Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 18αρι είναι ο ορισμός των βροχερων Χριστουγέννων με νοτιαδοχαμηλα.....το σενάριο που είπε και ο Κλέαρχος αφού βλέπει ότι δεν του βγαίνουν τα Πασχουγεννα.. 😃😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ σπάνια σχολιάζω μετεωρολόγους από σεβασμό...αλλά εγώ προσωπικά αν ήμουν ανεπίσημα θα μπορούσα να έλεγα ότι ήθελα αλλά στο γυαλί 25 μέρες πριν δεν θα έλεγα τίποτα...επίσης τι εννουμσι Χριστούγεννα?αν δηλαδή η 26 Δεκεμβρίου είναι μέρα αλλαγής καιρικου μοτίβου και χιονίσει ενώ η προηγούμενη ήταν χαρά Θεού θα έχει πέσει μέσα καποιος που μίλησε για καλό καιρό?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλος πάντων μάλλον παγιώνεται η νέα τάση που θα κυνηγήσουμε που είναι η ανα-τριπλωση ...ελπίζω να μην πάμε στην ανατετραπλωση...η ανα-τριπλωση καυετε χρονικά κοντά  στο 3 μερο που θεωρείτε μέρες των Χριστουγέννων και ίσως γι αυτό κανένας μετεωρολόγος που σέβεται τον εαυτό του και τον κόσμο που τον παρακολουθεί δεν μιλάει ακόμη ξεκάθαρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πολύ σπάνια σχολιάζω μετεωρολόγους από σεβασμό...αλλά εγώ προσωπικά αν ήμουν ανεπίσημα θα μπορούσα να έλεγα ότι ήθελα αλλά στο γυαλί 25 μέρες πριν δεν θα έλεγα τίποτα...επίσης τι εννουμσι Χριστούγεννα?αν δηλαδή η 26 Δεκεμβρίου είναι μέρα αλλαγής καιρικου μοτίβου και χιονίσει ενώ η προηγούμενη ήταν χαρά Θεού θα έχει πέσει μέσα καποιος που μίλησε για καλό καιρό?

Μεχρι να εχουν ερθει τα χριστουγεννα ομως θα εχουν χτυπηθει στην σελιδα χιλιαδες like εκατονταδες νεοι followers και πιθανος και ευρω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε τον βασιλιά πως τα συντονίζει και σχεδόν πάντα , η θα σου πετάξει χιόνια η κάτι καλό διαταξιακα τέλος παντων στις 300+ για να σου πει πάνε για ύπνο με χαμόγελο και αύριο θα στο κόψω γιατί πολύ γέλασες 

Άντε καληνύχτες 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

τα ensembles και απο τα 3 μοντελα μας λενε οτι  πριν απο της 25 δεκεμβρη   δεν υπαρχει περιπτωση να κανει κατι σοβαρο τωρα να δουμε εαν μετα της 25 δεκεμβρη και μεχρι και  την πρωτοχρονια μηπως εκει κατεβει  μια ισχυρη ψυχρη εισβολη με χιονια μεχρι και την θαλασσα

Προς τα εκεί το πάει το νέο διάστημα που θα ψάχτουμε...απλά για να δούμε αν αξίζει και αν έχουμε ελπίδες μη νομίζεις ότι είναι πολύ μακριά η ότι θα κάνουμε διαλλειμα μιας και δεν αλλάζει η κυκλοφορία απλά θα δούμε εάν μας κάτσει σε δεύτερο χρόνο από την ίδια κυκλοφορία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

μεχρι  την επομενη παρασκεη θα το γνωριζουμε  αν ερθει κατι σοβαρο και να μην ερθει και εκει κατι σοβαρο  εχουμε παρα πολυ καιρο ακομα μεχρι και τον μαρτη τα τελευταια χρονια ο χειμωνας ξεκιναει μετα της γιορτες

Μπα πολύ μακριά ...πιστεύω το πολύ μέχρι την Δευτέρα θα φανεί εάν υπάρχουν οι προϋποθέσεις για σοβαρή κατάσταση τριγύρω από τα Χριστούγεννα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Antrious Antrious είπε:

μεχρι την επομενη παρασκευη εννοω οτι  θα γνωριζουμε σε μεγαλο βαθμο το καιρο της πρωτοχρονιας

Α οκ έτσι ναι...εγώ το πάω στο δεκαημερο γενικά εκεί ψαχνομαι να βρω διάστημα χρονικό να κεντραρω...οπότε τώρα έχω κάψει στην ουσία μέχρι και σχεδόν τα Χριστούγεννα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

όσο καταλάβουμε και εμπεδώσουμε την νέα πραγματικότητα όσο γίνεται πιο νωρίς τόσο θα ησυχάσει η ψυχούλα μας....εγώ σχεδόν τα κατάφερα ..το λέω για όλους όσους τυρρανιούνται ακόμα με τη προσμονή.... δεν υπάρχει φυσιολογικότητα πλέον.... 

