Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω να θυμάστε την ημερομηνία που παρουσιάζομαι Λαμία 😂

Οποτε φαντάζομαι ότι όσον αφορά αυτό στις 240 ώρες είμαι στο στρατόπεδο των προσήνεμων και των κεντρονοτιων!! 

ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΜΕ ΠΡΟΣΗΝΕΜΑ ΑΔΕΡΦΙΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

πρέπει να γκρεμίσω τον Όλυμπο και το Κίσσαβο...

234-779GR.GIF?12-6240-779GR.GIF?12-6

Χαχαχα.... λες και πρόκειται να βγει....

Ωστόσο είναι το αποτέλεσμα ισχυρού βορειοανατολικού, όχι καλών γεωδυναμικων καθώς και απόστασης από το χαμηλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Ελπίζω να θυμάστε την ημερομηνία που παρουσιάζομαι Λαμία 😂

Οποτε φαντάζομαι ότι όσον αφορά αυτό στις 240 ώρες είμαι στο στρατόπεδο των προσήνεμων και των κεντρονοτιων!! 

ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΜΕ ΠΡΟΣΗΝΕΜΑ ΑΔΕΡΦΙΑ!!!

Μονο ετσι μπορω να ελπιζω και εγω πλεον για χιονι μομο με καμια νηφιτσα απο το κρυο που προηγηθηκε.

Ας ερθει ο κογκας ο προσηνεμος μπας και βοηθησει και εμας. Δεν θελει με αλλο τροπο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγώ ιδανικά θα ήθελα την Ρωσία από τα δυτικά και όχι από τα ανατολικά. Έτσι κάθε ψυχρή εισβολή θα κατέβαινε εύκολα και δυτικότερα, με πολύ περισσότερο κρύο και με πολλά χιόνοχαμηλά.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 10/1/2024 at 12:06 ΜΜ, icestorm είπε:

Δεν καταλαβαινω γιατι να ξεγραφουμε 10/2 με 10/3 μια περιοδο που στατιστικά μας εχει δωσει τις ποιοτικοτερες κ σημαντικοτερες χιονοπτωσεις 

Τις σημαντικότερες χιονοπτώσεις τις έχει δώσει η περίοδος 10/1-10/2 απλά όλο το διάστημα 10/12-10/3 έχει δώσει μεγάλες και ιστορικές χιονοπτώσεις. Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να το ξεγραφουμε ως διάστημα αλλά ακόμα και μέχρι 10/4 μπορεί να το κάνει (από 10/11-10/4 πάντα το περιμένω). Εδώ Θεσ/νίκη έχει κάνει και 9/4/1956 και ~10/11 (δε θυμάμαι χρονολογία) ενώ και 28η Οκτωβρίου (το 78) και 20-21 Απριλίου (κάπου στα 60ς) έχουμε δει χιονόνερο. Ακόμα και στατιστικά να το δεις ως χειμώνα ορίζω κυρίως το διάστημα 10/12-10/3 κι όχι 1/12-28/2 (αντίστοιχα και για τις άλλες 3 εποχές). Άσχετα αν η αίσθηση του ψύχους 5/3 με 15/12 (ή του χιόνια) είναι τελείως διαφορετική λόγω διάρκειας μέρας.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, [weathermaniac] said:

Και εγώ ιδανικά θα ήθελα την Ρωσία από τα δυτικά και όχι από τα ανατολικά. Έτσι κάθε ψυχρή εισβολή θα κατέβαινε εύκολα και δυτικότερα, με πολύ περισσότερο κρύο και με πολλά χιόνοχαμηλά.

 

η κρητη θα ειχε γινει Ιαπωνια😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Και εγώ ιδανικά θα ήθελα την Ρωσία από τα δυτικά και όχι από τα ανατολικά. Έτσι κάθε ψυχρή εισβολή θα κατέβαινε εύκολα και δυτικότερα, με πολύ περισσότερο κρύο και με πολλά χιόνοχαμηλά.

 

Πες μου πως δουλεύει ο προγραμματισμός με τον οποίο είχες κάνει την Εύβοια πεδιάδα ή θάλασσα αντίστοιχα στην διπλωματική σου εργασία και γιναμε χεχεχε😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Πες μου πως δουλεύει ο προγραμματισμός με τον οποίο είχες κάνει την Εύβοια πεδιάδα ή θάλασσα αντίστοιχα στην διπλωματική σου εργασία και γιναμε χεχεχε😁

Δεν την είχε κάνει μόνο πεδιάδα και θάλασσα αλλά την ευχε κάνει και Έβερεστ...🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Δεν την είχε κάνει μόνο πεδιάδα και θάλασσα αλλά την ευχε κάνει και Έβερεστ...🤣🤣🤣🤣

Ε όχι και Έβερεστ χαχαχα. 3000 μέτρα όσο ο ολυμπος, απλά πιο εκτεταμένα τα μεγάλα υψόμετρα.

 

Πολύ χαίρομαι που μου ήρθε η ιδέα για μεγάλο βουνό, αφού τα αποτελέσματα πεδιάδας και θάλασσας ήταν σχεδόν ίδια!

Πάντως για τον berdon δυστυχώς δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Αν αλλάζαμε τόσο πολυ την γη θα είχαμε και τεράστιες συνοπτικές αποκλίσεις οπότε το μοντέλο θα έβγαζε ότι να ναι.!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Kosmas34 είπε:

Ελπίζω να θυμάστε την ημερομηνία που παρουσιάζομαι Λαμία 😂

Οποτε φαντάζομαι ότι όσον αφορά αυτό στις 240 ώρες είμαι στο στρατόπεδο των προσήνεμων και των κεντρονοτιων!! 

ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΜΕ ΠΡΟΣΗΝΕΜΑ ΑΔΕΡΦΙΑ!!!

Υλικού Πολέμου παρουσιάζεσαι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χάλασε τελείως το αικον...

Βρε μιχαηλ δεν χάλασε...για σύγκρουση πάνε με Αυλώνα και υποτροπικό από κάτω...οπότε μέσα στο παιχνίδι είμαστε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Βρε μιχαηλ δεν χάλασε...για σύγκρουση πάνε με Αυλώνα και υποτροπικό από κάτω...οπότε μέσα στο παιχνίδι είμαστε...

απλά διαφωνώ. το ρίζτ χάλασε τελείως και το πολύ πολύ να κατέβει μια μυτούλα που εδώ δεν φτάνει

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

απλά διαφωνώ. το ρίζτ χάλασε τελείως και το πολύ πολύ να κατέβει μια μυτούλα που εδώ δεν φτάνει

Άλλο λέω...αυτούσιο ξέρουμε ότι δεν θα βγει ,διατηρεί την λογική του οπότε είναι στο σωστό μονοπάτι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Δες αυτή η μυτούλα τι 850 έχει όμως...image.png.4a8aa417c0c56006fe875890195a55b0.png

για τα βόρεια μμπορεί α φτανει, εδω όχι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ε κι εσύ...7 τσιγάρα δρόμος είναι πως κανείς έτσι😋😋😋

μόνο που πλέον αυτό είναι το καλύτερο σενάριο, άρ δεν θα γίνει τίποτα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...