Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

ναι θα βγουν ακόμα χειρότερα😇

 

 

Πέρα από την πλάκα, μια σημαντική μεταβλητή είναι όλη και όλη. Τώρα σαν γκαντέμηδες που είμαστε δεν περιμένω να βγει, αλλά ρε γμτ... Θέλω το πρωινό τζεμ...

Φτάνει ποια με την καραμέλα βρε της γκσντεμιας...το προκαλούμε μόνοι μας😋😋...πες ποια είναι η μεταβλητή?αυτό το χαμηλό στη νέα γη να βγει ποιο ισχυρό?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Φτάνει ποια με την καραμέλα βρε της γκσντεμιας...το προκαλούμε μόνοι μας😋😋...πες ποια είναι η μεταβλητή?αυτό το χαμηλό στη νέα γη να βγει ποιο ισχυρό?

Ε ναι, το έβαλα πριν είναι ξεκάθαρο..

 

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα. Αν είχαμε ένα πολύ πιο δυτικό άκρο τότε ναι. Αλλά εδώ το δυτικό άκρο είμαστε εμείς οππότε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ε ναι, το έβαλα πριν είναι ξεκάθαρο..

 

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα. Αν είχαμε ένα πολύ πιο δυτικό άκρο τότε ναι. Αλλά εδώ το δυτικό άκρο είμαστε εμείς οππότε...

Ναι και για το Σάββατο το ανατολικό ήταν η Κριμαία και πήγε Ουζμπεκιστάν...έλα Μιχαήλ τώρα ..😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Σοβαρά τώρα? Είστε τόσο σίγουροι για κατάβαση Αυλώνα? 

Αυτη η υπεραισιοδοξια από που προκύπτει δηλαδή? 

 

Από την κυκλοφορία για όσους ξέρουμε να διαβάσουμε χάρτες και να αξιολογούμε τις μεταβλητές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Αυξηθηκαν κι αλλο τα χιλιοστα για εμενα για την κακοκαιρια απο τεταρτη και μετα. 30 χιλιοστα σχεδον δινει ο σκουπιδαιος τωρα στο 12αρι. Gem δινει επισης πολλα, τζιφος το ιδιο, απλα στον τζιφο μπαινουμε σε θετικες στα 850 στο πικ του υετου, οποτε γινεται βροχη γι αυτο κι εχει το χειροτερο αποτελεσμα απο τα αλλα, λιγο κατω απο 10 εκατοστα. Ο μονος φοβος μου πλεον ειναι μην παμε στα + στα 850, ακομα και 0 να ειναι, θα ειναι χιονι. Ευκαιρια να γραψει το μεγαλυτερο χιονι μετα το μαρτη του 2013 η φρανκφουρτη (30 εκατοστα τοτε). Σε τετοια περιπτωση παμε και για πολλα μειον μετα (-15 και παρακατω)

 

 

Στη συνεχεια υπαρχουν ελπιδες και για ελλαδα προς τις 24-25 του μηνα

Άμα μπει η φρανκφουρτη στο + για λίγο θ; γειά γίνει χαμός εδώ στο Wuppertal. Πιστεύω ότι κάπου ενδιάμεσα θα βγει. Ποια είναι η γνώμη σου; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Σοβαρά τώρα? Είστε τόσο σίγουροι για κατάβαση Αυλώνα? 

Αυτη η υπεραισιοδοξια από που προκύπτει δηλαδή? 

 

Εγω δεν ειμαι παντως και μου κανει λιγο dejavu με το σημερινό  που παλι απο το Τζεμ και το ukmo ξεκινησε.Ας δουμε και ενς παιου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν είναι να βγει προσήνεμος με το καλό να βγει, αλλά θα πρέπει να το καθυστερήσουμε και να βγει στις 22/1. Αν είναι πριν, τον θελουμε κβ! 😂😂🙏

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Αν είναι να βγει προσήνεμος με το καλό να βγει, αλλά θα πρέπει να το καθυστερήσουμε και να βγει στις 22/1. Αν είναι πριν, τον θελουμε κβ! 😂😂🙏

Μωρέ ας βγει κάτι και ας είναι και κρητικος:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Σε σχέση με το πρωινό του βελτιώθηκε παρα πολυ σαν λογική ο παιος, δεν έχει καμια σημασια όμως, σημασια έχει τι θα δειχνει κάτω από 120 ώρες...