Πεστα ρε αδερφε....ετσι ακριβως ειναι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Μεχρι να εχουν ερθει τα χριστουγεννα ομως θα εχουν χτυπηθει στην σελιδα χιλιαδες like εκατονταδες νεοι followers και πιθανος και ευρω

Βασιλη παντρευεσαι το σκ????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλα διαστήματα πάνε χαμένα όπως και κάθε χειμώνα άλλωστε τα τελευταία χρόνια…με απελπίζει κάπως αυτή η κατάσταση. Ελπίζω ότι τις επόμενες μέρες θα βρούμε κάτι ενδιαφέρον στα μοντέλα έστω και στις 240-260 ώρες γιατί αυτό είναι πραγματικά ψυχοφθόρο. Περιμένω όλο το χρόνο αυτούς τους 3 μήνες και κάθε 10ημερο+ που καίω χωρίς να υπάρχει καν πιθανή χιονοκαιρια όπως και να το κάνουμε πονάει… 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Αναβάθμιση της επερχόμενης κακοκαιρίας απο τζιφο με περισσότερο υετο και διαρκεια

Επεξεργάστηκε από Snow waves
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλημέρα σε όλους. Τελικά θα έχω υετο?

υπαρχει αισθητη βελτιωση για  Σαββατο απογευμα- βραδυ φιλε........το παλευεις βρε γκαρυ  , το παλευεις .......  καλημερα !!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Ωραία υποτροπή  στη Θεσσαλονικη ο τζίφος για Σάββατο με 6-8 ώρες χιονόπτωση έως πολύ πολύ χαμηλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, INUIT είπε:

υπαρχει αισθητη βελτιωση για  Σαββατο απογευμα- βραδυ φιλε........το παλευεις βρε γκαρυ  , το παλευεις .......  καλημερα !!!

 

Καλημέρα Χρήστο. Σοβαρά έχω πιθανότητες να δω μια πέτσα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παμε να σπρωξουμε λιγα χιλιομετρα βορειοτερα τον αντικυκλωνα να παρουμε ενα 6ωρο υετου + ...ας ειναι και 3ωρο 😂

για παρακατω και μετα τις 21 δεν κλειδωνουμε καμια φολα ειδικα τωρα που "κουνηθηκε" η "ακινητη " κυκλοφορια...

ας δουμε στα επομενα ραν πως θα μοιαζει αυτος ο χαρτης !!! ποτε τα ξαναειδε αυτα ο τζιφος για να ξερει απο τωρα???👍

gfs-0-252.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Καλημέρα Χρήστο. Σοβαρά έχω πιθανότητες να δω μια πέτσα?

ειλικρινα δεν ξερω...μολις το πιστεψω, πριν ακομη πιω νερο και πριν αναψω τσιγαρο 🙂  θα σου στειλω μυνημα !!!!

....πιθανοτητες εχεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!!!

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=0&date=2023-12-13&model=gfs&member=ENS&bw=1

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

με 400μ επίπεδα παγοποίησης χιόνι και μέσα στην πόλη της Θεσσαλονίκης το Σάββατο πρωί - μεσημέρι, αρκεί να το κρατήσει ο τζίφουλας γιατί είναι μακριά ακόμη, υπομονή μέχρι αύριο στα 12αρια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά! Πολύ καλύτερη η κακοκαιρία από τζίφο για σκ. Και σε λογικές ώρες! 

Ίσως λοιπόν να έχουμε και εκπλήξεις! 

78-779GR.gif.755502528b36fed7c30923df2efff4c3.gif81-779GR.gif.9e9cd1430967534ad90851e2c416b309.gif84-779GR.gif.64deff04e849172ac6e1d4dd4bddb8d3.gif90-779GR.gif.fb8ca683732fc97d3fc32c35f9e08fe8.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μικρές βελτιώσεις θέλει ακόμη για το σ/κ και θα δουν ωραία κακοκαιρία αρκετές περιοχές της ηπειρωτικής χώρας, μακάρι να μας γελάσει λίγο η τύχη αυτή τη φορά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...