Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο -5 ο μο για την περιοχή μου 11 με 12 του μήνα και πλέον ένα δύο σενάρια φεύγουν πάνω από το μηδέν.τι θέμα είναι ο υετός αν τελικά θα μας κάτσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημέρα, πάμε πολύ καλα, λίγο χρονικά να πλησιάσουμε να δούμε την διάταξη, σε πρώτη φάση παίζουν μπάλα οι κβ και μετά οι προσηνεμοι αν και προβληματίζομαι στο γεγονός ότι μπορεί να μην κατέβει κανονικός Αυλώνας αλλά μόνο ψύχος που η μονο Εύβοια είναι εκεί φαβορί για χιόνι

Παραθέτω και διάγραμμα Κωνσταντινούπολης

gfs-istanbul-tr-41n-29e (2).png

ecmwf-istanbul-tr-412n-2 (1).png

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θελει πολυ υπομονη να φτασουμε 168 ωρες ...γιατι οι αλλαγες θα ειναι μεγαλες παραθετω μο ναο απο τα 00 για να δειτε και τις διαφορες στην φιλοσοφια παιου τζιφουreceived_1450135005916734.png.b7a64f153d89961602b143f26b1aa7e4.pngreceived_877565327105655.jpeg.b5b8c266cd592b6a1c2aec3ff9dc56a4.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως είπε ο Μιχαήλ... Την κακοκαιρία του 6αριου με ένα -5 είναι αρκετό και για την περιοχή μου λόγω έντασης πόσο μάλλον κεντροβορεια πεδινά και ημιορεινα-ημιπεδινα κατω από Εύβοια.... Και μετά θα έρθει και ο προσήνεμου για να είναι όλοι πληρης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Όπως φαίνεται από τα τελευταία τρεξίματα πολύ κακό για το τίποτα σχεδόν σε όλη την ευρώπη. Χιόνια μόνο σε αυστρία-ελβετία και νότια γερμανία φαίνονται το σκ των φώτων και μετά το απόλυτο τίποτα σε όλους αφού αυλώνας δεν υπάρχει. κατά τα άλλα άχρηστος είναι ο αζορικός αφού απλά θα σηκωθεί και δεν θα μπορεί το κρύο να διοχετευθεί προς τον ατλαντικό κρυώνοντας τα 3/4 της ευρώπης χωρίς να δίνει τίποτα πουθενά εκτός τριγύρω από τις άλπεις λόγω του χαμηλού των φώτων

Οι χάρτες βελτιωμένοι (φοβερή έκπληξη) μετά τις 300 ώρες. Κλασσικά εδώ και 20 μέρες

 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Κβ τα καλυτερα τρεξιματα εχουμε δε θέλουμε να δειξουν τιποτα αλλο απο α το που δείχνουν μεχρι τις 150 ωρές τωρα ειμαστε στξς 200 από Πέμπτη πρωί στα όπλα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλέ μου Άγιε Βασίλη το μόνο που θέλω για φέτος είναι να μην πάρω το ΚΑΤΑΡΑΜΜΈΝΟ ΚΤΕΛ Η ΤΟΝ ΟΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΧΙΟΝΙ.!!

θέλω να δω την ΠΌΡΤΑ ΜΟΥ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΗ,ΤΟ ΑΛΚΑΖΑΡ, ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΘΕΑΤΡΟ κτλ

DSC_0527.JPG.a25cd3b9c69074cc089d79f9296ea196.JPG

😀

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κβ τα καλυτερα τρεξιματα εχουμε δε θέλουμε να δειξουν τιποτα αλλο απο α το που δείχνουν μεχρι τις 150 ωρές τωρα ειμαστε στξς 200 από Πέμπτη πρωί στα όπλα 

Το πνευμα της πρωτοχρονιας σε αγγιξε με το μαγικο του ραβδακι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το πνευμα της πρωτοχρονιας σε αγγιξε με το μαγικο του ραβδακι?

Όχι απλά έχω κλείσει τριήμερο 10 με 13 αθηνα 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλέ μου Άγιε Βασίλη το μόνο που θέλω για φέτος είναι να μην πάρω το ΚΑΤΑΡΑΜΜΈΝΟ ΚΤΕΛ Η ΤΟΝ ΟΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΧΙΟΝΙ.!!

θέλω να δω την ΠΌΡΤΑ ΜΟΥ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΗ,ΤΟ ΑΛΚΑΖΑΡ, ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΘΕΑΤΡΟ κτλ

DSC_0527.JPG.a25cd3b9c69074cc089d79f9296ea196.JPG

😀

Μιχαήλ η μόνη πόρτα που θα δεις χιονισμένη ειναι αν μείνεις μέσα σε ένα αστικό λεωφορείο τη Αθήνας..το πρωί θα ξυπνήσει και η πόρτα του λεωφορείου θα χει χιονια 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Την κακοκαιρία του 6αριου θέλουμε με -5 στα 850.. Πολλά ζητάω???

σας φτάνει το -5 στη Λάρισα για καλό στρώσιμο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ολα λίγο δυτικότερα στ6ο 6αρι του ευρωπάιου, να δούμε αν είναι άυρο, ή αποτυπθεί το ρίτζ δυτικότερα στον μέσο όρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

σας φτάνει το -5 στη Λάρισα για καλό στρώσιμο;

Αναλογα τα υπολοιπα ποιοτικα χαρακτηριστικα αλλα σε γενικες γραμμες ναι -5 αρκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

σας φτάνει το -5 στη Λάρισα για καλό στρώσιμο;

Ναι. Με την Μήδεια που ήταν σάπια διάταξη έστρωνε με -5, με γενικά ασθενείς/μέτριες χιονοπτώσεις. Αν έχε σωστή διάταξη το -5 είναι αρκετό για ολικό παγετό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι. Με την Μήδεια που ήταν σάπια διάταξη έστρωνε με -5, με γενικά ασθενείς/μέτριες χιονοπτώσεις. Αν έχε σωστή διάταξη το -5 είναι αρκετό για ολικό παγετό.

Θεωρητικά με -5 και άπλετο υετό επιφάνεια θα είστε στο -1. Έτσι δεν είναι Μιχαήλ; Με ραγδαιοτητα κτλ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...