Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Κυριοι...Συνοδοιποροι...Νομιζω οτι εφτασε η ωρα....Μαζι δωσαμε τις μαχες..Μαζι γελασαμε..Μαζι αγωνιουσαμε..Μαζι σχολιασαμε.Και οπως παντα..Μαζι τον ηπιαμε...

20220116_190603.jpg.398db308782aedf2ccf94d2854d9e66c.jpg.b038648d44f4b3bec4185a082696af49.jpg

Φίλε μου Σάκαρε... λέω να μετακομίσουμε προσωρινά στα νησιά Σβάλμπαρτ, μέχρι να βγάλουμε το χειμώνα. Εμείς.. οι χιονάκηδες.. ζούμε σε λάθος χώρα... από σήμερα σταματάμε τη κλάψα κι ετοιμάζουμε βαλίτσες🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Winterlove είπε:

Φίλε μου Σάκαρε... λέω να μετακομίσουμε προσωρινά στα νησιά Σβάλμπαρτ, μέχρι να βγάλουμε το χειμώνα. Εμείς.. οι χιονάκηδες.. ζούμε σε λάθος χώρα... από σήμερα σταματάμε τη κλάψα κι ετοιμάζουμε βαλίτσες🤣

Δεν εχει την ιδια γλυκα φιλε μου,

εκανα ενα χειμωνα στη νορβηγια δεν ειναι το ιδιο
Αλλο να το περιμενεις με ολες τις αντιξοτητες του στο τοπο σου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να σου κεγεται η ψυχή το καλοκαίρι με ένα μήνα καύσωνα να λες άντε να έρθει χειμώνας και ο χειμώνας μέχρι τώρα είναι από αύριο μέχρι Κυριακή και μετά κουνούπια πάλι !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ένα πράγμα έχω να πω. Το ημερολόγιο δείχνει 8/1, υπάρχει χρόνος αρκετός ακόμη. Σίγουρα ξενερώσαμε που η δεύτερη φάση κατά 99% πάει για βρούβες (ειδικά εδώ και σε περιοχές όπως η Λαμία, Ιστιαία, κτλ που για μερικά runs μας έδιναν ωραίες καταστάσεις) αλλά

1. έρχεται μια δυνατή κακοκαιρία

2. θα νιώσουμε Χειμώνα για μερικές μέρες

Οπότε ας εστιάσουμε σε αυτά τα θετικά για την ώρα και ανησυχούμε σε μια βδομάδα για τον υποτροπικό (αν έρθει κιόλας).

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά τα μεσάνυχτα παίζει η Ευρυτανία να δει καλό χιονι σήμερα. Επίσης, καλό ειναι να αναφέρουμε ( αν δεν το εχει κάνει ηδη κάποιος) οτι αύριο θα χιονίσει λιγο στα πεδινά του Έβρου ενώ φυσικά η Σαμοθράκη θα βάλει αρκετό χιόνι επίσης μέχρι πολυ χαμηλά,ισως μεχρι την Θάλλασα. Κατά τα άλλα Πήλιο, ορεινή Εύβοια, Όθρυς θα έχουν τα περισσότερα φαινόμενα. Κάπου κοντα θα το δούμε και εμεις να πέφτει αν το κυνηγήσουμε λιγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Παίδες κάτι μου λέει ότι θα ζήσουμε στιγμές του θρυλικού χειμώνα 63-64!!

 

 

 

 

 

 

 

 

χειμώνας 63-64

archives-1963-12-22-18-0.png

 

😅

Προς στιγμήν το χαμόγελο έφτασε μέχρι τα αφτιά...

Μετά μου έπεσε στο πάτωμα και ακόμα το ψάχνω

Και τέλος σκέφτομαι... πάει χάζεψε ο Μιχαήλ.. έρμαιο του καυσωνάκια🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας εχουμε το νου μας αυριο για πιθανες εκπληξεις σε καποιες περιοχες της κεντρικης μακεδονιας και φυσικα της δυτικης οπου μαλλον θα το στρωσει παντου ειδικα στα πιο ανατολικα της. 

Αττικη ισως καταφερει προσκαιρα να το γυρισει ως τα 500μ. 

Θα δουμε και ευρωπαιο σε λιγο για λεπτομερειες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Παίδες κάτι μου λέει ότι θα ζήσουμε στιγμές του θρυλικού χειμώνα 63-64!!

 

 

 

 

 

 

 

 

χειμώνας 63-64

archives-1963-12-22-18-0.png

 

😅

 

Athens-1964.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ακριβης θεση του δευτερευοντος κεντρου του χαμηλου μεσα στο κεντρικο αιγαιο ειναι σχετικα απροβλεπτη.Αν βρεθει λιγο πιο κοντα στον ηπειρωτικο κορμο μπορει να εχουμε ομορφες εκπληξεις σε δυτ.μακεδονια,κεντρικη μακεδονια απο Σαλονικα και δυτικοτερα,αν θεσσαλια,φθιωτιδα,βοιωτια και ισως αττικη οπως προανεφερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ας εχουμε το νου μας αυριο για πιθανες εκπληξεις σε καποιες περιοχες της κεντρικης μακεδονιας και φυσικα της δυτικης οπου μαλλον θα το στρωσει παντου ειδικα στα πιο ανατολικα της. 

Αττικη ισως καταφερει προσκαιρα να το γυρισει ως τα 500μ. 

Θα δουμε και ευρωπαιο σε λιγο για λεπτομερειες.

Πάντως για αύριο τα περισσότερα μοντέλα δίνουν σε μένα πολύ υετό ξημέρωμα μέχρι μεσημέρι και θερμοκρασίες 2,5-4 βαθμούς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η ακριβης θεση του δευτερευοντος κεντρου του χαμηλου μεσα στο κεντρικο αιγαιο ειναι σχετικα απροβλεπτη.Αν βρεθει λιγο πιο κοντα στον ηπειρωτικο κορμο μπορει να εχουμε ομορφες εκπληξεις σε δυτ.μακεδονια,κεντρικη μακεδονια απο Σαλονικα και δυτικοτερα,αν θεσσαλια,φθιωτιδα,βοιωτια και ισως αττικη οπως προανεφερα.

Γιώργο Θράκη λες θα δει τίποτα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Πάντως για αύριο τα περισσότερα μοντέλα δίνουν σε μένα πολύ υετό ξημέρωμα μέχρι μεσημέρι και θερμοκρασίες 2,5-4 βαθμούς. 

Ξεκίνα να μετράς θερμοκρασίες από τώρα🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Ξεκίνα να μετράς θερμοκρασίες από τώρα🤣

8 έχω τώρα ψηλά είναι ακόμα...🥺

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kilkis1989 είπε:

Ακριβώς ίδια θερμοκρασία με μένα!!!Οπότε ξέρεις τι να περιμένεις 🤣🤣

Βράσε φασολάδα, εγώ έτοιμη την έχω στη κατσαρόλα 😁.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...