Jump to content
g_ar

Αναφορές Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συννεφια με βροχες στην αρχη της ημερας εδω.

Και μετα λαμπρος ηλιος με βροχες.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελευταίες φωτό με το διπλό, αλλά κομμένο ουράνιο τόξο, μην σας ζαλίσω άλλο χεχε. Στο τέλος το ένα μέρος του γίνεται πολύ φωτεινό, ενώ μου αρέσει που στο βόρειο μέρος του τόξου, το τόξο μπαίνει ακριβώς στην κουρμπα του νέφους!

 

 

IMG_20231206_160633.jpg

IMG_20231206_160952.jpg

IMG_20231206_161142.jpg

IMG_20231206_161244.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άκρως φθινοπωρινή σήμερα στα ΒΑ της χώρας. Από το μεσημέρι βρέχει ποτιστικά με κρύο και μέτριο βοριά στηνΞάνθη. Η θερμοκρασία τώρα είναι στους 8,5c. Επίσης εκ νέου χιονίζει στα βουνά της Ροδόπης από τα 1200 μέτρα. Αν και το χαμηλό είναι ασθενές ωστόσο η θέση του στο ΒΑ Αιγαίο είναι ιδανική για την περιοχή. Όλοι οι σταθμοί στα ΒΑ αναφέρουν βροχή αυτή την ώρα. 

Ως τώρα η πορεία του καιρού για την περιοχή είναι ικανοποιητική μετά από το καταξερο διάστημα Αυγούστου- Οκτωβρίου που άφησε περί τα 10μμ. Να αναφέρω πως τον Αύγουστο δεν υπήρξε υετός που είναι σπάνιο για εμάς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το συστημα που νωρις το πρωι επηρεασε και το νοτιοανατολικο αιγαιο,εφτασε αργοτερα και στην Κυπρο..Αυτο συνεβη σημερα στην Πυλα Κυπρου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησμπέρα παίδες! Πολύ καλά πήγε υετικά η κακοκαιρία που πέρασε προσωπικά δεν περίμενα τόσο...21 χιλιοστά εδώ στο Μακροχώρι με τη βροχούλα να πέφτει μέχρι τις 11-12 το πρωί...με βαριά συννεφιά να συνεχίζεται όλη η ημέρα με τη μέγιστη να μη ξεπερνά τους 11..... άλλη μια μέρα φυσιολογική για την εποχή.... η τρίτη συνεχόμενη....φυσικά είναι σαν τη μύγα μέσα στο γάλα αφού οι ημέρες με καιρό εκτός εποχή είναι κατά πολύ περισσότερες.....

στους 10,7 τώρα με 93% υγρασία χωρίς φαινόμενα....

makrochori

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αττική τελικά με τα αβαθή χαμηλά τα πάει πολύ καλύτερα...για να δούμε καί τίς επόμενες ημέρες με το βόρειο ρεύμα κατά πόσο θα μπουν φαινόμενα στον νομό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ομορφη νυχτα και νωρις το ξημερωμα.....αλλα 3 - 4 - 5 mm κατα μεσο ορο στο λεκανοπεδιο, και storm total συνολικο 10-15 mm καπου εκει και η γειτονια μας, ανελπιστα καλα θεωρω....

Βορεια Αττικη τα ΔΙΠΛΑΣΙΑ, αντε μπραβο, ξεδιψασε η ξεραμενη γη....

Παιχνιδι Βρωμιαρη - συννεφιας στη συνεχεια, και ανοδος της Τ εως 18,5 - 19,0 στα πιο θερμα του νομου....

12,5 νταν η πρωινη ελαχιστη εδω στα 180 μ του Ζωγραφου αλλα και 18,0 νταν η μεγιστη

Στους 13,1 ηδη και ενα ομορφο φθινοπωρο-χειμωνιατικο βραδυ, μακαρι να συνεχισει ετσι....ο,τι παρουμε απο δροσουλες και λιγο υετο βορειου ρευματος το ΠΣΚ κερδος θα ειναι !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, kouvanos said:

Ομορφη νυχτα και νωρις το ξημερωμα.....αλλα 3 - 4 - 5 mm κατα μεσο ορο στο λεκανοπεδιο, και storm total συνολικο 10-15 mm καπου εκει και η γειτονια μας, ανελπιστα καλα θεωρω....

Βορεια Αττικη τα ΔΙΠΛΑΣΙΑ, αντε μπραβο, ξεδιψασε η ξεραμενη γη....

Παιχνιδι Βρωμιαρη - συννεφιας στη συνεχεια, και ανοδος της Τ εως 18,5 - 19,0 στα πιο θερμα του νομου....

12,5 νταν η πρωινη ελαχιστη εδω στα 180 μ του Ζωγραφου αλλα και 18,0 νταν η μεγιστη

Στους 13,1 ηδη και ενα ομορφο φθινοπωρο-χειμωνιατικο βραδυ, μακαρι να συνεχισει ετσι....ο,τι παρουμε απο δροσουλες και λιγο υετο βορειου ρευματος το ΠΣΚ κερδος θα ειναι !

Χωρίς ήλιο καί θάλασσα βροχή δεν υπάρχει να τα λέμε καί αυτά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δουμε τι θα δουμε σημερα και αυριο..Παρουσιαζει ενδιαφερον!!

Το βροχερο Λιτοχωρο χθες.Με θεα τον επιβλητικο και χιονισμενο Ολυμπο.

 

408254933_10232089109113134_4980093307487436698_n.jpg

408373198_10232089108273113_8632895043369091828_n.jpg

Και μια ληψη απο τη λιμνη πηγων Αωου..

408121356_1486207678619665_4880276415432183435_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ίδιο θα έλεγα από Πάτρα,είχαμε και ένα περασματακι το πρωί,αύριο να δούμε πόσο θα τα κατεβάσει τα χιόνια στην ορεινή Φωκίδα -στερεα, σηκώνει χιόνι εξόρμηση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9.3 η  ελάχιστη εδώ και περιμενουμε να δούμε τι θα γίνει.

Κατά τα άλλα κάτι άσχετο, είμαι πολύ αγχωμένος με το πόσεεςς πολυκατοικίες χτίζονται στην γειτονιά μου, δυστυχώς 4οροφες. και ακόμα χειρότερα στον δυτικό και βορειοδυτικό ορίζοντα.. ¨οχι μόνο δεν θα μείνει χωράφι για χωράφι για να δούμε στρωμένο χιόνι, αλλά από το καλοκαιρι αυτό θα περιοριστεί πάρα πολύ η θέα μου.. Είναι σχετικά κοντά στο σπίτι μου και θα  έχουμε σχεδόν το διπλάσιο ύψος από εμένα, οπότε στα 11 μέτρα που είναι η ταράτσα μου εγώ θα έχω άλλα τόσο σαν τοίχος μπροστά μου... Πάνε οι ωραίεες εποχές που το ένα σπίτι ήταν 100 μέτρα από το άλλο εδώ!😞

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα ... Με ελαφριά ομίχλη ξυπνήσαμε σήμερα και ανοίγματα αργότερα αλλά και με συννεφιά αστάθειας πάνω από Χορτιάτη .... !! 7,2 η ελάχιστη και 13,4 τώρα 

1687947770_image1(1).jpg.ef3ee4ee51d89e3fee68303b24860f56.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...