Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, South καυσωνάκιας said:

Δε με έχετε ψυχολογίσει σωστά. Εγω γουστάρω να στρώνονται παραδοσιακές χιονοδυνάμεις. Μη μου αγγίξετε όμως τις νότιες παραλιακές περιοχές. 

Θα πληρωσεις διοδια το αλλο σκ για να ερθεις Ανω…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ φαίνεται καλύτερα. ρίτζ ευρωπαίου:

ECMOPEU00_72_1.png

 

ούκμο 00ζ

UKMHDOPEU00_72_1.png

 

ούκμο 6ζ

 

UKMHDOPEU06_66_1.png

 

 

ανοίξτε τις εικονες, και δείτε ότι το ούκκμο δεν κάνει τόσο καλό ριτζ στην Γροιλανδία όσο πριν, δηλαδή πήγε προς ευωπαίο στο αρχικο ρίτζ.  πΙο μετά για διαχωρισμό μέσω ενός υποτυπώδους σκανδιναβικού δεν είναι εμφανές το τι θα γίνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 minutes ago, south coast said:

Θα πληρωσεις διοδια το αλλο σκ για να ερθεις Ανω…

Καλά κάτσε εσύ γιατί είσαι ένα τσάκ από το να βγει η λέξη Γλυφάδα από την Άνω.

Ο Δήμος έχει ενημερωθεί ήδη 😂

 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και αυξησε και τον υετο για 9-10 Ιανουαριου.. Μια χαρα το παει, ας χιονισει καλα στη παρνηθα πρωτα και βλεπουμε για τις 13-14. Να δουμε πως θα μας σηκωθει (ο αντικυκλωνας ! ) και μετα βλεπουμε. 

 

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εδώ φαίνεται καλύτερα. ρίτζ ευρωπαίου:

ECMOPEU00_72_1.png

 

ούκμο 00ζ

UKMHDOPEU00_72_1.png

 

ούκμο 6ζ

 

UKMHDOPEU06_66_1.png

 

 

ανοίξτε τις εικονες, και δείτε ότι το ούκκμο δεν κάνει τόσο καλό ριτζ στην Γροιλανδία όσο πριν, δηλαδή πήγε προς ευωπαίο στο αρχικο ρίτζ.  πΙο μετά για διαχωρισμό μέσω ενός υποτυπώδους σκανδιναβικού δεν είναι εμφανές το τι θα γίνει.

Τελειο φαινεται Μιχαηλ.

Πανεμορφη η ταση στο ριτζ απο κρητη προς τουρκια.

Ανοιγει τον δρομο ωστε να μας ερθει αδριατικη ιονιο και Ιταλια.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Πελοποννήσιος είπε:

Εγώ πάντως που παρακουλουθώ ενα καιρικό κανάλι στο Youtube αυτή την στιγμή μπορεί να το ξέρετε ορισμένοι καίει ολόκληρο τον Γενάρη με μόνο μια κακοκαιρία εγω γελάω προσωπικά γιατί συνεχίζω να πιστεύω οτι κάτι δυνατό θα υπάρξει στο Γενάρη

Εγώ τώρα φταίω να πω για τους συγκεκριμένους που ανέφερα χτες το βράδυ  καληνύχτα παπατζηδες ή θα βιαστώ?

Επεξεργάστηκε από Πελοποννήσιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Πελοποννήσιος said:

Εγώ τώρα φταίω να πω για τους συγκεκριμένους που ανέφερα χτες το βράδυ  καληνύχτα παπατζηδες ή θα βιαστώ?

Δεν χρειάζεται να φτάσεις μέχρι εκεί, έχουμε κι εδώ μέσα ένα σωρό καλοξημεράκηδες, καλυνηχτάκηδες, πάει και ο Γενάρης, καλή Άνοιξη και καλά κρασιά. Όλοι σχετικότατοι με το άθλημα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snow_attica είπε:

Δεν χρειάζεται να φτάσεις μέχρι εκεί, έχουμε κι εδώ μέσα ένα σωρό καλοξημεράκηδες, καλυνηχτάκηδες, πάει και ο Γενάρης, καλή Άνοιξη και καλά κρασιά. Όλοι σχετικότατοι με το άθλημα.

