..τελος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ολα η τιποτα βαγγελη τέλος οι κακοκαιριες του 6ωρου με βροχούλες ..μειον 8 απο αντολικα χαμηλο παράλληλα ιονιο και τέλος και στο καπάκι το καλύτερο από όλα γυρνάει η μπάλα πάνω μας χιονιζονται τα προσηνεμα και μπετωνει το χιονι  ..τελος 

Στο δεύτερο διαφωνώ...δεν έχω δει τεράστιο χιόνια ολοκληρωτικά ΚΒ εδώ και χρόνια οπότε λυπαμε αλλά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ονεριο καθε κεντροβοριεου απο τον ευρωαπιο εχει φτασει πλεον στις 210 με 240 ωρες αλλα δυστυχως τετοια χαλια που χει...βγες μια φορα φετος ρε περσι ολο το χειμωνα μας κατεστρεψες 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με δεδομένο οτι το κύριο έτρεξε σχετικά μονο του απο 2/1 και μετά εγω θεωρώ οτι ο πρώτος κώδων ήχησε, εστω και στο βάθος.

graphe4_10000___-0.12574_51.5085_Londres.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλος ο ευρωπαιος επιτελους ενα υποσχόμενο τρεξιμο εστω και μακριά,κλεινει την ρημάδα την ιβηρική για να δουμε και τα ενς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, oldboy332 said:

Με δεδομένο οτι το κύριο έτρεξε σχετικά μονο του απο 2/1 και μετά εγω θεωρώ οτι ο πρώτος κώδων ήχησε, εστω και στο βάθος.

graphe4_10000___-0.12574_51.5085_Londres.gif

Θελει λιγο δουλίτσα ακομα αλλα κατι σαν να φαινεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Στο δεύτερο διαφωνώ...δεν έχω δει τεράστιο χιόνια ολοκληρωτικά ΚΒ εδώ και χρόνια οπότε λυπαμε αλλά...

Τις περισσότερες φορές εάν επαρκεί το ψύχος πάντα τελειώνει η κακοκαιρία στα προσηνεμα, αυτό φάνηκε και φέτος πχ με τις δύο κακοκαιρίες που είχαμε που παρόλο που ήταν αδύναμες είχαμε καιρό βόρειου ρεύματος στο Αιγαίο στα τελειώματα τους

Προσωπικά πάντα θα μου άρεσε να είχα αρνητικές μετά από ένα καλό 20ποντο ώστε να παγώσει λιγο και να μην το σηκώσει, κάτι σιχαματα μετά τον χιόνια που έρχονται +8 στα 850 και σηκώνουν το χιόνι τα μισώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γαλλοισπανικα συνορα

Diagramme GEFS

πραγα

Diagramme GEFS

βουδαπεστη

Diagramme GEFS

βορειος εβρος...... ας μην επεκταθουμε σε αναλυσεις🙂 απλα, παρτο λιγο δυτικα 😂

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Τις περισσότερες φορές εάν επαρκεί το ψύχος πάντα τελειώνει η κακοκαιρία στα προσηνεμα, αυτό φάνηκε και φέτος πχ με τις δύο κακοκαιρίες που είχαμε που παρόλο που ήταν αδύναμες είχαμε καιρό βόρειου ρεύματος στο Αιγαίο στα τελειώματα τους

Προσωπικά πάντα θα μου άρεσε να είχα αρνητικές μετά από ένα καλό 20ποντο ώστε να παγώσει λιγο και να μην το σηκώσει, κάτι σιχαματα μετά τον χιόνια που έρχονται +8 στα 850 και σηκώνουν το χιόνι τα μισώ 

Φίλε μου εγώ θέλω 2μερο χιόνια και αυτό γίνεται με αυτό που περιέγραψε ο Αντουάν τώρα στο φεύγα ας κάνει ότι θέλει κι ας πάει όπου θέλει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Φίλε μου εγώ θέλω 2μερο χιόνια και αυτό γίνεται με αυτό που περιέγραψε ο Αντουάν τώρα στο φεύγα ας κάνει ότι θέλει κι ας πάει όπου θέλει...

Με αυτές τις συνθήκες (δηλαδή πολύ ψύχος) άνετα κάνει και πολυήμερο χιόνια όπου θέλει η ακόμα και Μπακ του Μπακ, αρκεί να ήμαστε τυχεροί και σε όποιον κατσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος ο παιος στις 240 ώρες... Πλησιάζουμε σιγά σιγά, λίγες μέρες ακόμα να αντέξουν τα μοντέλα και θα γίνει πάρτι εδώ μεσα

ECM1-240 (1).gif

ECM0-240.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Με αυτές τις συνθήκες (δηλαδή πολύ ψύχος) άνετα κάνει και πολυήμερο χιόνια όπου θέλει η ακόμα και Μπακ του Μπακ, αρκεί να ήμαστε τυχεροί και σε όποιον κατσει

Να στο πω αλλιώς μια Αριάδνη με το πρωταρχικό χαμηλό να με θάβει όμως και όχι να το χάνω στο παρά πέντε και μετά ας χιονίζει παντού για μέρες σε όλους μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν θα παιξουμε με την φωτιά κ πάλι πολύ εύθραυστες οι διατάξειςς με αυτές τις αποτομες σφήνες!  Μοναδική ευκαιρία για συνεχόμενα επεισόδια κ παρατεταμένη ψυχρή περίοδο μετά απο χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Να στο πω αλλιώς μια Αριάδνη με το πρωταρχικό χαμηλό να με θάβει όμως και όχι να το χάνω στο παρά πέντε και μετά ας χιονίζει παντού για μέρες σε όλους μας...

Αυτο εννοούσα πριν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Να στο πω αλλιώς μια Αριάδνη με το πρωταρχικό χαμηλό να με θάβει όμως και όχι να το χάνω στο παρά πέντε και μετά ας χιονίζει παντού για μέρες σε όλους μας...

Βαγγέλη μακάρι στο εύχομαι ολόψυχα ένα μέτρο στην Θεσσαλονίκη, μεγάλη ατυχία η Αριάδνη αλλά συμβαίνουν και αυτά, ιστορικη μονο για το 1/4 ενός νόμου θα ελεγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικά την Αγγλία στην αρχή δεν την γλυτώνουμε εύκολα, μόνο να μην σκάψει πολύ προς Ισπανία και έρθει πάνω μας ο υποτροπικος (για τις 240 ώρες μιλάω)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως νομίζω ότι οπως και τα ασναμπλ του τζεμ ετσι και του ευρωαπιου θα πέσουν απο τις 6 του μηνα και μετα οχι απο τις 8 όπως ςτου τζιφου αλλα θα δειξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως νομίζω ότι οπως και τα ασναμπλ του τζεμ ετσι και του ευρωαπιου θα πέσουν απο τις 6 του μηνα και μετα οχι απο τις 8 όπως ςτου τζιφου αλλα θα δειξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...