Jump to content
g_ar

Αναφορές Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Περιμέναμε τόσο έντονη ηλεκτρική δραστηριότητα σήμερα; Βασικά γενικά περιμέναμε ηλεκτρική δραστηριότητα;

9 βαθμοί τώρα εδώ, να δούμε αν θα κάνει τίποτα άλλο μέσα στην νύχτα.

Ηλεκτρική δραστηριότητα περίμενα προσωπικά λόγω δυνατών 500αριων αν δεις έχουμε σχεδόν 0 li! Τόσο έντονη όμως όχι!

Φοβερή βροχοχαλαζοκουρτινα βόρεια!

 

IMG_20231207_220800.jpg

22-02-28-downloadfile.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τριλοφο Επανομης και Πολυμυλος Κοζανης...Ισχυρες χαλαζοπτωσεις..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακά είναι έξω, σούρχεται η ψύχρα στο πρόσωπο και είναι τέλεια....Μυρίζει χειμώνα καθαρά, μετά ξύλου από τζάκια....8,9οC εδώ στα Μελίσσια και ξαστεριά!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όμορφη μέρα σήμερα στην Αττική με συννεφιά κατά τόπους... σχετικά κρύα βραδια τώρα... αργότερα με το χαμηλό στο αν Αιγαίο θα ενισχυθούν οι βόρειοι άνεμοι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάτρα ήπια βροχή πάλι και 11 βαθμοί. 3.6μμ σήμερα. Συννεφιά το περισσότερο διάστημα εδώ και μέρες. Αυτό ναι είναι μέρες χειμώνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5,3 C τ΄ωρα η οποία είναι και η ελάχιστη μέχρι τώρα και 4mm .... χαζοψιχαλίζει ... 

και ξεκίνησε με χαλαζάκι ... αλλά το πολύ έπεσε λιγο νοτιοτερα προς τριλοφο , επανομή κτλπ

Εν τω μεταξύ αν είχαμε καλύτερη υποστήριξη στα 850 τώρα θα έριχνε και σε Χορτιάτη (χωριό) αλλά ακόμα και εκεί είναι +2,  +3

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Χιονίζει στην Έδεσσα σύμφωνα με όσα μου είπε φίλος πριν λίγο 

Στην Κερασια Εδεσσας στα 680μ. μπορει, στην Εδεσσα πολυ δυσκολο....χιονονερο ισως!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ ακόμα τίποτα, πέρα από ένα πέρασμα πολύ νωρίτερα. 

Γενικά εντελώς αδιάφορος (και) ο Δεκέμβριος για την περιοχή μου μέχρι στιγμής. Ελάχιστες και ολιγόωρες οι βροχές και ανεβασμένες οι θερμοκρασίες, ακόμη και σήμερα που υποτίθεται θα είχε ψύχρα, έφτασε 16 ολόκληρους βαθμούς στο αεροδρόμιο της Νέας Αγχιάλου… Ελπίζω με αυτά που διαφαίνονται στους χάρτες για το Β’ μισό, να αλλάξει η εικόνα και να φύγει έστω αξιοπρεπής. Γιατί για την ώρα είναι σίγουρα κάτω του μετρίου, για εδώ τουλάχιστον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας κάνουμε και μία γρήγορη ενημέρωση... Στον μετεωρολογικό σταθμό που βρίσκεται 3,5 περιπου χλμ σε ευθεία απο το χωριό μου, ( https://penteli.meteo.gr/stations/gonnoi/ ) 3,8 σημερινά χιλιοστά και 613,4 συνολικά για το έτος... Πάρα πολύ καλά δεδομένου του ότι πέρσι τερμάτισε στα 348mm...  στα Τέμπη αν και μικρή η απόσταση πρέπει να τα πήγε ελαφρώς καλύτερα, καθώς τρώει στην μάπα όλες τις καλοκαιρινές καιταιγίδες, ενώ σε Daniel εριξε αξιολογο νερο...

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Στην Κερασια Εδεσσας στα 680μ. μπορει, στην Εδεσσα πολυ δυσκολο....χιονονερο ισως!!!

Ε τώρα μη με ρωτάς που ακριβώς μένει ....δεν έχω ιδέα....Έδεσσα ξέρω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας και από το Φίλυρο. Θα ξεκινήσω με αναφορά από το κέντρο (Ολύμπου) που δουλεύω όπου το βραδάκι λίγο μετά την έναρξη της βροχής έπεσε καλό χαλάζι σε συνδυασμό με έντονη βροχή. Ασπρισε το κέντρο..... Στα του Φιλύρου τώρα κατά τη μία που έφτασα ψιλόβροχο με λιωμένες νιφάδες ενδιάμεσα. 4,6 Χιλ  1,6β και 0,9 σδ. Τώρα συνεχίζει απαλή ψιχαλα. Αν συμβεί τίποτα αξιόλογο θα επανέλθω.

Επεξεργάστηκε από xionia polla
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ναι χιονίζει. Και εγώ νόμιζα ότι έκοψε η βροχή. Κοίτα να δεις που στις 7 Δεκεμβρίου το βλέπω για δεύτερη φορά. Δεν ρίχνει πολύ αλλά και μόνο που το βλέπεις να πέφτει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,χιονίζει στα ορεινά της Στερεάς από τα 1000μ περίπου!Με ασθενικες εντάσεις βέβαια,δυστυχώς δεν υπάρχει υετός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...