Σαν να λέμε προπονητές του καναπέ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Antrious Antrious είπε:

cma-0-168.png?00cma-1-168.png?00cma-2-180.png?00

Πολυ καλη η ταση με την συσωρευση των -/ 0 850 hPa τοσο χαμηλα δυτικα της ελλαδας και επιπλεον αδιασμα ριτζ κατω απο απο την Ιταλια. 

Παρα πολυ ωραια.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

βελτιωμενος και ο γιαπωνεζος στο 6 αρι 

Αυτός ναι, όντως βελτιώθηκε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Κεντροβόρεια σενάρια βλέπω, οπότε είμαστε δυναμικά μέσα στο παιχνίδι... κι αυτό διότι μέχρι τώρα το πράγμα έγερνε ξεκάθαρα προς την ανατολή....

Άμα σκάσει προσήνεμος χιονιας, στη καλύτερη πάμε για έναν οριακό ιστορικό (τύπου Μήδειας / Ελπίδας) και στη χειρότερη για έναν απλό χιονιά (τύπου 2010s)... ξεκάθαρα οι πιθανότητες είναι περισσότερες για ένα απλό χιονια με τα τώρα δεδομένα. Προϊστορικός χωρίς -12αρια -13αρια στα 850hPa δε παίζει. Θα το ευχαριστηθούμε όπως και να 'χει. Με τέτοιον ήλιο που έχουμε φάει μες το καταχείμωνο (ο Θεός να το κάνει) και υγρασία, θα μας φανεί σίγουρα.

Άμα σκάσει κεντροβόρειος, θα παίξουν καλύτερη μπαλα τα παιδιά, μιας και δεν έχουν τις θερμοκρασιακές απαιτήσεις της Αθήνας για στρωσισμο στα πεδινά.

Άμα σκάσει σκάσει Τουρκικός, ετοιμάστε τη μπεπανθόλ και τη nivea... κάνουν και οι δύο καλή δουλίτσα όταν βγαίνεις στο κρύο σε μια λιακαδατη ημέρα και σκάνε τα χεράκια. Εγώ χρησιμοποιώ βασικά τη nivea men... εξαιρετική🤣

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 minutes ago, [weathermaniac] said:

Εδώ φαίνεται καλύτερα. ρίτζ ευρωπαίου:

ECMOPEU00_72_1.png

 

ούκμο 00ζ

UKMHDOPEU00_72_1.png

 

ούκμο 6ζ

 

UKMHDOPEU06_66_1.png

 

 

ανοίξτε τις εικονες, και δείτε ότι το ούκκμο δεν κάνει τόσο καλό ριτζ στην Γροιλανδία όσο πριν, δηλαδή πήγε προς ευωπαίο στο αρχικο ρίτζ.  πΙο μετά για διαχωρισμό μέσω ενός υποτυπώδους σκανδιναβικού δεν είναι εμφανές το τι θα γίνει.

Είπαμε Μιχάλη, ο Παίος στο 12ζ

Hornbach Unterhose GIF - Hornbach Unterhose Underpants GIFs

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

ελπιζω το βραδυ  να δουμε απο ολλα τα μοντελα την παρα πολυ τεραστια ανατροπη με εναν παρα πολυ μεγαλο κεντροβοριο χιονια μεχρι και στην θαλασσα

Μακαρι Παναγιτσα μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Antrious Antrious είπε:

αναλογα σεναρια πρεπει οποσδηποτε να δουμε το βραδυ απο ολλα τα μοντελα στα 12 αρια

Εννοειταιιιι!!! Ειμαστε μακρια ακομα για πουμε ....τι εγινε ρε παιδια με την φωτογραφια του παπαδοπουλου....

Οταν φτασουμε ομως στο σημειο που πρεπει θα κανει την εμφανιση της χαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Αυτο θα ηθελες εσυ Μιχαλάκη αλλά ερχεται πικρο ποτηρι αχαχαχαχαχαχα

τουλάχιστον εγώ δεν πίνω το πικρό ποτήρι 9 μήνες, αλλά 3😎

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...