Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως σοβαρά τώρα μετριάστηκαν οι ζέστες από παίο. Καλά δε θα έβγαιναν κιόλας. Λογικά τώρα πρέπει να δούμε πόσο ή αν θα συνεχίσουν να περιορίζονται ή σε ποιά κατεύθυνση θα πάει η φάση μέχρι τέλους του μήνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Προς το παρον για να μιλησω κ λιγο σοβαρα εγω δεν βλεπω τιποτα μεχρι τις 25/1 ακομα κ στον Ευρωπαίο περισσοτερα ειναι τα θερμα σεναρια κ το κυριο μονο του. Αν αυξανουν τα ψυχρα σεναρια μερα με τη μερα κατι μπορει να σημαινει αλλα ας γινει πρωτα αυτο..

Για δώσε, έτσι για εγκυκλοπαιδικούς λόγους, μια μετάφραση 00ζ Ευρωπαίου για Αττική 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&

Υπάρχουν σενάρια που τελειώνουν τη ζέστη στις 20 του μήνα, και το κύριο μαζί. Φυσικά είναι ελάχιστα, αλλά είπαμε εστιάζουμε στα καλά σενάρια και βλέπουμε. Τα λέμε στο 12αρι τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, yiannis_volos said:

Τα λέμε στο 12αρι τώρα.

Kαλά και τα 12άρια σήμερα μια ελαφρά τάση θα δείξουν. Είμαστε πολύ νωρίς. Από Τρίτη θα ξέρουμε πιο καλά που θα κάτσει η μπίλια για το μετά τις 20 του μήνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες μίλησα το βράδυ για το ιστορικό πιθανά θερμό διάστημα 20-21/1, και μάλλον θα το κάνω συχνότερα μπας και δεν βγαίνει. Γίνεται να πάω τον μεγαλύτερο κουβά όλων των εποχών και να βγάλει ψυχρή εισβολή; Μακάρι θα πω εγώ, πάμε για τα 12αρια ανατροπής, ελπίζω να μην πάθουμε τσορι😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Kαλά και τα 12άρια σήμερα μια ελαφρά τάση θα δείξουν. Είμαστε πολύ νωρίς. Από Τρίτη θα ξέρουμε πιο καλά που θα κάτσει η μπίλια για το μετά τις 20 του μήνα. 

σίγουρα. απλά το είπα με το σκεπτικό ότι αφού για τα κοντινά δεν υπάρχει ενδιαφέρον, και για να μην καταλήξω στο Δαφνί κοιτάζοντας 17 runs από 5 μοντέλα κάθε μέρα, απλά κοιτάω μόνο ens από 00 και 12 του Ευρωπαϊκού για να εντοπίσω τον επόμενο στόχο.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

σίγουρα. απλά το είπα με το σκεπτικό ότι αφού για τα κοντινά δεν υπάρχει ενδιαφέρον, και για να μην καταλήξω στο Δαφνί κοιτάζοντας 17 runs από 5 μοντέλα κάθε μέρα, απλά κοιτάω μόνο ens από 00 και 12 του Ευρωπαϊκού για να εντοπίσω τον επόμενο στόχο.

Δηλαδή εγώ βρίσκομαι στο Δαφνί?😅🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δηλαδή εγώ βρίσκομαι στο Δαφνί?😅🤣

Εσύ τι λες????Κακομοίρη σε γλυτώνει μόνο ότι είναι το επάγγελμα σου. Αλλιώς για μεσαααα θα ησουν:) Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, DIMITRIS είπε:

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα για όσο διάστημα έχουν αξία τα προγνωστικά μοντέλα αλλά βάσει τάσης που φαίνεται από τα τελευταία τρεξίματα των μοντέλων δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει κάτι μέχρι τέλους του μήνα για την χώρα μας. Φοβάμαι μάλιστα για ιδιαίτερα ζεστό (για άλλη μια φορά - έχω χάσει το μέτρημα φέτος) διάστημα από 18/1 μέχρι τέλους του μήνα με ένα διάστημα 2-3 ημερών με φυσιολογικές στα 850 θερμοκρασίες και καμιά ψευτοδιαταραχή τις ημερομηνίες 22-24/1.

Μακάρι να πέσω έξω και να έρθει σημαντική κακοκαιρία μέχρι τέλους του μήνα...

Προσωπικά θα απολαύσω το σ/κ στη Στενή και τα γύρω βουνά γιατί δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν θα έχουμε ξανά καλύτερη κακοκαιρία από αυτή που πέρασε το υπόλοιπο του χειμώνα.

Ζητάω συγγνώμη για την απαισιοδοξιά μου αλλά ο καιρός δε μπορεί φέτος με τίποτα και δεν βλέπω τον τρόπο να αλλάξει αυτό, αυτή είναι η αίσθησή μου και μακάρι να πέσω έξω...

Ετσι Δημητρη, κρατησε το σε αυτο το στυλ….στο στυλ της απαισιοδοξιας μηπως και γινει κατι εκει στις 21-25/01.

Ετσι κι αλλιως, στις αρχες Δεκεμβρη που ειχες σημαδεψει, οπως και σε αυτο το ΣΚ, ειδες τι πηραμε😂😂 Κανε το για γουρι σε παρακαλω και παρεμεινε απαισιοδοξος!😂

ΕΡΧΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΙΚΤΟ σε δεντρα και ζωα τα οποια θα ξεγελασει τις επομενες μερες…..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Πάμε γερά!!!Παμαι να το κσαναφαιρουμαι!!!

Μετα την 2η ψυχρη εισβολη στην βορεια ελλαδα πριν λιγες μερες και με τα χιονια να φτανουν εκει ως τα 200 μετρα και με αξιολογες χιονοστρωσεις στην Δυτικη μακεδονια - Φλωρινα - καιρος να μας ερθει και μια δυνατη ψυχρη προσηνεμη ψυχρη εισβολη μπας και μας δωσει καμια νυφιτσα απο τα δυτικα μετα και καταφερει τιποτα καλυτερο και στην Ηπειρο - Μετσοβο κλπ.

Αυτη την φορα εννοειται παμε να φερουμε τον πολυποθητο κογκα για 4 x 4 στα προσηνεμα μπας και αλλαξει και εδω η τυχη μας. 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...