Δεν αντεχεις ομως Δημητρη ε; Σε τρωει που τρεχει θετικα ο παιος…😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω ο Σακουλινος,παντοφλινος,Λασκαρινος Μπουμπουλινος συντασσομαι με τον γερο του Μορια(georgesnoman)..Παμε να το φερουμε..Ειτε προσηνεμος ειτε κεντροβορειος..Πεδινο χιονι να ναι κι οπου να ναι..Αρκει να ρθει το ρημαδι...Αντε να γινει της καιρικης επαναστασης το καγκελο!!

Laskarina_Mpoumpoulina.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα οι κβ αν θέλετε κυνηγήστε το δε πειράζει.,, έτσι κι αλλιώς μεχρι αυριο θα ναι μετα δε θα εχει ουτε ενα σεναριο καλο για κβ , πχι ότι έχει και τώρα?...οι προσηνεμοι καλο κουράγιο  υα το προχωρησετε εσεις πιο πολυ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Βαζω στοιχημα οτι στα ανσαμπλς ο παιος θα εχει σεναρια με αρκετα κατω απο -10…

Μπα δεν είναι σιβηρικό ψύχος, αλλά μας αρκούν να έχει μπόλικα με -10

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Σοβαρά τώρα? Είστε τόσο σίγουροι για κατάβαση Αυλώνα? 

Αυτη η υπεραισιοδοξια από που προκύπτει δηλαδή? 

 

Έλα φαίνεται. Μη το κουράζεις. Το θέμα είναι αν βγουν τα υπόλοιπα (Τ/υετός/γεωδυναμικά κτλ). Είναι πολύπλοκη εξίσωση αλλά αν σας κάτσουν αυτά που είναι και τα πιο δύσκολα θα έχετε τον προσήνεμο χιονιά σας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ευχή μου στην προκειμένη, είναι να έρθει έστω και μια light έκδοση του ευρωπαίου, του τζεμ κλπ κλπ, ώστε να γλιτώσουμε το σίχαμα της ζέστης...

οκ ας το φάμε 2-3 μέρες μέσα σε αυτή την εβδομάδα, αλλά να γυρίσουμε σύντομα στον χειμώνα, με πτώση στις θερμοκρασίες και καμιά καλή βροχούλα, χιόνια στα βουνα κοκ...

Ευλογία θα είναι και ας βγει πάλι σαν αυτού του ΣΚ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Έλα φαίνεται. Μη το κουράζεις. Το θέμα είναι αν βγουν τα υπόλοιπα (Τ/υετός/γεωδυναμικά κτλ). Είναι πολύπλοκη εξίσωση αλλά αν σας κάτσουν αυτά που είναι και τα πιο δύσκολα θα έχετε τον προσήνεμο χιονιά σας. 

Πσυχούλα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα....σε μια μέρα γύρισαν τουμπα όλα... ορμηξε ο ατλαντικός κ τα πήρε όλα σβάρνα. Κ όλο αυτό χαλάει κ την προοπτική για αργότερα μιας κ ξαναπεφτουμε σε μια τύπου ζωνικη κυκλοφορία δίχως αζορικο.το πολύ πολύ να είναι πάνω μας ο αντικυκλωνας κ να έχουμε ήλιο υγρασία κ παγονια το βράδυ. Ότι χειρότερο σαν εξέλιξη. Ελπίζω να αλλάξει η προοπτική γτ αλλιώς καήκαμε κ χαιρετάει τον χειμώνα πρόωρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλασικά τραγικές οι Τ για εδώ στον παίο, αλλά τουλάχιστον δείχνει κατάβαση αυλώνα ένα μεγάλο μοντέλο και όχι οι Καναδοκορεάτες και οι Κινέζοι. Εγώ φέτος κοιτάω κυρίως τζίφο που τα έχει πάει συνολικά καλύτερα από όλους στην τάση.

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην στεναχωριέστε παλληκάρια....πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα είναι....τα χιόνια...😂😂😂😂😂😂😂

Ο ΟΡΙΣΜΌΣ ΤΗΣ ΣΑΠΙΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΊΑΣ ΕΝ ΌΨΕΙ...

Η ΣΥΝΉΘΕΙΑ ΠΟΥ ΈΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ...

ΖΩΝΙΚΗΗΗΗΗ......ΤΟΥ ΕΛΈΟΥΣ...ΥΠΕΡΣΥΜΠΑΓΗΣ ΣΤΡΟΒΙΛΟΣ ΚΑΡΑΜΑΣΙΦ...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...