Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Συγκρουση τιτανων ενοψει. Κλεαρχος εναντιον μοντελων

Screenshot_20240109_125027_Facebook.jpg.0e58fb854e1bdc9bf96039dcb9da3b84.jpg

 

Screenshot_20240109_124817_Facebook.jpg.f218c1bb40f0080547c17a27e4293f34.jpg

 

Εναντιον μοντελων

image.png.e9db25d990e8c82c9c0f76c5ccc60854.png

image.png.e1edcc3f7906e1b65f32c8825cbf7ed7.png

Μεγαλο το ενδιαφερον αν μη τι αλλο αφου τα μοντελα τελειωνουν σχεδον το μηνα, ο κλεαρχος φερνει τα χιονια. 

https://marousakis.gr/mesomakroprothesmi-ektimisi-ianouariou-2024/?fbclid=IwAR3pKpPr1-OiEbGaJFY7M3XWME4LUJGGnuyW1soG3bmjiGj4umuR8DbGXL8

 

 

 

 

 

image.png.e9db25d990e8c82c9c0f76c5ccc60854.png

Screenshot_20240109_124817_Facebook.jpg

Ο χάρτης του Κλέαρχου πιο πολύ μου θυμίζει την "κακοκαιρία" που έρχεται το σκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

τίποτα δε βλέπει, για τα κλικ είναι η ιστορία...

ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΧΕΙΜΩΝΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιος Κλέαρχος, Ζιακοπουλος, Καλλιανος ή Αρναουτογλου. Όλοι αυτοί δεν πιάνουν μία στις προβλέψεις τους μπροστά στη μια, μοναδική και ανεπανάληπτη...🤣🤣🤣

EhGQVZcX0AIv5XH.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεωρω παντως πως κοιτανε παραπανω πραγματα απ οτι εμεις
ειναι η δουλεια τους εξαλου, και δεν θα επρπε να τους υποτιμουμε τοσο
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

τι βλεπει ο κλεαρχος που δεν βλεπουμε; 

Η μακρο του κλεαρχουν ανεβηκε 4 γεναρη εβλεπε οτι εβλεπαν ολοι τοτε ολες οι μακρο πανω κατω ιδιες ειναι οχι μονο του κλεαρχου και κοντα θα πεσει και ο κλεαρχος θα αλλαξουν τα ενς για μετα τις 20 τωρα αν η ψυχρη εισβολη ερθει 25 και οχι 23 δεν ειναι αποτυχια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Πως ήταν ρε παιδια παλια ο χειμώνας; Εγώ που είμαι του 2003 από το 2013 και μετά ας πουμε που θυμάμαι, περιπου έτσι τον θυμάμαι . Οκ όχι τόσο χάλια όσο φέτος αλλά ας πουμε πάντα είχα στο μυαλό μου ότι δε θα δω να στρώνει χιόνι εδώ ποτε και ίσως δω να πέφτει μια φορά το χρόνο. Προσπαθώ να φέρω μνημες για τις συνθήκες που επικρατουσαν γενικότερα αλλά παλι δε μπορω να βρω μεγάλη διαφορά με τωρα

Ρε μικρέ  μην τα λες τόσο  απότομα αυτά🤣...και συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο τα γεράματά μου....

Όσο για παλιά?....απλά ηταν χειιμώνες με την σημασία της λέξης.....που ξεχώριζες ρε αδερφέ τις εποχές..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, για Μεσσηνία αναφέρομαι και κατ' επέκταση δυτική Πελοπόννησο, πρώτη φορά που συμπληρώνουμε 5 χρόνια 20-24 με Χειμώνα χλιαρό ανύπαρκτο στα όρια της μούφας (αναφέρομαι κυρίως στα συστήματα που μας δίνουν χιόνια σε πιο χαμηλά υψόμετρα και γενικότερα στις βροχές και διέλευση υφέσεων). Η αρχή έγινε με την πρωτοφανή ξηρασία 1988-1990 τότε πήγαινα δημοτικό και το θυμάμαι πολύ καλά. Ακολούθησε το 2007 και έκτοτε μέχρι το 2019 στις 5 χρονιές η μία άντε δύο συνεχόμενες έβγαιναν μούφα. Από το Μάρτη 2019 μέχρι σήμερα αυτά που ζούμε είναι πρωτοφανή και πρωτόγνωρα, με αποκορύφωμα την περσινή χρονιά και αυτό που ζούμε τώρα, ουσιαστικά μια παρατεταμένη Άνοιξη με πολύ μικρά διαστήματα Χειμώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, leonidasdasos είπε:

ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΧΕΙΜΩΝΑ

έχει μιλήσει και άλλες φορές στο παρελθόν για κακοκαιρίες και διαστήματα με βαρυχειμωνία και έχει αποτύχει, δεν είναι η πρώτη φορά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, leonidasdasos είπε:

Θεωρω παντως πως κοιτανε παραπανω πραγματα απ οτι εμεις
ειναι η δουλεια τους εξαλου, και δεν θα επρπε να τους υποτιμουμε τοσο
 

Δεν τους υποτιμάμε, αλλά και αυτοί να μην υποτιμούν τη νοημοσύνη μας όταν βγαίνουν και λένε εμείς σας τα λέγαμε. Έκανε χθες ποστ για να καυχηθεί για τα Πασχούγεννα που είχε αναφέρει και όταν γίνονται ακριβώς τα ανάποδα από αυτά που λένε να μην κάνουν καμία αναφορά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, leonidasdasos είπε:

αρναουτογλου , κολλυδας και ζιακοπουλος ειναι ατομα τα οποια εχουν μεγαλη γνωση στο αντικειμενο

Ναι αλλά ένας απ αυτούς δεν είναι μετεωρολόγος,είναι παρουσιαστής και φυσικά με πολλές γνώσεις εκτός από συμπαθής!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μεσσήνιος είπε:

Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, για Μεσσηνία αναφέρομαι και κατ' επέκταση δυτική Πελοπόννησο, πρώτη φορά που συμπληρώνουμε 5 χρόνια 20-24 με Χειμώνα χλιαρό ανύπαρκτο στα όρια της μούφας (αναφέρομαι κυρίως στα συστήματα που μας δίνουν χιόνια σε πιο χαμηλά υψόμετρα και γενικότερα στις βροχές και διέλευση υφέσεων). Η αρχή έγινε με την πρωτοφανή ξηρασία 1988-1990 τότε πήγαινα δημοτικό και το θυμάμαι πολύ καλά. Ακολούθησε το 2007 και έκτοτε μέχρι το 2019 στις 5 χρονιές η μία άντε δύο συνεχόμενες έβγαιναν μούφα. Από το Μάρτη 2019 μέχρι σήμερα αυτά που ζούμε είναι πρωτοφανή και πρωτόγνωρα, με αποκορύφωμα την περσινή χρονιά και αυτό που ζούμε τώρα, ουσιαστικά μια παρατεταμένη Άνοιξη με πολύ μικρά διαστήματα Χειμώνα.

Έχει ακόμα 2 μήνες γεμάτους!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Η μακρο του κλεαρχουν ανεβηκε 4 γεναρη εβλεπε οτι εβλεπαν ολοι τοτε ολες οι μακρο πανω κατω ιδιες ειναι οχι μονο του κλεαρχου και κοντα θα πεσει και ο κλεαρχος θα αλλαξουν τα ενς για μετα τις 20 τωρα αν η ψυχρη εισβολη ερθει 25 και οχι 23 δεν ειναι αποτυχια

Η 2η ψυχρή εισβολή που θα έρθει αυτό το 10μερο πότε θα έρθει; Μέσα φλεβάρη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν έχουμε ακόμη μια κατεβασία το Φεβρουάριο εγώ θα είμαι ικανοποιημένος, μετά μένει και η άνοιξη η οποία, τα τελευταία χρόνια, έχει περισσότερες χειμερινές διατάξεις από ότι ολόκληροι οι χειμώνες🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, DIMITRIS said:

Αν έχουμε ακόμη μια κατεβασία το Φεβρουάριο εγώ θα είμαι ικανοποιημένος, μετά μένει και η άνοιξη η οποία, τα τελευταία χρόνια, έχει περισσότερες χειμερινές διατάξεις από ότι ολόκληροι οι χειμώνες🤣

Καλα ενταξει ο Ιουνιος που περασε ηταν τελειος για την Ελλαδα.. Καθε μερα εβρεχε σχεδον!! Αυτο περιμενω και φετος, και μακαρι να γινει.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με αυτά τα ανσάμπλ του πρωινού παίου μόνο με θαύμα γλιτώνουμε το "κάψιμο" μέχρι 21-22/1 χοντρικά, μετά μπάινει ο Φεβρουάριος και αν κάτσεει μια κατεβασιά και όποιος είναι ο τυχερός.

Diagramme ensemble ECMWF/CEP

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Έχει ακόμα 2 μήνες γεμάτους!!!!

Σίγουρα είναι νωρίς ακόμα να ξεγράψουμε το Χειμώνα, αλλά  όπως πάει το πράγμα δεν αφήνει πολλά περιθώρια αισιοδοξίας... μακάρι αργότερα να αλλάξει η κατάσταση μήπως σωθεί η παρτίδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Καλα ενταξει ο Ιουνιος που περασε ηταν τελειος για την Ελλαδα.. Καθε μερα εβρεχε σχεδον!! Αυτο περιμενω και φετος, και μακαρι να γινει.. 

Προτιμώ να βρέχει συνέχεια το Δεκέμβριο και να φορτώνουν χιόνι τα βουνά μας παρά να ξεσκίζεται άνοιξη και Ιούνιο, το θεωρώ πιο νορμάλ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν κάνει ένα Μάρτη 87 μέσα στο Φεβρουάριο τότε θα πω ότι ήταν χειμώνας γιατί ακόμη και φωτοβολίδα 2-3 ημέρων να κάνει χειμώνας δεν είναι αυτό που ζούμε μέχρι στιγμής, όπως και πέρσι βέβαια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...